Názor na bungalov (270m2)

Zobraz úvodní příspěvek
Dobry den, muzu poprosit o nazor na projekt bungalovu? Dekuji. Petr
Odpovědět
Příliš překombinované a neprakticky řešené. A na to, jak velkorysý je to dům, jsou pokojíčky jsou velmi male. A taky špatně umístěné. Co bych udělala já, projektantku bych si nechala, pokud už jsem ji zaplatila. Ale dům bych si načrtla sama, podle svého životního stylu. A chtěla bych, aby to jen překreslila. Nenechala bych se do ničeho uvrtat, žít v tom budete vy. Takže v tomto případě je důležité zodpovědět si pár otázek o svém stylu. Pracovny - k čemu jsou? K tomu, abych se tam zavřela a sama si dělala na PC? Nebo třeba jak u mě, že do pracovny chodí klienti a potřebuju ji velkou a umístěnou tak, aby mi klienti necourali přes dům? Budu v pracovnách přes den nebo večer? Mají být tedy v denní společenské části nebo v soukromé? Je nutné, aby měly východ na terasu? Čtverec nebo obdélník je nejpraktičtější půdorys, pokud jde o malý dům. U takového velkého bych zvolila L.
Odpovědět
Garáž bych určitě nelepila k domu, pokud je tam ta možnost. Kuchyň a obývák..jsme opět u životního stylu. Je nutné je mít tak velký? Hostite často rodinu, kamarády, známé? Není lepší ubrat tu plochu a přidat ji na dětské pokoje? Já mám 30m čtverečních a dostačuje to pro nás tři a menší návštěvy. Druhý dům bude mít 35m, což považuji za optimalni pro nas.
Odpovědět
@pub24 za co jste to proboha platili? to bylo tak 4-5 návrhů a několik konzultací? Kolik jste s ní strávili času a kolik od ní dostali návrhů? pohledů? situací?
Odpovědět
@iveta_89 na uvod 2 navrhy. Jeden rovnou vyrazen. Celkem 3 sezeni. Veskere priominky jsem zkreslil v cadu aby to nebylo so krat meneno a poslal okotovane s dwg. Takze asi tak. Puvodni dohoda byla 35 s tim ze to bude dotazene aby z toho sel rovnou udelat projekt. Ted mi bylo oznameno, ze se do toho nevejdem a je to za 43 ...nedokoncene..
Odpovědět
@78marcela Ohledne reseni. Bylo na tom straveno hodne casu a vzhledem k pozici pozemku, sosuednich objektu a orientaci na sv strany to proste vyslo nejlip takhle. Zkusim to teda malinko objasnit. Dum ma oddelnou klidovou/soukromou/nocni a verejnou/denni cast. Takze loznice a pokoje jsou v jedne casti - v soukrome, s oddelenou chodbou. Pokoje kluku jsou schvalne na opacnou (vychodnou) stranu at tam maji klid at uz na uceni tak na spanek (a pozdej na holky :-). Kdyz budou chtit do spolecnosti, tak si tam dojdou (puvodne byli pokoje umisteny tam kde je ted severni koupelna, ale u severnich sousedu vyrostl vysoky betonovy plot a moc pekny pohled na to neni..tudiz se eliminovali vsechny okna na severni strane a presunuli pokoje kluku do vychodn casti). Hostovsky pokoj do nejchladnejsiho rohu...no a na loznici uz pak zbyl ten zbyek s okny na zapad s vyhledem do zahrady. V denni casti je pak kuchyn/obyvak, druha koupelna a moje pracovna. Tim ze pracuji z domu, tak ji jednatk potrebuji a dokazu do ni dostat nasvtevu pouze pres chodbu / halu..nikakm jinam nemusi. Druha pracovna (pro manezlku- pro ruzne krativni tvorbu) je pristupna z nocni casti, protoze tam nikoho nechodi.. ma to byt jeji kralovstvi. Pristup na terasu z pracoven - ano..neni nic prjemnejsiho nez vstat od pc a jit si dat na terasu kafe nebo posedet na cerstvem vzduchu s vyhledem do zahrady (puvodne tam byli zamysleny pokoje pro klluky ale tim padem by byli nuceni sledovat vsechno deni i kdyz by potrebovali klid na uceni nebo na spanek..). Tak mi reknete..uvazuji az tak blbe? :-)
Odpovědět
@pub24 nic ji nedávej. 35 za dokončeny. Takže na paskvil k ničemu méně. Je to její problém, tak má požadovat hodinovou mzdu a ne za dílo. Zas tak bych se odrbat nenechala.
