Je snažší sehnat pronájem bytu přes sreality nebo bezrealitky?

Co je snažší? Dle mé zkušenosti to je přes sreality.cz protože (zase čistě podle mé zkušenosti) se na bezrealitky hlásila vždy TUNA lidi na inzeráty a majitelé bytů klidně měli na prohlídce 30+lidí (osobně zažito - na několik termínů) a tím pádem jsou majitelé na bezrealitky až nechutně (:-) ) vybíraví a sehnat tam pronájem není vubec rychlé/snadné. (brno/olomouc) Naopak z mojí zkušenosti se s tím realitky (na sreality např.) moc nese*ou a berou prvního zájemce co jim na to kývne (pokud to není uplný exot). Taková je moje zkušenost, je to stále pravda (i poté co bezrealitky zavedli systém že nejde odpověd na inzerát pokud si nekoupíte nějaké placené členství)? Ptám se protože hledám pronájem bytu momentálně a nevím jestli má vubec cenu platit ten poplatek 300kč (ano je to málo ale i tak), když mé předchozí zkušenosti vubec nejsou dobré. Je situace stále stejná na bezrealitky tak jako byla před dvěma rokama? Tzn. stále přehnaně vybíravý majitelé kteří mohou "lovit" z desítek zájemců co jim přijdou na prohlídku?
Odpovědět
Profilova fotka
Moje zkusenost: kdyz jsme chteli rychle pronajmout, dali jsme inzerat na bazos, je to zadarmo, rychle, chodi tam hodne lidi. Nasledovala vzdy obri lavina zajmu, vybirali jsme na zaklade tvrde selekce (nejlepe se osvedcilo stanovit napevno termin prohlidky, nejdrive za 3 dny, prisli jen opravdovi zajemci). Taky nam volalo kvantum realitek. Prodej jsme realizovali pres RK, ktera v prvni rade vyuzivala prave sreality a pak svuj web. RK naopak vysla vsem vstric, zajemce lakali (po provereni, jestli maji jak financovat). Realitce muzes vzdy dat sva kriteria, koho ano a koho ne, ale oni si musi vic hlidat dodrzeni zakona o diskriminaci, my jsme se beze studu ptali, kde lide pracuji nebo jestli maji zvire apod. A i tak jsme se jednou spalili (neplatic).
Odpovědět
Profilova fotka
@antoinet Můžu se zeptat, ty prohlídky jste třeba dělali pro více zájemců najednou? Neumím si to moc potom prakticky představit, když se ozve kvantum lidí, jestli chodí zvlášť nebo se to dá udělat nějak skupinově? Budeme taky poprvé pronajímat byt, tak taky sháním zkušenosti :-) děkuji
Odpovědět
@trs_trs Jsem na druhé straně než ty - byty pronajímáme. Mám dobrou zkušenost s "bezrealitky". Je pravda, že se vždy hlásí hodně zájemců (byty 2+kk v Praze). Ale už podle emailové komunikace to vždy vytřídím a pozvu na prohlídku jen fakt vybrané. Zatím jsme měli štěstí. A jako přehnaně vybíravý majitel si teda nepřipadám- vždyť těm lidem svěřuji svůj matetek v řádech milionů, tak je jasné, že mám zájem na tom, aby to byl z obou stran bezproblémový vztah. @petta33 Skupinově prohlídky néé, to vypadá, že čekáš, kdo nabídne víc. My zájemce zveme po hodině, zatím se nám vždy stalo, že byt vzal hned první, max. druhý zájemce, podmínky znají dopředu a tak není problém. Těm ostatním, co byli pozváni, zavolám, že je byt již zarezervován.
Odpovědět
Profilova fotka
@aneri53 jasně, to je pravda, je to divný po skupinách :-) Tak snad budeme schopni nějak podle prvního dojmu posoudit, kdo je solidní. Máte na to nějaký typ, případně ptali jste se taky na práci apod.? Taky asi zkontrolovat registr dlužníků.. Jinak souhlasím, "vybíravý" majitel je trochu zavádějící, byt je majetek v hodnotě milionů a člověk ho nesvěří jen tak někomu s kým jsou potom problémy nebo mu to zničí.
