Menu Forum

Nástřel dispozice rodinného domu - nápady, rady, poznámky, vychytávky, konstruktivní kritika ;-) ...

1. říj 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
ellesarka
Registrovala se 16. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 111 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
ellesarka
Registrovala se 16. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 111 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 Dobrý den,
zatím s přítelem bydlíme v čerstvě zrekonstruovaném bytě (3+1), ale do budoucna ho chceme prodat nebo pronajímat a postavit si dům. Přítel je z vesnice, a i mě se líbí představa dětí, které si bezpečně hrají na zahradě, skotačí v bazénu a prostě takové to celkové větší soukromí, co nabízí bydlení bez přímých panelákových sousedů (pod, nad, vedle - všude někdo je jen přes zeď emoticon)
Protože mě to dost baví a jsem trochu maniak, zaobírám se návrhy, dispozicí, a tím vším už delší dobu (chytlo mě to, když stavěli naši, a to je už pár let), i když plánujeme sehnat pozemek, nechat udělat projekt a začít stavět až tak za tři roky. Do té doby mám čas sbírat postřehy, rady a ladit a pilovat :D.
V příloze posílám dispozici domu (asi tak varianta č. 55 :D) a snad se někdo k tomu s dobrým úmyslem vyjádří emoticon.
Pár poznámek:
- je to dost upravené, ale vychází to z projektu rodinného domu biwa - aphaus, a upravovala jsem to v malování (pocitově se mi tak dobře pracuje), měřítko a všechno zůstalo zachováno, tak snad to bude přijatelně srozumitelné a přehledné i pro jiné lidi než pro mě (přítel má technické vzdělání a nemá výrazný problém nákres pochopit, ale tak on mě zná a také ví, jaký dům chceme, tak to tím může být hodně ovlivněné. To mě právě také zajímá, když s tímhle přijdu za architektem, nevysměje se provedení :D ?
- většina dveří je formou posuvných do pouzdra (tmavá čárka plné dveře, modrá čárka pískované prosklenné)
- žlutá šikmá přerušovaná čára dělící obývák od kuchyně s jídelnou je akustický závěs (normálně roztažený, ale když se zapne třeba myčka a chcete se jít nerušeně koukat na televizi, dle mého se může hodit
- "létající talíř" na dolní terase není létající talíř, ale kulatý stůl (s otočným diskem veprostřed) s posezením
- druhý kruhový útvar vedle terasy je točité schodiště na horní terasu
- třetí kruhový útvar v zimní zahradě je vířivka
- čtverce vedle bazénu je zastřešení formou takových dřevěných posuvných teras (když se bazén nepoužívá, nasunou se terasy nad něj a drží teplo, nikdo do něj nespadne, plus se dají využívat jako terasa, když ano, roztáhnou se takto nad trávu, bazén je volný a dvě menší terasy zůstávají)
- televize je značená tmavě fialovou čárkou, krb (ať už klasický v obýváku nebo na biolíh jen na vytvoření hezké atmosféry jinde - ano máme rádi oheň :D) je značen oranžovou čárkou, vertikální zahrada zelenou čárkou)
- za sedačkou je velké akvárium
- v koupelně je vždy vana i sprchový kout, záchod zvlášť (jen v koupelně u ložnice je maličký záchod pro nouzové případy oddělený roletou)
- jeden stolek v obýváku je toaletní, druhý stolek v kuchyni je pracovní se statickým počítačem (kolem něj je knihovna)
- dveře na záchod v patře jsou posuvně otočné kvůli místu
- postele v takové nouzovce pro hosty v patře jsou sklopné (když jen jeden host/jedna dvojice druhá postel zůstane nesklopená a mají více životního prostoru, když dvoji hosté, můžou si pro soukromí mezi postelemi zatáhnout dveře, jen ti vzadu by neměli před spaním pít a chtít čůrat :D)
- schodiště je otevřené - více světla a prostorové pohody v obýváku, průchod do obýváku pod schody (nepovedlo se mi vymyslet jinak a už se mi to i líbí)
- více modrá okna než ostatní nejsou okna, ale luxfery - moc se nám líbí jejich světelný efekt, ta spousta světla, ale zároveň neprůhlednost - nenutnost je zatahovat
- střecha je rovná (líbí se nám, zvažujeme i možnost zelené střechy, každopádně, zkosené zdi v podkroví omezují úložné prostory, takže tak)
- orientace je plánovaná - jak je vjezd do garáže S, jak je kuchyňská linka Z, jak je ložnice V, jak je bazén a terasa J
Chtěli bychom dům, který by byl dostatečně prostorný (jsme mladí, děti teprve přijdou, nejspíš v domě prožijí tak 20 - 25 let než vyletí po škole z hnízda), takže bychom chtěli, aby poskytoval dostatek prostoru pro soukromí, oblečení, věci, ukládání potravin, čisticího vybavení, technického zázemí, pro sportovní a jiné zájmové předměty ...
Chtěli bychom, aby jsme na stáří mohli zůstat soběstační v přízemí a nemuseli vůbec chodit do schodů (ložnice dole) a horní patro se buď nemuselo vytápět, nebo se mohlo třeba pronajímat (samozřejmě po úpravách - zrušení otevřeného schodiště a udělání soukromého schodiště z venku).
Chceme, aby dospívající děti mohli přijít vklidu později domů, dojít si na záchod, napít se v kuchyni, vykoupat se a jít spát bez toho, aby to rušilo nás (aby nemuseli projít přímo kolem ložnice), chceme, aby jsme se nemuseli oblékat a chodit bůhvíkam pokaždé, když večer nebo v noci potřebujeme použít koupenu nebo záchod (spíme nazí - proto koupelna s mini odděleným wc přímo pro ložnici).
Milujeme oheň, zeleň a vodu, takže proto bazén, vířivka, krb, krby na biolíh, zimní zahrada, vertikální zahrada. Také rádi koukáme na dobré filmy a oblíbené seriály (ne na televizi jako takovou, ale na to, co si vybereme sami emoticon), proto je televize na více místech. Máme rádi i návštěvy, posezení s vínem, grilování, opékání, máme pár opravdu dobrých blízkých přátel, jsme celkem rádi společenští. Takže proto je středobodem obýváku velká sedačka, na terase velký stůl a vestavěný gril/ohniště ... Popisuji, co máme a nemáme rádi, protože nákres z toho hodně vychází a je možná v těchto ohledech pro někoho samozřejmě předimenzovaný ...

