Kubis 631, 632 - RD Rýmařov, zaujaly vás?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, určitě také někoho z vás zaujaly typové domy Kubis 631 a 632 od RD Rýmařov. Nás zaujal zejména velice příznivou cenu v poměru k užitné ploše domu. Budu ráda, pokud přispějete do diskuse vy, kteří ho už stavíte i vy, kteří by jste stavět chtěli.
Odpovědět
Profilova fotka
@evikusss zdi plesnivé nemáme, ale bojíme se, aby nebyla za chvíli plísen na oknech :-( Uvidíme, co s tím dál podnikneme. Každopádně díky za podporu :-)
Odpovědět
Rosení skel zevnitř místnosti Pokud dochází k rosení skel zevnitř místnosti, je to zapříčiněno kondenzací vlhkosti (vodních par) na stěnách skel. Z oken pak stéká voda na vnitřní parapet a může docházet k navlhání ostění, tvorbě plísní a opadávání maleb a omítek. K tomuto jevu dochází zejména v chladnějších obdobích a nejvíce při mrazech, kdy jsou okna a dveře ochlazovány zvenčí a díky tomu se vlhkost obsažená ve vzduchu uvnitř místnosti nebo budovy zkondenzuje na vnitřní straně skla, rámu a křídle okna nebo dveří. Dochází k tomu v místnostech s vyšší vlhkostí (WC, koupelny, kuchyně, atd.), v místnostech s nedostatečným vytápěním (sklep, podkroví, atd.) a nedostatečným větráním. Dále může k rosení skel docházet u novostaveb nebo domů, kde byly prováděny stavební úpravy. Tyto stavby jsou vlhké a je třeba vyčkat jejich vysušení, které může trvat i delší dobu. Kondenzace vlhkosti na chladných plochách je fyzikální jev, který nelze zcela odstranit, ale lze ho za určitých podmínek omezit. Všechna moderní okna a dveře jsou osazeny kvalitním těsněním, které zabraňuje profukování, zatékání a úniku tepla. Na druhou stranu však zabraňuje také úniku vlhkosti vzniklé uvnitř místnosti, proto je potřeba pravidelně větrat, případně používat funkci mikroventilace u OS oken (otvíravých/sklopných). Moderní okna a dveře s izolačními skly zabraňují úniku tepla, ale přesto jsou vždy jedním z nejchladnějších míst budov, proto dochází ke kondenzaci vlhkosti za určitých podmínek přímo na nich. Vlhkost na oknech a dveřích Zdroje vlhkosti v domech a budovách: vlhkost vzniklá při vaření lidská činnost přítomnost lidí v místnosti zalévání květin vlhkost novostavby jiné zdroje vlhkosti Faktory podporující a zvyšující rosení: nedostatečné větrání, kdy vlhkost v místnosti není redukována vyvětráním nedostatečné topení, kdy studený vzduch v místnosti neabsorbuje vlhkost, neohřívá a neosušuje skla nevhodné umístění topného tělesa, kdy cirkulující teplý vzduch neohřívá a neosušuje skla stažené žaluzie, bránící ohřívání a osušování skel cirkulujícím teplým vzduchem vnitřní parapet, přečnívající přes topidlo a zabraňující ohřívání a osušování skel cirkulujícím teplým vzduchem dlouhá záclona, bránící cirkulaci vzduchu a tím i ohřívání a osušování skel cirkulujícím teplým vzduchem umístění oken na severní, severozápadní, severovýchodní a mimosluneční stranu, kdy jsou skla více ochlazována neprodyšné zateplení budovy, kdy vlhkost nemůže unikat přes zdivo další faktory
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka Ahojky Andrejko, to by mohlo být tou sušičkou a taky že je to novostavba. Vy máte po celém domečku podlahové topení? Nebo to dělá jen v nějakých místnostech? Držím pěstičky ať se to spraví, určitě to bude dobré. Co na to říkali RDR? Ptala jsi se jich?
