Projekt Optimal 1439 - zkušenosti

Profilova fotka
Zajímalo by mě zda nemá někdo zkušenosti s tímto typem domečku od společnosti Euroline. Je to prý novinka roku 2014, ale přesto to zkouším. Domeček se nám s manželem moc líbí a rádi bychom podle něho začali stavět. Popř. jestli o něm někdo alespoň neuvažujete. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nikdo? :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den,už jen čekáme na stavební ohlášku a začneme stavět Optimal 1439 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lilivo Jééé to je super. Mohu se zeptat odkud jste? My teda máme ještě před sebou vyřízení hypo a veškeré papírování před začátkem, ale už teď se moc těšíme. :) Manžel teda domeček trochu předělal, hlavně střechu a asi budeme dávat jiný okna, hlavně teda menší kvůli financím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a ještě bude změna v garáži. Ta bude předsazená a střecha přetažená před vchod, aby tam byla stříška. :)
Odpovědět
Brý den :-) tak gratuluji k volbě. Taky nám učaroval - teda mě a Lilivo :-D Projekt už jste koupili? Já jenom, že pokud plánujete nějaké změny, tak na Euroline opatrně .... není to nic jednoduchého se s nimi na podobném dohodnout. A už vůbec nepočítejte s tím, že to bude levné. Alespoň vloni to tak bylo :-( ... my jsme toho moc neměnili. Menší úprava vnitřku, díky Ytongu ušetříme cca 16cm uvnitř, a tak můžeme zvětšit šatnu a z koupelny budou dvě. My jsme papíry začali řešit cca 10. ledna 2015. Největší brzda ČEZ!! ]-( Projekt musíte nechat osadit na pozemek - pozor na to, co Vám při osazení nabídnou. Nás to celkově vše (projekt, osazení, přípojky, geo ) už stálo něco kolem 70 tis. Kdybych potřeboval pro změny ještě projektanta, bude to určitě dalších 15tis. Pokud jste ještě nekoupili, možná bych se zeptal nějakého projektanta, zda by se do toho nepustil (představu máte). Protože pokud bude rozumný, vyřídí Vám vše včetně povolení a řekne si cca 80tis, tak bych to bral všemi deseti. Pokud nebude změny projektovat (což v případě těch od Vás vypsaných je nutné) s osazením a vlastním vyběháváním a pokud máte pozemek s komplet přípojkami, jste v tom za cca 48tis a to už by šlo :-) Jenom si dejte pozor na jedno - Optimal popisují jako "vhodný na úzké parcely", ale už se nezmiňují o tom, že dům má relativně vysoký "požárně nebezpečný prostor" (5m), který nesmí zasahovat do sousedního pozemku, takže minimální šířka parcely by měla být 2 + 3,5 + 9,5 + 4,9 = 19,9m v případě jednogaráže o nezměněné šířce. My máme štěstí, že máme 30m, ale při koupi se o tom nikdo ani nezmínil a nyní je to poslední věc, která drží ohlášku na úřadě. Ležíme v tom 6 měsíců, tak kdyby jste ještě něco chtěli ... :-) určitě piště. Jinak my jsme jako Medvědi - taky od Kolína :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stavar2015 Jéé to je hezký. Já pocházím z Kutné Hory. :) Jinak parcelu máme v Táboře. Projekt zpracovává manžel, je to stavař. Sice se tomu úplně nevěnuje tak mu to dá trochu zabrat, ale nechceme platit projekt. Všechny stavební info od vás jsem mu předala já tomu až tolik nerozumím. :) Každopádně kdyby jsme měli nějaký dotaz moc rádi se na vás obrátíme :) Snad nám to nebude trvat 6 měsíců chtěli bychom stihnout hrubou stavbu ještě letos :-N :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@stavar2015 Dobrý den. Tak už máme hotový finální projekt i s našimi změnami. Pokud budete chtít můžete mrknout ke mě do alba na změny jaké jsme si vymysleli :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ahoj, stavi Optimal 1439 jestr nekdo dalsi? Projekt se mi libi az na WC v predsini a celkove malou predsin. Pokud se prohodi techn. mistnost a koupelna tak nebude ve spodni koupelne okno. Jak jste to u svych projektu vyresili?
Odpovědět
Profilova fotka
@petsmr Neprohazovali jsme a to hlavně kvůli tomu oknu :-) Prostorově je předsíň malá to je pravda, ale myslím, že to zase nebude až takový problém. Úložných prostor je všude jinde dost a na odložení bot a bundy to bude stačit :-)
Odpovědět
@kakamilca a jeste jedna otazka - vejdete se do tech 4 milionu co jsou u toho projektu napsane jako rozpocet na webu nebo min/vic?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?