Budu moc ráda za jakékoli nápady, názory, rady, poznámky, vychytávky, i za konstruktivní kritiku emoticon.
Snad je vše srozumitelné a pochopitelné, kdyžtak můžu podat doplňující info.

Děkuji emoticon.

P.S. Nutí mě to vložit přílohu ve formátu JPG, místo mého PNG, přítel hlásí, že se to může odrazit na kvalitě obrázku, tak snad ne, a pokud ano, za to nemůžu emoticon.
16. zář 2016 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
puhelin
23
Registrovala se 24. srpna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 934 příspěvků. Má 10 přátel.
 • Již bydlím v bytě
fotoportrét
fotoportrét
puhelin
23
Registrovala se 24. srpna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 934 příspěvků. Má 10 přátel.
 • Již bydlím v bytě
 1. Proč chcete jít se svým nápadem za architektem, když architekti jsou od toho, aby vám vymýšleli dispozici? Při takovýchto rozponech bych určitě investovala do statika a projektanta.
2. Jestli plánujete spodní ložnici na stáří, pak si nedokážu představit, že ten spicí v levo leze s bolavými klouby do postele po kolenou. Kolem postele by měl být dostatečný průchod, právě kvůli stáří.
3. Pokoj pro hosty je šílený, to bych snad raději spala na terase.
4. Jakmile budete mít zahradu, využijete střešní terasu minimálně. Nebo si do horního patra dejte ještě minikuchyň, ať nemusíte chodit s plným nádobím do patra.
5. Při vstupu do obýváku ještě nebude schodiště plně zapuštěné do stropu, bude to působit dost stísněně při jinak velkém otevřeném prostoru.
Domek je čistě o vašich preferencích, ale tohle jsou jen takové postřehy, které můžou být nápomocné.
16. zář 2016 v 11:48  •  již bydlí v bytě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 112 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
 • Stavím dům
  Plaňany, Region Kolín
fotoportrét
fotoportrét
didinky (31 r.)
13
Registrovala se 21. prosince 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 112 příspěvků. Má 2 přátele. Český Brod, Region Praha - východ.
 • Stavím dům
  Plaňany, Region Kolín
 souhlasím s @puhelin, ten hostinský pokoj je mimo... Přijde mi dost úzký a spát bych tam asi nechtěla... ta terasa v prvním patře by mi asi nevadila ale z vlastní zkušenosti vím, že na balkoně, který máme u ložnice v patře si dáme víno max 3*do roka, jinak jsme venku na zahradě... Ložnici dole bych udělala větší, aby bylo dost místa kolem postele, momentálně máme 8m2 ale kolem postele v pohodě projdeme čelem... Ten akutický závěs je asi zbytečný, já mám myčku celkem hlasitou a když koukám na TV mám jí za hlavou ale slyším jí jen když na konci cyklu vypouští vodu a zapípá - asi 10s...
Asi bych být vámi zašla za architektem nebo projektantem a řekla mu svoje požadavky a představy, plánovaný rozpočet a uvidíš co vymyslí, máte dost času vymazlit si dům k obrazu svému...
16. zář 2016 ve 12:10  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ellesarka
Registrovala se 16. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 111 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
ellesarka
Registrovala se 16. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 111 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 Děkuji za komentáře,
s tím hostinským pokojem máte pravdu, sama na to teď s odstupem koukám, že to není ok a chce to změnu, když jsem to kreslila, jiná varianta mě nenapadala, a řekla jsem si, vždyť to stačí, ale před chvílí mi zrovna naskočila dobrá varianta :D - posílám upravenou variantu v příloze níže (vstup schovaný za skříňovými zrcadlovými dveřmi, aby se nenarušila linie skříně)
Co se týče architekta, ten není jen od toho, aby nakreslil dispozici přece ne ? Řeší i celou věc po technické stránce, aspoň u našich to tak bylo, když stavěli.
Postel v ložnici se dá na stáří otočit i jinak, to je jen nábytek. Teď to máme takto už poněkolikáté a vyhovuje nám to (já musím spát v rohu krytá ze zadu i ze strany, jinak se necítím "bezpečně" :D, moje úchylka, i na sedačce, i v restauraci, si sedám automaticky podvědomě do rohu, tak, abych měla krytá záda, nevím proč :D.
Terasa na střeše mi přijde užitečnější než nevyužitá plocha střechy jen tak.
Ten průchod pod schodištěm je trošičku slabina, ale když se dobře vymyslí, snad to nebude špatné.
Nám teď řve myčka jako kráva s odpuštěním, nevím proč :D, ale závěs je fakt detail emoticon.
