Názory na bungalov 5+1+2G

Zobraz úvodní příspěvek
Mám za to, že jsem dospěl už ke 100% spokojenosti, takže se ptám ostatních, co si o tom myslíte?
Odpovědět
@cybermole Přesně takový baráček by se mi líbil - snažil jsem se najít něco, co bych chtěl jinak ale zatím (krom kuchyně) jsem nic nenašel. A to 2D a 3D je prostě super - bude někdy k dispozici (za malý úplatek klidně koupím :D ) . Rozpočet 4M počítáte jen jako stavbu na klíč nebo komplet včetně vybavení? RESPECT
Odpovědět
Varná deska u roletky je naprosto v pohodě. Spíš bych uvažoval přesunout dřez více na levo, klidně skoro do rohu aby pod oknem byla jedna velká pracovní plocha. Takle nasekaný na 2 části to nebude ono.
Odpovědět
Profilova fotka
Za sebe doporučuji v kuchyni prohodit dřez a varnou desku. Z lednice se věci nejprve umývají, pak krájí a pak vaří, takhle bys to měl sice v tom tzv. trojúhelníku, ale posloupností přesně naopak.
Odpovědět
@cybermole Zvažte ještě zvýšenou pracovní desku, máme těď vyšší o jednu řadu šuflíků a manželka si ji nemůže vynachválit. Před tím ji ve staré kuchyni bolela záda. Varná deska zůstala v běžné výšce, ale dřez a pracovní plocha je zvýšená.
Odpovědět
@zmrz_lina Já tedy nejsem ženská :-), ale kolik procent potravin jde z ledničky rovnou do dřezu? U mě to je tak, že nejdříve jde obsah ledničky do pracovního prostoru (zde pod oknem) a pak je jedno jestli je dřez na pravo nebo na levo. Ale třeba tomu fakt nerozumím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@koselak jen píšu, jak to má správně být. Navíc ať děláš, co děláš, z desky tu a tam něco prskne a leštit to z roletky si neumím představit (mám ji). Btw. - tvůj návrh je zase pro ty, co víc vyrostli, tohle si bude muset už rozmyslet @cybermole, protože mně osobně by to třeba nevyhovovalo (měřím ani ne 1,6m).
Odpovědět
@altoda1 Rozpočet 4M bude doufám konečný, zatím to vypadá tak, že hrubou stavbu necháme postavit firmu a zbytek budeme řešit podle možností. Obrázky není problém poskytnout. Dle domluvy pak třeba i projekt, až bude hotový. @kofejn výška pracovní desky bude tak, aby nám vyhovovala, nyní máme nízkou a je to peklo, známe to Vypadá to, že stejně budeme mít standardní šířku varné desky, takže místa k roletě bude opravdu dost. Když tak šoupnu okno. Jdeme na to trochu obráceně, většina lidí postaví dům a pak řeší nábytek, my vybíráme nábytek a okolo stavíme dům :) @koselak vlevo bude kávový koutek, současný prostor je tam tak akorát
Odpovědět
@zmrz_lina z jakého materiálu máš roletu? já bych chtěl nějaký hliník, to by mělo jít snadno otřít, kdyby to bylo nutné, jinak místa je tam myslím fakt dost se standard deskou (vykresleno v nízké kvalitě)
Odpovědět
@cybermole Mam mozno blby dotaz, ale k comu chcete vyuzivat ostrovcek? ;) Pokial umyvadlo a varna doska je na strane pri okne, tak vacsina veci sa bude odohravat prave tam. Skus zvazit 80cm hlboku pracovnu dosku. Takto vznika priestor mat spotrebice pri stene + ostava priestor na pracu. Pri 60 cm doske je to bud spotrebic alebo praca ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@cybermole je to od Rehau, myslím že to je hliníková. Jako otírat se to dá, ale není to hladká plocha, tak si říkám, že mít tam desku, tak mi to může prsknout i jakoby mezi ty lamely a to je v podstatě nevyčistitelné. Já jsem ráda, že mám vedle (45 cm od ní) dřez a ne desku. Ale samozřejmě to už je na vás ;-) Jinak také máme ostrůvek bez desky/dřezu, já ho používám např. na odložení věcí, které teprve začnu připravovat, na krájení věcí, když chci s mužem kecat nebo kontrolovat malého, co dělá (abych mu nestála zády), případně když vaříme oba, tak já krájím na jednom místě, manžel na druhém. A je to super i v tom, že si malý přes stůl kolikrát přileze a "pomáhá" :-)
Odpovědět
Doporučuji na ostrůvek umístit zápustnou zásuvku.
Odpovědět
Zdravím, taky mi přijde daleko logičtější posloupnost lednice, menší plocha, dřez, hlavní plocha, sporák, menší plocha, ale to je o vašich preferencích. Oba s přítelem máme kolem 180 cm, takže zvýšenou pracovní desku doporučuju, pokud jste vyšší, my teď nemáme a je to škoda. Hlubší pracovní deska je také dobrý nápad na zvážení :). Mě ještě tedy přijde, že kdybych dávala do kuchyňské linky roletu, tak bych volila otevírání do strany, ne nahoru, protože mi to prostě přijde rychlejc otevřený, dřív všechno dostupný. Také bych já za sebe prohodila pořadí trouba a lednička, lednice se používá rozhodně častěji, navíc trouba by byla naproti ostrůvku a to je ideální na vyndavání plechů (dají se tam hned odložit), při pečení třeba cukroví a tak, ideální dle mě pozice. Navíc v mikrovlnce se nejvíc ohřívá jídlo, aspoň my si většinou nandáme jídlo na talíř a ohřejeme, a s tím se pak jde ke stolu to sníst, a to by i mikrovlnka byla stolu blíž ... Prostě jen moje pocity. Ale myslím, že už jste psal, že to prohazovat nechcete, tak asi zbytečná intervence :).
