Začínáme stavět v létě/na podzim 2014

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, chtěla bych založit diskuzi pro všechny, kteří plánují začít stavět domeček v létě nebo na podzim tohoto roku. Zajímá mě, v jakém měsíci začít stavbu plánujete, co všechno již máte vyřízené, s jakými problémy se potýkáte, atd. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@marky27 ahoj,.my uz sicr stavime,.ale ze zvědavosti jsem nahledla Taky stavime pasivni dum, tak me to zaujalo.. Jaky postup budete mit, z ceho budete stavět atd atd? Snad neva, ze jsem se vtirla...
Odpovědět
Profilova fotka
@krikri01 ohlášku netuším, za povolení 5 tis + 1 tis za výstavbu každé přípojky
Odpovědět
Ahojda, my chceme začít co nejdřív tak se také rádá přidám. Čekáme na dodělání projektu ( snad příští týden).
Odpovědět
@krikri01 V pondělí jsem podával ohlášku s územním souhlasem a předběžně mi řekli, že 1 000 ohláška, 500 územní souhlas a 300 za každou přípojku.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote My jsme na tom podobně jak vy :) S naším novým architektem jsme měli teprve jednu schůzku a teď čekáme co vymyslí. Předchozí dům nám totiž smetl ze stolu městský architekt, tak teď budeme malovat nový a tentokrát s renomovanou architektonickou firmou (takže pěkně mastnou ]-( ) No co už, hlavně abychom v horizontu roku začli =-)
Odpovědět
tak se taky připojím. dokončujeme projekt, snad do konce týdne bude kompletní. pak jen povolení na obci a hurá na stavební úřad. teď spíš řešíme kdo nám domek postaví. Nemáte nějakou ověřenou firmu Brno-venkov? Kompletní realizace? dííky
Odpovědět
Profilova fotka
@krikri01 my jsme platili 3000,- myslím že to zvedali na pět,ale záleží úřad od úřadu;-)
Odpovědět
@happylenulka osvedcenou firmu nemam, ale urcite oslovim LP Staving.... jednatel je manzel me kamaradky. Ale nejspise budeme stavet dodavatelky.
Odpovědět
@nanah my jsme zjezd zadali na obci, ktera to posilala na dopravni policii - neni to ono? jestli ano tak se to vubec nemusi vyvesovat na uredni desku. To si muzes zazadat i sama a zalezi kde mate (zda obce) silnicni spravni urad. Policice da vyjadreni a obec vam vyda rozhodnuti.
Odpovědět
@saddova vůbec nevadí ;-) Budeme stavět dvoupodlažní s pultovou střechou, takový jednoduchý, téměř kvádrový tvar. Z materiálu jsme na doporučení projektantů zvolili vápenopískové bloky, mají s tím prý dobré zkušenosti. K rekuperaci jsme chtěli zvolit jako zdroj tepla tepelné čerapadlo země-voda, ale kvůli dotaci ho mít nebudeme - protože budeme potřebovat jen velmi nízký výkon, chtěli jsme jen malé čerpadlo, které by vyšlo finančně velmi dobře. To standardní by se nám nevyplatilo. No ale toto menší čerpadlo není schválené pro podávání žádostí o dotaci. A jelikož je dotace skoro půl mil., tak vymýšlíme jiný zdroj tepla. Asi kotel kombinovaný na dřevo a peletky. Jak budete topit vy?
Odpovědět
ahoj, rada bych se k vam pridala do skupiny. My jsme sice zacli se stavbou v dubnu 2013, ale stavime sami, tak mame zatim jen garaz a sklep. Letos na jare zacnem delat druhou pulku zakladovky a chceme stihnout hrubou stavbu do zimy, takze zaciname zase kopanim pasu jako budete vy. Jen jeste musime doizolovat ten sklep. Mame to na ohlasku, nastesti jsme to stihli podat pred silvestrem 2012, takze jeste bez poplatku na obci a bylo to vyrizene asi za 2 tydny. Akorat porad tak nejak resime ty finance, tak to jde pomaleji...