16. zář 2016 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
1karel1
Registroval se 13. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 518 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
1karel1
Registroval se 13. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 518 příspěvků.
 @ellesarka Možná to tak máte záměrně, ale mě přijde hodně složitý tvar domu. Spíš bych se snažil to popasovat tak, ať je to obdelník, čtverec, popř. L. Tady ty odskoky jsou často jen na problémy ;)
16. zář 2016 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ellesarka
Registrovala se 16. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 111 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
ellesarka
Registrovala se 16. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 111 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 @1karel1 To bylo hlavní přání partnera, úložné prostory, a pak ať to z venku hlavně nevypadá jako krabice, líbí se mu ta členitost.
16. zář 2016 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
puhelin
23
Registrovala se 24. srpna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 934 příspěvků. Má 10 přátel.
 • Již bydlím v bytě
fotoportrét
fotoportrét
puhelin
23
Registrovala se 24. srpna 2014 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 934 příspěvků. Má 10 přátel.
 • Již bydlím v bytě
 @ellesarka Architekt není technik, je to spíš umělec. Při větších stavbách je samozřejmostí, že architekt navrhne vzhled a dispozici a technik - projektant to vyřeší po statické a stavební stránce
16. zář 2016 ve 13:11  •  již bydlí v bytě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
44
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 2486 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
44
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 2486 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
 Měla bych ještě jednu malinkou radu.. dejte to někomu, kdo vám k tomu udělá rozpočet. Myslím, že budete hodně škrtat. Taky jsme měli velký oči, co všechno by se nám líbilo, ale nejsme miliardáři. Tohle bude hodně drahý dům..
16. zář 2016 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bamak
19
Registrovala se 3. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 2454 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
bamak
19
Registrovala se 3. června 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 2454 příspěvků. Má 6 přátel.
 Moc pekne, jen jedna poznamka, jestli chcete chcete stavet az za nekolik let, talk bych rada videla navrh cislo 3687. emoticon
16. zář 2016 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
31712
Registroval se 13. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků. Region Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
31712
Registroval se 13. dubna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 40 příspěvků. Region Hradec Králové.
 1)Pokud neplánujete v přízemí čtyřmetrové stropy, tak vám to schodiště bude zasahovat do dveří a hlavně bude vytvářet nepříjemně stísněný pocit při vstupu.
2) Postel v ložnici by si určitě zasloužila více prostoru po stranách, aby se do ní nemuselo lézt přes kratší stranu.
3) Myslím, že strop nad obývákem bude poměrně komplikovaný.
4) Absolutně vám nenavazují nosné konstrukce v přízemí a patře, pokud budete trvat na tomto řešení, budete muset mít opravdu masivní stropní desku.
5) Když už chcete v patře mít terasu, nestálo by za to předělat dispozici tak, aby se na ní dalo z dětských pokojů chodit rovnou? Formou např. francouzských oken.
6) Celkově si myslím, že dům je stavebně zbytečně komplikovaný a stavba by se hodně prodražila. Asi je potřeba počkat na návrh s vyšším pořadovým číslem emoticon
16. zář 2016 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
77
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1970 příspěvků. Má 37 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
77
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1970 příspěvků. Má 37 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @ellesarka tak na tohle si pripravte min. 10mega...
jinak prakticka poznamka - soupaci dvere vyrazne hure tlumi hluk nez normalni, takze treba do pokoju nebo loznice bych si je nedal (mezi loznici a koupelnu jak mate v navrhu to je ok)