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Ahojky petí, počasíčko nám přeje, že:) Super. Nám ve středu přijedou zkontrolovat desku, tak doufám, že ji kluci neodflákli. Penízky jen lítají, že? Ještě řešíme ČEZ a snad 12 500 Kč bude vše co se týče poplatků. Jdu se zeptat holek co nás bude čekat při kolaudaci:(
Odpovědět
Profilova fotka
@andydrzka @mojsha @katunkaj Ahojky holky prosím pamatujete si někdo z Vás, jaké byly výdaje případně cca kolik při kolaudaci? (určitě tam budou ještě nějaké revize, že?:)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova ahok jj, počasí je opravdu nad očekávání :) Zítra nám desku zalijí a budeme mít taky hotovo. Jo my s Čezem taky vyřizujeme, 12500 už máme uhrazeno, teď nám dělali elektroměrný pilíř a připojovali k odběrnému místu, bude nás to i s revizí stát přes 13 litrů...a to ještě budeme samozřejmě tahat el. do domu... no ani nechci vidět komplet sumu za elektriku a její zapojení... Ve čtvrtek nám přijedou napojit kanalizaci a doufám že i el. a na vodu se musím poptat zda můžeme položit svůj matroš, voda nám jde totiž přes příjezdovku a VaK prý nechce osadit vodoměr s potrubím dřív než přímo do baráku... tak nevím, možná vodu napojíme až nakonec, až bude stát dům..
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Jéé Petí tak to je super...jj ty penízky jen kolem reviz a připojení lítají. To za chvilku ty peníze co máme našetřené na spotřebiče dáme za toto:( tohle je strašná část výstavby...No jo, ale už jsem trošku rezignovala, když tak do domečku se koupí to nejnutnější a to ostatní postupně..
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Evi, za kolaudaci už jsme nic neplatili...všechny revize, co potřebuješ už bys měla mít předem, elektrika, plyn...záleží co máte v projektu...My teď jen dodávali hromosvod a kamna, to jsme dodělávali až po kolaudaci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Těch 12,5tis za CEZ to je ten budník nebo jen připojení? Budník už na pozemku máme tak snad tohle se nás netýká.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitchis těch 12500 je poplatek jen za to, že budete odebírat elektřinu. To budete platit určitě po té co podepíšete smlouvu s čezem. Je to za jistič 25 pokud máte 32 pak je ten poplatek 18500. Pokud máte pilíř ze kterého povedete drát do baráku, tak budete platit jen revizi. Pokud máte sloupek čezu, tak je to jen odběrne místo a musíte mít svůj pilíř, který bude napojeny na to odběrne místo...já si taky říkala super sloupek máme na hranici, zaplatím za jistič a je to...ale bohužel.... Snad jsem to napsala správně, my to takto máme, kdyžtak mě někdo opravte .
Odpovědět
Profilova fotka
@mitchis ahojky tak budník na pozemku taky máme, Je to za jistič + připojení k trvalému odběru. Pokud se nepletu.
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova ahoj Evi, díky za podporu :-) , do Rýmařova jsme to zatím nehlásili, uvidíme, co s tím dál. Asi ještě počkáme, co to udělá, až bude opravdu kosa ... a co se týče těch poplatků spojených s kolaudací, tak je to jak píše Katka, revize už budete mít ...
Odpovědět
Článek se načítá
@petraop Jen lehce poopravím, 32A = 16t, ono je to 500Kč za amperu. @mitchis @evapetrikova Nevím, jak a od koho máte pozemky, ale stojí za to se poptat, jestli ten kdo dělal pozemek a přípojku, tak jestli u toho už neplatil/nerezervoval výkon. U nás třeba obec už 25A zaplatila a stačilo udlat převod (jednodcuhý formulář čezu) a doplatit jen zbytek do 32A.
