Projekt od firmy DJS Architecture - zkušenosti

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s firmou DJS Architecture. Moc se nám líbí jejich projekt domu L120, ale nikde jsem nenašla recenzi nebo diskusi, ve které by byli zmínění. Jak se Vám podle projektu stavěl dům? Jaká je s nimi spolupráce/komunikace?
Odpovědět
Dobrý den, plánujeme stavbu tohoto krásného domu, ale nejsem si jistý velikostí technické místnosti. Nemáte někdo inspiraci či zkušenost, zda technická místnost velikostně dostačuje nebo ne? Chtěl bych tam dát pračku i sušičku, ale to se bojím, že se nevejde. Děkuji za každou radu či inspiraci.
Odpovědět
@lalimark dobrý den, my teď stavíme O110 a upravovali jsme to podle našich představ. Jak to bude naživo zatím nevíme. Chceme do technické místnosti dat pračku a sušičku tak že museli jsme vzít kus od spíže. Nakonec i tu spíž jsme zrušili.
Odpovědět
@uliana_a Děkuji za inspiraci
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj všem stavitelům O120. Mám na Vás dotaz - dodrželi jste ten sklon střechy 16° nebo jste ho dělali větší? Firma která dělá střechy i potenciální stavební dozor mě přesvědčují o tom, že 16° je málo...
Odpovědět
@jarmila_pospisilova dobrý den, sklon jsme zvýšili na 21
Odpovědět
Profilova fotka
@cvrky děkuji za rychlou reakci, asi to tak taky uděláme, jen nevím, jestli se kvůli tomu nebude muset přepočítat statika... 🤔
Odpovědět
Profilova fotka
@lalimark já myslím že teď ty sušičky vyrábějí tak že se staví na pračku
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den. Rád bych se zeptal těch, kteří již mají naceněno, případně již postaveno, o kolik se lišila konečná cena oproti orientační ceně na stránkách DJS? Zalíbil se nám dům O120. Samozřejmě nemusí jít přímo o tento typ, jen bych rád věděl, s jakou výslednou cenou cca počítat. A ještě bych se rád zeptal, s kým jste stavěli, jestli máte doporučení na nějakou dobrou firmu (Ostravsko)? Moc děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Milí stavitelé O120, ještě jsme nekopli a mám pocit, že jsou v projektu samé nestandartní věci. Nejdřív jsme zadali střechu- to nám řekli, že 16 stupňů sklon je málo, že by tam při velké bouřce mohlo zatéct, takže budeme dělat 22. Teď jsem zadala poptávku na okna a dveře a ejhle - u balkonových dveří problém - udělají výšku 2430 mm ale bez záruky, nejvyšší se zárukou se dělají 2400. Jak vysoké dveře z pokojů, včetně toho velkého portálu z obýváku jste si nakonec nechali dělat? Oni jsou takhle vysoké i vchodové dveře 😮
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, všem se očividně líbí ty stejné 1-2 projekty, ale nemá náhodou někdo zkušenost s projektem i2-140? Děkuji. 🙂
Odpovědět
@jarmila_pospisilova máme vylitou desku, založenou jednu řadu. A ano, okna jsou v projektu 2.43. My jsme to trošku upravili a i střecha bude mít jiný sklon.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Dobrý den, jsme úplně na začátku. Libí se nám dům O120 ale chtěla bych v projektu ňáké změny. Změny musím řešit se společností DJS aby mi udělaly ty změny. A nebo si koupím projekt a změny mi udělá jiny projektant? Jde to takhle vůbec? A ještě za jak dlouho jste měli projekt po objednání doma?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@terezie231, my jsme úplní neznalci co se týče stavění a objednali typový projekt. Poté co jsme začali stavět, bych to už udělala jinak. Inspirovala bych se na internetu, pak bych si vytiskla ty obrázky, půdorys a tak a odnesla to nějakému projektantovi, aby mi to namaloval na ten konkrétní pozemek, to konkrétní podloží a mnou vymyšlenými změnami. Typové projekty jsou univerzální, nekoukají na to jestli stavíte na písku, nebo na jílu, atd. Zase na druhou stranu je fakt, že byl zpracovaný tak, že jsem měla stavební povolení za měsíc.
Odpovědět
Zdravím, mě se zalíbil tenhle dům: https://www.djsarchitecture.cz/projek... A zajímalo by mě jak moc si myslíte, že je reálný ten domek postavit na klíč za uvedenou cenu? A jak dlouho by +- mohla stavba trvat? 🙂 Jsem absolutně neznalá v těchto oblastech.
Odpovědět
Mně*
Odpovědět
Profilova fotka
@1sabca1 záleží na tom, jestli vám bude stavět firma, nebo budete stavět svépomocí. Cena se může být i dvounásobná při stavbě na klíč. Spíš bych si určila, jakou částku jsem na to ochotná/schopná vyčlenit a tím se pak dále řídila. V dnešní době ceny stavebních materiálů rostou každým dnem, takže udělat odhad je spíš věštění z koule.
Odpovědět
@maty56 Přes firmu bych si to nechala dělat. Jo to máte pravdu 🙈 Nad 2500 000 bych se dostat nechtěla a to musím ještě zbourat barák co mám a vyspravit terén. Děkuju za odpověď 😊
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Zdravím, je tu prosím někdo aktivní, kdo se chystá stavět nebo už postavil bungalov O120? Děkuji 🙂
Odpovědět
Profilova fotka

