Názor - projekt bungalovu

31. kvě 2020340

Zdravím,
máme návrh na bungalov. Uspořádání a velikosti pokojů by měla být dle projektanta v pořádku. Zajímá mě, jaký na projekt máte názor a co byste změnili, podle Vašich zkušeností.

Předem díky 🙂

 • Za me ne. Prilis mnoho pricek, dveri, loznice hned vedle vchodu, ze tri zachodu jen jeden s oknem , gauc ve stredu mistnosti, detsky pokoj hned vedle terasy ,uzka predsin, s uloznymi prostory je to taky na stiru. Jde to jinak a lip. Projektant bude zrejme dost laxni.

 • A o hlavni koupelne bez okna nemluvim.

 • Moc se mi to líbí. 3 roalety se často v domě nevidí, ale my je máme také, takže ok😉. Za,, chybu" považuji jedině chybějící okno v koupelně. Váš obývák s kuchyní je prostě obrovský (my máme 31 celkem a až ve skutečnosti člověk zjistí, ze to není tak malé, jak to působí na papíře.)Já osobně bych posunula příčku do obýváku a umístila alespoň 45 cm okno. Jinak super.

 • Sponzor fóra
 • Mně se to taky moc nezdá, máte skoro půlku obýváku prázdnou... Malo úložných prostorů.
  Máte 3 děti nebo je jeden pokoj pracovna? V tom případě máte málo židlí u stolu 😉

 • @regenbogen  Jde o pracovnu 🙂 zmenšujeme koupelnu a vedle ní bude celá stěna vestavěných skříní.

 • @regenbogen  V části za gaučem plánujeme ,,dětský koutek" hračky a tak 🙂 je v obýváků, abychom na ně měli možnost dohlížet

 • Mě osobně nezaujal.Moc příček. Nesedí mi tam vůbec prostřední část domu bez oken.Možná bych zauvažovala místo vestavných skříní o menší společné šatně .

 • Proč máte 3 WC? A dvě koupelny v bungalovu?? To jste tak bohatí? Jedna koupelna vás vyjde tak na 10000. Koupelna a wc bez okna ke v RD dost zoufalý počin. Předsíň je hrozně malá. Proč máte tolik pokojů? Uberte pokoje, zvětšete jednu koupelnu, dejte do ní okno. Zvětšete chodbu. Tohle není dobrý návrh.

 • @dixied  Tak tohle se mi moc nelíbí, kde začít? Tmavý obývák - okna na sever a jedno na východ, v zimě to bude odpoledne totálně ponuré. Místa mi v něm přijde až až, i když počítám s hračkami, zato kuchyňka nějak nahňácaná a ten stůl s židlemi u zdi, ke kterým se člověk pořádně nevleze...

  Pokojíčky s vlezem přímo proti skříním, to je taky škoda. Koupelna bez okna? Tři koupelny mi přijdou taky až až, ale do té úzké skřínečky v zádveří si ani nedáte kabáty - kde budete mít ošacení?

  Přes počet toalet jsou všechny od obýváku poměrně z ruky. Výkus špajzu atd....

 • @dixied mně se to nelíbí a to mám bungalovy ráda. Ale tohle má hodně chyb. Zádveří je prostě kus chodby, na to kolik má m2 tak úplně zabite. 3wc, ale taky téměř k ničemu, kdybych byla návštěva, tak vam projdu celý dům, abych se vyčurala. Ta koupelna bez okna to je fakt blbý. Kuchyň malinká a ten stůl v tom místě zoufalý. Nedá se pořádně obejít a ani fakt odsunout a přidat židle, to by mě hodně vadilo. Obzvlášť když máte tak naddimenzovany obývák. Dobře hrát si tam budou děti, ale jak dlouho? Ale budete si tam pak moct dát křídlo 👍 orientace vzhledem ke světovým stranám je otázkou vlastních preferencí, takže to moc hodnotit nebudu. Každopádně ložnici na jih bych dobře zastinila. A tvarove je taky taková nevyužita.
  Já bych spokojená nebyla. Ale je to váš projekt a co se nelíbí mně, vám může vyhovovat.

