Projekt pre stavebné povolenie a realizačný projekt

29. bře 200830

Ahoj! Prosim Vas o radu... My sme si dali urobit individualny projekt (pre stavebne povolenie). Teraz, ked je uz stavebko skoro hotove, projektant vravi, ze treba urobit este jeden realizacny projekt, podla ktoreho sa bude stavat. Pan, ktory by nam mal postavit hrubu stavbu povedal, ze sa vyzna aj v projekte pre stavebne povolenia. Ja sa Vas chcem spytat, ci z toho nemozu byt problemi pri kolaudacii, ak nebudeme mat ten realizacny projekt... 😒 Velka vdaka za odpovede!

 • Ahoj Aj my sme si dali spravit projekt. Nakolko ma manzel stavebnu fakultu s realizacnym sa popasoval uz sam Je pravda ze stavat sa ako tak da aj podlaprojektu na stavebne povolenie. Avsak to chce potom byt kazdy den na stavbe a dotahovat veci okolo prestupov (vstup elektriny, vody, plynu do domu), rozne ine detaily. A najma podla realizacneho projektu vies zistit velmi podrobne cenu domceka. Takze tak. Co sa tyka kolaudacie myslim ze to s tym nesuvisi. 🙂

 • martinka13, vdaka za odpoved... Tak sme ako-tak spokojni! Manzel bude urcite na stavbe kazdy den... tak to snad zvladneme aj bez realizacneho planu... Drzme si navzajom palce 😉

 • Mima - záleží, jak ten pro stavební povolení vypadá. Problém s úřady mít nebudete, realizační projekt není povinný, jak píše Martinka s kolaudací to nesouvisí. Spíš se doporučuje. Leckdy se "stavebko" dělá v měřítku třeba jen 1:100 a jsou tam půdorysy podlaží, krovu a střechy, řezy RD, pohledy. A teprve při "realizačce" se řeší detaily, dělá se v podrobnějším měřítku a je to vlastně podklad na svatbu. Mělo by v něm tudíž být vše, jednak abyste řesně věděli co nakoupit, co jak udělat. Občas se toiž stane, že se staví podle "stavebka" a na stavb ě se zjistí, že na papíře to vyšlo ok, ale na stavbě to tam přesně nejde, pak se řeší co s tím....nejlepší je, když se všechno odpodrobna naplánuje právě díky realizační dokumentaci. U RDse to týká spíš "stavebních" výkresů, profese (elektro , voda, plyn,....) stačí v podrobnosti stavebka, samozřejmě, když se při tvorbě real.dokumentace přijde na nějakou chybu, která ovlivňuje profese, tak je třeba se s konkrétním profesantem poradit, případně popravit jeho část. takže podle projektu pro SP se stavět dá, ale je potřeba počítat s tím, že se spousta věcí dotahuje na stavbě. Realizační projekt obvykle obsahuje (nebo spíš by měl, firmy to dokážou docela odfláknout)
  průvodní zpráva, souhrnná technická zpráva, situace stavby (koordinační situace, zákres do katastru, vytyčovací výkres), zásady organizace výstavby a pak ty "vlastní stavební výkresy" v měř. 1:50
  půdorysy a řezy výkopama, ev.úpravy terénu
  půdorysy a řezy základama
  půdorysy 1.NP, 2.NP,...
  půdorys krovu, řezy krovem, popis veškerých prvků, výpis řeziva (řezné délky, způsoby uchycení krovu,....),
  půdorys střechy
  pohledy s popisem veškerých materiálů, barev,....
  řezy (s označením veškerých prvků , ty vzkázány z vlášť popsány ve výspisech - výpis veškerých skladeb konstrukcí, výpis truhlářských výrobků, zámečnických, hliníkových, plastových, klempířských, výpis překladů nad otvory.....)
  detaily "problematických" míst (třeba u dveří na terasu,...)
  výkresy skladby či tvaru (pokud se jedná o strop třeba z MIako vložek nebo železobetonový), veškeré železobetonové konstrukce (věnce, sloupy, stropy, základy) vč. návrhu vyztužení autorizovaným statikem, to samé u ocelových či dřevěných nosných prvků (krov, průvlak atd.)
  Záleží hlavně na konkrétním RD, někdy je jednodušší a výkresů je pár, někdy je potřeba uělat např.8 řezů, protože problematikcých míst je tam plno. Pokud člověk nechce celý real.projekt, tak bych se třeba domluvila jen na nějakých doplňujícíh výkresech - např. pokud máte složitější terén a projekt pro SP neobsahuje řádný výkres základů, tak doplnit ten, nebo může být krov navržen složitější, tak udělat detailnější výkresy krovu, atd.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Články od našich partnerů
  Levnější stín s venkovní roletou VELUX
  HELUZ opět hledá fotku, která zastíní všechny ostatní
  Ulehčete si rekonstrukci střechy se Zlatou taškou
  Archiv článků od partnerů