vstup do loznice pres zimni zahradu s virivkou je awkward...
garaz je mala. vlezou se do ni jen ty auta, ale jinak nic mod ostaniho. kam data kola, zimni vybaveni, naradi na zahradu....
technicke zazemi domu chybi. ulozne prostory v dome vypadaji ok.

najdete si dobreho architekta, kteremu povypravite o tom, jaky je vas zivotni rytmus, jake jsou predstavy, jaky styl se vam libi a hlavne jaky mate rozpocet a nechte ho, at vam to navrhne.
16. zář 2016 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
zuzka3112
19
Registrovala se 2. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 390 příspěvků. Má 27 přátel. Lužkovice, Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
zuzka3112
19
Registrovala se 2. srpna 2012 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 390 příspěvků. Má 27 přátel. Lužkovice, Region Zlín.
 @ellesarka zdravím, ještě jsem nečetla komentáře, ale pokud plánujete děti, upravte si tomu ložnici, koupelnu... někde musí být postýlka, prostor... pokoj po hosty je fakt pidi, celkem klaustrofobicke, pokud v budoucnu plánujete třeba vrchní patro pronajímat, uzbusobte to tomu rovnou při stavbě, jistě to šikovně vymyelite. Ono teď plánovat a realizovat to třeba za 25-30 let je úplně něco jiného... třeba vám tam nakonec dítě zůstane se svojí budoucí rodinou. A teď jen moje praxe, dvě koupelny, v každé vana, sprchac. Spíš bych se u vaší ložnice zaměřila na prostorný sprchový kout se sezením, opět myslím na stáří...my třeba vanu rušíme z toho důvodu. Mamce to dělá problém...ještě by mě zajímalo, jak jsou veliké dětské budoucí pokoje...patro mi přijde hodně stísněné celkově na úkor obří terasy, která mi přijde zbytečná, pokud budete mít velkou zahradu s vyžitím v bazénu, virivka, grilování....😀
16. zář 2016 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ellesarka
Registrovala se 16. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 111 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
fotoportrét
fotoportrét
ellesarka
Registrovala se 16. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 111 příspěvků. Region Mladá Boleslav.
 Dobrý den,
děkuji za poznámky a připomínky.
Na konzultaci s projektantem / architektem je ještě brzo, samozřejmě že je možné, že něco nepůjde technicky provést nebo budeme muset škrtat z finančních důvodů.....
Jinak jsem si prošla názory, s něčím souhlasím, s něčím méně, protože jde jen o jiný vkus / zvyk.
To z postřehů, co pro nás zatím dávalo smysl, jsem zkusila zohlednit v tomto návrhu. Je lepší emoticon ?
16. zář 2016 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kaaacaaatkooo
3
Registrovala se 17. května 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 33 příspěvků. Má 9 přátel. Region Nový Jičín.
fotoportrét
fotoportrét
kaaacaaatkooo
3
Registrovala se 17. května 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 33 příspěvků. Má 9 přátel. Region Nový Jičín.
 @ellesarka Jsem optimista a nerada lidem beru iluze, ale my jsme taky měli "náš domeček", který si manžel ještě jako studentík tak po večerech z hecu tvořil v archicadu... Pak jsme koupili pozemek do kopce a z kopce z boční strany a náš plán šel do háje emoticon A přitom jsme v něm už skoro "bydleli", já už viděla dlaždičky v předsíni.... Takže radím nezaobírat se tím, jaké bude kde okno, ale napřed si najít pozemek a pak až něco řešit emoticon Abyste potom nebyli nešťastní.
17. zář 2016 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
slabici
44
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 2486 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
fotoportrét
fotoportrét
slabici
44
Registrovala se 25. listopadu 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 2486 příspěvků. Má 14 přátel. Region Praha - východ.
 @kaaacaaatkooo to je taky dobrý postřeh. Už jen ta plochá střecha se nedá postavit všude emoticon
17. zář 2016 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
soleilll
12
Registrovala se 10. února 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 337 příspěvků a 1 inzerát. Má 2 přátele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
soleilll
12
Registrovala se 10. února 2011 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 337 příspěvků a 1 inzerát. Má 2 přátele. Region Brno.
