Názor na bungalov (270m2)

Dobry den, muzu poprosit o nazor na projekt bungalovu? Dekuji. Petr
Odpovědět
Profilova fotka
mně se to nelíbí. tak členitý prostor, což vnímám jako pokus o noblesu, a celým domem se line obyčejná spojovací nudle. nic proti, ale pokud bych měl tendence udělat něco jinak, udělal bych to lepší hlavně dispozičně, což nepravidelný půdorys sám o sobě neřeší. v podstatě jde o obyčejný bungalov ve tvaru L, který je krapet okousaný, aby působil "komplikovaně". pokud bych chtěl členitý dům, měl bych naprosto jiný pohled na spojovací chodbu. podle mě je to alfa a omega všech bungalovů.
Odpovědět
@tomas80 Dobry den. Dekuji moc za nazor. Ukol pro projektanta znel - dvou garaz, 2 detske pokoje, 2 pracony, 1 loznice, 1 hostovsky pokoj, obyvak s kuchyni, spajz, tech. mistnost a dilna. Noblesne to pusobit nema..mam rad jednoduchost a funkcnost. Dostal jsem od projektanta tohle (btw. studie bratru za 25 tisic.) s tim ze mi tvrdi ze vystavba mne vyjde na 10 mil.. =-)
Odpovědět
Profilova fotka
1) Potřebujete 270 metrů? 2) Pokud ano, tak bych tomu projektu dal nějakou myšlenku, tohle se mi moc nezamlouvá. Je to takové komplikované a nevyužívá to potenciál 270 m.
Odpovědět
@vladimirsvorba Nepotrebujeme :-) Potrebujeme mistnosti vyjmenovane o prizpevek vyse :-) Za kazdy napad, ktery by tomu tu myslenku dal budu vdecny :-) Idealne rovnou kontakt na projektanta, ktery by se toho chopil.
Odpovědět
Profilova fotka
Nic mě tam nepohoršilo, i když jsem nenašla jaká je orientace. Přesunula bych záchod v tom technickým zázemí, předpokládám, že je s ním počítáno jako s venkovním, ale to se člověk dřív počůrá než se k němu dostane :-D dala bych ho blíž ke vchodu do garáže. Ten výklenek mezi garáží a vstupem mi nedává smysl, pokud to není v plánu jako zastřešenej vstup, ale vchodový dveře vidím jinde... @tomas80 tu chodbu nevidím tak tragicky, ale pokud zůstane tvar, tak by se mi víc líbila širší chodba s fixním oknem až k podlaze na konci (místo samostatnýho WC) :-)
Odpovědět
Asi je to projektované podle stylu života vaší rodiny a máte tam vše co si přejete. Mě se moc libí ta krytá terasa, kterou také tak plánujeme, jen bych si jí osobně nekazila těmi dveřmi z obou pracoven, chtěla bych jí využít celou na velké sezení, či ležení. Já osobně ještě potřebuju vstup na WC blízko zahrady a terasy, aby mi hosté nebo děti z bazénu nechodili přes dům, ale jen si odskočili na WC. Jen ty pokojíčky mi přijdou na tak velký dům malé, ale když vám to stačí. Moje pubertální děti chtějí větší postele ( alespoň 140 cm) a tady by se teda skoro nevešly. Také jejich orientace na SV je trošku horší. Ještě bych preferovala spíž.
Odpovědět
Ono je těžké radit, každý máme jiné požadavky, priority a způsob trávení volného času. Chápu, že z nějakého důvodu máte dvě pracovny, ale nestálo by za to, abyste do jedné z nich umístili i rozkládací spaní pro hosty a hostovský pokoj rozdělili dětským pokojům? Ty mi teda příjdou extrémě malé na tak velký dům. Dále na mě ,,chaoticky,, působí ty komůrky, chodbičky a technická u garáže, chtělo by to nějak učesat. Držím pěsti ať dojdete ke zdárnému konci, se kterým budete spokojeni.
Odpovědět
@xhex Vidite, orientaci jsem opomenul. Pridavam (akorat pudorys je z predesle verze. Ted je malinko zmenseny). Jj ten zachod je pocitan jako venkovni / garazni. Vyklenek je jednak aby vznikla chodba mezi garazi a domem a take je tam pocitano jako parkovaci misto pod strechou, kdyz se nechce zajizdet do garaze + na kola atd co vse muze zustavat venku a mohlo byt zaroven pod strechou. Na chodbe jsou planovany svetlovody..
