Ukažte své domky s plochou 110 m2 ;)

Zobraz úvodní příspěvek
Ukažte své domky, 110 m2 užit. plocha. A krátký komentář - proč znova byste stavěli stejný dům :) a ne třeba větší :) zdar :)
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@davex dnes je trošku problém že děti s rodičema moc b ydlet nechtějí, u nás je dědina postavená hodně z baráků z konce 60 a začátku 70. let. Obrovské baráky - většinou štokáče, sklep, dvě patra a půda kde by šel udělat další velký plnohodnotný byt. Většinou jsou tam teď staří lidi. Údržba takových domů pro starého člověka je velice náročná nebo nemožná, pokud tedy není zámožný a nemůže si vše zaplatit. A skoro u všech je problém že jim děcka utíkají a nezůstávají, ty baráky jsou většinou pak na prodej po smrti majitelů, děti se tam nevrací a navíc velmi těžko se tyto velké vícegenerační domy prodávají a nebo když už se prodají tak pod cenou, hodně lidi se bojí nákladů na údržbu a chod velkého domu. Všecko má svoje výhody a nevýhody, jak malý přízemní bezbariérový dům tak velký, záleží na tom k čemu to jedinec potřebuje využívat.
Odpovědět
@ptjj @davex pokud bych odečetla hospodářské budovy, tak může mít kolem 170m. Dva pokoje cca 50m, ložnice tak 15, koupelna a WC 10, spíž 5, kuchyň a obývák 70, zádveří 5, dvě chodby 15. Je to přízemní dům do L, a počítalo se s tím, že se může vybudovat podkrovní byt pro jednu z nás. Nezůstaly jsme tam ani jedna. Jinak hromadění věcí..já mám podezření, že mít na to prostor, hromadim taky. Ne že bych se v tom vyžívala, ale prostě mám málo času a nenutilo by mě to. Z nostalgických důvodů bych si schovávala na památku různý serepetičky po dětech apod. Takhle ne. Prostě jednou za čas, když se mi to začne hromadit, vše nepotřebné letí do popelnic. A jsem za to ráda, líp se mi tu dýchá. Popravdě, kdyby mi nevadilo, že mi cizí lidí zasahují do soukromí, tak bych si postavila téměř totožný dům co mám teď. Holt ale potřebu pracovny cítím velmi silně, učím doma třeba 10-12 hodin týdně a to mě nervovalo. Takže druhý dům bude.mit 142m zastavěné plochy. Ale nadšená z toho nejsem. Když tam procházím, tak mi to přijde velký. Tohle je takový.mily útulný domeček u skály. Tam je to velká ratejna, ještě vyvýšená nad terén..no ale snad si to vše sedne.. No a do budoucna...spíš se setkávám s tím, že děti vypadly z domu a rodičům zůstala ratejna, jejíž provoz je z důchodu velmi náročné ufinancovat. A často mění nebo hledají něco.mensiho. Dnes chce málokdo bydlet s rodiči. To ukáže čas, co dál bude.
Odpovědět
@inter71 my teda nemame mensi barak ...okna mame zvenku antracit a zevnitr jen cast oken antracit a zbytek bily ... a musim rict, ze jsme trosku zalitovali, ze jsme neudelali antracit vsechno ... bile zevnitr si myslim ze se lidi proste boji akorat... ale fakt to vypada moc pekne a pak teda je to taky drazsi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@78marcela my budeme mít 131 zastavěné plochy, s obytným podkrovím, a taky na zvýšeném terénu, takže to vypadá jako obří dům......moc jsem chtěla přízemní, ale taky potřebujeme pracovnu a na náš dvůr by se jednopodlažní 5+kk už prostě nevešel....čímž pak narůstají ty komunikační plochy (schodiště, chodby...), kvůli kterým mají obytné prostory ve výsledku mnohem větší plochu než když se postaví bungalov.........snad nebudeme litovat
Odpovědět
@alinka1234 přesně tak, moje řeč.
