Rodinný dům Astra od G Servisu

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj vsichni, kteri jste se rozhodli pro Astru od G-servisu. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@zmyzulka my bychom to radši rozdělené, zvlášť technickou a zvlášť koupelnu - navíc by mi přišlo divný chodit přes koupelnu z garáže dovnitř ;-) . Do technické bojler 160 l (hned se zeptám, kolik l máte holky vy? Není to pro 4, popř. 5 lidí málo, těch 160l? ), pak elektrokotel, ovládání podlahovky, když se vejde, tak pračka, sušička, přemýšlím o "lince", dolů dát myčku, sušičku a nahořu na pracobní desku dřez. Určitě taky nějaké police nebo skříňky na prášky, máchadla, domestos apod.
Odpovědět
Profilova fotka
@obla @terezasi @sabcav @zmyzulka @mitote @kirik holky,jelikož od té doby co má část z vás postaveno a bavíme se o dost soukromých věcech,tak jsem vytvořila soukromou skupinu.. Všechny tam máte přístup aje na vás,jestli chcete pokračovat v diskuzi tady nebo tam. Jinak u nás to vypadá tak,že se asi budeme stěhovat už příští týden. babi na mě ráno,sotva jsem vstala, vylítla jak to teda máme domluvený se stěhováním,že je konec měsíce. tak já na ni v neblahé předtuše,že toho 8.září (ještě jsem to o týden zkrátila,původně byla domluva do 15) a víte co ona na mě? Že o ničem takovém neví,že by jsme se domlouvali. Hlavně,že o tom mluvíme už přes měsíc skoro obden. A i ten jeden byt jsme si domlouvali na 15.9 a když jsme ji to říkali,tak to bylo ok a ted tohle. Fakt,vlastní rodina je snad horší než nevím co.
Odpovědět
Profilova fotka
@sabcav toje dobré znamení s těma penězma,jen aby vám pak do toho moc nekecal ohledn ěcen ypozemku atd,když ti mluvil i do koupě pitíčka.
Odpovědět
@benjik super, rada pujdu do skupinky, jak se jmenuje?
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote podívej se do soukromých skupin,je jich tam toli,že to nepřehlédneš:-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Chci se zeptat nemá někdo pro inspiraci fotky domečku ASTRA PLUS? Chtěla bych vidět jak vypadají pokoje ve skutečnosti :-) Děkuji moc
Odpovědět
Profilova fotka
@motka1991 :-) Astru nebo Astru plus má postavenou @zmyzulka @terezasi @alcar , zkus kouknout do jejich albíček ;-) . My stavíme domeček,jehož projekt vycházel z Astry plus , ale provedli jsme v projektu dost změn (dole navíc technická místnost, otočené schody, pokoj a šatna nad garáží, a celý dům je o něco málo rozšířený, něco zůstalo zachované, viz: http://www.modrastrecha.cz/blog/sabca...
Odpovědět
Profilova fotka
@sabcav Děkuji hned se podívám ale u alcar ho nevidím a zmyzulku už jsme se dívaly tak koukneme i k vám! děkujeme :)
Odpovědět
Profilova fotka
@motka1991 asi má alcar alba uzavřená pro přátele , tak proto není vidět ;-) a u terazasi bys to měla vidět, ta to má pro všechny registrované: http://www.modrastrecha.cz/blog/terez... My jsme ve fázi dokončené hrubé stavby a máme okna, dveře a garážovky, teď tam potřebujeme nahnat elektrikáře a domluvit se už konečně s vodákem ... ty horní dětské pokoje mají tuším 4*4,5m (cca 18m2), ale v každém z nich je ještě šatna cca 2*1,5m ... celý dům včetně garáže je po úpravách +-16,5*11m
Odpovědět
@motka1991 uz jsem ti potvrdila pratelstvi, tak mrkni. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@alcar Děkuji :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě mě nepadlo neprodáváte někdo originální plány? Děkuji!
Odpovědět
Článek se načítá
@motka1991 ty se prodat nedaji. Gservis je vypisuje primo na jmena stavitelu. Maji na to ochrannou znamku a na stav. urade ti to neuznaji.
