názor na projekt bungalovu +2G 260m2

24. zář 202024

Ahoj, ráda bych znala váš názor na tento půdorys. U garáže je také menší dílna. Z ložnice samostatná koupelna a pracovna. Z kuchyně "tajný vchod" do spíže. Velká technická na umístění bojleru, čerpadla, pračky, sušičky... Ve velké koupelně prostor pro saunu. v obývací místnosti bude mezi dveřmi na wc a do šatny příprava na krb.
Předem děkuji za názory 🙂

• @barbora_benovacc  No já bych se obecně zamyslela třeba nad tím, jestli fakt chcete mít nejblíž obýváku dětský pokoj. Taky vám v obýváku zůstalo docela zbytečně hluchého místa u vchodu. Je tam dost výkusů, chodba mi taky přijde dost dlouhá a možná by se dala ještě zkrátit/využít líp.

• Ahoj. Dispozicne fajn, chcelo by to okresat.
    Spajza je tam len prilepena, na tak velku kuchynu je potrebna? Mozno vam polica n'a skladovanie zasob postaci v technickej alebo v garazi. Priamo dvere do wc z obyvacky nie je moc diskretne, v kupelni takto sprcha pri vani nema dost miesta, ani pristup od umyvadla, to uplne premiestnit, vasa kupelna nelusi byt tak velka, rozvod teplej vody v kuchyni asi riesit malym bojlerom, pracovnu urcite v spalni ?
    Este, ked budete od bazena chciet ist na wc, kadial prejdete?

• @bayt  Děkuji za názor. 🙂 Místo u vchodu do obýváku bude trochu zmenšeno krbem.

• Sponzor fóra
  • @lenkito10  Ahoj, děkuji za pozorné poznámky, určitě mi pomůžou v úpravě půdorysu 🙂. Špajz bude velký z důvodu, že budeme bydlet "na konci světa" a budem potřebovat vždy zásoby, zavařeniny apod., přítel mi polici do garáže dát určitě nenechá, máme auta, motorky, čtyřkolky a jídlo, k tomu všemu míchat nechci. Pracovnu chce mít přítel hned u ložnice, protože nechce, aby tam měl kdokoli jiný přístup včetně dětí. Přístup na wc jak od bazénu tak v obýváku zkusím změnit, to samé rozměry a rozmístění v koupelnách. Děkuji BB.

• @barbora_benovacc  No a vy nechcete mít ten krb spíš poblíž sedačky/stolu, aby na něj byl výhled?

• @bayt @lenkito10  Zdravím, na základě vašich poznámek jsem se snažila upravit půdorys, aby bylo víc využitého prostoru. Prostor pro krb by byl v levém spodním roku - u jídelny. Pracovnu jsme ve finále oddělili od ložnice. Změnili jsme umístění wc u obytné části, z terasy a od bazénu je to přiměřeně daleko. Děkuji za případné další reakce - ty minulé mě posunuli k tomuto upravenému půdorysu 🙂

• @barbora_benovacc  ahoj, mne sa to paci. Skusila by som premiestnit wc k TM pokial to ma byt detska izba, lebo pocut wc pri hlave nemusi byt prijemne.
    Nahodou, mate celkom skratku od bazena cez vasu spalnu rovno na WC 😀.
    Neviem ci by mi pocitovo nevadilo ze je wc hned za dverami od postele.
    Vstavate narovnako? Nebudete sa rusit pri sprchovani, obliekani ak druhy bude spat ?
    Ale to su osobne postrehy, kazdy sme iny.

Este trochu usmernit otvaranie dveri, HS by mozno jeden velky postacil na lavu stranu, s otvaranim v strede a dole dva HS alebo okna a medzi nimi krb.
    Aky velky ma byt bazen, uz ste sa rozhodli? Dik.

• @barbora_benovacc  Ahoj, určitě je to za mě lepší, ale teda pořešila bych ještě to WC. Řešit ho takhle výkusem v ložnici je dost špatné řešení, a nejde jen o výkus, ale celkově nějaké soukromí toho, kdo bude WC používat resp. toho, kdo bude v té ložnici chudák spát. Ale ono je to fakt kumšt udělat dobrý půdorys a myslím si, že by to fakt měl dělat odborník. Kor když je znát, že na ten projekt asi nemáte málo peněz. Bylo by škoda je spláchnout do odpadu.

• @lenkito10  Děkuju, zkusím na tom ještě zapracovat. Vstáváme a pracujeme ve stejné firmě, takže se zatím rušit nebudeme. 🙂 Na levo asi dáme jen velký 4m dlouhý HS portál, chtěli jsme, aby šlo světlo do šatny a ke vstupu tak to zkusíme posunout výše. co se týče spodní strany líbí se mi nápad s krbem uprostřed 🙂 chtěla jsem tam francouzské okna, abych mohla z kuchyně přeběhnou ven pro bylinky.
    Bazén 3x6m, zakrytý abychom do něj mohli celoročně. 🙂
    Děkuju

• @bayt  děkuju za postřehy 🙂 záchod ještě promyslím, zkusím ho přehodit doprava. Dál budu zvětšovat dílnu, tak pak nahraju další pokrok. Projekt bude 100% finalizovat odborník, ale mě to kreslení a přemýšlení nad tím vším prostě baví. 🙂 Dům je náš sen a chceme si jej co nejvíce vymyslet sami.

