Zeď domu je hranicí pozemku

12. čvc 201920

Řešíme s rodiči přepis domu po babičce a dědovi...stávající dům budeme bourat, vysvětlovat zde úplně nebudu, rekonstrukce prostě nepřichází v úvahu.
Jenže kvůli zahradě a pozemku jako takovému, nudle, budeme nový dům chtít na stejné místo...jenže ten starý je vlastně tak, že jedna jeho strana je zároveň hranicí pozemku a nový bude muset být taky...jde to vůbec?

Díky moc

  • Budete si muset zažádat o výjimku, standardně musí být tuším max. 2m od hranice pozemku a 7m od sousedního domu, pokud tam nějaký je. A ve zdi která je takto na hranici pak nesmí být žádné otvory (okna)...přesnější informace ale bohužel nevím, neřešili jsme, zkuste pročíst vyhlášku - ust. § 25. prováděcí vyhlášky ke stavebnímu zákonu č. 501/2006 Sb., o obecných požadavcích na využívání území

  • Bude to na výjimku, ale neměl by to být problém. Dokonce ani pokud by vám s výjimkou nechtěli souhlasit sousedi, tak by to měl v tomto případě úřad povolit. Protože tam nyní dům takto umístěný stojí a vy nebudete měnit jeho umístění - bude to tedy dle zvyklostí v místě obvyklých - nebo jak se ta jejich kouzelná formulka nazývá. Okna nesmí být z obytných místností. Paradoxně náš úřad ale klidně povolil okno z kuchyně 😃 což třeba z pohledu požárně nebezpečného prostoru je podle mne to nejhorší 😃 Uvidíte, co budou chtít u vás na úřadě za podmínky dodržet, poptejte se.

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?