Odpovědět
Profilova fotka
my máme hotový projekt, včera podána žádost na stavební povolení :-), příští týden se budeme domlouvat na kanalizační přípojku ( shodou okolností se staví nová kanalizace, a nemusíme řešit ČOV) a v úterý nás oslovila firma, kterou pověřil ČEZ na zbudování přípojky :-)......konečně se zase něco začíná dít. Jsem jak na trní - musíme v srpnu bydlet - doufám, že vše klapne. Jinak bydlíme pod mostem :-) :-N
Odpovědět
Článek se načítá
@prothera no právě,mají na všechno lhůty pak taky byly dovolený,jsme si mysleli,že na vlastním pozemku a zasítovaném nebude problém,a že na podzim začneme.Ted nás to konečně čeká začínáme koncem dubna,protože manžel je zatím služebně pryč a chci aby na to dohlížel.....
Odpovědět
Profilova fotka
@waliwa chapu, technicke veci jdou taky obcas mimo me...a jsem rada, ze to resi manzel..ja zas vybehala povoleni, resim veci s obci atd..
Odpovědět
Profilova fotka
@elza42 to mate pekne naslapnuty harmonogram, tak drzim palec at to zvladnete...
Odpovědět
Profilova fotka
Tak bohužel opět nám nevzali projekt na stavební povolení na stavebním úřadu. :-( Jak jsem se nejdřív radovala, že nemáme vedoucí, ale nějakou jinou paní, tak mě radost přestala, protože je tam nová a dost prudí. Předminule chtěla doplnit kóty čov na situaci pozemku, je to doplněno, pak nám řekla, že místo ohlášky doporučuje stavební povolení a musí se předělat nějaké stránky dokumentace, projektant to teda předělal, a včera se zase nelíbilo, že chybí jedna kóta na situaci u studny. Tak jí řikáme, že je to v projektu studny a i když jim musíme doložit projekt studny a oni se tam můžou podívat, tak to vyžadují i na situaci u projektu domu, takže zase předělat. K tomu vytáhla pravítko a že tam projektantovi nesedí poměry a měřítko, začala tam spekulovat nad deseti centimetry. A na závěr nám řekla, že náš projektant nemůže dělat projekty pro rodinné domy na stavební povolení... No hrůza, byla jsem z toho celá špatná. :-(
Odpovědět
@xsona tak to je mazec!!!!!takže hledat nového projektanta?????kristepane,kde to žijeme????my zas řešíme půl roku pozemek a né a né to dotáhnou do konce..furt se něco se*e!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@brosta Naštěstí ne, paní je tam nová a neví dost věcí. Ale když jsem to volala včera rozhořčená projektantovi, tak řikal, že je to kravina. Že sice není nějaký cosi inženýr, ale technik, ale proto nechával ty odborné zprávy (jako elektriku a tak) jiným odborníkům. Takže tam dneska jel, oháněl se tam rozhodnutím komory a naštěstí se to vysvětlilo. Ale když si vezmu, že nějaká nová zaměstnankyně to takhle nezná a pak tam zakazuje projekty a vymýšlí kdo ví co, tak to mě dostává... Já nevěděla, že je nová, ale teď se mi dostává do souvislostí dost věcí - jako dohady, že na ohlášku si musím oběhat sama sousedy, což vím, že musím, ale ona jednou tvrdila, že jo, pak že ne, pak zase že jo. Prostě se to tam táhne už dost dlouho... A copak s pozemkem?
Odpovědět
@xsona My jsme v prosinci koupili pozemek a ehjhle,prej není dost široký řekl projektant.Chybeli nám 3m na šířku.Takže přikoupit další parcelu?Tu nám ale majitel nechtěl prodat.Co teď?Požádali jsem o směnu pozemku s Obecním úřadem.Po vyměření opět úzské,chybělo 0,5m!!!Přikoupit další parcelu???Waw,tentokrát se povedlo!!!Jenže žádost o směnu musí schválit zastupitelstvo,nové přeměření,nová smlouva......Včera byla schůze zastupitelstva,tak jsme si mysleli,že už se to bude schvalovat...ale kdeže!!!!!!prej prvně poměřit,zapsat na KÚ.......takže toto řešíme již od 4.12.2013....4 měsíce....nevím jestli se mám smát,nebo plakat....
