RD půdorys pomoc :)

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím všechny, začínám s přítelkyní stavět dvoupatrový rodinný dům s omezenými možnostmi, co se týče prostoru. Zastavěná 204m2, pozemek 11,5x30m. Stavební čára 5m před hranicí pozemku. Dům maximálně 8,5x12 z důvodu nezkracovaní už tak malého pozemku. Nutnost průjezdové cesty kolem domu 3m. Stavění na hranici pozemku se sousedem (tudíž 1 strana bez oken). Za každou kritiku, rady, zkušenosti budeme vděční. Stavění zdar 🙂
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@tomas_olej nemůžou být proč? Protože nechcete, že je blízko soused, nebo je to nějaké nařízení? Jen mě to zajímá 🙂
Odpovědět
@tomas_olej Kvalitní architektonická studie by ti třeba pomohla otevřít oči a ukázat lepší řešení, které nevidíš. Jedno z nich třeba (jestli nemůžeš mít okna na západ) - přesunout a otevřít celý prostor obývací pokoj+kuchyně+jídelna na jihovýchod, ložnici na východ, vstup na sever, TM se záchodem na stranu, kde nemůžeš mít okna (západ). A hmotu domu změnit, aby to nevypadalo jako rekonstrukce řadovky ze 70. let..
Odpovědět
Jako ondtom36 doporucuji navstivit architekta nebo alespon dobreho projektanta. Na navrhu je videt, ze mate vytycene urcite veci, ktere chcete splnit, ale jako celek je to cele spatne. Bohuzel ani z venku dum nevypada uplne pekne.
Odpovědět
@martii1 Zjistil jsem, že je to opravdu chaos. Jestli někdo řekne, že to byla zbytečná práce tak nesouhlasím. Protože kdybych si to nezkusil sám, nepřišel bych na spousty věcí, které v domě chci a na které bych určitě zapomněl (protože bych o nich nevěděl) kdybych hned naběhl k architektovi. Samozřejmě vím, že jsou to hrubé amatérské nástřely čistě k ujasnění, jestli věci co požaduji vůbec do domu 8,5x12 dám. To bylo asi to nejdůležitější. Jsem určitě zvědavý, jak se s tím architekt popere, když mám hřeben střechy otočený na krátkou stranu domu, což nenajdete v žádném katalogu a k tomu ještě celou 1 stěnu bez možnosti mít okna kvůli stavění na hranici se sousedem, kde se na mě v budoucnu přilepí dalším domem @barca3979 (jsem prostě omezen úzkým pozemkem a požadavky územního plánování na orientaci střechy) a také tím, že nechci střešní okna, proto vikýře. Diskuze mi pomohla, jelikož jsem dost slevil na mých požadavcích, a někteří zde měli opravdu skvělé nápady a rady, které si myslím že vám jen tak někdo neporadí. Ptal jsem se na názor lidí, kteří mají postaveno a už teď vědí, co by udělali jinak. Za to moc děkuji. Přikládám tedy poslední návrh, který jsem zkusil udělat úplně od začátku. Rady typu, že se to někomu nelíbí jsou nepodstatné, jelikož jsme se aspoň trochu snažil probírat se stavebníkem problematiku stropních panelů skrze nosné zdi. Takže jen do mě. Další půdorys co se přidám bude za nějaký čas, který už bude od profesionála. Kdyby někdo dokázal vypsat výhody a nevýhody orientace místností k světovým stranám, věděl bych aspoň na čem trvat. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas_olej no jako na podruhé je to trochu lepší. ještě tak 150 pokusů a budete se mít od čeho odpíchnout. Mluvím z vlastní zkušenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
Za mě pár věcí: 1) dveře do obýváku s kk bych posunula až za spajz a udělala posuv do zdi, 2) v naší domácnosti by se spodní koupelna sikla jako psi, tzn s přístupem rovnou ze zádveří, aby špinaví chlupaci sli rovnou do sprchace a dal do baráku už čistí, 3) tim by pak šla zeď WC zarovnat se zdí TM a chodba by byla rovná, bez vykusu. 4) z horní TM bych udělala shoz špinavého prádla do spodní TM k pračce. Nicméně chápu, že tady je ta koupelna myšlena k ložnici, tj. plnohodnotná.
Odpovědět
@zmrz_lina moc děkuji za rady 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
@tomas_olej Zdravím, jsem zvědavá na návrh vašeho architekta. Už jste se posunuli v plánování dál ? 🙂 Posílám Vám, co napadlo s vašimi požadavky mě. Na střechu bych z východní strany, kde jsou dětské pokoje, udělala vikýře - minimálně v šíři oken (viz ukázka v příloze) nebo jeden dlouhý zahrnující všechna tři boční okna pokojů. Třeba vás něco na mém návrhu zaujme. Přeji pěkný den.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?