Odpovědět
Profilova fotka
@petta33 po 10 minutach. Byl to maly byt, ukazali jsme ho, zeptali se na par veci a vecer dali vsem vedet. Inzerat jsme zverejnili v pondeli a prohlidky byli v nedeli, nemuseli jsme tam porad courat, pulka lidi stejne nedorazi bez omluvy.
Odpovědět
Profilova fotka
A pro me nej filtr - nereaguju na mail ani sms. Kdo nema na zavolani, nema ani na najem a podle rozhovoru hodne poznas, jestli zajemce bude solidni a muzes zduraznit slaba mista bytu, aby pak nedoslo ke zklamani a ztrate casu na obou stranach (napr. vyse kauce, delka smlouvy apod.).
Odpovědět
Profilova fotka
@antoinet díky moc za typy!
Odpovědět
Menší pohled z opačné strany, já bych zase nikdy nebyla ochotná měsíčně posílat své vydělané peníze za nájem osobě, která nezná rozdíl mezi typy a tipy, zvlášť při dnešní výši nájmů. A právě přes email a sms toto lze velmi dobře taky vyselektovat. Hlavně si to nikdo neberte osobně, hádám je beztak plno lidí, co je jim to jedno. (a případně ani zaplatit provizi, měla jsem tu čest teď narazit na takového realiťáka a vydělat na provizi bych mu nenechala) Pro zakladatele, zkušenost mám jenom s pronájmem bytu přes realitku, právě pro výše zmíněná negativa pronájmu přímo přes majitele, ale myslím, že tento poplatek opravdu vyselektoval takové ty pisálky a koukače. Pokud ti nevadí případně zaplatit provizi, 300 korun už je opravdu nic ;-)
Odpovědět
Ja zas vubec nechapu,jak dnes se muze chovat nekdo jak pc negramota a najen shanet pres rk, a jeste jim za to platit tucnou provizi. A dale pak uz stejne vse resite jen s majiteli. Ja napr. Inzeruji probajem na bazos.cz, avizo.cz,fb stranky prislus.mesta a zrovna tak se mi ozyvaji akcni i chytri lide zaroven,kteri usetri za zbytecnou provizi pro rk. Lidi furt se nenechte vodit za rucicku,uz jste dospeli,tak zkuste taky nekdy troxhu myslet,ikdyz chapu,ze pro nektere je to pouzivani hlavy opravdu bolestive a maji ji jen proto aby jin neprselo do krku 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@logginn no tak jsem popletla typy a tipy no, ale zase na rozdíl od Vás mám svůj vlastní byt v Praze, na který jsem si vydělala sama a který můžu pronajímat 8-) ;-) :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@logginn a Vy moc chytrá asi nebudete, když dáváte dobrovolně vydělat realitkám. Takže tak a pro příště si laskavě nechte svoje gramatické rozbory, na to se Vás tady nikdo neptal. Mě fascinují lidi, co si v nějakém příspěvku na netu najdou nějakou gramatickou chybu a snaží se potom z dotyčného na základě toho udělat blbce. Jak ubohé a trapné, píšu to v rychlosti, mám tady kolem u toho 2 malé děti a nemám, na rozdíl od Vás, čas to po sobě 2x kontrolovat. Asi závist co, někdo pronajímá a někdo za nájem platí. Bohužel Vy, no co se dá dělat. Snažte, makejte, šetřete a budete třeba taky jednou v pozici pronajímatele a ne nájemce.
Odpovědět
Paní, záměrně jsme vás neoznačila, protože šlo o pouhé konstatování věci a vaše hrubka mi přišla zrovna pod ruku, není třeba být tak vztahovačná, můj příspěvek naopak cílil na někoho jiného a chtěla jsem jen uvést, že někteří nájemníci si taky vybírají komu svěří své peníze. Prosím, neurážejte mne, uchýlila jste se k osobním útokům a musela reagovat dokonce dvakrát, nikdo z vás blbce neudělal, záměr mého příspěvku je vysvětlen výše. Navíc tento jedovatý, pasivně agresivní způsob argumentování na mě neplatí, moji osobní situaci neznáte, na nájem i na šetření na vlastní mám, zvolím tedy váš styl komunikace: vaše rady si můžete taky nechat od cesty, nikdo se vás taky neptal a řiďte se vlastní radou a nedělejte osobnostní rozbory na základě příspěvku na anonymní foru. Hlavně, že jste nezapomněla zdůraznit osobní vlastnictví bytu v Praze, já vám to proboha přeju, moje hodnoty jsou jinde, chytněte se za nos a znovu si přečtěte oba mé příspěvky, psala jsem, že jsem i odmítla spolupracovat s realiťákem, který sekal hrubky jedna za druhou, tomu jsem asi taky záviděla. Za vaši popudlivost nemůžu a protože se v těchto žabomyších válkách na internetu vážně nevyžívám, poprosím vás o konec útoků na mě a respektování tohoto přání.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@logginn Víte, paní, reagovala jsem pouze na Vaši urážku či útok, jelikož pokud na mě někdo nějakým způsobem zaútočí, tak já mu ten kopanec vrátím zpátky 2x, a to nejen na anonymním fóru, ale i v životě. Sama zásadně do nikoho nerýpu, ani nemám potřebu reagovat štiplavými poznámkami kvůli nesmyslům. Zareagovat jsem musela, protože mi přišla skutečně směšná Vaše poznámka o tom, že Vy byste si nikdy nepronajala byt od někoho, kdo nepozná rozdíl mezi typem a tipem. Obzvlášť v dnešní době, kdy je situace s byty a hypotékami taková jaká je.. Vlastnictví bytu v Praze jsem zdůraznila pouze z důvodu Vašeho prvního útoku kvůli nějaké jedné hloupé hrubce. Jinak nemám absolutně potřebu se tím vychloubat. Uvedla jsem tu poznámku proto, že asi zase tak hloupá nebudu, i přes tu hrubku.. Já bych se zase třeba klidně mohla pozastavit na Vaším stylistickým projevem :-) Pro mě třeba není úplně v pořádku, ta dlouhá nesrozumitelná souvětí, spousta zbytečných čárek, nedává to moc smysl.. Ale určitě máme lepší věci na práci. Mějte se dobře, končíme nesmyslné a naprosto zbytečné diskuze. Toto je fórum o bydlení a ne o pravopise a stylistické úpravě.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
S bezrealitky jsem jako majitel několika nemovitostí pronajímal mnoho let. Až do doby, kdy začali být "nenažraní" a začali požadovat poplatky nejen od majitelů za inzerci nabídek, ale současně i od zájemců za to, že mohou na inzerci odpovědět. Když někoho zaujme nabídka, nemůže majitele kontaktovat, dokud nezaplatí. S tím jsem se nikde jinde nesetkal a výsledkem bylo, že se počet zájemců o inzerované nabídky snížil na méně než desetinu. A zmizeli právě ti perspektivní zájemci, kteří hledali lokalitu nebo vlastnosti bez ohledu na to, jestli s realitkou nebo bez ní. Ozvali se pak v podstatě jen zoufalci, co si zaplatili poplatek a bombardovali majitele žádostmi o prohlídku, přestože ani neuměli pozdravit a vyklubali se z nich sociální případy a podivné existence. Solidní zájemce se již po této změně v podstatě nedal sehnat, jinde bez problémů, takže jsem svou dlouholetou spolupráci s Bezrealitky musel ukončit.
Odpovědět
@trs_trs Mám víc nájemních nemovitostí (Most a Chebsko), dřív jsem pronajímal hodně na Bezrealitky, ale už to moc nefunguje. Na sreality se ozývá tak 10x tolik lidí. Ale zase je sreality o dost dražší - tuším kolem 70-80 Kč na den. Zkoušel jsem to i přes Bazoš (zdarma), ale tam se ozývají takoví hodně pochybní lidé. Vážných a slušných zájemců je tam tak 1%. Oproti tomu sreality nebo bezrealitky tak 10-20%. Jinak na sreality je v inzerátu dobré upozornit na výhodu, že je váš inzerát bez provize RK. Protože většina inzerátů je tam od realitek a bere se tam jako samozřejmost, že se platí provize ve výši jednoho nájmu.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?