Názor na projekt bungalovu +2G 260m2

Profilova fotka
Ahoj, ráda bych znala váš názor na tento půdorys. U garáže je také menší dílna. Z ložnice samostatná koupelna a pracovna. Z kuchyně "tajný vchod" do spíže. Velká technická na umístění bojleru, čerpadla, pračky, sušičky... Ve velké koupelně prostor pro saunu. v obývací místnosti bude mezi dveřmi na wc a do šatny příprava na krb. Předem děkuji za názory 🙂
Odpovědět
@barbora_benovacc No já bych se obecně zamyslela třeba nad tím, jestli fakt chcete mít nejblíž obýváku dětský pokoj. Taky vám v obýváku zůstalo docela zbytečně hluchého místa u vchodu. Je tam dost výkusů, chodba mi taky přijde dost dlouhá a možná by se dala ještě zkrátit/využít líp.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Dispozicne fajn, chcelo by to okresat. Spajza je tam len prilepena, na tak velku kuchynu je potrebna? Mozno vam polica n'a skladovanie zasob postaci v technickej alebo v garazi. Priamo dvere do wc z obyvacky nie je moc diskretne, v kupelni takto sprcha pri vani nema dost miesta, ani pristup od umyvadla, to uplne premiestnit, vasa kupelna nelusi byt tak velka, rozvod teplej vody v kuchyni asi riesit malym bojlerom, pracovnu urcite v spalni ? Este, ked budete od bazena chciet ist na wc, kadial prejdete?
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Děkuji za názor. 🙂 Místo u vchodu do obýváku bude trochu zmenšeno krbem.
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkito10 Ahoj, děkuji za pozorné poznámky, určitě mi pomůžou v úpravě půdorysu 🙂. Špajz bude velký z důvodu, že budeme bydlet "na konci světa" a budem potřebovat vždy zásoby, zavařeniny apod., přítel mi polici do garáže dát určitě nenechá, máme auta, motorky, čtyřkolky a jídlo, k tomu všemu míchat nechci. Pracovnu chce mít přítel hned u ložnice, protože nechce, aby tam měl kdokoli jiný přístup včetně dětí. Přístup na wc jak od bazénu tak v obýváku zkusím změnit, to samé rozměry a rozmístění v koupelnách. Děkuji BB.
Odpovědět
@barbora_benovacc No a vy nechcete mít ten krb spíš poblíž sedačky/stolu, aby na něj byl výhled?
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt @lenkito10 Zdravím, na základě vašich poznámek jsem se snažila upravit půdorys, aby bylo víc využitého prostoru. Prostor pro krb by byl v levém spodním roku - u jídelny. Pracovnu jsme ve finále oddělili od ložnice. Změnili jsme umístění wc u obytné části, z terasy a od bazénu je to přiměřeně daleko. Děkuji za případné další reakce - ty minulé mě posunuli k tomuto upravenému půdorysu 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_benovacc ahoj, mne sa to paci. Skusila by som premiestnit wc k TM pokial to ma byt detska izba, lebo pocut wc pri hlave nemusi byt prijemne. Nahodou, mate celkom skratku od bazena cez vasu spalnu rovno na WC 😀. Neviem ci by mi pocitovo nevadilo ze je wc hned za dverami od postele. Vstavate narovnako? Nebudete sa rusit pri sprchovani, obliekani ak druhy bude spat ? Ale to su osobne postrehy, kazdy sme iny. Este trochu usmernit otvaranie dveri, HS by mozno jeden velky postacil na lavu stranu, s otvaranim v strede a dole dva HS alebo okna a medzi nimi krb. Aky velky ma byt bazen, uz ste sa rozhodli? Dik.
Odpovědět
@barbora_benovacc Ahoj, určitě je to za mě lepší, ale teda pořešila bych ještě to WC. Řešit ho takhle výkusem v ložnici je dost špatné řešení, a nejde jen o výkus, ale celkově nějaké soukromí toho, kdo bude WC používat resp. toho, kdo bude v té ložnici chudák spát. Ale ono je to fakt kumšt udělat dobrý půdorys a myslím si, že by to fakt měl dělat odborník. Kor když je znát, že na ten projekt asi nemáte málo peněz. Bylo by škoda je spláchnout do odpadu.
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkito10 Děkuju, zkusím na tom ještě zapracovat. Vstáváme a pracujeme ve stejné firmě, takže se zatím rušit nebudeme. 🙂 Na levo asi dáme jen velký 4m dlouhý HS portál, chtěli jsme, aby šlo světlo do šatny a ke vstupu tak to zkusíme posunout výše. co se týče spodní strany líbí se mi nápad s krbem uprostřed 🙂 chtěla jsem tam francouzské okna, abych mohla z kuchyně přeběhnou ven pro bylinky. Bazén 3x6m, zakrytý abychom do něj mohli celoročně. 🙂 Děkuju
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt děkuju za postřehy 🙂 záchod ještě promyslím, zkusím ho přehodit doprava. Dál budu zvětšovat dílnu, tak pak nahraju další pokrok. Projekt bude 100% finalizovat odborník, ale mě to kreslení a přemýšlení nad tím vším prostě baví. 🙂 Dům je náš sen a chceme si jej co nejvíce vymyslet sami.
