Menu Forum

Názor na bungalov 4+kk cca 100m2

8. pro 2018  • 
fotoportrét
fotoportrét
milda1234
Registroval se 6. prosince 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
milda1234
Registroval se 6. prosince 2018 na modrastrecha.cz. Přidal 6 příspěvků. Má 1 přítele.
 Dobrý den, chci se zeptat na názor a připomínky projektu. A zda je možné postavit za 2,5mil i se základovou deskou.
Děkuji.
6. pro ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
ballu01
16
Registrovala se 30. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 131 příspěvků. Má 18 přátel. Region Uherské Hradiště.
fotoportrét
fotoportrét
ballu01
16
Registrovala se 30. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 131 příspěvků. Má 18 přátel. Region Uherské Hradiště.
 Pro mě je nepředstavitelné procházet spací částí, abych se dostala do obýváku atd..
6. pro ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
llama
1
Registrovala se 4. května 2017 na modrastrecha.cz. Přidala 506 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
llama
1
 Na klíč, nebo svépomocí?

Jinak se mi to jako první nástřel celkem líbí. Chválím jednoduchý tvar. Osobně by mi tedy hodně vadilo, že všechny návštěvy musí projít nejdřív přes soukromou část domu, než se dostanou do obýváku, ale to je na zvážení každého. Tak jen pár věcí, které mě trkly:
V pokojích se při tomto rozložení nábytku nedostanete do skříní. Tohle chce ještě dobře promyslet, doladit dispozice i nábytek.
Prohodila bych spíž s technickou, aby mohla být spíž u obvodové zdi a dala se větrat. A tedy úplně nechápu, k čemu takhle malinkou technickou, ve které se člověk ani neotočí a kromě bojleru se do ní nic nevejde. Jen aby byl bojler schovaný a nestrašil v koupelně? To mi přijde zbytečné... ale každého volba. Topit budete přímotopy, že nepočítáte s místem na kotel? A kde bude pračka?
Záchod hned vedle ložnice není dobrý nápad, každé noční spláchnutí vás vzbudí.
Šatna v ložnici je v téhle velikosti nepoužitelná. Udělali byste líp, kdybyste ten výklenek nechali neoddělený příčkou, vejde se do něj velikostně úplně stejná skříň a ložnice by byla prostornější.
Jaká je orientace ke světovým stranám?
Celkově je tam hodně málo úložných prostor.
6. pro ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
milda1234
fotoportrét
fotoportrét
milda1234
 Děkuji, je to první nástřel .
Obývak jih, vchod sever.
Chtěli bychom nejspis na klíč, svépomocí by to moc nešlo jsme mimo obor.
Volil jsem jednoduchý tvar kvůli případné složitosti zakladovky a střechy.
Máme představu aby aspon obývak s kuchyní měli kolem 40m2 ,pokoje +-10m2