• @barbora_benovacc  mě teda postrádá smysl ta divná vstupní část s křesílkem, přijde mi to zbytečně nevyužitý prostor na tak velký dům. A pak mi hlava nebere krb v levém rohu jídelny. Budete večeřet, sedět u rozpálenýho krbu a kochat se pohledem do ohně? Nevím no, když krb, tak na místě, kde si ho v klidu vychutnám a né jen tak někde, abych ho někam šoupla. Jestli tam, tak to raději nikde. Nemyslím to zle, pouze názor. Tchýně má krb vedle jídelního stolu a když je zatopeno, nedá se u toho stolu sedět.

• Příspěvek byl smazán adminem, neboť nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.

• @barca3979  děkuji, poslední verze... na křesílku u vchodu lpím, protože si chci mít kam odložit kabelku, tašku nebo děti než se obuju, máme to tak i teď v bytě a vyhovuje mi to 🙂 krb jsme řešili a je nově umístěn dole uprostřed čela domu. 🙂

• @barbora_benovacc  křesílko mi nevadilo 😃 , já spíš nepochopila celkově tu místnost, teď už chápu, že to je myšleno jako zádveří, což je v pořádku, taky máme větší zádveří a rozhodně to není na škodu. Co se týče krbu, tak si nemyslím, že i to nové umístění je nějak šťastné, ale je to váš dům, vy tam budete bydlet 🙂 .

• @barbora_benovacc  Proč ten krb nechcete v obývací části?

• Sponzor fóra
  • tady jsem ještě nic nenapsala???????? 😃
    mě by teda krom spousty věcí i trochu vadilo, že zeleninová zahrádka je asi kilometr od kuchyně 😉

• jo ale super nápad je pokecat si s přáteli když budu sedět na hajzlíku, to fakt joooo 😃

• @barbora_benovacc  no, ale v podstatě máte WC v obyváku 😞

• Máme velmi podobně řešený obývák s kuchyní a jídelnou, jen vstup máme na úrovni Vašeho WC. Tím pádem máme prostor i na spíš a případně krb (ten jsme ale my nechtěli). WC se vstupem přímo od sedačka bych v žádném případě nechtěla, to věřte, že by Vám velmi vadilo, i návštěvám. My máme WC hned za dveřmi vedoucími dál do domu a myslím, že to tak je v pořádku. Návštěva to má blízko a není nic slyšet/cítit v obýváku.

• Teda fakt bych nechtěla být vaše návštěva a jít u vás nedejbože na velkou. Kakat vedle sedačky je ale možná bezva😁😁. A je super když všichni v OP uslysi, co na záchodě děláte - od prdění až po utírání se🙄😂
    A pak ten výlez z WC, aby všichni ucítili krásný ozonek, to se pak budete cítit skvěle vy i návštěva😂
    Ale i kdybychom ponechali návštěvu stranou, tak bych nechtěla slyšet ani manželovo kadění a cítit jeho smrádek na sedačce v OP a to samé bych nechtěla, aby cítil i on. Tohle by pro mě bylo peklo na zemi, ostatní jsou prkotiny, tedy krom toho, že nebudete moct sedět u jídelního stolu, až zapalite krb, ale zase sauna u stolu není špatná věc. (tedy jestli jsem spravne pochopila co je obrázek krbu).
    No, píšu to sice s nadsázkou, ale je vidět, že peněz máte hodně, nechte to proboha za ty prachy promyslet odborníka, určitě se dá vymyslet lepší řešení, kde budou zohledněny všechny vaše požadavky

• Proč vlastně nedáte vchod na WC z té chodby, jak jsou ty skříně?? Tím by se smrad v obýváku a nesoukromí návštěv i vaše aspoň částečně vyřešilo. Stěna bude tlumit zvuky více než dveře a smrad půjde do chobičky a ne přímo k televizi.😉

• @kikiwhite  asi preto, ze si sama kresli prvykrat dom a rozmysla nad moznostami.
    Nepotrebuje citat cely roman s podrobnostami aby si uvedomila ze tam wc nepatri.

@barbora_benovacc  do predsiene moze ist vstavana skrina so sedenim, i ked ak je miesto pekne kreslo je fajn.
    Kam s wc pre navstevy, to uz doladite s projektantom, ako aj otvaranie dveri, krb - aka bude strecha - aby komin moc netrcal.
    Ci potrebujete spajzu, alebo sa vam zopar zasob zmesti do technickej ci garaze.

• @lenkito10  Já si naopak myslím, že ty podrobnosti, PROČ je tam záchod zcela nevhodný a co vše bude problém, jsou klíčové
    - právě proto, aby si paní tu nevhodnost uvědomila 😉
    Kdyby mi někdo napsal, že toto NE a nenapsal důvody, příliš vážně bych to nebrala ..
    Ale na druhou stranu, je to její věc a její dům, já jen píšu svůj názor...od toho tu je tato diskuze ...

• @kikiwhite
    ale jakým tónem to píšeš 😛

• @iveta_89  No jo, byla jsem ironická, uznávám...ale mě prostě přišlo, že paní rozumné argumenty moc nebere, vždyť o tom záchodě už ji psalo cca 5 lidí výše.. tedy jsem zvolila ironií, protože mi to opravdu přijde zcela absurdní mít WC v obýváku. .

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Články od našich partnerů
    Časté otázky při návrhu a realizaci kročejové izolace podlahy
    Řešení VELUX pro Český soběstačný dům
    Betonové tašky Terran aneb jaké střechy se budou stavět v blízké budoucnosti
    Archiv článků od partnerů