Odpovědět
@xsona ty jo, tak to je fakt mazec. Já sama jsem úřednice na mateřské (né na stavebním, ale životním prostředí) a vždycky jsem se snažila k lidem být vstřícná, milá, co nejmíň je zatěžovat. Lidem, co si zapomněli brýle, jsem i tu žádost pomahala vyplňovat, atd. O to víc mě štve, když očekávám stejné chování, když já potřebuju něco vyřídit. Bohužel také nemáme příliš přívětivou paní na SÚ. Tak pevné nervy. Fakt zírám, tohle bych si v životě nemohla dovolit, takhle se chovat!!
Odpovědět
Profilova fotka
@brosta Ty jo, tak to je mi vás taky líto. :-/ A jak nemůže být pozemek dost široký? Ona je na to nějaká norma?
Odpovědět
Profilova fotka
@xsona tak takovahle baba je nestesti..taky jsem ve statni sprave a jak pise @marky27 , kazdy neseme za sve jednani zodpovednost a musime mit soudnost, co neznam, na to se zeptam a nemachruju nezakazuju... Des, co ted teda, kdyz si to s ni vysvetlil? Musite stejne dolozit dalsi papiry? Ale projektanta si nechate? Mazec..
Odpovědět
Profilova fotka
@marky27 No taky jsem nečekala takové chování. Člověk by řekl, když se tam tak dohaduje a tvrdí tohle o projektantovi, že to opravdu ví a ono nakonec ne. Ale na životním prostředí máme zase milou. Možná je to typem úřadu, to vypadá. :-)))
Odpovědět
Profilova fotka
@prothera Projektanta si necháme, protože další zdržování už opravdu nechceme. On si to tam s nima vysvětlil (tvrdila to totiž i její vedoucí, že to nesmí dělat), prý se tam s ním hádala, ale nakonec to uznala a řekla, že je tam nová. Každopádně chce pořád ty kóty studny na situaci pozemku, i když má projekt studny a tam jsou, takže ty doplnit musíme. To nám projektant ještě předělá. Ale jsem zvědavá, jak se bude tvářit na nás, až tam přijdeme. Jak jsem tam byla už potom v nervech, tak i slza mi tam ukápla, když řikala, že toho projektanta nesmíme mít. Výjimečně se na tu návštěvu tam těším, protože jsem zvědavá, jak se k té situaci postaví, když takhle prudila zbytečně. :-)
Odpovědět
@xsona Ano,z každé strany hranice pozemku musí být 3,5m...také jsme to vůbec netušily....tenkrát mě ale vytočilo to,že projektant od půlky prosince měl poslanou mapu s katastru a až 16.ledna se na to podíval a milostivě nás na to upozornil....kdyby nám to řekl hned,když jsme mu mapku poslali mohli jsme být třeba už dál...no co už...bojujeme dál......vy bojujte též :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xsona dej vedet, cekam, ze neda nic znat, ze by se predtim mylila...
Odpovědět
Profilova fotka
@brosta taky pekne a kdy mate dalsi schuzi zastupitelstva? Resp. do kdy jejich pozadavky musite stihnout? U nas je tak jednou za dva az tri mesice
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jak vás tu poslouchám, chce se mi vůbec začít stavět? Mám z toho bobky už teď a to ještě ani nemáme pozemek jistej. Ale když si zas vybavim, jak budu sedět s kafíčkem na pergole, tak to za ty nervy asi stojí... Nu, hodně zdaru a mě to čeká možná za půl roku...
Odpovědět
Profilova fotka
@prothera Určitě dám, počítám, že tam půjdeme zase začátkem příštího týdne. :-)
Odpovědět
@prothera Prej v dubnu-květnu...takže paráda......tak do té doby jsme aspoň přemluvili projektanta,ať už začne tvořit...no moc se mu do toho nechtělo,prý teda jo na naše vlastní riziko.....a my to risknem,na co budeme furt čekat????ááááále má to jednu velkou výhodu holky tyto stresy...zhubla jsem 5 kilo!!!! :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?