Rady a nápady na zlepšeni - půdorys bungalovu 1073

Ahoj, chtel bych se zeptat na Vas nazor na pudorys bungalovu: http://www.euroline.cz/cz/projekty/ro... Zprvu jsme premysleli o stavbe vetsiho domu, ale dostavali jsme se na silene rozpocty(drevostavba na klic). Jelikoz dosud bydlime v panelaku 3+1 a s prostorem jsme spokojeni, jen nam chybi trocha soukromi a hlavne zahrada. Usoudili jsme, ze vlastne zadny velky domek nepotrebujeme a radsi usetrene penize dame do garaze, zahrady a vybaveni domu. Dost se nam tento bungalov zamlouva, jako hlavni prednost vidime oddeleni loznice od detskych pokoju. Vzhledem k zastavene plose nam prijde, ze se tam toho veslo dost. Jedine zmeny, ktere nas napadaji, tak vynechat delici pricku obyvak x kuchyn. Posunout komin, aby byl v mistnosti pred loznici. Bojler dat do mensi koupelny, zrusit tam sprchac a misto nej dat pracku a susicku. Pokud by se to neveslo, tak dvere do pouzdra. Rozsirit vetsi koupelnu hned za dvermi tak, aby mohly byt v detskych pokojich vestavenne skrine a v koupelna nejaka skrinka. Jedine v cem si nejsem jisty je to, zda kdyz dame do obyvaciho pokoje nejakou vetsi sedacku do L a jidelni stul, tak aby se tam dalo i hybat. Pokud by obyvaci pokoj nebyl alespon trochu vzdusnejsi, tak bychom asi vybirali neco jineho, ale tak, abychom se udrzeli na podobnych penezich jako za tento dum. Napada nekoho nejaky jiny navrh na zlepseni? Jeste premyslim jestli by sla nekde udelat TM nebo nafouknout mensi koupelna kvuli FVE do budoucna. Dekuji za kazdou odpoved, radu a doporuceni. Zaverem chci dodat, ze kvuli nedostatku casu a zkusenosti budeme stavet na klic a nejspis drevostavbu. Nabidnuty nam jsou dve konstrukce difuzne zavrena a dif. otevrena. Co byste doporucili? Nechat dif. zavrenou a usetrene penize dat do rizeneho vetrani nebo volit dif. otevrenou bez rizeneho vetrani.
Odpovědět
Profilova fotka
@jerrynbk mame podobne velky dum, tady mi chybi komora, musi byt dve koupelny? na kolik vas vychazi stavba drevostavby? pripadne si muzeme vymenit emaily (zenevan@centrum.cz) a podelim se s Vami o zkusenosti
Odpovědět
Řekl bych že to je hodně velký kompromis, co se týče kvality domu nebyl by lepší ten panelák? Ta ložnice mi příjde šílená a obývak 25 m2 i se stolováním taky není nic moc. Řešíte dům bez pozemku. Vždy se musí řešit dům současně s pozemkem, to přeci nejde oddělit. Nechte si udělat pořádný dům od architekta. Cena vyjde stejná, ale kvalita bude o dost vyšší.
Odpovědět
@jerrynbk Pokud chcete vytřískat z menšího domu maximum tak bych opravdu investovala do individuálního projektu, může se vám to hodně vyplatit. Ten půdorys není úplně špatný, ale už jen umístění dětských pokojů na opačné straně domu může představovat problém s orientací vůči světovým stranám, obyvák je opravdu mini a co tam hodně chybí je techncká místnost....koupelny nejsou nijak obrovské a cpát tam ještě kotel, bojler, pračku, smeták, vysavač.....no prostě milion drobností....nemyslím si, že by dům musel být šileně velký, ale v těch větších se nějaké chyby v projektu snadno schovají. V malém ne.
Odpovědět
Dum resime spolecne s pozemkem, jen jsem to zapomnel napsat. Vstup je primo na severu. Take jsem zapomnel napsat upravu, ze bychom okna v pokojich a loznici dali na vychod/zapad domu. Jinak cen az difu otevrenou konstrukci je 2.450.000 bez kuchyne, topeni podlahove v obyvaku a kuchyni. (To jsou jejich standarty, ne finalni reseni). Prave ze nechceme zustat v panelaku, tak se ptam. Nemusite utocit. Dekuji za odpovedi. Zajimal by me Vas pudorys, jestli by jstw byl ochoten se podelit. djeremias@seznam.cz
Odpovědět
Mne se dum v ramci velikosti libi. Z koupelny u vchodu bych udelala technickou. Obyvak +kk je dohromady cca 33m2.Ano predstavovala bych si o chlup vic, ale zase rozmisteni je pekne. Zalezi na vas jestli v techto prostorach travite nejvice casu spolecne jako rodina, zda mate casto navstevy, nebo jste spise v praci a o vikendech pryc. A take zda jste v ramci par metru navic ochotni platit vice za dum. Neni dobre byt otrokem bydleni. Co vstup z chodby na pudu v ramci uloznych prostor? Podlahove topeni vsude. Garaz dobry napad. Vysoka skrin v koupelne je super, mame ji vedle umyvadla plnou, zavrenou a nikde zadny neporadek v ramci polozenych hrebenu,vonavek....
Odpovědět
když se dům zvětší o metr, tak co to najednou udělá - co říkáte na tohle? http://www.rodinne-bydleni.cz/isabela-a určitě bych vyhodil tu opičárnu, kde je jídelní stůl a udělal dům normálně do obdélníku, valbovou střechu, možná zvětšit TM a o kousek posunout kuchyň. Prozatím bez garáže. Vstup do domu je přímo na sever
Odpovědět
Vadila by mi hlavně ložnice na vchodové straně domu - tam mám raději kuchyni nebo obývák. OP je malý, jak už tu zaznělo, málo úložných prostor.
Odpovědět
http://www.euroline.cz/cz/projekty/ro... Co nazory na tento projekt? OP dostatecne veliky, asi nejsou potrebne 2 koupelny, tim by vznikl dalsi ulozny prostor, popripade mala pracovna... jen si myslim, ze bychom se s cenou dostali nekam, kam jsme asi uplne nechteli.....
Odpovědět
@jerrynbk Ve Vašem případě se přimlouvám k individuálnímu projektu a jeho výhodám/nevýhodám. Viz můj profil a www.
Odpovědět
Profilova fotka
@jerrynbk Za mě ten druhý projekt určitě lepší, více se bude dát pracovat s prostorem a úložným prostorem. Možná, pokud budete stavět svépomocí, se do částky vlezete. Nevím, jaký máte přesně rozpočet, ale na tom se dá ušetřit nejvíce. My budeme stavět s firmou na klíč a teď bychom to udělali asi jinak a stavěli bychom se subdodávkami. Ale už máme smlouvu, tak bohužel...
Odpovědět
Nakonec se priklonime k individualnimu projektu. Hrubou stavbu od firmy a zbytek subdodavky. Bude vic prace a starosti, ale na druhou stranu se neco usetri.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?