Kdyby jste měli nápad jak to uspořádat smysluplněji budu moc rád za každý napad. Děkuji emoticon
6. pro ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
maty56 (37 r.)
1
Registrovala se 14. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
maty56 (37 r.)
1
Registrovala se 14. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 26 příspěvků. Region Brno.
 Podívejte se na půdorys bungalovu 333, je hodně promyšlený, zároveň univerzální, možná by šel trochu upravit pro vaše potřeby. A než půjdete s návrhem za projektantem, zkuste si nanečisto zařídit místnosti nábytkem, aby jste věděli, kde umístit dveře, okna atd. Malý prostor musí být promyslený do nejmenšího detailu ještě před stavbou. Občas chybějících 5 cm umí hodně potrápit a naštvat.
6. pro ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
llama
1
fotoportrét
fotoportrét
llama
1
 Za 2,5 na klíč... možná.
6. pro ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kikiwhite
3
Registrovala se 18. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 171 příspěvků. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
kikiwhite
3
Registrovala se 18. března 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 171 příspěvků. Region Praha.
 Za 2,5 na klíč - no, to jen tak tak a vše musí být v základu a bez jakýchkoliv terénních úprav chodníčků apod...
My máme podobný dům velikostně, ale patrový, máme cca 105 m2 obytné plochy, ale na klíč vyšel cca na 2,68 mil s tím, že některé věci jsme měli "samododávkou", takže to je třeba k tomu přičíst - např. dveře (cca 70 tis), zábradlí ke schodišti - cca 26 tis. a poch. kuchyň - 200 tis a další věci), takže to stejně vyjde celkově cca 3 miliony a to nepočítám nábytek, osvětlení atd..
V ceně máme takový klasický NED stavbu z Heluzu 300, 15 cm EPS zateplení, okna v oboustranném dekoru trosklo, hromosvod, teplovodní podlahovku i radiátory (máme obojí, chtěli jsme to tak), tak na tom se dá něco ušetřit (cca 30-40 tis.), plynový kotel. Ostatní zařízení (podlahy, dlažby) takový střed až lepší střed.
Terénní úpravy, terasa a zahrada jsou pak další kapitola.
Jinak k návrhu - ta šatna v ložnici je fakt blbst jen pro efekt, a pro pocit "mám šatnu" emoticon , když ji zrušíte, můžete si dát na to místo velikou klidně rohovou skříň, kam dáte 3x tolik.
Prohodila bych TM a spíž a místio spíže bych dala vestavné vělké kuchyňksé skříně (klidně i stroubou a lednicí), bude to dle mě i hezčí, nemám ráda spíže, hromadí se tam bordel, ale to je každého subjektivní názor, jak to chce. Promyslet pořádně, kam se dají ty skříně, viz jak psal někdo přede mnou.
Jinak je to taková klasika, mám ráda malé domy, po té co jsem se přestěhovala z obr domu do malého - hrozná pohodaemoticon
6. pro v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kikiwhite
3
fotoportrét
fotoportrét
kikiwhite
3
 Omlouvám se za ty hrozné překlepy výše, už je nemůžu opravit emoticon emoticon
Jen pozn. - to promyšlení těch skříní - jsem měla na mysli skříně v pokojích, je to opravdu důležité..
6. pro v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekb
6
Registroval se 22. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 388 příspěvků. Má 2 přátele. Zakřany, Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
mirekb
6
Registroval se 22. července 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 388 příspěvků. Má 2 přátele. Zakřany, Region Brno.
 @milda1234 je to zajimava alternativa, mame podobny barak, trochu jinak reseny. Bydlime par mesicu a tak napisu svoje zkusenosti:

- Technickou bych rozhodne dal vedle vchodu, nedaval bych ji ke koupelne uz jen z duvodu zvysene vlhkosti
- chodit kolem vsech pokoju pri ceste od vchodu k obyvaku je nesikovne
- pokoje kolem 10m2 jsou fakt male... mame 12-13.5m2 a mensi uz bude fakt moc male. zmensil bych obyvako-kuchyn na ukor pokoju. kdyz to ted doma vidim, klidne slo v obyvaku 20-30cm ubrat a pridat pokojum - i to by pomohlo.
- 2.5m na klic - no, to je na hrane... my se zastavili na 3M, drevostavba, vicemene na klic, zadny nadstandard
- a urcite bych pridal druhe WC do koupelny, i na ukor sprchoveho koutu nebo vany
6. pro v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
milda1234
fotoportrét
fotoportrét
milda1234
 @mirekb můžu poprosit půdorys vašeho domu ? Kolik metrů máte kuchyň s obyvakem ? emoticon
6. pro v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lagys
27
Registroval se 9. února 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 240 příspěvků. Má 9 přátel. Region Pardubice.
  • Přestavuji dům
    Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
lagys
27
Registroval se 9. února 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 240 příspěvků. Má 9 přátel. Region Pardubice.
  • Přestavuji dům
    Region Pardubice
 @milda1234 mrkni ke mě do blogu.máme rozměrově podobný a myslím lépe uspořádaný.
6. pro v 19:53  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
milda1234
fotoportrét
fotoportrét
milda1234
 @lagys ten vypadá pěkně emoticonmohl bych taky poprosit o půdorys pro inspiraci ? emoticon
6. pro ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lagys
27
  • Přestavuji dům
    Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
lagys
27
  • Přestavuji dům
    Region Pardubice
 @milda1234 myslím,že je v blogu
6. pro ve 20:11  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mirekb
6
fotoportrét
fotoportrét
mirekb
6
 @milda1234 pudorys mam v blogu. kuchyn s obyvakem mame 29,7m2
6. pro ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
milda1234
fotoportrét
fotoportrét
milda1234
 @lagys
@mirekb
Děkuji našel jsem emoticon

