Začínáme stavět v létě/na podzim 2014

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, chtěla bych založit diskuzi pro všechny, kteří plánují začít stavět domeček v létě nebo na podzim tohoto roku. Zajímá mě, v jakém měsíci začít stavbu plánujete, co všechno již máte vyřízené, s jakými problémy se potýkáte, atd. ;-)
Odpovědět
@brosta Při vší úctěm za tyto peripetie si můžete sami, toto na ostatní neházejte. Když kupuji pozemek, tak si kolem něj musím všechno pořádně zjistit. Ale nezoufejte, stává se třeba i to, že lidé koupí pozemek, který leží v ochranném pásmu budoucí rychlostní silnice atd. Vlastně můžete být rádi, že obec má snahu vám pozemek vyměnit.
Odpovědět
Profilova fotka
@marky27 my mame uplne takovej specialni projekt, jestli to tak muzu nazvat.. " slamaček " :) ... topit budeme kotlem na tuha paliva, rekuperace +solarni panely...
Odpovědět
Profilova fotka
@marcinek taky stavime uplne sami, tak vim, jak to jde pomalu, letos by jsme uz ale chteli dokoncit, tlaci nas cas, jedine, co nam delala firma je prave izolace toho sklepa..
Odpovědět
@saddova jj, už jsem se dívala do albíčka :-)
Odpovědět
@flakac Ano,máte jistě pravdu,můžeme si za to zčásti sami,ale stavíme poprvé takže až budeme stavět druhý dům,budeme moudřejší...... :-D
Odpovědět
@brosta já to úplně chápu. Člověk ani netuší, na co všechno musí dát pozor a co si ohlídat (pokud není od fochu).
Odpovědět
Profilova fotka
nám projekt a vše okolo dělá manželova rodina, je to plus i mínus, nechci je moc uhánět, protože toho mají hodně a na druhou stranu bych chtěla už začít, zase se nám to posouvá na duben - květen a já nevím proč, my už jsme od konce února v podnájmu, takže bychom potřebovaly začít co nejdříve 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mitote @effka84 @prothera @flakac Díky všem za odpověď. Ceny se asi liší úřad od úřady 8-( a nebo někdo to měl cenu za stavební povolení... Každopádně díky všem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Koukám, že s úřady to není jednoduché nikde ]-( Já jen doufám, že za to ty nervy budou stát ;-) A to jsme ještě pořádně ani nezačli.
Odpovědět
Profilova fotka
@mileta musi to za to stat;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@prothera Přesně tak, musí :-) My si ale pořád připomínáme, že štěstí je cesta, ne cíl ;-) Takže se sice těšíme na domeček, na to až budeme bydlet, ale na druhou stranu i na to vše kolem, i na to překonávání překážek :-) Ale někdy je těžké se o tom přesvědčovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@krikri01 jj, proto se nabijim tady..fotkama tech, kteri to pred nami taky zvladli
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@krikri01 Závidím tento pozitivní přístup :-)
Odpovědět
@brosta no ale to je prece normalni, ze z kazde strany pozemku musi byt 3,5m... je to proto, aby kdyz bude nekdo stavet vedle, tak se dodrzely rozestupy mezi domy 7m. Hlavne jste se meli ale pred koupi jit zeptat na vse na stavebni urad.
Odpovědět
@mitote My žádný takový limit nemáme, jsme 2m od plotu. Takže asi zálež jak kde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@krikri01 Cítíme to dost podobně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mileta Přiznávám, že ne vždy myslíme tak pozitivně, ale snažíme se o to :-)
Odpovědět
@mitote Měli jsme 2m,netušila jsem že je stanoveno 3,5 z každé strany,pokud není ze strany domu okno stačí 2m......teď už to vím taky,vždyť já se tady s nikým o tomto nepřu.....a jak už jsem psala,stavíme poprvé a spoustu věcí obyčejný člověk neví....
Odpovědět
@mitote a na stavebním úřadě jsme samozdřejmě byly,nikdo nás k tomuto nic neřekl.....
Odpovědět
Profilova fotka
@tomulka1410 ;-)
Odpovědět
@page007 no ale dum co bude stat vedle musi stat od Tebe 7m... @brosta to ne, ale tak me prijde logicke se vzdy pred koupi jit na vse zeptat na stavebni urad... kdybych to udelala, tak bych mela uz koupenyhc tolik parcel, na kterych by neslo ani stavet...
Odpovědět
@mitote Domy okolo už stojí a záleží na tom, zda na té stěně k nám mají okna...A dokonce bychom mohli jít k plotu ještě blíž :-) Také mě nenapadlo se na to jít ptát, takže chápu @brosta ;-)
Odpovědět
@saddova a jinak jste si delali vsechno sami?to jste sikovni. My pocitame, ze si nechame udelat podlahovku, hlavne to vyliti, aby bylo rovne. Po jedne spatne zkusenosti, co manzel pokladal podlahu a bylo to pod tim krive,tak se s tim mordoval a chtel to rozbit a znovu vylejt.. Pak uvidime co strecha a elektrinu nam musi taky nekdo natahnout...
Odpovědět
ahoj, my bychom taky radi zacali stavet letos, mozna nekdy v lete.. snazime se k tomu vse smerovat. paralelne ted (hodne pomalu) resime projekt (o firme uz mame myslim jasno), s financnim poradcem resime hypoteku (jestli a jakou bychom dostali), na pozemku (nas) dokoncujeme pripojku CEZ... uvidime, jak rychle doladime ten projekt.
Odpovědět
Profilova fotka
@ja_fi ahoj, to mate vse pekne rozjete, tak drzim palce at je brzo projekt, abyste mohli zacit obihat urady ;)
Odpovědět
Ahoj, ráda bych se přidala.. jestli vše dobře půjde, rádi bychom stavěli kousek od Berouna.. nyní jsme ve fázi koupě pozemku a zjišťování na úřadě co lze a co ne.. firmu a typ domu máme již vybrané, tak doufám, že se nezasekneme na tom úřadě...
Odpovědět
@prothera .. diky :-) zejmena na obihani uradu se tesim asi ze vseho nejvic :-D kdyz to tady ctu,..
Odpovědět
ja kdyz to tady precetla jsem dosla k zaveru, ze nam vse vybeha architekt :-D Koneckoncu poslal to i v celkove kalkulaci a ja bych to s mimcem obihala jeste asi i za rok :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@ja_fi ja to o lidech a penezich, my meli vybihani v pohode a projektant si za to rekl hodne...oproti tomu @mitote psala, ze jim to architekt vybeha o trojnasobek levneji, tak za pripadne nervy to nekdy i stoji..pokud bude samozrejme schopny..
Odpovědět
@prothera my mame napsano v kalkulaci vybehani 5 tisic, ale protoze je to znamy, mame jeste slevu cca 20%... takze myslim, ze to v ramci stavby a casu jsou uz drobny....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?