Odpovědět
Profilova fotka
@alcar Jedině zažádat o povolení k prodeji přímo gservis říkal manžel že právě takový projekt našel ale ne tento domeček :-/
Odpovědět
@motka1991 Tak Gservis ten projekt přímo prodává a není oproti individuálním nijak extra drahý - 28.600 za Astru. To není moc. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak kdyby se dal od někoho odkoupit třeba za polovinu bylo by to lepší :D máme dvě děti a budeme šetřit kde se dá :)
Odpovědět
@motka1991 tak zrovna na tomhle moc neusetris, to je kapka v mori. Sama uvidis a pozdeji se tomu budes jeste smat. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@alcar Tak proto chceme stavět svépomocí a budeme se snažit šetřit na všem :-) Ono se to dá když člověk musí :D a ono tam ušetříme pár stovek tam pár a za chvilku jsou to tisíce :)
Odpovědět
@motka1991 No, však těžko radit... Mluvíš jako typický začátečník, který zatím o stavbě nic moc neví (to neber ve zlém ;-) ). My už postavili 3 baráky, všechny svépomocí a ušetřit se dá samozřejmě na všem. Projekt mě zrovna přijde jako taková startovací částka, která nic neznamená. Navíc si myslím, že projekt ti jen tak někdo neprodá. My např. máme už jen jedno paré a ještě k tomu upravené (větší garáž, balkon navíc).
Odpovědět
Profilova fotka
@alcar Tak ne nadarmo sme to probíraly se známým co staví domy už 40let :-) A opravdu víme na čem se dá ušetřit a na čem ne :-) A ano je to kapka v moři ale očividně asi jste při penězích když ste postavily tři domy my bohužel ne proto hledáme všecchno na čem se dá ušetřit :) a třeba již použité plány jdou cenově o půlku dolů :-) A když si vezmu jestli dáme 25000 nebo třeba 15000 tak je to dost velká úspora :)
Odpovědět
@motka1991 Tím, že jsme postavili 3 domy jsem rozhodně nepoukazovala na to, že jsme při penězích. Nic o mě nevíš... ty 3 domy jsme postavili z úplně jiných důvodů, než peněžních. Právě naopak... A jeden je navíc od rodičů. Poukazovala jsem spíš na to, že máme určité zkušenosti. Ale to je fuk... když nemáte pomalu ani na projekt už v této fázi, tak fakt těžko radit. Navíc si opravdu myslím, že Gservis by nám svolení k prodeji projektu nedal. Jednak už byl jednou použit na stavebním úřadě a pak, proč by to dělali? Mají z toho peníze a kdyby tak jejich projekty prodával kdekdo, za chvíli můžou firmu zavřít. Leda tak koupit od někoho, kdo má individuální projekt.
Odpovědět
Profilova fotka
@alcar Já neřekla že a to nemáme jen že chceme šetřit :-) Ono to vyznělo hodně hnusně a povýšeně proto sem odpověděla jak sem odpověděla :) Nemyslela sem to špatně :-) Tak kdyby to manžel nenašel tak bych se na to ani neptala :) A proč se nezkusit zeptat hm? :) každá kačka dobrá ale jak sem koukala čekáte miminko tak to určitě poznáte :) My máme dvě děti tak se snažíme šetřit to je všechno :-)
Odpovědět
@motka1991 myslim si, ze zrovna setrit na projektu je nejblbejsi... a i kdyby jsi projekt preci jen od nekoho koupila, tak by se stejne musel delaat projekt, aby se dum prizpusobil pozemku ;-)
Odpovědět
Ahojte, chtěla jsem poprosit vás, kteří máte postavenou Astru, zdá se mi hrozně malý obývák. Neumím si moc dobře představit podle m2 tu velikost a jak se tam vejde krb, sedačka popř. nějaká obýváková stěna? Domek se mi moc líbí a do budoucna uvažujeme, že bychom ho stavěly, jen se mi zdá opravdu malinký. Mohla bych popř. někoho poprosit o foto obyváku? děkuji
Odpovědět
@maroon0042 Tak tento dům je sám o sobě menší velikostní kategorie, s garáží střední. Obývák není žádná taneční plocha, to je fakt, ale to, co jsi tu vyjmenovala se do něj v pohodě vejde. Panelákové obýváky bývají ještě menší. Takže pokud se ti zdá tento dům malý, není nic jednoduššího přihodit peníze a postavit větší. ;-) P.S. fotky domu veřejně na web už nedávám, takže s fotem nepomůžu.
Odpovědět
Profilova fotka
@maroon0042 my stavíme upravenou astru, trochu jsme si jí rozšířili, přesně manželovi přišel obývák hodně úzký a já se nechtěla vzdát spíže, aby byla kuchyň velká , a navíc jsme přidali technickou místnost a kvůli tomu otočili schody , takže v finále to astru přípomíná jen zvenku, a zevnitř jen některé pasáže ... koukni do albíčka ... tady je trochu vidět velikost upraveného obýváku, viz přiložená fotka A upravený půdorys je tady: http://www.modrastrecha.cz/blog/sabca...
Odpovědět
holkky děkuju moc. Já právě přemýšlela že si ten projekt taky necháme upravit. až tedy bude:-) Tu úpravu může provést kterýkoliv architekt, nebo musí být z gservisu?a kolik taková úprava asi stojí? sabcav projekt i domeček je krásný. Můžu se zeptat o kolik jste ho rozšiřovali? Nevyznám se v těch číslech na projektu:-) a můžu se zeptat na kolik vás domek vyšel hrubá stavba i konečná podoba bez okolních úprav, vnitřního vybyvení ? stavěli jste si ho svépomocí? Vím že jde o soukromou věc, ale moc by mi to pomohlo v rozhodnutí, zda se do toho vůbec jednou pustit nebo ne. Kdyžtak mi to napište do zprávy. Děkuji moc:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@maroon0042 my jsme si to nechali nakreslit přímo od p. Nesnídala z g-servisu, cena projektu byla cca 60 tisíc (bylo to bráno už jako individuální projekt, menší změny v příčkách apod. jsou za menší poplatky, ale jakmile se hne s obv. zdmi, je to za tu cenu, co jsem psala) ... od místních jsme si to nechtěli nechat kreslit - jejich cena individuálního projektu byla kolem 80-100 tisíc ... s p. Nesnídalem jsme se nikdy nesešli (my téměř z Chebu a G servis tuším Olomouc ?) , vše se řešilo jen pomocí mobilů, mailů a obrázků ... byl velmi ochotný :-) a myslím, že se projekt povedl. Upravené rozměry domu jsou cca 16,5 * 11,50, zastavěná plocha je cca 167 m2. Stavíme svépomocí (manžel a 1 zedník, krovy, střecha, okna, elektřina, voda a topení je řešeno dodavatelsky, omítky zase manžel a zedník, podlahy firma) . Stavíme z cihel Heluz Family 44, stropy jsou Miako Heluz, střecha Bramac Alpská, střešní okna Velux a okna a dveře trojsklo profil Trocal 88+, gar. vrata Hormann . Nyní jsme ve fázi, kdy je hotová hrubá stavba, jsou okna, dveře, vrata, a elektřina a zatím nás to vyšlo na cca 1,6 mil . (bez pozemku). Dodělání vnitřků, tzn. topení, voda, omítky, podlahy, zateplení střechy, vybavení koupelen, podlaha - máme rozpočet na cca 1,7 mil. +- (bez kuchyně, bez nábytku) .
Odpovědět
tzn. nějakých +- 3,3 mil. bez nábytku + pozemek? jestli se nemýlím. Tak to bohužel u nás nehrozí :-( no nic. Každopádně vám moc děkuji a přeji ať se vám krásně bydlí v novém domečku. Vypadá opravdu moc hezky a budu se těšit na finální fotky. ;-) Ještě jednou moc děkuji za ochotu :-)
Odpovědět
@maroon0042 My ten rozpočet měli podobný. Ale většina se dělala dodavatelsky a s řemeslníky. Málo věcí jsme si dělali sami... a ještě stále bohužel doděláváme. :-| Ale Astru nemáme upravenou, máme vše originální projekt + jen balkon navíc.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?