Odpovědět
@ptjj no já si tím domem taky docela slušně zastavila kus pozemku, který je malý, jen 550m. Ale co už, nechtěla jsem do schodů ani za nic, to radši menší zahradu. Tu bych možná větší snesla, i když mě zas nebaví na ni pracovat 😄
Odpovědět
@marta_kovar No já zase neznám nikoho, kdo si dal kombinaci s bílou, asi jiný kraj :) Dle mě antracit dovnitř super, je to potom příjemný kontrast. My teda máme světlejší šedou, ale taky ji máme i vevnitř. Bílou bych dal, pokud bych interiér ladil do stylu Provence a jemu podobného.
Odpovědět
Profilova fotka
@davex já jsem zase popravdě alergická na dnešní konzumní způsob života, kdy je strašně moderní všechno hned vyhazovat a za tři, čtyři roky si jít koupit tu věc novou, protože ji samozřejmě potřebuju (a tím myslím věci do domácnosti i třeba oblečení atd.), to by mě šlak trefil, pak nemají být pořád všude haldy odpadu, neumíme už vůbec šetřit věcmi a materiálem a je to čím dál horší, za chvíli na to naše planeta chcípne, protože se k ní vůbec neumíme chovat :-( je sice hezký žít neobklopený věcmi, které využívám jen sporadicky, volněji se dýchá, to je pravda, ale má to rozhodně mnoho stinných stránek, které už tak nevidíme nebo spíš vidět nechceme
Odpovědět
Ale tak ono je to vcelku jedno, jaký má kdo dům. Každý ať má co mu vyhovuje. Já jen reagovala na to, že lidi nemají zkušenosti z velkých domů, proto chválí malé. Já mám zkušenost z obojího a dům velikosti bytu mi prostě stačí.
Odpovědět
Profilova fotka
@78marcela my bysme pak už neprojeli dvorem na zahradu a to jsme nechtěli, tak holt budem běhat do schodů, aspoň si budeme udržovat kondičku :-D....do budoucna tam budou spíš pokojíčky pro mládež a my si ložnici přesuneme dolů, abysme museli po schodech lítat co nejmíň ;-)....ale už tady autorovi příspěvku hodně odbočujeme od tématu :-) pardon
Odpovědět
Profilova fotka
@davex Já osobně by jsem si nedala šedou dovnitř na okna. Jelikož budeme mít všude bílé stěny tak by se to tam nehodilo. Ale chápu, že každému se líbí něco jiného :-)
Odpovědět
@ptjj to je pravda, že je všude konzumní způsob života a všude spousta odpadu. A není teda ale lepší se všeho nepotřebného hned zbavit? Pokud to nepotřebuju, a je to funkční, tak to můžu dát někomu, kdo to užije. I kdybych to vyhodila, tak mi to pořád přijde rozumnější než to doma skladovat aby to pak vyhodili po mé smrti dědici..tohle vidím u našich..spousta sad nádobí, hrnků, skleniček úplně k ničemu, jen na tom mamka pořád utírá prach, ale z těch hrnku nepila ani jednou...to samý starý židle, jedny ma kuchyni a pak v letní kuchyni dvoje další, kdyby náhodou..já už bych se jich hned zbavila. Skleničky a další serepetičky mám po jedné sadě a stačí mi to, jen do myčky mám po dvou sadách talířů a příborů. Stačí mi to, i pokud dojde návštěva do 10 lidí. Kdybych měla mít velkou společnost třeba při oslavě narozenin, pronajmu si místní vybaveny salonek. Když jsem se sem loni stěhovala, zakázala jsem nosit tyto věci. Prostě nechci.
Odpovědět
Článek se načítá
@ptjj Já to tak nemyslel, ale rozebírat to tu nebudem.
