Nezdá se vám Nova 101 od RD Rýmařov malá?

Ahoj, uvažujeme o koupi a stavbě domku od RD Rýmařov. Cenově se nám líbí NOVA 101. Čím déle o tom uvažujeme, tak se nám zdá domek malý. Když už postavíme domek, tak se tam nechceme cítit jako v paneláku. Co si myslíte vy?
@ftipalek86 máme tento dům postaven druhý rok, šli jsme z bytu 4+1 a rozhodně se nám nezdá malá, vždyť obývák má 30 m čtverečních, kuchyň v našem provedení 9 metrů čtverečních. Je to dům 5 + 1, my máme navíc nad garáží šatnu, takže ještě o místnost víc, tím pádem ubyli skříně a různé police, takže za nás mohu říci, že malá rozhodně není. Ale je to o pocitech každého, vám se možná malá zdá, nám tedy ne.
@jitule23 Proto se ptám. Něco jiného je se na domek a dovnitř podívat. A něco jiného je už v něm žít :-)
@jitule23 My jsme v paneláku, máme 3+1, obývák máme 26m2, kuchyň 10m2, menší ložnice 8m2, druhá ložnice 11m2, koupelna 10m2 + chodbička, předsíňka a šatna/komora ... balkon a sklep. Taky mi to přijde jako maličkatý domeček. Ale je možné, že to klame :-) Nikdy jsem v něm nebyla, takže tento dojem mám taky ;-) @ftipalek86 určitě to chce vidět na živo a dobře promyslet :-)
@veronika.deskova Já jsem to naživo již viděl. Je to o tom tam bydlet. Já žiju celý život v paneláku, a když už se stěhovat do domku, tak asi něco většího. Pak to ale záleží o finančních možnostech. Uvažuju, že si raději 400 000 připlatím za NOVA 86, a bude to. V Rýmařově nám zase říkali, že pro čtyřčlennou rodinu je 101 až nad hlavu, tak nevím.
@ftipalek86 Ahoj, my jsme se rozhodli taky stavět RDR Nova 101. Byli jsme se na dům podívat. Mě naopak přišel z nájresů poměrně velký (taky ale přidáváme mísnost nad garáží a garáž podstatně zvětšujeme). Pak mě na vzorovém domě překvapilo, že to nepůsobí jako velký prostor. Je to prostě domek tak akorát. Mísntosti v podkroví působí menší než v bytu což je dáno úkosem. Když porovnám naši ložnici v bytě 16m2 a ložnice v patře RD Nova 101, přijde mi podstatně menší ta v domku, byť podlahová plocha je v podstatě stejná. Ale jako celek domek rozhodně malý není. Naopak, kdyby měly místnosti o nějaké ty metry navíc, asi už by to bylo zbytečně naddimenzované. Nám přijde akorát. Ale třebakamarádi, co mají 3 děti mají Nova 86 a ta mi přijde opticky větší (asi i bude). Pro čtyřčlennou rodinu my přijde Nova 101 přesně akorát, pro pětičlennou bych doporučoval tu místnost nad garáží navíc. Jako malá mi přijde pracovna v přízemí, na pracovnu je to OK, ale o jiném využití místnosti (např. jako pokoj pro hosty) bych moc neuvažoval. Tolik tedy můj dojem, ale pro nás je Nova 101 to pravé - dům velký tak akorát.
@dejvi No o zvětšení garáže a místnosti nad ní jsem neuvažoval. O kolik se tím dům prodraží?
nebo si dej dvougaráž (jako garáž a velkou technickou) a nad touto dvougaráží můžeš mít třeba ateliér nebo velkou hernu pro dětičky
@ftipalek86 No to je dost prodražení. Jsou to metry navíc. My rozšiřuejem garáž do šířky i délky (a za garáží ještě děláme technickou místnost), pak se musí garáž lépe zateplit, taky stropy pro tu místnost a tak. Vychází to cca na 350 - 400 tis. Kč bez DPH, takže dost. Ale ta mísntost nad garáží je pak jedna z největších (nám vychází na 25 m2 a je fakt i opticky příjemně velká). Doporučuji se jet podívat na Novu do OC Mlada Boleslav (Bradlec), uvidíš tam i tu mísntost nad garáží.
Profilova fotka
@ftipalek86 Vždycky ty Novy 101, které se zde objeví a je jich požehnaně, studuji a od začátku mi příjdou dost malé, i když je to o tom, jaké kdo má představy a co očekává. Kolik má Nova 101 m2 celkové obytné plochy? Myslím vše bez garáže.
Profilova fotka
@ftipalek86 Nova 101 a veškeré je jí úpravy se řeší ve foru http://www.modrastrecha.cz/diskuse/te... stačí jen hledat.... ;-)
Profilova fotka
@ftipalek86 Ahoj, téma o RD Rýmařov na MS již existuje, proto tuto diskuzi uzamykám a poprosím tě přejít do diskuze, kterou ti doporučil @petrsv1000, kterému tímto děkuji :) Měj se fajn, J*
1

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?