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_benovacc mě teda postrádá smysl ta divná vstupní část s křesílkem, přijde mi to zbytečně nevyužitý prostor na tak velký dům. A pak mi hlava nebere krb v levém rohu jídelny. Budete večeřet, sedět u rozpálenýho krbu a kochat se pohledem do ohně? Nevím no, když krb, tak na místě, kde si ho v klidu vychutnám a né jen tak někde, abych ho někam šoupla. Jestli tam, tak to raději nikde. Nemyslím to zle, pouze názor. Tchýně má krb vedle jídelního stolu a když je zatopeno, nedá se u toho stolu sedět.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
Profilova fotka
@barca3979 děkuji, poslední verze... na křesílku u vchodu lpím, protože si chci mít kam odložit kabelku, tašku nebo děti než se obuju, máme to tak i teď v bytě a vyhovuje mi to 🙂 krb jsme řešili a je nově umístěn dole uprostřed čela domu. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora_benovacc křesílko mi nevadilo 😄 , já spíš nepochopila celkově tu místnost, teď už chápu, že to je myšleno jako zádveří, což je v pořádku, taky máme větší zádveří a rozhodně to není na škodu. Co se týče krbu, tak si nemyslím, že i to nové umístění je nějak šťastné, ale je to váš dům, vy tam budete bydlet 🙂 .
Odpovědět
@barbora_benovacc Proč ten krb nechcete v obývací části?
Odpovědět
tady jsem ještě nic nenapsala???????? 😄 mě by teda krom spousty věcí i trochu vadilo, že zeleninová zahrádka je asi kilometr od kuchyně 😉
Odpovědět
jo ale super nápad je pokecat si s přáteli když budu sedět na hajzlíku, to fakt joooo 😄
Odpovědět
@barbora_benovacc no, ale v podstatě máte WC v obyváku :-(
Odpovědět
Máme velmi podobně řešený obývák s kuchyní a jídelnou, jen vstup máme na úrovni Vašeho WC. Tím pádem máme prostor i na spíš a případně krb (ten jsme ale my nechtěli). WC se vstupem přímo od sedačka bych v žádném případě nechtěla, to věřte, že by Vám velmi vadilo, i návštěvám. My máme WC hned za dveřmi vedoucími dál do domu a myslím, že to tak je v pořádku. Návštěva to má blízko a není nic slyšet/cítit v obýváku.
Odpovědět
Profilova fotka
Teda fakt bych nechtěla být vaše návštěva a jít u vás nedejbože na velkou. Kakat vedle sedačky je ale možná bezva😁😁. A je super když všichni v OP uslysi, co na záchodě děláte - od prdění až po utírání se🙄😂 A pak ten výlez z WC, aby všichni ucítili krásný ozonek, to se pak budete cítit skvěle vy i návštěva😂 Ale i kdybychom ponechali návštěvu stranou, tak bych nechtěla slyšet ani manželovo kadění a cítit jeho smrádek na sedačce v OP a to samé bych nechtěla, aby cítil i on. Tohle by pro mě bylo peklo na zemi, ostatní jsou prkotiny, tedy krom toho, že nebudete moct sedět u jídelního stolu, až zapalite krb, ale zase sauna u stolu není špatná věc. (tedy jestli jsem spravne pochopila co je obrázek krbu). No, píšu to sice s nadsázkou, ale je vidět, že peněz máte hodně, nechte to proboha za ty prachy promyslet odborníka, určitě se dá vymyslet lepší řešení, kde budou zohledněny všechny vaše požadavky
Odpovědět
Profilova fotka
Proč vlastně nedáte vchod na WC z té chodby, jak jsou ty skříně?? Tím by se smrad v obýváku a nesoukromí návštěv i vaše aspoň částečně vyřešilo. Stěna bude tlumit zvuky více než dveře a smrad půjde do chobičky a ne přímo k televizi.😉
Odpovědět
Profilova fotka
@kikiwhite asi preto, ze si sama kresli prvykrat dom a rozmysla nad moznostami. Nepotrebuje citat cely roman s podrobnostami aby si uvedomila ze tam wc nepatri. @barbora_benovacc do predsiene moze ist vstavana skrina so sedenim, i ked ak je miesto pekne kreslo je fajn. Kam s wc pre navstevy, to uz doladite s projektantom, ako aj otvaranie dveri, krb - aka bude strecha - aby komin moc netrcal. Ci potrebujete spajzu, alebo sa vam zopar zasob zmesti do technickej ci garaze.
Odpovědět
Profilova fotka
@lenkito10 Já si naopak myslím, že ty podrobnosti, PROČ je tam záchod zcela nevhodný a co vše bude problém, jsou klíčové - právě proto, aby si paní tu nevhodnost uvědomila 😉 Kdyby mi někdo napsal, že toto NE a nenapsal důvody, příliš vážně bych to nebrala .. Ale na druhou stranu, je to její věc a její dům, já jen píšu svůj názor...od toho tu je tato diskuze ...
Odpovědět
@kikiwhite ale jakým tónem to píšeš 😛
Odpovědět
Profilova fotka
@iveta_89 No jo, byla jsem ironická, uznávám...ale mě prostě přišlo, že paní rozumné argumenty moc nebere, vždyť o tom záchodě už ji psalo cca 5 lidí výše.. tedy jsem zvolila ironií, protože mi to opravdu přijde zcela absurdní mít WC v obýváku. .
Odpovědět
Profilova fotka
@kikiwhite Dobrý den, to, že na daném místě wc nebylo ideální jsem věděla, ale neměla jsem nápad jak ho přesunout. Jak už jsem psala výše, projektant bude dělat finální verzi, toto jsou jen "mé návrhy" od kterých se budeme odrážet. Místo až nevhodné/ironické kritiky bych tady čekala konstruktivní kritiku doplněnou návrhy k řešení. Za ty děkuji @lenkito10, @jenye. 🙂 Problém s wc v obýváku je tedy tímto vyřešen @majanax, ve výkusu po záchodě v obýváku může být třeba knihovna.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?