Odpovědět
Profilova fotka
@ptjj s tím vyhazováním věcí je to velice těžké, dřív vysavač vydržel desítky let jeden, mamka má Etu a funguje 40 roků dodnes, dnes se dělá všecko strašně nekvalitní na jednorázové využití, bohužel opravny už jsou na máloco a nebo jsou opravy velice drahé. Kvalita věcí se strašně zhoršila, boty, oblečení, hračky, vše se dělá jen na konzum, boty párkkrát obujete a máte žraloky, oblečení je po jednom, dvou vyprání vytahané jak onuce. Co mám bundu ještě ze střední tak ta funguje dodnes cca 20 let včetně zipu, český výrobce, malé sem měnila zips na bundě cca po týdnu, mám štěstí že si takové drobnosti umím třeba opravit sama, ale hromada lidí je na toto levá a nepřišije si ani knoflík a raději věc vyhodí. Etu robot mám ještě po mamce, má cca 23 let a funguje doteď, a nedávno jsem potřebovala opravu a není problém sehnat náhradní díly i na tak starou věc a za pár korun bude věřím fungovat další roky bezchybně. Také mi hrozně toto všecko vadí, ve starověku když nekdo neco ošidil tak zato byl trest, dnes se sem tahají samé šmejdy, máloco je pořádné.
Odpovědět
Profilova fotka
@78marcela u mojich rodičů i rodičů manžela to samé, jsou "zahlceni" věcma které nepotřebují, u mých rodičů by měli pohárek klidně pro 200 lidí naráz, mají toho plný 4 metry dlouhý sekretář v obýváku od země po strop, to samé ostatní věci které nikdy nevyužili, drží se totiž hesla "co kdyby sme to jednou potřebovali" :-D. Také je u nás vybavený salonek a je to rozumná věc než to kvůli jedné akci vše kupovat tak je lepší si ho pronajmout. Já věci co nepotřebuju tak daruju, vždycky se najde nekdo kdo to využije, jinak sme naučili lidi nosit "jedné dárky" v případě že už něco donést chtějí, zakázala sem aby dětem nosili hračky protože to končí jenom v koutě a nikdo si toho druhý den ani nevšimne, případně se to hned rozpadne, nemám čas utírat milion polic s drobnostma tak si je ani nesnažím pořizovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@alinka1234 jj, v tomhle máte pravdu, já spíš myslela zbytečné vyhazování funkčních a dobře použitelných věcí, ale nebudeme tady plevelit diskusi ;-) @davex to taky nebylo tak úplně na vás, omlouvám se, já se jen tak vždycky naštvu, když to někdy vidím :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@alinka1234 nemůžeme se těm rodičům divit, dřív žádné pronájmy salonků a podobné věci prostě nebyly nebo na ně oni neměli a pak se jim doma hodilo mnohé, když se sešlo hodně lidí....a když je člověk tak navyklý, že nebylo nic a najednou je všechno, v jejich věku už je to prostě neodnaučíte, to už jsem vzdala
Odpovědět
@78marcela Já bych asi úplně nesrovnaval velikost staršího domu a novostavby. Pocházím z podobného domu jako Vy, pokud odečtu hospodářská stavení, prádelnu, sklepy, letní kuchyň atd. atd., tak samotný dům má kolem 140 m, což už patří k větším, ale není prostorove tak dobře vyřešen jako dnešní novostavby. Navíc se starší domy hůře uklízeji. My máme dům 170 m + garáž, klidně bychom snesli menší, ale je tady tak vzdusno, že i když přijedou další dvě 3clenne rodiny na několik dní, tak tady všichni v klidu existujeme a vůbec si nepřekážíme. Byli jsme se podívat i v menších domech, samozjreme nejsou špatné, ale není nad ten prostor. Takže pokud finance a pozemek dovolí, tak si klidně pár metrů přidejte.
Odpovědět
@marta_kovar Je to o návrhu interiéru, o ničem jiném.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?