Půdorys 5+kk bungalov

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co říkáte na náš půdorys přízemního baráčku. Jedná se o bungalov 5+kk se zastavěnou plochou do 150 m2. Zdají se vám pokoje malé nebo uspořádání nepraktické? Přístupová cesta je z jihovýchodní strany a vchod do domu může být jen z východu nebo jihu. Předem děkuji
Odpovědět
Zdravím, co bych na projektu změnil upravil: -dveře od WC se otvírají ven do chodby -koupelna se společným WC - určitě bych volil oddělit.. -technická místnost společná s koupelnou? ty 2 koupelny mi tam nějak neladí - nebude lepší to změnit na technickou místnost a jednu koupelnu? Co se týče pokojů tak my máme 12,87m2
Odpovědět
Máme pokoje 11,5m2 a jednoznačně bych je udělal větší. Je to pro mě takové minimum, ale dá se to. Pokud není pracovna nutnost, o to bych zvětšil dětské pokoje a zádveří dal vedle obýváku, ať případná návštěva nechodí přes "klidovou" zónu. 2 koupelny za mě tedy zbytečný luxus v domě o téhle velikosti a rozhodně bych šel do technické místnosti, protože absolutně postrádám nějaké úložné prostory. Mám technickou kolem 9m2 a je plná k prasknutí, když se sejdou všechny věci pro chod domácnosti (mop, vysavač, koše s prádlem, police s nářadím apod.). Myslím, že tyhle jednoduché půdorysy jsou už vyladěné k dokonalosti, tady je to ale tak nějak divné.
Odpovědět
Dětské pokoje mi přijdou ok, (syn má identický pokoj a je to dostačující pro puberťáka, časem uvidíme... ), ale neudělat samostatnou technickou by dle mého byla velká chyba. Souhlasím s výše uvedeným názorem: i u nás jsou regály v technické místnosti narvané k prasknutí (helmy, míče, mikroskop, balící papíry,hokejky, ...) Jinak se mi líbí vše, myslím, že povedený projekt.
Odpovědět
@Nora Kublcova @davex @dawln moc vám všem děkuji za postřehy, přece jenom víc očí víc vidí. S tím úložným prostorem máte naprostou pravdu, nikdy ho není dost. V projektu máme nakreslenou místnost vpravo vedle dveří jako odpočívárnu, reálně bych tam chtěla mít velkou šatnu právě na takové sezónní věci. Nad umístěním mopu, vysavače atd se rozhodně ještě zamyslíme.
Odpovědět
Profilova fotka
Za mě velká chyba dětský pokoj, postel jen přes stěnu vedle TV. Přesně jak píšou výše. Technická mi chybí, máme taky 9m technickou a ještě zvlášť pradelnu, neumím si to představit bez. Pokojíčky máme 12m, přišly mi malé, ale všichni mi říkají, že je to pro bungalov normální. Ale nám už by se větší nevešly, už nebylo kam dům roztáhnout, kvůli ochrannému pásmu. Děti si zatím nestezuji a jsou spokojené, teď jsou malé a jeden pokoj je ložnice a druhý herna, až budou větší, tak ty nároky na volný prostor pro hraní jsou zase menší. Takže asi ok. Tancovat můžou v obýváku nebo na terase. Případně stavět dráhu v chodbě. 😉
Odpovědět
@slaninkaa projekt vypadá moc hezky. K zamyšlení by bylo prohodit vchod k obýváků místo dětského pokoje, vedle vchodu udělat šatnu a teprve poté 2 dětské pokoje. Měla jsem dětský pokoj u televize v obýváků a byla to hrůza - opravdu nedoporučuji. Místnost, kterou jste popsala jako budoucí šatnu bych klidně zmenšila a zvětšila dětské pokoje. Na druhou stranu jsem měla jako dítě ještě menší pokoj a stačilo, hlavně, že byl můj 😉 . Pokud přeskládáte ty pokoje, doporučila bych ještě přidat dveře ke klidové zóně, tím odhlučníte společenskou (i vchodovou) část (hodí se zvlášť u malých dětí). Ty dvě koupelny jsou asi zbytečné. Nevím jak u vás, ale nám se stejně snižuje tlak vody a neumím si představit, že by se v jednu chvíli někdo sprchoval a k tomu pouštěl vodu i ve vaně (teklo by to, ale nebylo by to 100% komfortní). Dala bych sprchu i vanu do jedné koupelny (bez záchodu a pračky - ve chvíli, kdy to tak máte už to nechcete jinak, prostě místnost na relaxaci 😉 ). Z druhé místnosti by jste si mohla udělat TM kde bude i pračka a sušička. Přeji hodně zdaru s plánovaním a stavbou 🙂
Odpovědět
@slaninkaa já bych nechtěla ten pokoj u obývací části ani zadarmo 😉 Celkově bych oddělila klidovou část. Tou chodbou se ponesou zvuky. My máme dveře a když manžel ráno vstává dřív do práce ,přesně poznám i když jsou jen nedovřené.
Odpovědět
Máme to takhle
Odpovědět
Profilova fotka
Všude chybí metry, ale v ložnici přebývají ? Otočil bych postel k východní stěně, ať se vejdou nějaké skříně. V jídelně bude velmi málo prostoru kolem stolu. Proč je zastavěná plocha do 150m2 ?
Odpovědět
Profilova fotka
Ta ložnice má 13 m2 a nemá to přidruženou šatnu, nic. Za mě tam tedy metry určitě nepřebývají. Nehledě na to, že dle normy je pro takovouhle místnost min 12 m2.
Odpovědět
@slaninkaa máme podobný půdorys, rozměry domu budou 10x17 m. Stání pro auto z východu, vstup z jihu. Vstup máme vedle obýváku, a dále pracovna a 2 dětské pokoje. Tím, že je vstup u obýváku, nám návštěvy nebudou courat celým domem. A v pokojíčcích bude klid. Budeme mít 1 koupelnu společnou s wc vedle ložnice, 1 wc ještě hned u obýváku naproti zádveří. Místnosti máme poskládané skoro stejně jako vy. + Máme navíc technickou, kde bude i pračka. Z ložnice bude vstup do šatny, ta bude na severovýchodní straně domu. Kuchyň a obývák nemáme do L, ale obdélník a oddělený dveřmi z chodby. Tam, kde máte jídelní stůl budeme mít balkonové dveře na terasu. Stůl bude otočen o 90° cca uprostřed místnosti u velkého okna na západ.
Odpovědět
Mně by chyběly úložné prostory. Nejsou tam žádné skříně. Máme jeden pokoj 11m2 a je to vopruz , neni tam šatní skříň , nevešla by se tam a nedá se tam hnout. Strašně malý pokoj. Když si představím , že by si tam dítě chtělo hrát na zemi , tak není kde. Nehledě na to , že někde musí mít uložené věci . V ložnici málo místa na skříně. Kde budete mít oblečení pro 2 lidí ? Koupelny máte dvě , to bych nechtěla uklízet. Taky se mi zdá zbytečně široká chodba. Máme 1,2 m a je dost široká. V dalším domě budu chtít 1,1 m , bohatě stačí. Bojujete s místem pro pokojíky, tak proč tak široká chodba. Postavili jsme už 2 domy , tak si to dovedu představit. Záchod by měl být jeden v koupelně a druhý samostatný. Přeji hodně zdaru. 😉
Odpovědět
Článek se načítá
Nenechte se odradit. Mame na 12 m2 (podkrovni byt) dve deti a maji tam postele (dve 80 x 200 cm), satni skrine a koberec (2 x 1,5 m) s policovymi skrinkami na hracky.
Odpovědět
My mame oba detske pokoje 12 m2,decka tam maji v kazdem postel sirokou 140 cmx90cm,psaci stul,velka skrin+vetsi castecne proskkena komoda,jeden tam ma jeste klavesy a druhy kresilko a v pohode. Ano,velikostne nejsou tyto pokojiky vhodne pro mejdla 10 pubosu,ale za tim ucelem ani stavene nebyly; sve partnery si di nich deti v poho vodily,mista na randeni bylo dost. Obyvak s kuchyni mame 33 m2,z kuchyne vylez na terasu s presahem strechy,prizemni domek do L,paradni kryte pisezeni tak vzniklo pred vetrem i destem. L8znici mame cca 20 m2 a technickou 8 m2,mam v ni taky pracku,stropni susak,no velmi potrebna mistnost,mensi urcite ne. Dnes uz jsme v domku sami 2 a jak jsme radi,ze jsme pred temi 17 lety nesli do zadne rozsahle stavby (energie,uklid,utulnost), vnitrni uzitnou plichu mame 103 m2,bydleli jsme 4 os, navstevy prespavaci nevedem a kdyz bylo treba u rodicu,prespali na rozkl.sedacce v obyvaku.
Odpovědět
@catle máme to podobně, nechtěli jsme velký dům. Je to potom o uklízení , vytápění , hluché prostory , které se stávají skladiště nepotřebných věcí. Ale dnes vím, že pokoj 11m2 je na hraně a k tomu zbytečnost 2 koupelen a široká chodba 1,3 m . Upravila byvh to raději před stavbou , abych potom nelitovala. Pokoj 12m 2 pro jednoho je v pohodě. Obrovská chodba je k ničemu. Raději budu mít jídelní stůl pro 8 lidí a kolem něho prostor než velikou chodbu a 2 koupelny. 🙂 dům do 110 m2 si tohle v pohodě může dovolit.
Odpovědět
Kdyz jsem kreslila dispozici nasi pudni vestavby, meli jsme jedno dite a dalsi spis neplanovali. Takze stacila jedna koupelna s toaletou a jedno samostatne WC. Ted mame deti 3 v rozmezi necelych 2,5 let od sebe a jedna koupelna je malo, to uz ted vidim. Az nasetrime, rozhodne to prestavime. Takze dve plnohodnotne koupelny rozhodne schvaluju.
Odpovědět
v pokoji bych udělal větší okna - šířka 2m, dvoukřídlé, 1x fix kde je techn.místnost, úložný prostor? chybí místnost 2x koupelna bych dal dohromady do jedné, ušetřil bych tím místo na techn.místnost ložnice, nevyužitý prostor, postel bych dal před okno, to bych posunul o 50cm níže, prostor půdorysně na sever by byl volný, tam bych dal vestavěnou skříň¨ kuchyně x sprcha, bude slyšet když se někdo bude sprchovat, zesílil bych příčku, popř. jinak uspořádal půdorysně koupelnu rozdělit op a chodbu dveřmi, kvůli hluku z op do pokojů lepší když bude přes dvoje dveře, mohou být stále otevřené, jen na večer zavřít..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?