 @ellesarka Nebudu se pouštět do větších rozborů, protože mi ten celý "projekt" přijde megalomanský a překombinovaný, ale to věc každého, jaké má představy a finanční možnosti. Pozastavím se jen nad tím, čemu trochu rozumím - co podle tebe znamená "velké akvárium"? Ta uzounká nudle za sedačkou? Zřejmě nemáš žádné zkušenosti, ale když pominu totálně nepraktické umístění kvůli údržbě, pak v tak šíleným prostoru s nevyhovujícím poměrem stran nádrže nebude spokojeně žít žádná ryba. Prostě nejde nacpat za každou cenu všechno do takovýho prostoru... (Závěs kvůli myčce...?! Když seženete finance na takovou stavbu, jistě vám zbyde dost na tichou myčku. A navíc sedačka je od linky docela daleko, takže další zbytečnost.)
17. zář 2016 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
mr_falko
149
Registrovala se 28. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 249 příspěvků a 1 album. Má 93 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
mr_falko
149
Registrovala se 28. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 249 příspěvků a 1 album. Má 93 přátel. Králův Dvůr, Region Beroun.
 mne se to nelibi cely uz od prvniho nastrelu teda....zbytecne clenity, zbytecne slozity. Nechapu nahore 4 pokoje, na co??? Pokud mate finance na takovej palac, investujte do dobreho projektanta...
17. zář 2016 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wario
1
Registroval se 24. ledna 2016 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 202 příspěvků. Má 1 přítele. Region Pelhřimov.
fotoportrét
fotoportrét
wario
1
Registroval se 24. ledna 2016 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidal 202 příspěvků. Má 1 přítele. Region Pelhřimov.
 mě by se líbilo kdyby se dalo z horní terasy skákat do bazénu emoticon
20. zář 2016 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
digizanet
Registrovala se 27. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky.
fotoportrét
fotoportrét
digizanet
Registrovala se 27. září 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 2 příspěvky.
 já si myslím, že stavět patrové nebo podsklepené domy je v dnešní době už pasé... sklepy mnohonásobně navyšují náklady a kdo je dneska využije? stačí špajzka... a pokud budeš stavět na vesnici, není lepší si sednout do zahrady a být obklopená stromy a květinami než se placatit na dvou terasách? minimálně ta jedna je zbytečná... a zelená střecha se dělá taky kvůli estetice, kdo ji uvidí na patrovém domě?
28. zář 2016 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kolobezka1
13
Registrovala se 12. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 98 příspěvků. Má 6 přátel. Region Jindřichův Hradec.
fotoportrét
fotoportrét
kolobezka1
13
Registrovala se 12. října 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 98 příspěvků. Má 6 přátel. Region Jindřichův Hradec.
 ale je vidět - na tom jak postupně dáváš upravené půdorysy - že nápady máš, i docela zajímavé. Třeba to poslední druhé patro palec nahoru. A oceňuju to množství úložných prostor, které ve většině půdorysů zcela chybí.
Znovu si přepočítej to schodiště, zda pod něj vlezou dveře ze zádveří. Pak mám strach, že v obýváku bude hodně tmavo, v rohu je to přeci jen už 7 m od okna (a teď nevím, co je ta místnost s velkým kruhem).
Dvojitá spíž - jedno z toho je technická místnost? Hosté v obýváku by chodili na wc přes vaši ložnici, do zádveří (kde není úplně čisto) nebo do patra?
Jinak tedy souhlasím, že budete mít těžší najít pozemek pro dům s rovnou střechou, a asi byste si měli vycházet i z vašeho rozpočtu. Třeba posuvné francouzské a interiérové dveře, to cena jen sviští nahoru.
28. zář 2016 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
viados
13
Registroval se 20. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 584 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
viados
13
Registroval se 20. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 584 příspěvků. Má 1 přítele.
 @ellesarka @digizanet
Stavět patrové domy není passé. Ale podsklepení domu skutečně výrazně navyšuje náklady.
Pokud nemáte takový sklon pozemku, že přízemí z jedné strany je z druhé strany sklepem, pak podsklepený dům nemá cenu a trváte-li na sklepu, udělejte ho vedle v zahradě jako samostatnou stavbu a bude mít větší smysl.

