Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo :-D :-p no možná :-D kdybych se dlouho neozývala, tak mně tady s váma děcka bylo fajn a vzpomínejte na mě v dobrém ;-) ... a ted´ vážně - myslím, že na ty pidi koupelny bude podlahovka bohatě stačit ;-)
Odpovědět
My zase máme koupelny bez podlahovky a jen s žebříkem.. Prosím nepočítal jste někdo kolik peněz je na koupelny v základu? Případně na kolik vám spočítali SIKO a kolik jste dopláceli? Máme kalkulaci ze SIKA, tak jen abych měla přehled, kolik nás tak čeká doplácet. Díky ;-)
Odpovědět
Ještě doplním - jedná se mi o 631 ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorllinka taky jsem to řešila... no možná tě nepotěším, ale základ koupelen v Kubisu je cca 56 - 60 tis.
Odpovědět
@petraop Moc díky!!! Celkem jsi mě potěšila. To co jsme vybrali, tak nás vyjde na cca 100tis. s DPH, včetně dlažby do zádveří, do komory pod schody a to techn. místnosti. Takže doplácet budeme kolem 40tis. a to jsme počítali ;-) Jak vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@vorllinka tak my 140 litrů ;) jsme se rozšoupli...takže doplatek celkově bude okolo 80.. ale stále nemám cenu po KS takže nevím přesně...
Odpovědět
@petraop Zase když už se to jednou dělá, tak podle představ ;-) Kdy jste dělali KS? My minulý týden, tak doufám, že celkovou částku budeme do Vánoc vědět.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorllinka 22.10. nějak se to protáhlo..
Odpovědět
@petraop Koukala jsem, že už máte stavební povolení, tak to jste o krok napřed ;-) Montovat máte v plánu po Novém roce? Těším se pak moc na fotky!
Odpovědět
Profilova fotka
@vorllinka Pokud počasí dovolí tak v pondělí máme začít s deskou. A jak bude deska hotová, tak nás zařadí do harmonogramu, takže termín horní stavby zatím nemáme :) Záleží na počasí ;)
Odpovědět
@petraop počasí bude dobre. Letos mrznout nebude
Odpovědět
Profilova fotka
@maceo kéž bys měl pravdu :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Přátelé, kamarádi... radím Vám dobře, neberte si hypotéku u KB, bude Vás to stát hodně nervů... včera jsme měli info, že se konečně čerpalo, dnes jsme se dozvěděli, že se nečerpalo... že teda po týdnu zjistili, že jim 2 papíry chybí... no a co, že nám bylo vydáno sloučené územní rozhodnutí a stavební povolení... Oni tam nemaj papír, že jsme o to územní rozhodnutí žádali... No a co, že máme potvrzenou vinkulaci pojištění stavby vůči KB... Oni tam nemaj tu smlouvu... jebne mě... jebne mě, jebne mě....toto už fakt nedávám...
Odpovědět
@petraop jj ta byrokracie je hrozná :-/ my se zasekli u stavebního povolení, pořád musíme dokládat další papíry. A dneska nám volal pán, že ve čtvrtek přijedou stavět tu základovou desku, tak jsme ho museli zarazit, že ještě nemáme stavební povolení :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mji ježíš tak to je taky na mašlu...držte se, mě už je z těch nervů fyzicky špatně...
Odpovědět
@petraop to mi povídej, ale snad už se to pomalu ale jistě blíží ke zdárnému konci ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop @mji ahojky holky držte se, to je papírů co? Jako bychom jsme stavěli Karlštějn...Když mi pan na Základovku řekl, že potřebuje tyhle a tyhle papíry naskenovat, tak mě omývali, neboť papírováního už mám až nad hlavu. My toho měli o krapet víc, neboť jsem vyřizovala sama přípojky a to byl také mazec...No asi mu jdu brnknout ať nám řekne jaká částka bude na vícenáklady.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak holky pan Krajčo je v Polsku, tak to by mě zajímalo, jestli ty podklady poslal dál firmě, která nám ZD bude dělat...Já jsem jak pes, co?
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop přesně s těmahle lejstrama jsme měli u KB stejný problém - říkala jsem si, že tu jsou neschopní, ale jak vidím, všude je to stejné :-| taky jsem nepochopila, proč to chtějí, když logicky bez žádosti bychom asi st.povolení nedostali, ale v KB si to asi nemyslí :-D ... přeji pevné nervy, vydržet, pak už bude líp ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova dobře děláš, že to hlídáš a honíš ;-) Kdybych to nedělala, tak snad ještě nebydlíme ...
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka No už jsem z toho trošku napružená, rádi bychom se už zařadili do harmonogramu na přípravu panelů...a už stavěli.... Jediné štěstí, že u nás na OC jsou úplně užásní lidé, kteří vždycky vyřídí, pomůžou, popoženou a hned, bez žádných prodlev....
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka Andy a teď při tom nacenění základové desce, jsem jim napsala, že budeme chtít mít součástí zák. desky ten stupínek pro komín, to jsem řekla dobře, že?
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka všude jsou to idioti, ale kdyby nám to řekli dopředu tak to tam mají, ne že to teď zjistí ach jo...
Odpovědět
Profilova fotka
@mji budu držet pěsti, já to nějak zítra musím dořešit.. nejspíš pojedu jak de.il busem s 2ma dětma na otočku do města...co mi zbyde..
Odpovědět
Holky, co bydlíte, kopali jste si od základovky vodu a elektřinu sami nebo jste měli nějakého bagra?
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova jestli budete mít komín, pod který základy potřebujete, tak jsi to řekla správně. Ale měl by to nahlásit sám p.Krajčo k nacenění jako vícenáklad dle projektu základové desky ... a budete mít komín od RDR?
Odpovědět
Profilova fotka
@bzulenka spíš si sjednejte bagr - bude to mnohem rychlejší a dá se sehnat i za 500,-/hod.
Odpovědět
@petraop taky držím palce, ať to máte co nejdřív vyřešený a můžete stavět :-)
Odpovědět
@andydrzka @bzulenka holky a nevíte jak je to s napojením na vodu, jestli se dá ještě před zimou vykopat a připojit se trubkou na vodovod? Budeme stavět nejspíš v únoru, tak že by to pak už jenom pustili a dali měřák?
Odpovědět
Profilova fotka
@mji výkop si určitě připravit můžete a uděláte i dobře, ale trubku pokládají VAK i s vodoměrem - ten, pokud ho už nemáte v šachtě a bude v domě, ani moc dopředu před montáží nedoporučuju nechávat osadit, mohl by ho někdo ukrást, odčerpávat vám vodu, zamrznout a budete platit nový ...takže doporučuju až po nebo se ZD, co nejblíže termínu montáže..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?