Odpovědět
@pub24 blbě neuvažujes. Co takhle udělat vstup z východu a dům dělit na deckou část na jihu, obývák uprostřed a rodiče s pracovna a na severu? Nebo bych ještě zvazila to patro. Tak byste kluky oddělil dokonale a jim by naopak schody a max soukromí mohl vyhovovat.
Odpovědět
Profilova fotka
K tomu požadavku východu na terasu z pracoven a obýváku/kuchyně... kdyby se architektka nesnažila udělat terasu na 20m2 a udělala jí velkoryse přes dvě světové strany domu (celý dům bude velkorysý, tak proč ne terasa), tak by se tam i mnohem lépěji umísťovaly všechny ty pokoje. Donuťte jí k jednoduchému půdorysu, garáž stavebně oddělenou, ale klidně přilepenou k domu. Ale asi bych od ní asi moc nečekala, bude to nějaký matla ;-)
Odpovědět
@slabici Uplne si asi nedokazu predstavit co mate na mysli (nacrtek by pomohl :-)) Velikost terasy mi nijak nevadila a vyhovovalo ze je zastresena a poskytuje urcite soukromi. Zkousim si udelat sumarizaci toho co tady padlo a co jednak zveda naklady a co je blbe dispozicne. Takze padlo tu, ze blby pudorys..z toho mi plyne, ze garaz by se mela osamostatnit a zbytek uklidit tak aby z toho byl obdelnik, cimz se zjednodusi strecha i zaklady. Vnitrni dispozice - kritizovane jsou chodby, ale zatim jsem neprisel na to jak se jich v bungalovu zbavit :-) Odstaranit hostovky pokoj a na ukor toho zvetsit detske pokoje - brano v potaz a dava to smysl (hostovkky udelat z jeden z pracoven..) Ohledne terasy (121). Je problemem to, ze je do toho obdelnikove puydorysu udelan vykus, v kterem pak vznikne terasa? I kdyz je strecha pres celou plochu, takze si drzi obdelnikovy tvar? (jinak receno..bylo by levnejsi tam udelat rovnou zed zarovnou se strechou nez tenhle vykus?)
Odpovědět
@pub24 není to blbě uvažování. Vždyť jsem psala, že to je o tom stylu a o tom, co preferujete vy jako rodina. Pokud to vám takhle vyhovuje, tak ok. Jen k té pracovně..pokud vám do ni někdo bude chodit, tak na 8m se tam sotva pohnete..navíc když tam bude omezení dvěma dverma.
Odpovědět
Profilova fotka
Myslela jsem terasu podél domu ze dvou stran a dům obdélník/čtverec. Chápu, že se vám líbí zastřešení a soukromí, ale to se dá dosáhnout i pergolou.Myslím, že na to množství pokojů je zbytečný dům zakusovat kvůli terase.
Odpovědět
@slabici Kdyz ja ty pergoly tak nemusim..:-) proto se to resilo takhle..mne se ty prilepky a dodelky proste nelibej.. :-S
Odpovědět
Článek se načítá
@pub24 tak co třeba takhle? To by vypadalo jako součást domu ohraničená zdmi a přitom by to nedělalo v zateplené hmotě domu žádné výkusy a složitosti.
Odpovědět
@llama napad dobry, ale pak ze se dostavam do limitu pozemku...takhle by musela byt ta terasa orientovana nas sever, coze trochu chladnejsi a hlavne opet se dostavam na vyhled na krasny betonovy plot sousedu :-) (na jih by byla do ulice a na zapad/vychod by se uz nevesla na pozemek...) Ale dekuji za napad..jeste se s tim budu pohravat:-)
Odpovědět
@pub24 taky jsem měla požadavek na vykousnutou terasu se stropem, navíc je orientovaná na jih a nechtěla jsem se tam upéct v létě. Taky ty přilepené věci a pergoly nemám ráda, takže to chápu. sami s projektem bojujeme jako vy, tak přeji hodně štěstí.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?