Odpověď na příspěvek od kat0000:

Zdravím, je tu prosím někdo aktivní, kdo se chyst…
@kat0000 my už se s ním hrabem 3. rok 😁
Odpovědět
@jarmila_pospisilova
Odpovědět
Já už 5ty. A ještě nemám stále hotovo. Dělal jsem tam nějaké úpravy v projektu. Dnes bych ještě něco dodělal jinak. Kouknete na slovenskou verzi. Tam je prizpevku více.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od jarmila_pospisilova:

@kat0000 my už se s ním hrabem 3. rok 😁
@jarmila_pospisilova Stavite svepomoci? 😁 A kde, jestli se mohu zeptat... My teprve zaciname resit projekt, jen nemuzeme stavet dle puvodniho projektu, potrebujeme terasu na jih atd., ale jinak se nam domek moc libi. Byla by jste tak hodna a poslala mi projekt domu tj. cca koty a velikosti mistnosti atp. Stavite podle puvodniho projektu? Na modrastrecha.sk jsem se docetla, ze vetsi zmeny je lepsi nechat prekreslit vlastnim projektantem a ne od DJSArchitecture. Dekuji moc😊 pokud ano, poslu vam do soukrome zpravy muj email. Nejake rady co by jste udelali jinak? 🙂 Jinak preji zdarne dokonceni. 😊🎉
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od aleskolman:

Já už 5ty. A ještě nemám stále hotovo. Dělal jsem…
@aleskolman Dekuji za odezvu. 🙂 Ano, na modrastrecha.sk jsem se divala, ale nikdo tam neni aktivni, uvidime. Stavite svepomoci? Odepisovala jsem pí. Jarmile, projekt potrebuji upravit a zmeny udelat s projektantem. U DJS se to pry financne nevyplati.. Pokud bych vas mohla take poprosit pripadne o projekt, budu rada.. nejake vychytavky? Rada bych dala velke okno/dvere s vystupem na terasu vedle kuchyne (smerem na jih). Cetla jsem, ze to okno v puvodnim projekt od DJs je moc velke, ze dlouho nevydri, uniky tepla apod. Delali jste nejake zmeny v okne? Mam milion otazek, ale potrebovala bych se podivat do puvodniho projektu, at se mame od ceho odpichnout... nicmene, projekt je za me super.. Prip. zda jste upravovali krb a zuzovali chodbu na ukor vetsiho spajzu u kuchyne. Preji at jde domecek hezky od ruky.. bylo by fajn domecek videt i v realu 🙂
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?