Kdyby ještě někdo další stavěl bungalov kolem 100m2 4+kk , tak budu rád když se ozve emoticon
7. pro v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
josephporta
Registroval se 6. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
josephporta
Registroval se 6. října 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 108 příspěvků. Má 3 přátele. Region Brno.
 @milda1234 Ahoj,
my chystáme toto http://www.modrastrecha.cz/group/6692/zdravim-my-chystame-domek-do-100m2-uzi-lsewxj/
Bohužel jsme limitovaní venkovním umístěním. Ten vstup doporucuji z boku, oddělíš tak spací a obytnou část. Jedinná změna co tam ještě není zakreslená je posunutí dveří do obýváku z chodby, ty se posunou mezi koupelku a technickou
7. pro v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
melin6
Registroval se 12. listopadu 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 439 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
fotoportrét
fotoportrét
melin6
Registroval se 12. listopadu 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 439 příspěvků. Má 2 přátele. Region Beroun.
 https://www.drevoastavby.cz/katalog/domy/bungalov-10 co neco jako takhle?
7. pro ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 420 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
janaa1
4
Registrovala se 25. prosince 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 420 příspěvků. Má 6 přátel.
 My máme taky bungalov, resp. přízemní domek ale obdélníkového tvaru (12,40 m x 7,70 m). A dobrý, jsem spokojená. Máme ještě možnost nástavby na půdě, protože je dost vysoká. Jinak bungalov doporučuju, moc si s manželem chválíme, že je všechno při ruce, člověk nemusí pořád lítat z patra do přízemí, apod. emoticon
7. pro ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petraxname
135
Registrovala se 28. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 630 příspěvků a 1 album. Má 28 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petraxname
135
Registrovala se 28. ledna 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 630 příspěvků a 1 album. Má 28 přátel.
 Bydlim v temer totoznem bungalovu, vchod mame tam, kde mas navrzenou koupelnu tak,abychom meli oddelenou spaci cast. V roce 2012 jsme se stehovali s cenou 2.1 mio pocitano od projektu az po nastehovani. Nemit krb, rekuperaci a jimku na vodu,dostali bychom se niz. Letos stavime dvojgaraz a ceny materialu a stavebnich praci jsou uplne jinde,nez v r 2012,takze jsem presvedcena,ze castka 2,5 mio neni realna.
7. pro ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
78marcela
22
Registrovala se 30. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 81 příspěvků. Má 13 přátel. Znojmo, Region Znojmo.
  • Již bydlím v domě
    Region Znojmo
fotoportrét
fotoportrét
78marcela
22
Registrovala se 30. května 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 81 příspěvků. Má 13 přátel. Znojmo, Region Znojmo.
  • Již bydlím v domě
    Region Znojmo
 @milda1234 já mám tento dům. http://www.modrastrecha.cz/blog/78marcela/album/nas-domek-o0kp2l/
Užitná plocha 90m, velikostně dostačující, jsem spokojená. Oproti projektu jsem umístila pračku a sušičku do TM a v koupelně udělala sprchový kout. Neudělala jsem dveře že zádveří do chodby, přišly mi zbytecne.
Bydlíme skoro rok. Co bych dnes změnila, tak bych ubrala světlík a rozsirila o 30cmchodbu-zadveri, abych tam mohla dát hluboké skříně. O těch samych 30cm bych rozšířila TM abych dala regály z obou stran. Používám ji i jako spíž.
Jinak mi vše vyhovuje a dostačuje. Kuchyň s obyvakem je 30m.
8. pro v 07:45  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí