Technická místnost mimo RD

11. srp 2021130

Ahoj, chtěl bych se zeptat, je možné technickou místnost situovat mimo RD? Líbilo by se mi mít menší domeček s odstupem nějakých 2m od RD. Byla by tam rekuperace, bojler případně kotel. Druhá varianta by byla v suterénu domu, ale vstup by byl pouze z venku. Co na to říkají regulativy, neví někdo?

 • a jak byste vyřešil rozvody vody apod. v zimě? to byste tahat terénem do domu apod.? Myslím, že časem by Vás to štvalo, že cokoliv byste tam potřeboval, tak byste musel přecházet venkem.

 • Můžeme to potrubí hodit do nějaké hloubky, kde nemrzne a dobře to izolovat.

  Právě že by nás to vůbec neštvalo. Jak často člověk chodí kontrolovat kotel nebo bojler? Párkrát za rok? Takže o tohle vůbec nejde. Ano, spousta lidí má technickou i jako sklad, potom souhlasím že lítat z domu ven pro koště nebo kýbl na vytírání apod. , tak to by nás nebavilo.

  Nevím co na to říkají regulativy. Možná to vůbec není možné. Druhá varianta je teoreticky samostatná místnost pod domem, ale jak jsem psal, přístup pouze zvenčí, takže opět nevím, jestli by to prošlo.

 • Suterén je OK, ikdyž nemá extra vstup, ale mít to mimo dům je blbost.

 • Sponzor fóra
 • @exoslav  podle toho, co píšete to vypadá na novostavbu, pak nechápu proč uvažujete nad takovou pitomostí.

 • @Zubr487  Ano, bude to novostavba. A protože jsme limitovaní pozemkem.

 • Za mně také suterén domu je v pořádku - to je logické umístění, přístup jen zvenčí by asi také neměl být problém.
  Ale dávat technologie mimo dům, to bych opravdu neřešil - všechny rozvody, zcela zbytečné, nákladné a technicky složitější řešení, V dnešní době není technicky problém skoro nic, je to jen otázka použitého materiálu, technologie, umístění, ale také to zaplatíte. Dnes máte techniku takovou, že si hodně věcí nastavíte klidně i v aplikaci v mobilu a k tomu zařízení v TM fyzicky nemusíte, ale i tak bych to mimo dům nedělal.
  Když už, tak v tom suterénu, ten přístup zvenčí Vás možná jednou bude mrzet, to je takový problém když už, udělat dveře dvoje - jedny zvenčí a druhé zevnitř a ty vnitřní prostě nepoužívat, ale budete je tam mít do budoucna.

 • Mám technickou právě takto mimo budovu a nikdo vůči tomu nic nenamítal. Ale jedná se o rekonstrukci a kdyby to dispozice umožňovaly, asi bych jí nedával odděleně. Především kvůli jednodušší instalaci rozvodů.

 • @franti_p  Děkuji za konstruktivní příspěvek 🙂 Holt nás zdražování stavebních materiálů a nejistá budoucnost přiměla k tomu, že jsme se rozhodli jít cestou menšího domu. Takže hledáme cestu jak to vše skloubit dohromady...

 • @exoslav  Prostor v domě pro TM Vás vyjde daleko levněji, než samostatný minidomek nebo sklep. Ta TM se navíc často s výhodou používá i jako sklad, prádelna, špinavý vstup na zahradu apod.

 • @exoslav  jakoze si myslíte? Ze když budete mít technickou místnost zvlášť v nějakém malém domku tak ušetříte ? To určitě ne, to vyjde daleko dráž, než jedna místnost v RD

 • @exoslav
  A nechcete ještě postavit samostatně místnost s wc? Ne vážně.... z jakyho bizardniho popudu o tom vůbec premyslite? 🤔

 • Ahoj. A co tak dat to pod strechu a bojler uzky el. 120 l, co sa zmesti do kupelne, nie velke okruhke 300l.

 • @exoslav  
  Ta samostatná TM někde odděleně od domu, by vyšla určitě dráž než někde zakomponovaná v domě. Zkuste popřemýšlet jak to řešit v rámci domu dispozičně tak, aby jste se tam vešel.
  Pokud by jste budoval samostatný objekt mimo dům, kdy tam musíte tahat veškeré rozvody ( rozvody vody v nezámrzné hloubce, nebo by jste musel použít nějaké speciální trubky - hadice, které jsou zase dražší ).
  Prostě bych šel cestou toho, mít TM v domě a nejlepší je i ten vstup z domu, vše se dá řešit

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat