Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
@milosb Děkuji Miloši! Tak vy už máte postaveno???A kde jsou fotky? ;-) Jste s domečkem spokojeni?
Odpovědět
@bzulenka Fotky brzo dodám. Spokojenost zatím veliká.
Odpovědět
@milosb Tak to ráda slyším! Gratuluji a na fotky se třepu a myslím, že nejsem sama :)
Odpovědět
Profilova fotka
ahooooj děcka, tak konečně zpět mezi vámi :-D tak co je u vás všech nového? pochlubte se
Odpovědět
Profilova fotka
@barborkaz ahoj vítej mezi námi, od října v 631 bydlíme a jsme spokojení
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Ahojky, děkuju, jsem ráda, že slyším pozitivní ohlasy, už se moc těším až budeme jednou taky ve svém ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Ahojky zlatí, no konečně toto trvalo:)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha Novinky: už jsem z těch úřadů hotová. Ale ve středu budeme mít ohlášku v kapse, jupíí...a ještě hypo, ta nám dává zabrat, holka jedna...U nás je každý den teď dlouhej, potřebujeme udělat základovky tak do půlky ledna, než nám začne mrznout, tak snad to stihnem...
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha A jak se spinká v domečku, jak se žije, jak jste spokojeni, co děti?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova mno tak hlavně že je to na dobré cestě, o hypo mi ani nemluv, taky to byl boj.... my jsme spokojení strašně, děti taky... já si zvykám že nejsem v centru města a že musím víc kupovat do zásoby ale vyhovuje nám to...
Odpovědět
holky jeden dotaz: naplánovali jsme si v obou koupelnách elektrické rohože do podlahy na vytápění a do obýváku podlahové vytápění FENIX . Pán projektant nám na to napsal: " takto je vytápění možné, ale celý systém bude za úplně jiné peníze, neboť jen regulace Synco living je pro kombinaci o 50.000,- Kč,- dražší" nemáte to náhodou nějak tahle někdo? Pouze rohože v koupelně s vlastním termostatem na stěně nenapojené na Synco a podlahové topení?
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo ahoj, máme v celém domě podlahové topení fenix, a v koupelnách rohože + malé žebříky, větrací jednotka je od fenixu BMR (synco podlahovým topením padá, umí spolupracovat pouze s přímotopy) ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@mojsha ...........jo taaaaaaaaak. Takže padá? Ale pán píše něco o příplatku 50000 Kč. KoIik Vám odečetli za synco a kolik naučtovali za podlahové topení?
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo přesný ceny nenosím v hlavě, můžu ti to dohledat přesně do zítra pokud chceš, ale podlahovka vyšla na nějakých +- 90tis. s tím že máme modul navíc a velké zádveří ;-) synco určitě padá, jak píšu podlahovka neumí spolupracovat se syncem a přímotopy, dost z nás si chtělo nechat třeba podlahovku jen dole a nahoře přímotopy ale nejde to, nebo jde ale musí být dva okruhy, každý zvlášt(což je asi blbost v tak malé domě)... jinak máme větrací jednotku jak píšu od fenixu BMR a ta nám mění vzduch za čistý z venku... ;-) jinak s podlahovkou jsme spokojení, trošku s tím bojujeme a učíme se, je to na ovládání docela náročný, než člověk vychytá ty teploty ale asi je to o zvyku...
Odpovědět
děkuji @mojsha taky máme velké zádveří a modul navíc. A ta jednotka BMR je ok?
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo bydlíme měsíc a půl tak zatím nemůžu říct ale jede bez problémů, uvidíme za rok :-D
Odpovědět
@maceo Máme sice Novu 101, ale v koupelnách máme rohože se samostatnými termostaty nezávislé na topení, protože topíme plynem a v celém domě máme radiátory, kromě kuchyně, kde je teplovodní podlahovka. Takže topné rohože mohou fungovat samostatně, a možná je to lepší hlavně v létě, kdy si chcete přihřát jen podlahu.