 • Musím říct, ze souhlasím v podstatě se všemi námitkami. Zároveň za mě je asi nejvíc do oči bijící “odděleny” záchod v průchozí koupelně do, pro mě snad ještě více nepochopitelně, garáže. Když už by se mělo vycházet z tohoto půdorysu tak bych ten záchod zpřístupnil spíše z chodby.
  Celkove mi této dům přijde metrove predimenzovany.

 • Ten dům je celej nějakej divnej... Začal bych znovu a lépe. A nebo to zadal někomu, kdo to umí...

 • @emko4  to není průchozí koupelna, ale technická místnost

 • @nikive  protoze plánujeme tolik dětí

 • @dixied  o to více mi přijde logičtější ten záchod zpřístupnit z chodby. Když bude chtít někdo z obýváku na záchod tak by to byl nejbližší. Nepočítám ten u ložnice, ten beru jako vás soukromý. Jinak teda porad si myslím ze je to celkove predimenzovane a nechtěl bych to uklízet 🙂 to začnete v jednom pokoji a až zkoncite, tak můžete začít znovu 😃 ale samozřejmě každý podle svého 😉 pokud se vám to takhle líbí, tak proc ne 😉

 • Sponzor fóra
 • Ale záchod je ještě v hlavní koupelně @emko4

 • @dixied  A proč má být vlastně ten záchod se vstupem z technické?

 • @bayt  když se bude pracovat na zahradě nebo v garáži, nebo kdyz budou chlapi posedávat v garáži, tak ať nechodí do domu

 • Dávám další postřeh, pochopila jsem z nákresu , že všude jsou dveře ven, místo oken? Nedělejte to. Zblázníte se z toho při každým odchodu z domu. Než zkontrolujete všechny místnosti, jestli je zavřeno.

 • @dixied  tak to pak jo

 • Plánujete tři děti, jestli jsem to správně pochopila...kde budeš mít kočárek? Přes garáž se proplétat kolem auta je blbost, ve vstupu bude vadit. Vstup je děsně malý, máme ho podobný, žít se s tím dá, ale je to o nervy, když se vypravujeme ven. Je nás pět. Koupelna bez okna je katastrofa, to fakt ne. Ani sebelepší odvětrávání nezabrání plísni. Stůl pro 5 lidí se ke kuchyni nevejde. Hračky - první tři roky, pak není problém děti naučit odnést si je zpět do pokojíčku, když si dohraji. Orientace se mi nelíbi. Nejvíce světla jde od západu a jihu...nás to třeba nenapadlo moc řešit, až znamy nám to vysvětlil a nelitujeme, že jsme dům otočili zrcadlove. A okno vedle Tv na stejné stěně, odlakava to pozornost. Zapracovala bych na tom. Hlavně na té koupelně a vstupu do domu 🙂

 • @anitia  kočárek budeme nechávat v garáži, není to myšleno jako garáž na auto, ale budou tam kola, lyže,...
  Orientace se nedá lépe vyřešit, nejvíce světla budeme mít v kuchyní a obývacím pokoji, což mi přijde správně...

 • Dobrý den, nechci působit zle, ale lidi vám tady na vaši prosbu dali praktické tipy a rady a zatím si projekt jenom obhajujete. Ty rady jsou hodně cenné, věřte mi, mám starý dům po částečné reko a kdybych mohla začít od znova podle rad ostatních a i mých představ, tak bych do toho šla bez váhání. Ve starém domě se moc čarovat nedá, ale vy máte prázdné plátno a můžete vše udělat opravdu k pohodlnosti, tak to nepromarněte 😉 A tu obývací část na severovýchod opravdu zvažte, zatím to tak máme taky a neskutečně se těším, až bude obývák na západní stranu, kde bude "cítit" odpolední slunce.