Sklep jako spižírna má být chladný a vlhký, což v zatepleném a vytápěném domě docílíte těžko.

Zelená střecha má smysl i jako izolace před horkem. Pokud bych měl možnost (místní regulativ) a peníze, tak bych do zelené střechy šel.

Pokud budete mít rozumně velký pozemek, terasy jsou zbytečnost. Terasy mají smysl ve městě, kde nemáte pozemek okolo.

A ten dům je fakt moc členitý. Jak už řekli další diskutující, tohle bude drahé - počítejte 10 milionů.
28. zář 2016 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
komenska
5
Registrovala se 8. května 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 266 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha - východ.
 • Přestavuji dům
  Region Praha - východ
fotoportrét
fotoportrét
komenska
5
Registrovala se 8. května 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 266 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha - východ.
 • Přestavuji dům
  Region Praha - východ
 @kaaacaaatkooo Kloním se k tomutu názoru, že nemá cenu navrhovat dům nezasazený do konkrétního pozemku. Každý pozemek přináší určité výhody a nevýhody, orientaci na světové strany, svah, podloží, regulativy, sousedy apod. a od toho se stavba musí odvíjet. Jen typové domy jsou navržené univerzálně. Ve vašem případě bych konzultovala architekta, hledala který se semnou shodne a nechala kreslit jeho. Pokud máte takového nároky, tak vám určitě vymyslí vilu na úrovni - ale opět, bez pozemku jen obtížně.
29. zář 2016 ve 13:14  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodetpavel
Registroval se 1. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 47 příspěvků. Region Pardubice.
fotoportrét
fotoportrét
geodetpavel
Registroval se 1. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 47 příspěvků. Region Pardubice.
 Ložnici bych dal nahoru k dětem a spaní pro hosty dolů. Patrový dům nabízí nejlepší možnost rozdělit barák na klidovou a společenskou část. Mít ložnici u obýváku, toho byste velmi brzy litovali. A proč tak nevzhledný složitý tvar? Takovéto lomené tvary apod. jsou vhodné u obrovských a nesmírně drahých vil, ale u malého domku to působí nevkusně a přeplácaně. Navíc se to prodraží a pokud chcete stavět svépomocí, bude to pro vás peklo a rozhodně tam něco pokazíte.
1. říj 2016 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí