Projekt bungalov 148 m2 - vaše názory

Profilova fotka
Krásnou neděli všem :-) Prosím poraďte. Jsme mladí a neklidní :) bez jakýkoliv zkušeností se stavbou RD :-) Namalovali jsme si jednoduchý obrázek malého bungalovu, tak jak by se nám mohlo společně dobře žít i bydlet :-) budeme moc rádi za každý Váš názor, zkušenost i kritiku na naší malůvku :-) Určitě se zde najde někdo se zkušenostmi a dobrými nápady na jeho zlepšení. Za každý názor i Váš čas předem děkujeme :-)
Odpovědět
1
2
@tomandy Mě se to moc líbí, záleží na orientaci podle svět. stran, ale za mě máte 1. Možná bych trochu zvětšila obyvák, takto mi to připadá trochu stísněné.
Odpovědět
Jaké máte rozměry půdorysu? Osobně se mi líbí i ta koupelna u ložnice. Jak jsou světové strany?
Odpovědět
Pěkný, vy jste od fochu, že? Snad jedině bych dala vchod do koupelny u ložnice přes tu šatnu.
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak Sever je normálně nahoře :-) na západě je silnice, proto i ten vchod. Obývák bychom taky chtěli obrovský, ale chceme se vejít do těch 150 m2 :-/ a nevíme kde jinde to nahnat. Asi bude malý jídelní stůl :)
Odpovědět
Profilova fotka
@inkajanakova Vchod ze šatny...to bychom mohli zvážit. Děkujeme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@inkajanakova Od "fochu" nejsme :-D proto se zde radíme. Známý nám to akorát překreslil, abychom to neměli "v ruce" :-)
Odpovědět
Aha, já si říkala právě podle toho kreslicího programu, že je to jasný profi. Alke dům je pěkný, klidně bych do něj šla. Jenom možná, ale to je jen na vás, bych ještě přidala místo okna v té šatně u dětských pokojů třeba dveře do zahrady. Líbí se mi, že máte ty chodby takhle prosvětlené. Pěkný dům.
Odpovědět
Profilova fotka
@simusin Půdorys by měl být asi 17 m ta severní, 14 m ta západní strana. Pozemek je 766 m2. Což není nic moc....ale kolem máme ještě pozemky rodičů. Kde "zatím" ploty neplánujeme :-) Západ Slunce tedy z terasy neuvidíme...ale chceme alespoň střešní okna nad kuchyní a obývákem...aby bylo hezké světlo.
Odpovědět
Vzdálenost ložnice od dětských pokojů je dobrá, pokud jsou děti odrostlé. U malých dětí je to daleko. Jinak pěkné.
Odpovědět
Profilova fotka
@inkajanakova Děkujeme! Ty okna si zatím neumíme moc představit. Např. to okno v šatně u ložnice? Nejdřív nás napadlo to podlouhlé vysoké. Ale je vůbec dobré tam mít okno? Nikdy jsme šatnu neměli :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nada222 Vzdálenost jsme zvolili záměrně :-D Děti ještě nemáme. Ale asi rozdělíme služby :))))
Odpovědět
Profilova fotka
Máte někdo zkušenost s takovým bungalovem prosím? Co úložné prostory? Máme zde i načrtnuté schodiště z obýváku na úzkou galerii, ze které by bylo možné z obou stran na půdu. Plánujeme střechu o dvě řady cihel zvednout, aby bylo možné dát na půdu normální dveře. Nevíme zdali ta galerie prostor příliš nezmenší, nebo naopak nezútulní.
Odpovědět
Článek se načítá
My máme bungalov a máme i úložné prostory ve velké části střechy, z předsíně stahovací schůdky (kdo neví, ani si průřezu ve stropě nevšimne) ...popřemýšlejte co všechno budete mít v techn. místnosti....nešetřete na místě...
Odpovědět
Půdorys ok, ale na můj vkus jsou obě křídla strašně úzká... podle postelí tipuji že to má něco kolem 4-5m Hlavní chodba má sotva 90cm a to je taky jen tak tak..
Odpovědět
Proč se chcete držet do 150m2? Co třeba pracovna nebude v budoucnu? Jinak je to pěkné, ale trošku bych to přifouknul (působí to na mě dost těsně),.
Odpovědět
Mě by se nelíbilo vařit v rohu. :/menší obývací pokoj. A jelikož máme male dítě, tak pokojíček moc daleko.
Odpovědět
Profilova fotka
do 150m2, protože to chceme jen na ohlášení....pracovnu nepotřebujeme :) jinak pokojíčky jsou takto udělané úmyslně :)
Odpovědět
@tomandy tak každý to.mame jinak :)já musím mít přehled :)))
Odpovědět
Profilova fotka
Má to asi všechno, co by se mi líbilo, ale jak tu zaznělo vše je hrozně stísněné. Můj manžel třeba vždy jen hledá místo na vánoční stromeček :-D a je fakt, že tady teda taky nevím, kam bych ho dala... Pokojíčky mi příjdou taky až neprakticky daleko, ale když to tak chcete. My taky chtěli oddělit od nás (taky děti teda nemáme) a oddělili jsme jen šatnou. Nevím, kde budete mít koš na prádlo, ale třeba z vaší koupelny je to s prádlem docela štrěka k pračce. Se zádveřím jsme taky hodně bojovali, ale to vaše je opravdu malinké na troje dveře, hlavně jsem ještě snad nikdy neviděla venkovní dveře otvírané ven. Krom velikosti a toho, co jsme vypsala, se mi to ale celkem líbí ;-)
Odpovědět
zkuste popřemýšlet ještě nad vchodem do špajzu...já mám přímo z kuchyně vchod oddělený posuvnými dveřmi (ale my máme 185 m2 - takže tolik nebojuji s každým metrem)...ta místnost vedle kuchyně - pokud je to tedy špajz:) bude při vaření nepraktická....např, jen když potřebujete sáhnout pro něco rychle...takhle budete obíhat zdi a nedej bože jestli máte špatnou paměť jako já:))
Odpovědět
Podle mne je to akorát - vycházím z toho, že pokud budou děti maličké, můžou klidně být v jednom pokoji a rodiče vedle, a větším pak už nebude vzdálenost vadit. velikost pokojů je dostačující - malé děti si hrají stejně tam, kde jsou rodiče - tzn. v obýváku, a velké jsou zalezlé v pokojíčku, kde je pouze nutno počítat s tím, že se musí vejít stůl a dvoulůžko, protože v určitém věku se děti učí pouze v leže. Moje zkušenost. A i do malého pokoje se v klidu narve 14 kamarádů - také vyzkoušeno. A nakonec - spousta dětí odchází po základce z domu na internát anebo dojíždí třeba do školy a v tom pokojíku se jen učí. A pak odejdou úplně a co s obrbarákem? takže za mne absolutně dostačující. Do galerie bych šla, je to elegantní a vzniká tak třeba kouzelný prostor na pracovnu a současně třeba místo na přespání návštěv. To zvednutí podezdívky střechy bych nechala spíš na rozhodnutí projektantovi, taky podle toho, aby dům vypadal slušně a byl vyvážených proporcí. nedejte se.
Odpovědět
@andik.cz Pokud se dívám, tak mám pocit, že pračka je umístěna v koupelně.
Odpovědět
Každý má jiné potřeby a jiný vkus. Pro mě by bylo malé zádveří, těžko se tam vytočí 2, 3 lidé. Žádné WC oddělené od koupelny. Vchod do spíže není z kuchyně. Absence dveří do obýváko-kuchyně. Průchozí obývák. Strašně málo soukromí. Daleko DP od ložnice (ale to tak asi chcete). Všude samá zákoutíčka a rohy.Velmi stístěný obývák, jak tu již někdo psal, kam dáte vánoční stromek? Myšlenka domu je asi dobrá, ale myslím, že zbytečně předimenzovaná. Větší skříně v DP dětem budou stačit, nemusí být to zákoutí se skříněmi na chodbě a už můžete zvětšit obývák, stejně tak když zrušíte tu druhou koupelnu. Ale jak říkám je to o prioritách a konkrétních potřebách rodiny ... jen je třeba brát v potaz praktičnost a potřeby, ne jen sny ;)
Odpovědět
@tomandy Mě se velikosti -s výjimkou toho obyváku-taky zdají v pohodě. Vchod do spíže by byl lepší z kuhyně, ale dveře vám uberou místo na lednoici nebo skříň, takže mi to nepříjde tak strašné, a proč se tak moc chcete držet 150m? Papírování je úplně stejné-ne-li horší (sousedi) a jinak trvá jen o měsíc déle povolení...mě to nepříjde tak hrozná "daň" za pár metrů, ktré mi pak mohou chybět.
Odpovědět
@tomandy Ještě bych v kuchyni přehodila dřez a varnou desku-pokud jste praváci :-)
Odpovědět
Jo a připomínka - ale to je můj takový kapric - nedávejte rohovou vanu. Zabírá strašně moc místa a není nijak moc pohodlná. Lepší je klasika. A ještě se dívám na linku v kuchyni - přehodte si sporák s dřezem - mělo by se postupovat - řazeno zleva lednička, dřez, sporák, největší by měla být pracovní plocha mezi dřezem a sporákem, kde se připravuje jídlo. A ta galerie - co ji udělat třeba nad kuchyní a jídelnou i za cenu toho, že půda nad ložnicí bude slepá? Stačilo by jen otočit schodiště, dát na začátku zatočené, aby se na ně nastupovalo vedle krbu, a nahoře může být perfektní velký prostor. A současně dostanete velmi pohodlný vchod do půdy. A když bude potřeba, vždycky můžete tu půdičku nad ložnicí udělat přístupnou zvenčí, ale to si myslím je zbytečné. @1karel1 Já bych právě tu šatničku u dětských pokojů nechala a využila na svrchní pošacení dětí. A pak jim v pokojíčkách stačí komoda na osobní prádlo.
Odpovědět
@inkajanakova Jak říkám je to každého názor, ale už vidím 15-ti letou holčinu, jak si půjde ve spodním prádle pro svrchní oblečení, když by tam mohl náhodou být o dva roky starší brácha. Toť můj názor, autorka si tam klidně ty skříně nechat může :)
Odpovědět
Ano, je to jak říkáš, záleží na zvyku. někdo si prostě to oblečení vybere a nachystá právě předem, někomu to prostě nevadí. Ale tak na skříně je místo i v pokojících, takže je to prostě názor proti názoru. Můžeme to brát i jako možnost uložení sezonních věcí pro děti, jejich třeba sportovního náčiní, tašek kufrů báglů, to je jedno. Přece se nebudeme hádat o jiný názor.
Odpovědět
Profilova fotka
@inkajanakova Já jsem nepasala, že nevidím pračku, já psala, že nevím, kde plánují koš na prádlo že mi příjde cesta daleká z rodičovské koupelny (s prádlem) k pračce.
Odpovědět
@inkajanakova Nemám potřebu se hádat se o jiný názor, jen neříkám, že možností, jak rozšířit obývák je zrušení těch skříní, popř. koupelny. Toť vše.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?