Začínáme stavět v létě/na podzim 2014

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, chtěla bych založit diskuzi pro všechny, kteří plánují začít stavět domeček v létě nebo na podzim tohoto roku. Zajímá mě, v jakém měsíci začít stavbu plánujete, co všechno již máte vyřízené, s jakými problémy se potýkáte, atd. ;-)
Odpovědět
@marky27 nejlepší je se fakt spoléhat hlavně na sebe, taky mám stavební dozor, ale u čeho nejsem, tam je hned problém, takže nepočítejte, že Vám to někdo pohlídá, raději si to hlídejte sami.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, jestli bych mohla, přidala bych se. :-) My jsme chtěli začít v dubnu, ale protože jsme nevěděli, že na ČOV a studnu trvá stavební povolení dva a půl měsíce a pak bychom mohli podat žádost na ohlášku domu, vezmeme to přes stavební povolení. I tak to bude zdržení, protože dneska jdeme podat všechny materiály na stavební úřad, ale pořád lepší než nejdřív čov a studnu a pak ohlášku. Je to o nervy to vyběhávání. Nejvíc mě štve, že nikde není přesně uvedeno, kde co chtějí a pak člověka posílají z jednoho úřadu na druhý a to je pořád dokola. :-/
Odpovědět
@kkaccullka no spoléhat v tomhle na sebe nemůžeme, páč tomu ale vůbec nerozumíme, jaké jsou postupy už vůbec ne. Z časové vytíženosti a velké vzdálenosti od nynějšího bydliště nám holt nezbyde nic jiného, než spoléhat na stavební dozor :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@xsona drzim palce, at vam prideli rozumneho referenta, my mame primo vedouci oddeleni , coz me nejdriv vydesilo, ale je v pohode..
Odpovědět
@nanah ty jo, tak to fakt naštve, to úplně chápu. Právě z takových "jobovek" mám strach. Kdo ví, co ještě čeká nás.. :-S
Odpovědět
My dnes podali žádost na stavební povolení, takže snad v červnu začneme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@prothera Děkujeme. :-) My už víme, koho budeme mít, a u nás je štěstí, že ne právě vedoucí, ta je hodně přísná. :-) No tak máme aspoň čas poptávat firmy, chceme stavět dodavatelsky. A teď stejně zase budeme řešit studnu, ale stejně jsem chtěla začít dřív. :-/
Odpovědět
Profilova fotka
@xsona jo jo, a predtim poptavanim firem uz clovek musi vedet, co presne chce, jaka okna, jakou barvu,jake podlahy, jde mi z toho hlava kolem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Přidávám se.. rádi bychom začali v dubnu.. papíry nám trvaly téměř dva roky, tak doufám, že samotná stavba už bude bez větších problémů :-S
Odpovědět
@nanah tak vyjádření obce je nutností, to starostka měla vědět. Nejlepší by bylo, kdyby to bylo jako u nás, kde starosta řekl, ze si mam napsat, co potrebuju, prijit a on mi na to placne razitko. Jak rekl, tak udelal, ani to necetl, jen si vzal kopii.
Odpovědět
no tak to máš supr. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, ráda bych se přidala, ale obávám se, že my to v tomto termínu nestihneme. Na obci nám totiž absolutně zbourali náš návrh na bungalov, takže jsme to museli předat architektovi, který musí dům "přizpůsobit okolí". Chtěli jsme začít v září, ale teď nevím, jak dlouho to bude trvat, než přemluvíme městského architekta k tomu, aby nám zde povolil přízemní dům. Achjooo, to mě nebaví ]-( Ráda ale budu "šmírovat" jak kdo začnete, abych se měla kde ispirovat x-)
Odpovědět
Článek se načítá
@prothera to uz poptavas firmy i kdyz jeste nemas stavebni povoleni?
Odpovědět
jak tak koukam, my jsme asi nejvice pozadu, kdyz mame teprv prvni schuzku s architektem... ale ja chci v lete zacit :-N jinak nam prave asi i on vybeha vsechny papiry a odnese na stavebni urad ohlas... a na SU nam rekli, ze ohlasky davaji od stolu, proste prijdes, dostanes a jdes, tak doufam, ze to tak vazne bude 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote jj, povoleni by melo byt do mesice doma, pak hned chceme kopnout, tak uz.shanime bagr, matros, zedniky, krbare, protoze pri stavbe zakladovky uz ho pry mame mit vybrany a v zakladech se to na prislusnem miste vic zpevni..
Odpovědět
@prothera jj to se pro krb dela... ja uz bych taky chtela projekt... ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote tak drzim palce, zalezi, jak rychle vam udela projekt.Nam si projektant rekl 15 tis za vybehani povoleni, to jsme odmitli, do mesice jsme si vse vybehali sami, bylo to v pohode.Kolik date za to vybehani? Kdyz tady obcas ctu, jake ma nekdo komplikace, obcas stoji za to ty prachy obetovat, at to vybeha zkuseny clovek..zas to chce s nim mit dobre sepsanou smlouvu a nebo ho mit na doporuceni..
Odpovědět
@prothera nam v puvodni kalkulaci napsal 5tis minus 20%.... takze to asi dam v klidu, nez se s miminem tahat po uradech, kdyz tomu prd rozumim
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote tak to chapu, ani cena neni tak vysoka, oproti nam.A jestli mate k pozemku navedene pripojky, tak by to mohlo jit jako po masle..
Odpovědět
Ahojky jak sleduji vaši diskusi,tak se musím přidat a podělit se s váma o moji zkušenost s stavebním povolením. Začali jsme vyřizovat stavebni povoleni loni v březnu a dostali ho až loni v listopadu a to stavíme na vlastním pozemku už zasítovaném.......takže asi záleží taky na rychlosti stav.úřadu. Vyjadřovačky byly docela rychle,ale ........
Odpovědět
Profilova fotka
@kuldacz 2 roky je tedy opravdu dlouhá doba, asi by mi kleplo :-| Ale dle fotek v albumu máte nádherný pozemek a to se vyplatí být trpělivý :-) O něčem podobném jsem vždycky snila ;-) Nejlépe ještě někde )plně na samotě... Realita u nás je bohužel nakonec jiná, budeme stavět v řadové zástavbě :-| (z jedné strany přilepení na sousedy), ale k lesu to máme 100 m, tak aspoň tak :-)
Odpovědět
@marky27 Jestli nikdo z rodiny nedělá v oboru tak se vyplatí těch pár tisíc investovat a dozor si zaplatit .... dozor dokáže ušetřit nemalé peníze ...
Odpovědět
Profilova fotka
@waliwa na cem se to na SU zaseklo?
Odpovědět
@prothera mame vse na hranici, je to nova ulice, nova zastavba, takze nachystano na stavbu od developera. Jako jo... za tyhle prachy at me to klidne vybeha :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote takze antonicka mate?super, to jw podle informaci tady zalezitost roku a dele..a teprve si budete delat pripojky voda+kanalda na pozemek? My jo, jsem zvedava, na kolik nas nakonec vyjdou..
Odpovědět
@prothera jojo mame...no asi budem, ale nemelo by to byt nejak silene... a mohli bychom to zvladnout sami
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote ja si hlavne rikam, aby nam je dobre vymerili, pri vykopech se nic nepotento...Ale tak prvni krok jsme udelali, mame zazadano o stavebni povoleni pro RD a pripojky a vse ostatni taky nejak dopadne...
Odpovědět
@prothera jj... ja se teda rosim ze vseho :-D jak to zvladneme
Odpovědět
Profilova fotka
Vím, že asi budu vypadat jako blbec. Ale vůbec jsme nezjišťovali, kolik se SÚ platí za ohlášku. A dnes se na to přítel zapomněl zeptat... :-| Počítám s tím, že to nebude žádná závratná částka, ale ať nejsme překvapení. Kolik to prosím je, ví někdo?
Odpovědět
@krikri01 nevim to jiste, ale mam tuseni, ze nam rikal petikilo nebo litr
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?