Odpovědět
Profilova fotka
@pub24 jestli nejste s polovičkou unesený z tohohle návrhu a nechcete jen ladit drobnosti, tak bych to možná zkusila znovu a lépe. Jestli chcete opravdu tohle všechno, tak to bude dost stát a zkusila bych v první řadě ušetřit na jednodušším půdorysu, protože ta deska i střecha se dost prodraží. byl mezi požadavky i bungalov? Co udělat patro a nahoru dát pracovny, pokoj pro hosty+druhou koupelnu? Za mě teda ani ta orientace ke světovým stranám není ideální, ale samozřejmě záleží na potenciálu pozemku
Odpovědět
@xhex Jo bungalov byl taky pozadavek :-) Obecne nam ten navrh vyhovuje (akorat ho teda porad zmensujeme kvuli nakladum). Momentalne uz jsme "temer" na cistem L. Ohledne orientace..nejsem uplne teplomilnej a pri soucasne tendenci super horkeho leta, jsem rad za tu chladnejsi cast :-)
Odpovědět
@xhex Kdyz jsme u toho prodrazeni.. Projektantka mi tvrdi, ze tenhle bungalov mne bude stat 11 mega a mne vstavaj vlasy na hlave.. Nekdo ze zkusenosti s bungalovem podobne velikosti..?
Odpovědět
Profilova fotka
@pub24 tak v tom případě zjednodušit a zase zjednodušit, asi bude potřeba dělat i kompromisy. Spojit jednu pracovnu s hostinskym pokojem, beztak když je návštěva tak se většinou nepracuje :-) dětský pokoje se díky tomu můžou zvětšit o plochu pokoje pro hosty. Pokud nejste teplomilní, tak rozhodně ne okno ložnice na západ, ale na sever. Spojila bych šatnu a průchod do garáže a udělala průchozí šatnu. Pokud už teď počítáte s parkováním v přístřešku, tak bych se místo dvojgaraze spokojila s variantou garáž+přístřešek. Je potřeba mít dílnu jako samostatnou místnost? Dala bych jí do zadní části garáže k tomu skladu. A třeba technická místnost se dá spojit s jednou koupelnou, ale záleží co všechno do ní chcete...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@pub24 záleží na vybavení, někdo si dá fotovoltaiku za půl milionu a někdo si ji nedá vůbec. Obecně se násobí m3 cenovým koeficientem podle toho, jestli je to stavba svépomocí, subdodavatelská nebo na klíč. Ty ceny z hlavy nevím, ale projektant určitě. Za nás můžu říct, že nám projektant řekl, že náš dům svépomocí bude stát 3,5m. My jsme nevěřili a počítali jsme s cenou 2,5m, maximálně 3. Samozřejmě měl pravdu projektant. Ale jsme u toho, že zrovna my dáme půl milionu za vytápění...
Odpovědět
@xhex ty koeficienty fungují u jednodušších půdorysů. Takhle složitý barák bude na metry čtvereční/krychlové výrazně dražší, než obyčejná kostka stejné velikosti.
Odpovědět
@pub24 mě se to moc nelíbí. Je tam spousta malinkatych místnosti, to znamená spoustu dveří, komplikuje se zařizování.... Zjednodušila bych tvar. Obytné místnosti směřovala na západ. Pracovny bych spojila-pokud to práce dovoluje, nebo v jedné udělala příležitostni hostinský. Změť technických bych pospojovala. Zádveří prodloužila, aby do něj vedla šatna z garáže-nemusíte chodit přes "čistou" chodbu. WC takto daleko od zahrady nebude nikdo využívat a budete běhat domem. Nebo celé znovu... možná by to bylo jednodušší, než se snažit upravit stávající půdorys. Vrátit se k tomuto můžete kdykoliv.
Odpovědět
Profilova fotka
aniž bych četla výše psané příspěvky, jen něco málo, souhlasím, zbytečně komplikované, vůbec ne kompaktní, denně nachodíte kilometry chodbou, přeju hodně štěstí. Uvedu příklad, máme bungalov- dost menší než plánujete vy- ale na tom nesejde. Eliminovali jsme chodby na nejnutnější prostory a každý den si líbám ruce za to, jak jsme to vymysleli, vše je po ruce, pořád mám kontakt s celým domem, nejlepší věc kterou jsme mohli udělat. Jen o tom přemýšlejte, snad dobře vyberete ten správný projekt pro vás...
Odpovědět
Kromě toho, co tu už bylo napsané, mě napadla ještě jedna věc. Nepadlo tu, v jakém oboru pracujete. Pracovny budete využívat jen sami, nebo v nich budete jednat i s klienty? V druhém případě by bylo dobré zapřemýšlet nad jejich umístěním blíž ke vchodu, aby klienti nechodili přes soukromé části domu. Proč je garáž zateplená? To výrazně zvýší náklady na stavbu i na pozdější provoz. Navíc když ji máte takhle spojenou s domem jen úzkou chodbou, což zvyšuje obvodovou plochu domu (vyšší náklady na zateplení, vyšší tepelné ztráty).
Odpovědět
Mně to teda taky přijde překomůrkovaný. Aby se s tím mohlo nějak hnout, tak bych jako zásadní viděla ty pracovny. CHodí k vám klienti, Co v těch pracovnách potřebujete? Stůl na PC a skříň na papíry, nebo prostor na vytváření něčeho, nebo na přijímání klientů?
Odpovědět
Profilova fotka
Já nechci kritizovat, každý má jiné nároky, znám to z vlastní zkušenosti... jen na to, kolik má dům metrů, mi přijdou pokojíky hodně ošizené - máme pokoj cca 15m2 a přijde mi to tak akorát, menší si neumím představit. Jak často u vás někdo bude přespávat? Opravdu bych zvážila dopřát dětem více prostoru a hostům na občasné přespání rozkládací lůžko v pracovně ;-)
Odpovědět
Ohledně ceny... my zatím máme jen základovou desku, byť trochu speciální a cenu výkopových prací, betonu, dělníky, to vše dohromady si nejlépe tipl právě projektant. Dejme tomu,že se může mýlit, bude to ale např.20-30%, víc ne. Takže si spíš musíte říct, mám xy peněz, chci toto a co mi v rámci rozpočtu umíte navrhnout?
Odpovědět
Zdravím, tohle je tak hrozně překombinovany a překomůrkovaný, že se na těch 11 míčů dostanete. 6 místností u garáže k ničemu. Obrovská chodba, kde se dá hrát Curling - plocha k ničemu, kterou zaplatíte. těch dveří - jak vnitřních, tak venkovních - ty si taky pěkně zaplatíte. Pozitivní na tom vidím to, že se tam dá hrát luxusně na schovávanou. Nechcete radši začít znova? Jednodušší tvar, klidně jen obyčejné L. rozdělíte na garáž a obytnou zónu. A v tom výkusu toho L-ka si uděláte terasu a jste o půlku s cenou dole. Nic ve zlém - jen můj osobní nefundovaný názor
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mě se to teda taky nelíbí. Za mě je to neskutečné bludiště s milion kamrlíky. Nelíbí se mi ani řešení obýváku zastrčenýho za kuchyní. Raději bych volila jednodušší tvar a garáž mimo dům. My máme v podstatě stejný počet místností, co máte v požadavku, až na tu dílnu a garáž, klidně mrkněte ke mě do alb. Ale pokud budete stavět tohle, klidně i věřím těm 10ti milionům.
Odpovědět
Já bych si na vašem místě sedla a sepsala, co skutečně potřebujete. Ne stylem "dvě pracovny...", ale podrobně. Například (teď brutálně hádám, neznám vás): - velká pracovna pro ženu, protože je švadlena a potřebuje místo na stůl a krejčovskou pannu, taky si tam bude vodit zákaznice - pro muže malý kamrlík, kam se vejde jen PC a jedna polička a kde ho nebude nikdo rušit - hostinský pokoj pro tetu Máňu, která u nás bude trávit sedm měsíců v roce Atd. atd. Třeba nakonec zjistíte, že vlastně ani nepotřebujete dvě pracovny, ale můžete pracovat společně v jedné, která může sloužit i jako hostinský pokoj pro příležitostné přespání, protože teta Máňa přijede dvakrát do roka na víkend a budovat kvůli tomu extra hostinský pokoj za tři sta tisíc se nevyplatí. Nebo že nepotřebujete místo na parkování pod střechou pro případ, že se vám nebude chtít zajíždět do garáže, protože když zjistíte, že to místo vám dům prodraží o půl mega, tak si radši dáte práci do té garáže zajet ;-) A tak dál. Sama vím, jak to je - při prvotním plánování domu si člověk v samém nadšení navymýšlí "ještě tohle by se hodilo, a tohle by taky bylo fajn, a taky tohle..." Až když si člověk spočítá, co každá ta fičůra stojí, tak začne přemýšlet, jestli bez ní fakt nemůže žít, nebo jestli by to bez ní případně i přežil.
Odpovědět
Profilova fotka
Chcete vlastně 7+1 a k tomu bungalov. Drahy to bude, protoze to bude velký. Tak bych se to snažila co nejvíc zjednodušit... půdorys obdélník nebo čtverec. A rozmyslete si, jestli opravdu potřebujete dvě pracovny a ještě pokoj pro hosty. Máte proste velký voči a tak budete muset mit velkou peněženku ☺
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a výklenky na kola aj, aby na to nepršelo, se dají řešit mnohem levněji pergolou, na to nemusíte členit dum a vyhazovat statistice. Já bych asi vyhodila hlavně toho projektanta
Odpovědět
@slabici v podstatě nejlevnějc vyjde nechat kolo na dešti a až zrezne, koupit nový :-D Protoze drahý kolo si člověk venku pod přístřeškem stejně nenechá, aby ho někdo neukradl. A kvůli levnýmu kolu, co se dá nechat venku, je zase zbytečný budovat pergolu za desetitisíce nebo výkus baráku za statisíce.
Odpovědět
Profilova fotka
@llama No kdyby tenhle výklenek sloužil alespoň jako střecha u vchodu, ale on není ani na to. Takže opravdu nechápu, k čemu je. Na prodražení projektu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ideální dům pro děti na hru na schovávanou! :-) Gratuluji, mateřská školka si v něm užije :-)
Odpovědět
Tak abych to uprsenil. Za vyse uvedenou studii si pani architektka rekla ve finale 43 tisic. Je to normalni..? Je tady architekt ochotny spolupracovat ? :-) Dekuji
Odpovědět
@pub24 normální by bylo, kdyby vám cenu řekla předem a vy s ní souhlasil. Máte smlouvu?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?