 • @logginn  já si každé řady cením, jen mě teď mrzí, že jsem hned nepopsala, která místnost je která a proč jsme ji takto volili, protože některé komentáře vznikly jen z toho, že nebylo jasné, co to za místnost je a proč.... Asi jsem i špatně popsala umístění obývací pokoj a kuchyni je situován na jih 🙂

 • @dixied  Tak to je super, protože i když máme vcelku velké okno v současné ložnici na SV a světla je dost, tak mi tam to sluneční teplo prostě chybí.

 • @logginn  omlouvám se za vybočení z diskuze. Co myslíte tady, bude dost světla v obýváku?

 • @jose10r  nejsem odborník a projektům takhle od stolu moc nerozumím, ale jestli se dobře dívám, tak bude to velké okno u rohu zdi za jídelním stolem? Pokud ano, dala bych ho více do středu místnosti, aby se světlo mohlo rozprostřít do prostoru, stůl bych posunula. Zkuste si na to založit vlastní diskusi, víc hlav víc ví 🙂 Taky hodně záleží na preferencích, já mám ráda hodně světla, celý den strávím v práci a slunce a světlo mi potom doma navečer chybí.

 • @dixied  myslím, že všichni se orientují na obrázku podle střelky, která ukazuje nahoru sever a vstup z jihu, pokud to tak není, měla jsi to napsat. Pak se nemůžeš divit.

  Plánek je opravdu dost nepřehledný a tedy nepřesný. Komentujeme 3 záchody a pak se z komentářů dozvíme, že v koupelně má být tedy 4. WC. A to už mi přijde přehnané úplně.

  Jednou je jeden pokoj pracovna, ale red to vypadá zase na 3 dětské.

  Pokud chcete 3 děti, tak ten jidelni stůl je ještě zoufalejsi než byl. Nějaká narozeninova oslava pak u stolu nehrozí... A to zádveří taky, budete mít strašně moc bot, a různých bund a mikin, čepic, co budete potřebovat mít uklizene a zároveň po ruce, a mít kočár přes dvoje dveře v "garáži" a ještě vypravovat 2 děti, nic moc.
  Fakt si představte jen v duchu ten pohyb po domě a prakticnost.

  I třeba ta pračka v technické přes zádveří, budete sbírat oblečení ve vaší rodičovské koupelně, pak ve velké koupelně, tahat denně přes zádveří do TM. V lepším případě v nějakém kosi/pytli. V horším sbírat různé kousky jednotlivě po domě a po každé tuhle cestu. Nechtělo by se mi...

  Počítejte, že chodba bude úplně černá, takže to bude chtít světlík/světovod a nebo prosklene dveře.

  Ale rozhodně byt vami bych chtěla ještě jiné řešení vašich požadavků.

 • @andik.cz Ano, moje chyba, že jsem neuvedla světové strany.
  V návrhu jsou 3 záchody 🙂 po jednom v koupelně a čtvrtý v technické místnosti.
  Ještě úplně není jisté, jestli ten nejmenší pokoj bude pracovna nebo dětský, záleží na kolik dětí si nakonec pořídíme...
  V koupelně a na chodbě určitě chceme světlovody.
  Ano chodba je malá, tu jsme zvetšili.

  Návrh jsme ještě upravili, můžete se ještě prosím podívat na tento 🙂

  Předem děkuji.

 • Tady je ještě druhý návrh. Je i s popisky.

  Dětské pokoje jsou 2 + 1 kdyby náhodou, ten bude prvně sloužit jako pracovna.

  Koupelny jsou dvě, jedna jen pro rodiče, druhá pro děti a návštěvy, záchody máme 3. Do třetího se vchází technickou místností, do které je přístup jak z garáže, tak z chodby. Třetí záchod jsme volili proto, kdyby se pracovalo na zahradě, nebo se sedělo v garáži, ať se nemusí chodit do vnitřku domu.

  Obývák je propojený s kuchyní, ke kuchyni patří špajz a jídelní část (ještě přesně nevíme, kde bude umístěn jídelní stůl). Z ,,jídelny" vedou francouzské dveře na terasu.

  Chtěli bychom oddělit část dětský pokojů od ložnice a obývacího pokoje, abychom se s dětmi navzájem nerušili.

  Děkuji za připomínky 🙂

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat