Zhodnocení (snad už finálního) půdorysu bungalovu 4kk se vstupem z jz

Dobrý den, minule jsem vkládala půdorys ke zhodnocení a nyní jsme ještě doplnili nějaké změny. Prosím tímto názor : - vedle ložnice máme takový druhý wc do krize, ve kterém je pračka se sušičkou a s vhozovým okénkem na špinavé prádlo z koupelny, dále tady plánuji - nad pračkou a sušičkou - sušit v zimě prádlo. Bojím se, abych tam neměla málo místa, prosím o názor - dále bych poprosila o názor na umístění jednotlivých místností s ohledem na světové strany Děkuji mnohokrát předem za připomínky
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Marne premyslim, proc to porad dokola bastlite doma na koleni a nezajdete radsi za nekym, kdo tomu rozumi. Mate atypicky pozemek, tim spise..
Odpovědět
@carpatia ono už to u projektanta je, teď máme dát poslední připomínky
Odpovědět
myšlenka-záměr-rozpočet--pozemek-SÚ-ÚP-DOSS, energetický koncept, architektonická studie, orientace světových stran, dispoziční a provozní řešení-požadavky-projektant-projekt-realizační dokumentace a pak už jen to nejlehčí-zrealizovat dle předchozích bodů.
Odpovědět
Jediná připomínka je fr. okno (dveře) v ložnici. Je to málo. Chápu, že tam máte terasu, ale přidala bych světlík, okno. Jinak nevidím nic, co bych vytkla. Moc pěkné.
Odpovědět
Profilova fotka
@carpatia A projektantovi to takhle prijde v pohode? To je smutne:/. Za me je to dum absolutne bez koncepce, jako by na ten pozemek upadl nekde z vesmiru. A pokud plati ta severka, tak to nechapu dvojnasob...
Odpovědět
Mne se to docela libi, hezky oddelena loznice od detskych pokoju. Dokonce bych rekla, ze vypada lepe nez nektere domy, ktere sem jini davaji od projektantu/architektu 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
@kackac31 pardon, jsem se oznacila sama misto vas🙂.
Odpovědět
Málem jsem zapomněla: my máme prádelnu se sušičkou 4,3m2. Ale máme tam i regál.Je to jediná místnost, kterou jsne podcenili. Chybou u nás jsou dveře dovnitř otvírané a málo prostoru kolem pračky a sušičky. Máme 2 děti a prostor nad pračkou pro sušení nám naprosto nedostačuje. A do sušičky nemůže vše. Chybí nám místo u stěny na postavení sušáku. Jeví se to jako maličkost, ale naší vinou teď zakopáváme o sušák v obýváku.Doslova. Nezopakujte naši chybu. ... A když už jsme ve vášnivé debatě o konceptu domu, tak mně se koncept VELMI líbí. Pokud bych znova stavěla dům, váš projekt by pro mne rozhodně byl inspirací.
Odpovědět
Kuchyň bez okna, do op přes kuchyň, za mě děs...
Odpovědět
Mi to teda taky přijde zbastlene, pardon
Odpovědět
@iveta_89 ta kuchyň ale není bez okna -a do op je možné jít jak přes kuchyň, tak i přes chodbu - sice celým domem, ale ta možnost tam je
Odpovědět
@carpatia díky za názor
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kackac31 No, neni vubec za co🙂. Zvazte, jestli chcete opravdu vynalozit nemale penize na stavbu domu, ktery nema hlavu ani patu, absolutne nerespektuje pozemek, svetove strany ani banalni principy zonovani obytnych mistnost. Ja bych za sve penize chtela dostat maximum mozneho, ne jenom nejaky kompromis.
Odpovědět
@kackac31 Mně se to nelíbí vůbec, promiňte. Dětské pokoje u příjezdové cesty a u vchodu, takže totálně bez soukromí a nejvíc na ráně kvůli hluku. Ta dlouhá chodba ve tvaru L, bez světla. Výkus v ložnici. Terasa přes půlku domu od kuchyně - asi tam budete chodit s jídlem apod. A nejvíc by mi vadila orientace obýváku a kuchyně, které budou strašně tmavé. Pochopila jsem správně, že tam máte dvě okna na sever a jedno malé na východ? My máme na východ aktuálně obývák s kk a je to děs. Kor teď v zimě si musím svítit někdy i přes den, abych viděla pořádně na práci na lince. Samozřejmě, někdy není zbytí, jako třeba u nás, když kupujem hotový byt. Ale vy si stavíte dům úplně od základů a můžete to mít fakt natočený mnohem rozuměji.
Odpovědět
@norikakaa jsme si toho vědomi, nejprve jsem tu místnost měla propojenou s technickou, ale umístění kotle, sušičky a pračky se nedoporučuje, tak jsem to nakonec úplně oddělila - šňůry na prádlo mám naplánované nad pračkou a sušičkou a co se tam nevleze, tak na sušák na prádlo, který se bude různě přesouvat po domě, bohužel. Zvětšovat dům už jsme nechtěli a zbývající místnosti jsou tak akorát, takže bohužel, zase budu nadávat, ale člověk nemůže mít všechno . V každém případě děkuji za připomínky
Odpovědět
Ještě si dovolím: bayt má naprostou pravdu v tom, že tam budete mít tmu. A to pekelnou. Přidat okno (alespoň 1) na východ v obýváku:zcela nutné u vás. Nebude to ideální, ale už to nebude průšvih. My máme 2m franc. dvere na východ a okno jídelní na jih a okno kuchyňské na západ. A je to málo. Já si to neuvědomila předtím, ale pokud nezměníte okna, bude to obrovský průšvih. Máme v domě 2 byty, garsonka má okna stejně jako vy a je to děs. Proto jsem si jistá. Ale u nás je to jen místnost pro hosty, ale vy tam budete každý den. Ta okna nějak vyřešte. Promiňte.
Odpovědět
@kackac31 Ono navíc místnosti mají podle normy splnit nějakou světelnost a to teda bych se asi i divila, že by tohle tu světelnost splnilo.
Odpovědět
@bayt ta příjezdová komunikace je slepá - není průjezdná - budou tam jezdit jenom auta k 5 domům, je tam celkem klid. Co se těch světových stran týká, tak je pravda, že jsme to taky dlouho zvažovali - sousedi vedle dům situovali úplně na sever - do zadní části pozemku - aby měli zahradu na jih, ale to se zase nelíbí nám a nehledě na to, že ten náš pozemek je ještě takového tvaru, že toho moc vymýšlet nemůžeme - pro nás byla podstatná klidná lokalita s blízkostí města, ve kterém v současné době žijeme a zbývající věci jsou komprosmis
Odpovědět
@norikakaa @bayt to okno vedle TV jsme tam původně měli, ale zrušili jsme ho, protože bychom na sebe akorát koukali se sousedem - zkusíme to tedy ještě promyslet - pravdou je , že z té tmy mám taky strach. Jinak, projektant to prosvětlení místnosti prý počítal a vyšlo mu to
Odpovědět
Profilova fotka
@kackac31 Muzete mi jen ciste pro mou potrebu poslat katastralni snimek? Klidne do SZ. Celkem by me zajimalo, jake ma ten pozemek rozmery. Jsem presvedcena, ze se to da vymyslet mnohem lepe.
Odpovědět
@kackac31 Ty jo, tomu se mi chce fakt těžko věřit......jako věřte, že prostě v té kuchyni bude tma a neuvidíte na práci. Bych vás klidně pozvala k nám domů, a viděla byste to sama. Jako já nejsem projektant ani architekt. Nevím, jaké jsou možnosti, ale ze všech existujících mi přijde, že ta orientace obýváku a kuchyně je snad nejhorší možná. Nemáte možnost alespoň se rozhodnout pro tu západní stranu? Nebo, pokud fakt nechcete ten dům řešit jinak tvarově a umístěním, dát obývák třeba na jih a pobytovou terasu mít tedy na západě? Myslím, že vůbec nevadí, když by byl bazén se svojí terasou bokem, řada lidí to tak má i záměrně. Carpatia je výborná architektka, věřím, že by vymyslela něco kloudného.
Odpovědět
@bayt už to s ní řeším, pozemek je dost atyp - trojúhelník a naše požadavky dost vyhraněné, tak uvidíme. Jinak teda, já jsem na tmavou kuchyň zvyklá a nijak mi to nevadí, to jsou jiné věci, které mi tedy vyloženě lezou na nervy - např. když na wc není okno 😄. v každém případě děkuji
Odpovědět
@kackac31 Jasne, ve vysledku tam budete bydlet vy. My jsme meli take pozadavek, ktery ovlivnil orientaci mene tradicnim smerem. Ale tak dotaz znel, co si myslime o te orientaci, ta primarne ovlivnuje vztah ke slunci a tu svetlost. Tak jsem zvedava, jak to jeste vymyslite 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Uprimne, kazdy ma jiny vkus, ale do tohoto domu bych sve penize investovat nechtela. Jen mezi nami, mame stejne orientovany dum a jak bylo zmineno vyse, v obyvaku s kuchyni budete mit TMU. My mame velky HS portal 4,5m na SV a jeste dve okna na JZ...
Odpovědět
Profilova fotka
Ja bych se nebala jit do netradicniho tvaru a dum prizpusobit pozemku. A pokud vam tohle navrhnul architekt/projektant, rychle bych hledala noveho...
Odpovědět
@qeszi Vy tam mate tmu i s temi okny na JZ? To se ptam spis pro sebe 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Ne, my mame svetla tak akorat, spis jsem myslela, ze si nedokazu predstavit jen okna jako jsou v projektu... 😉
Odpovědět
Máme dost podobný půdorys domu, ale orientace stran úplně jiné. Máme uzky pozemek (21 m x 46 m) a právě jsem hodně řešila světlo v domě, je to předáno projektantovi, tak jsem zvědavá na reakce. Dispozice domu jsou mi tedy blízké, ale obávám se, že tam skutečně bude nedostatek světla.
Odpovědět
@novistavitele Máme opravdu hodně podobnou myšlenku domu, patrně to dopadne tak, že budeme přidávat okna, protože s tou dispozicí asi už nepohneme. Děkuji za příspěvek
Odpovědět
@qeszi Jasně, děkuji 🙂
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?