Odpovědět
Článek se načítá
My to máme takto, bydlíme 5 let a spokojenost.
Odpovědět
A ještě, můžu se zeptat, to máte kreslený dvojdřez, ne odkapávací plochu, že ano, nebo se mi to zdá ? Já sama za sebe bych doporučila spíš prostorný jednoduchý dřez s odkapávací plochou, protože dvojdřez, když se většina věcí narve do myčky, mi přijde zbytečný, to spíš člověk použije odkapávací plochu na umytý hrneček, skleničku, nebo na něco, co do myčky nemůže, nebo na příliš zasviněný kousek nádobí. A doporučuju baterii s výsuvnou sprchovou hlavicí, ta je super, tu máme :).
Odpovědět
všem díky za postřehy @deto_oesya ostrůvek na většinu prostorově náročnějších činností v kuchyni :) 80cm je zajímavý nápad, ale nevím, jestli pak dosáhneme na otevření okna @koselak se zásuvkou počítáme @ellesarka kdyby jsme nechtěli americkou lednici, tak bych to možná prohodil, takhle je to ale poměrně těžké, při otevření trouby, by pak nebylo místo mezi ostrůvkem a troubou, mně zase přijde logické, když je varná plocha středem pracovního trojúhelníku a trouba blízko, když se vynadá plech, může se dát na varnou desku dvojdřez tam je, protože jsem byl línej kreslit jiný a tohle je stažený model, plánujeme jednodřez s odkapávací plochou, sprchovou hadici taky chceme, jen je těžké jí vybrat
Odpovědět
@cybermole Okno v pohode otvoris, ale je pravda, ze nie som mrnous ;) Osobne som nikdy plech z trouby nedaval na varnu dosku, pretoze bud sa tam nieco vari alebo je tam nieco polozene (chladne).
Odpovědět
@zmrz_lina s prohozením umyvadle/desky mám dva problémy - bude to daleko od trouby, což se asi dá přežít, ale přijdeme o skříňku nad deskou, ale to by se dalo řešit digestoří v desce ... jen ty ceny :( jinak moje inspirace pochází z lamontu http://www.lamontkuchyne.cz/portfolio...
Odpovědět
Profilova fotka
@cybermole náš truhlář dává vestavné digestoře CATA, říká, že to je super poměr cena/výkon. Ale zkušenost s nimi nemám, já horní skříňky nechtěla (v kuchyni je nemám vůbec), takže mám nad deskou klasickou zkosenou digestoř zn. Maan.
Odpovědět
třeba tohle mi přijde super, ale ... http://cs.luxusni-elektro.eu/airforce...
Odpovědět
Profilova fotka
@cybermole ta cena je hustá
Odpovědět
Profilova fotka
Já se ještě vrátím ke koupelně. Neuvažovali jste o tom, přidělat k WC sprchovaci hadici? Plně to nahradí bidet a je to super věc. Jinak toto vlákno je bezvadný. Je zajímavý sledovat ,jak vše dotahujete k dokonalosti. Nás to čeká. Držím palce ať se daří.
Odpovědět
Možná je to praktické, ale vypadá to hrozně :) Zatím neuvažujeme.
Odpovědět
@cybermole Já teda nevím, co je na bidetové spršce hrozného. Máme na sam. WC, je to super, bidet v koupelně skoro nepoužíváme. Ale samozřejmě každého věc.
Odpovědět
@aneri53 co člověk to názor, mně se to prostě nelíbí :)
Odpovědět
Profilova fotka
Manžel má hemeroidy a bez sprchy na WC by byl vyřízený. :-D
Odpovědět
Aby jste to nepochopili špatně, proti bidetu nic nemám, ale abych měl záchod a vedle sprchovou hadici... neumím si to moc dobře představit to používat. Možná by pomohl nějaký video návod :D
Odpovědět
Profilova fotka
@cybermole tohle vlakno sleduju moc rada. Nicmene sprchova hadice je super vec. Urcite ji do domu planuju ke kazdemu wc. Mimo jine bych ji byvala pouzila na plenky pro mimco. K latkovym plenam je to dulezita pomoc :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mě nepřijde neestetická... Nemáme ji, ale kdybych stavěla, tak do toho jdu... A přikládám návod :-D :-D :-D
Odpovědět
Tady to vypadá dobře, u někoho jsem to viděl vytažené od umyvadla. Na to je potřeba mít větší mísu? Ve standardní si to neumím představit. Nebo je nutnost mít konfekční prdel? :D
Odpovědět
Profilova fotka
Též jsme dali bidetku ke každému WC. Podomitkovou decentní. Jsem na to zvyklá přes 10 let.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?