Názory na návrh dispozice bungalovu 5+kk

Dobrý den, prosím o Vaše názory, co si myslíte o návrhu dispozice toho bungalovu. Jsme úplní začátečníci, takže to prosím berte v potaz. Teprve hledáme, vybíráme a upravujeme. 🙂 Tento projekt, viz obrázek č. 1, nás velmi zaujal. Nicméně v projektu by došlo k úpravám - nepotřebujeme garáž pro 2 auta, a spojili bychom technickou místnost s místností vedle - asi dílna, a tím udělali větší technickou místnost. Dále nám nepřijde ideální mít špíz za krbem, takže to bychom taky vyškrtli. Jediné s čím se nevíme rady je, jak zasadit tento projekt na pozemek s ohledem na světové strany (obrázek č. 2) - z toho důvodu jsme ho zatím překlopili jen zrcadlově (obrázek č. 3). Nicméně stále hledáme, ale tento projekt se nám zatím líbí nejvíc. Děkuji za Vaše názory. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Projekt neni spatny, orientace je otazka vasi preference, zohlednujte zejmena pohodu na terase (at neni na jih) a v pokojich, kde se spi (at nejou pretopene, popr. zatemnene kvuli teplu). Co udelat misto spajzu sklad dreva? Uplne se tam nabizi, akorat upravit vstupy.
Odpovědět
Mne to prijde pekne. Nelibilo by se mi jen WC uprosted domu, bude to asi hlavni WC, tak by bylo super mit tam okno a svetlo. Nebo bych oddelila WC z koupelny. Orientace by se mi taky libila...
Odpovědět
Zkusila jsem to zanést na pozemek s ohledem na ty světové strany - jednou mi vyjde, že na jih mi bude směřovat terasa a více méně i kuchyň s obyvákem (viz umístění 1), a pokoje jsou na sever, což nevím jestli tam potom zase nebude zbytečná tma - netuším. A nebo jsem to zkusila ještě tedy obráceně (umístění 2), ale to už jsou zase pokoje na jih, a to mi přijde ještě horší. Ale děkuji za rady a názory. Ta špíz, že by mohla být na dřevo nás vůbec nenapadlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@fazik prvni varianta je lepsi, v pokoji na sever nebude tma🙂 a tepelne zisky v zime se v obytne casti hodi. Jen musite vymyslet zastineni terasy, lepsi predem, nez tam pak nakonec lepit nejakou pergolu, co nebude s domem ladit.
Odpovědět
@fazik Chápu dobře, že vjezd do garáže máte 2m od příjezdové cesty? Obávám se, že to je málo, před garáž by se vám mělo vejít auto, ať necekate na silnici, než se vám otevřou vrata..
Odpovědět
Profilova fotka
@fazik první varianta vypadá lépe, syn má pokoj na severovýchod a tma tam není, terasu máme na jihozápad, jen bych posunula ten vjezd na pozemek jak píše @japona.
Odpovědět
Děkuji za komentáře. Právě jsem půdorys zatím umístila jen 2 m od hranice pozemku, aby zbylo co nejvíc místa v zadu na zahradě. Přijde mi i kolikrát, že je to zbytečně velký barák. 😄
Odpovědět
Zrušil bych ten výkus u zádveří, na ten úkor bych zvětšil zádveří a vchodové dveře bych dal standardně otevíratelné dovnitř. Ten výkus tam je podle mě jen designový prvek, když to tam celé bude zastřešené. Samotné zádveří je strašně maličké, i když tam je ta šatnička. Pokud máte odrostlé děti, tak možná, ale jakmile přijde více lidí, nebo jen někdo s kočárkem, je problém. Takový velký dům by si zasloužil větší zádveří. Zvážil bych taky to WC uprostřed domu. Na WC má být trochu soukromí, klidu. Minimálně bych ho prohodil s tou šatnou. U kuchyně jsou okna fajn, ale když to vidím doma, chyběly by mi horní skříňky. Vem si jen vytahování věcí z myčky. Budeš chodit až ke špajzu. Jinak, pokud ten špajz má mít komín, tak bych ho zrušil, linku udělal po celé stěně a bude tam dost úložných prostor na všechno. Spíš bych to využil jako sklad pro dřevo a přikládání do krbu právě z této strany. Tím pádem bych dal dveře ze zádveří. Koupelnu bych ještě překopal, místo bidetu spršku. Podle mě to splní stejný účel a je to kompaktnější. Tam tu vanu s tou sprchou, to si nedokážu představit.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Profilova fotka
@fazik Dobrý den, projekt je moc pěkný 🙂 Navrhovali jste si ho sami nebo jste našli někde na webu? Díky za odpověď 🙂
Odpovědět
@josefina_kratka Dobrý den, projekt jsme našli na internetu, zdá se mi, že na polských stránkách extradom.pl Tento půdorys byl jeden z prvních, který se nám líbil, ale i přesto nesplňoval vše, co jsme chtěli. Určitě hledejte, co nejvíce, ať Váš dům splňuje vše, co si přejete. 🙂
Odpovědět
@fazik Dobry den, mohu se zeptat jakou mate navrhovanou zastavenou plochu u tohoto projektu a cenový odhad na kolik Vas postaveni bungalovu 5kk vyjde? Moc dekuji
Odpovědět
špíz - to je maso na jehle, spíž - komůrka na potraviny (omlouvám se za koment mimo téma)
Odpovědět
Článek se načítá
Dobrý den, máte již nějaký upravený projekt? Máme skoro stejný projekt, že by jsme se inspirovali.. Děkuji
Odpovědět
Dobry den, jak jsem vyse psala tento pudorys domu jsme si nevybrali, ale celkova koncepce domu se nam drive libila. A hlavne na strankach meli povedene vizualizace. Za me osobne garaz v dome zbytecny luxus, a pak tam bylo dalsi veci. Nicmene vam posilam odkaz na stranky, kde jsem pudorys nasla: https://www.extradom.pl/projekt-domu-... Myslim ze byla uzitna plocha kolem 170 m2, coz bych rekla ze se dum bude pohybovat tak kolem 4 mil az 4,5 na klic 🙂 Snad vam to pomuze...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?