Patrový dům s plochou střechou + garáž

Ahoj, podělíte se s vašimi patrovými domy s plochou střechou (+garáží)? Sbíráme inspiraci. Děkuji
Odpovědět
@vaclavpech máme radovku, ale pro inspiraci
Odpovědět
@vaclavpech Dům má pultovou střechu a podmínkou bylo dole 2+1 na stáří a co nejvíc bezbariérové. Garáž bude řešená mimo dům. Je to o 0,5m prodloužené Flexi z djt.cz https://www.stavimesidomecek.cz/nizko...
Odpovědět
@vaclavpech v dnešní době plánovat garáž do zateplené obálky (nař. dle @artep1987) je dost nesmysl. V tomto případě si zbytečně zhoršujete stupeň PENB, protože se do spotřeby započítává i plocha garáže. Vhodnější je řešení např. dle @kofejn. Garáž tedy mimo tepelnou obálku domu.
Odpovědět
@zubr487 vždy záleží na pozemku, u nás jsme rádi za garáž (nešla mimo), na stáří to půjde předělat když tak na ložnici. Jinak garáž neplánujeme používat na auto, nám to přijde zbytečné, parkujeme venku, uvnitř je sklad kol a dalsich věcí. Jinak jsme dům koupili hotový(developersky projekt), takže jsme o rozložení nemohli nijak zvlášť diskutovat. Co se mi na něm líbilo, jsou poměrně velké pokoje v patře (dnes často jen 9m2 jsem nechtěla), 2 koupelny (bohuzel v radovce nejsou okna), velká kuchyně a obývák, nad obyvakem je v patře cela střecha pochozi jako terasa.
Odpovědět
A neničí náhodou vytápěná garáž auto?
Odpovědět
@bayt ničí, my garáž také plánujeme jako sklad kol a motorek, nosičů kol, střešního boxu atp.. Nechápu jak bez garáže mohou v baráku lidé existovat.
Odpovědět
@artep1987 Já Vám to nekritizuji. Sám jsem taky dělal garáž pod domem a je to dneska perfektní sklad. Jde ale o to, že dneska musíte splnit podmínky PENB, které se neustále zpřísňují. Jakmile si dáte garáž do zateplené obálky, zhoršíte si tím výslednou hodnotu PENB. Klidně to může být hranice mezi tím, zda dostanete nebo nedostanete dotaci nebo budete nucen přidat nějakou další (drahou) technologii. Prostě výhodnější je dům a k tomu přilepit garáž.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 No a já si myslel, že přidáním další užitné plochy se spíše zlepšuje PENB, protože se rozpočítává na větší plochu. Samozřejmě při podobných vnějších ochlazovaných plochách. Jedno zamyšlení - pokud se v garáži neparkuje auto tak není lepší udělat normální dostatečně široké dveře místo garážových ? @vaclavpech
Odpovědět
@zubr487 nevíte jak je to v případě, kdy se garáž naplánuje vedle domu ( právě kvůli PENB) a následně se s domem propojí - a vznikne tak třeba ještě kryté stání/suchá cesta dům-garáž? Počítá se do PENB takový přístřešek, nebo je lepší realizovat až po kontrole “kolaudaci”? Za projektantem půjdeme až příští rok, ale nějakou představu chceme mít.
Odpovědět
@rumcajk No, zhruba tak, ze nemame kola, stresni box, motorky ani nosice kol 😄 Tudiz na to nepotrebujem sklad.
Odpovědět
@vaclavpech Nejlepší je, pokud se na toto téma pobavíte s projektantem. Procházel jsem pár PENB s garáží a nejsem si jistý zda se nepletu.
Odpovědět
Nám vestavěnou garáž do penb nezahrnuli, prostě není uvažovaná ve výpočtech. Nevím zda je to správně a je mi to jedno. Potřebuji povolení, nic víc.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?