Odpovědět
Profilova fotka
@jitule23 jj v koupelnách to máme taky zvlášť s termostaty - zapomněla jsem to napsat :-) ale v kubisi radiátory nejsou Nova je přece jenom větší dům tam se vyplatí mít čerpadlo a teplovodní radiátor - předpodkládám ?
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha ahoj :-) tak my dnes dostali stavební povolení a podepsali hypotéku,ale taky na mašlu, ještě musíme pojistit stavbu a můžeme čerpat.základovka vypadá první týden v prosinci tak snad :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop ahoj no tak to je krásný to už je za pár dní to vám uteče gratuluju ;-)
Odpovědět
@mojsha Míši, docela jsi mě zarazila, je nás přece dost, co mají dole podlahové topení a jinak přímotopy... Proč by to byla blbost? Na KS nám to schválili v pohodě, proč by dva okruhy měly vadit? Asi tomu moc nerozumím..
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha snad ano, ještě musíme vložit zástavu na katastr a to pojištění a můžeme čerpat, musela jsem si i žádat Rýmařov o posunutí splatnosti faktury - naštěstí byli vstřícní a vyhověli... ale jak se říká 100x nic umořilo vola.. a mě ta hypotéka teda stojí sil...
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka mno vidíš a nás na KS od toho odradily a rozmluvili nám to, tím pádem nechápu jak mezi sebou OC spolupracují :-D jinak každého volba... spíš se to asi o něco prodraží když máš na každé patro svůj okruh a jednotku co to řídí, ale neber ty komentáře nijak zle... :-D jasný ;-) ? důležitý je zda jste se proto rozhodli na základě veškerých informací, já píšu co jsme se dozvěděli mi a co nám bylo řečeno, není vyloučeno že mohlo dojít k nějakým desinformacím, což je u nás už jedno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop vím o čem mluvíš, Rýmařovu jsme též platili bohužel vše pozdě, katastr jsem nenáviděla, trvalo jim 3měsíce vyřešit darovací smlouvy, které se nás ve finále netýkaly, tekly mi nervy strašně, ale musím říct že Rýmařov byl formát a počkal nám s penězi aniž by nás připravil o slevu na dům... a teď už máme vše zaplacené a je nám hej :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha máte už i po kolaudaci? Jako o katastru mi nemlu, sice to tady stíhají v termínu, ale za každý prd 1000?? peklo..
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop kolaudaci nemáme ještě, bohužel jsme teď řešili prababičku, která je v nemocnici a už se nám asi nepostaví na nohy takže jsme to odsunuli ale v út příští týden už jedu na SÚ aby se to pohlo... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha jejda :( to mě mrzí, a přeji ať kolaudace klapne jak má
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop děkujem, snad to dopadne...musí ;-) nj to víš stáří, dědovi je 89 a je doma sám, ještě že nad ním žije další část naší rodiny, a babičce 86 a zlomila si na 2x nohu...takže starosti... do domova důchodců nechtějí ale samy se už nepostarají je to těžký hlavně morálně
Odpovědět
Profilova fotka
@mojsha To znám bohužel, tak přeji ať vše dopadne...
Odpovědět
@mojsha Nene, nijak špatně to neberu, jen víš jak, najednou si nejsem jistá, jestli jsme teda udělali dobře... nám nevyhovuje to, že by nábytek musel být všude na nožkách a nebo přesně vědět, kde jaký nábytek bude aby se pod něj topení nedalo, abych už nikdy nemohla s nábytkem hýbat? To byl vlastně i důvod. proč jsme nakonec na KS rozhodli, že v dětském necháme přímotopy. Že by provoz mohl být dražší nás neupozorňovali, ale logicky je to asi pravda.. No co už, snad budeme spokojeni.. Těším se na další fotky od vás. Nám budou dělat základovku od 24.11., jinak hypotéka vyřízená, stavební povolení hotové, takže nám to stojí na prodeji bytu.. Je to na prd, nedaří se. Bez toho to ale nepůjde. S babičkou držím palce, ono je to tak vždycky, příjde něco mnohem důležitějšího a pak vidíš, jaké tady řešíme ''kravinky", to si pak vždycky říkám, jak je důležité, že jsme zdraví a že se máme!!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?