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius děkuji!! U nás dělali ta odběrná místa taky na obci, ale před 20ti roky a zjistilo se, že od té bedny nejsou papíry ani na obci ani na čezu :-D při zapojovaní se zjistilo, že ta jejich bedna nemá pojistky... Tak teď čekáme na opravu. Takže fakt si to všichni zkontrolujte :-)
Odpovědět
@andydrzka ja bych klidně zavolala do RDR, minimálně poradí. Tak hodně štěstí :-)
Odpovědět
@andydrzka nerosí :-) hodně větráme a odvětrávání taky dobře funguje
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova ups. no tak jdu zjištovat. Bral sem to tak že když já to původní parcele pořizoval tak sem platil právě asi těch 16tis aby tam postavali ten budník.. což trvalo asi 5let :) Na novém pozemku je tak uvidíme jestli to tedy už původní majitel platil nebo ne.
Odpovědět
Profilova fotka
@petraop Ahojky Petí, dneska jsme měli kontrolu ZD od pana Lašáka. V pohodičce, desku máme Ok, ale vadí nám tam elektrické dráty. To musím požádat ČEZ aby nám tam da nějaký jistič.Na pozemek se prý kamion nevejde:( No možná jo...uvidíme až přijedou, vadí jim tam patky od pergoly, neví jestli se kamion vlaze. Další řešení je, že zaparkují vedle u souseda a budou si to házet přes plot:) No tak uvidíme....To je furt řešeního:) Stavebním povolením to zdaleka nekončí.....Všem pevné nervy, kteří jsou na začátku cesty:)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova Ahoj Evi, čez je nemilý, ale to zmákneš ;) a hlavně, že nemusíte překládat za 50 litrů jak my ;) Takže ber to tak, že to jsou vlastně pozitivní zprávy ;) My teď čekáme na vyjádření Rýmařova a na ten termín ;) Ti nás napínají ;)
Odpovědět
Profilova fotka
řešíte někdo ke kubisovy čovku?
Odpovědět
@mitchis jááááááá
Odpovědět
@mitchis já k Locusu, ale počítám, že to je v principu jedno. Vybral jsem nakonec od USBF Microclar AT6, musím říct, že jsem byl i hodně spokojený s jednáním firmy (dost jsem si vymýšlel:) ). Ale zkušenosti z provozu zatím nemám.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitchis Ahojky, taky jsme řešili, jestli nejít do Čovky, ale známí nás trošku od toho odradili, že se o to musíš starat, neměl bys používat nějaké mycí přípravky, aby to nezničilo bakterie a jednou cca za 2 roky máš kontrolu z hygieny. Ale to říkali, že něco neměli v pořádku, tak to upravili a bylo to ok....ale je to jen co jsem se ptala já. Jsou lidé, kteří si to určitě moc chválí:)
Odpovědět
@evapetrikova Ahoj Evi, u nás to taky bylo stejně, zaparkovali za sousedovo zahradou a házeli to k nám na desku jeřábem (cca 30 metrů), takže si s tím nedělej hlavu, oni to nějak vyřeší... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evapetrikova njn já nemám na vybranou. Není kanalizace. ad. lidi to je tak se vším jedni říkají tak druhý onak pak si vyber :) Zeptám se sousedů a uvidíme.
Odpovědět
@mitchis Lepší je nemít ČOV, ale když není kanalizace, tak je to lepší než jímka. Ta se musí vyvážet a když si spočítáš, že budete mít spotřebu vody cca 120 m3 za rok, tak jak často budete muset vyvážet a jak velká bude muset jímka být. To ta přečištěná voda se dá aspoń použít na zalévání. Ale je jasné, že o tu čističku se člověk musí starat a není to jen pustit a nechat být....bohužel.
Odpovědět
Všem Kubisákům i nekubisákům klidné vánoce a hodně úspěchů v roce 2015 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Všem přejeme krásné Vánoce ! Ať si všichni dřív nebo později splníme sny o bydlení :-) hodně zdraví do nového roku 2015.…
Odpovědět
I já vám všem přeji krásné Vánoce a doufám, že i my je jednou strávíme v domečku... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Krásný a kouzelný zítřejší den a nezapomeňte na zlaté prasátko:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?