Názor na projekt 150m2

Dobrý den. Chtěla jsem Vás poprosit o názor na náš domeček. Jedná se o jednoduchý projekt se sedlovou střechou, vstup ze severu. Stavět chceme z 30 cm Ytongu + zateplení 20 cm polystyren, vytápěni čerpadlem (pravděpodobně voda - země). Největší dilema mám s chodbou, v nejužším místě má 120 cm. U vchodu jsme ji již rozšířili na úkor pracovny. Přidali byste např. 10 cm na chodbu z obýváku, který je již nyní na hraně s velikostí? Předem děkuji. Veronika
Odpovědět
Profilova fotka
120cm na chodbu je dost. Mám 123x10000. Naopak bych to rozšíření zrušil nebo nějak využil na zabudované skříně. Spíše se mi nelíbí vchod do ložnice, spíž, úzký průchod do kuchyně kolem sedačky a silně poddimenzovaného prostoru kolem jídelního stolu. Taky úložných prostor bych pro sebe potřeboval více.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme taky chodbu 120cm a musím říct že je to dostačující, pracovnu a pokoj bych zvětšila určitě. Co mě osobně se moc nelíbí je kuchyň a obývák se špajzem. Nelíbí se mi jak se chodí kolem toho špajzu. Špajz bych dala místo kuchyně a kuchyň by byla v prostoru vedle kuchyňského stolu. Za mě by to bylo určitě lepší. Mohl by mít neviditelné dveře v kuchyni. Jako by součást kuchyně. Každopádně doporučuji když děláte projekt už mrknout do nějakého kuchyňského studia a udělat si tam studii kuchyně tam uvidíte jak to bude vypadat. To opravdu doporučuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Chodba 120 si myslím je v pohodě, na úkor obýváku určitě nezvětšovat, ten je už tak dost akorát. Nejdivnější mi tam přijde spíž, ložnice za kuchyní a rozšíření chodby s rohem. Přijde mi, že chcete na malém prostoru mít všechno, celkové uspořádání se mi nelíbí, určitě by to šlo vymyslet lépe.
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě koukám na ty dětské pokoje a přijdou mi opravdu malé ty bych zvětšila a zrušila tu koupelničku, přijde mi zbytečné mít dvě koupelny v tak málem baráčku.
Odpovědět
@radim2015 @peta7178 @venouska Děkuji za reakci. Původně byla chodba všude 120 cm, ale nechala jsem ji rozšířit na úkor pracovny. Souhlasím s názorem že se snažíme na malý prostor nacpat vše. Děti máme 8 a 10 let - holky a teď jsme v bytě, kde je neustálý boj o koupelnu, takže ta malá bude především pro ně. A Ložnice na druhé straně domu je taky záměr. Stůl je záměrně v rohu, protože tam máme nádhernej výhled a na stůl navazuje kuchyň. Původně jsme měli spíž mezi kuchyní a ložnici, ale to vzalo zase prostor z kuchyně. Pokud bych mohla, tak bych kuchyň oddělila zdi od obýváku.... Máte jiný nápad jak kuchyň se spíži vymyslet? Taky nejsem 100% přesvědčená, ale přijde mi, že jiná možnost není.
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikaka tu chodbu bych teda vrátila zpět opravdu stačí 🙂 jestli tam nechcete nějaké skříně. Přesně jak píšete o té špajzu jak byla tak jsem si ji představovala. Mezi kuchyni a ložnicí. Chápu že teď je problém s koupelnou, ale přemýšlím jak dlouho se ty děti budou zdržovat doma. Jako že přijde puberta a většinou děti moc doma nejsou 🤦‍♀️ 🙂 a taky jak dlouho budete stavět domeček většinou to je tak tři roky. Tak jestli ty větší pokojíčky neocení víc. Samozřejmě jen můj názor.
Odpovědět
Projekt se mi velice líbí. Chodba 120 je ZCELA dostačující. Dětské pokoje jsou naprosto fajn, máme to stejně a děti jsou spokojené.
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se to líbí. Jen bych dala vchod do technické místnosti ze zádveří. Kdyby se vám něco rozbilo, aby nemusel každý "dělník" do domu. Je to praktičtější. Chodbu bych také nechala všude 120, máme a je to dostačující. V pohodě se t točíme ve 4 a děti ji využívají ke hraní všeho možného.
Odpovědět
Obývák s kk mi přijde blby. Nejhorší ta spajzka, ta je tam jak pěst na oko. Okolo stolu se bude porad chodit, zároveň tam ale není místo. Vyzkoušejte si doma sednout ke stolu a změrte si, kolik na šířku zabirate prostoru a kolik mate pak na průchod za stolem. Na te straně u zdi musíte mít více prostoru, přece se na ty židle musíte nějak posadit 😉Ty dveře do obýváku bych udělala zasupovaci. Stejne budou porad otevřené, ať tedy nezabiraji místo.
Odpovědět
Profilova fotka
Jen ta představa, že je u toho stolu z okna krásný výhled a 3 ze 6 sedí k tomu oknu/výhledu zády 🤷🏻‍♀️ umístění spíže hrozné. Myšlenkově ten dům ok, líbí, ale je potřeba některé detaily dotáhnout.
Odpovědět
Je to fajn, špajz je za mě osobně ok, líbí se mi že kuchyň je tím pádem trochu oddělená. Kvůli praní bych dveře do technické nechala tak jak jsou, přece jen pere se skoro každý den, kdežto opravář asi nechodí moc často. Druhá koupelna je nutnost, obzvláště když máte v hlavní koupelně wc. Podle mě máte akorát málo místa na jídelní stůl, a u pracovny bych asi posunula dveře (naproti dveřím ze zádveří), v chodbě by tím pádem vznikl kout, který by dal eventuelně využít na úložné prostory nebo něco jiného.
Odpovědět
Dům není hrozný, ale přijde mi, že se z něho dá dostat víc. Nepřemýšleli jste například nad orientaci obývakokuchyně severo-jizne? Pokoje jsou za mě pro jedno dítě dostatecné. Jinak doporučuji se podívat na projet od @78marcela, má podobný dům tvarem i požadavky, ale přijde mi, že lépe uspořádaný 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
@elwe Moc děkuji za tip. Jak jsem psala již výše, orientace je takto záměrně kvůli krásnému výhledu. @jitkako Finální projekt jsem nepřikládala, protože se liší v maličkostech a ty dveře z pracovny jsme otočili jak píšete a pridali skříň do chodby. @peta7178 Nyní jsou dcerky v 1 pokoji 12 m2, takže za SVUJ pokoj budou vděčný v jakékoliv velikosti a stejně by v tom místě kde je mini koupelnová byl záchod a navíc je tam ta sprcha. @luckavra Na ten stůl se zaměřím. Ve finálním projektu máme kuchyň ještě o trochu rozšířenou, tím pádem židle budou jakoby víc v prostoru. @zmrz_lina Ten krásnej výhled je na západní straně u HS portálu. Děkuji všem za reakci. Každy komentář beru jako zajímavou myšlenku.
Odpovědět
@radim2015 @peta7178 @venouska @norikakaa @jandour @luckavra @zmrz_lina @jitkako @elwe Přikládám ještě upravený projekt.
Odpovědět
zkuste si dát doma stůl od stěny cca 45-50cm, mezi to si dejte židli a sedněte si. protože přesně takto to máte nakreslené.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?