Výpověď z nájmu nájemcem - pronajímatel se chová sprostě a dobívá se nám do bytu

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojte, řešíme velmi nepříjemnou věc. Včera jsme pronajímatelce předali výpověď z nájmu s 3 měsíční výpovědní lhůtou, vše jí vysvětlili a řekli jí, že jí nechceme způsobovat trápení s hledáním nových nájemníků a pokusíme se za sebe najít náhradu. Odkývala nám to, podepsala a vše bylo až moc ok. Žijeme v rodinném domě společně s ní a jejím manželem, každý v jiné části domu. Dnes k nám přiběhla rozzuřená, že se s někým bavila a že jsme na ni udělali podvod, začala na nás křičet, že smlouva je neplatná, protože není přes realitku a že nás tu nechce a do měsíce se máme vystěhovat, že si sem začne vodit lidi na prohlídky atd. Tak jsme se ohradili tím, že máme i za její stranu podepsanou výpověď a že si tohle nesmí dovolit, navíc sem vodit někoho bez naší přítomnosti. Naprosto jsme nechápali co se děje, nechtěla nás pustit vůbec ke slovu, navíc pak začala rozmachovat rukama, že si o nás všechno zjistila a že všechno ví a kdesi cosi, přitom nevím, co by kde měla zjistit, protože jsme naprosto normální, slušní, pracující lidi. Pak přítel odjel pryč a já zůstala doma sama, slyšela jsem, jak se někdo snaží odemknout a dostat se k nám do bytu, potom začalo mlácení na dveře a já šla otevřít s tím, co se zase děje. Její manžel mě odstrčil ze dveří ať uhnu, že se sem jde podívat, že zavolá hygienu a strašně na mě křičel naprosto bezdůvodně. Přitom ten byt, je ještě v lepším stavu, než ve kterém jsme ho přebírali. Absolutně nerozumím tomu, co to mělo znamenat. Milostivá paní domácí pak začala vytahovat věci, že moc dobře ví, že jsem rozvedená panička a že si ani neumím udržet chlapa, na to jsem už zvedla hlas a řekla jí, co sem plete můj soukromí život a že jestli se nestydí něco takovýho říkat, když absolutně nic neví. Za další hodinu přišla, ťukala na dveře a přišla se mi omluvit, ale zase si nakonec jela to svoje, že můj přítel byl na ni sprostej a strašně věci převracela a vůbec jsem se nemohla dostat do jádra toho, proč tohle celý vzniklo. Slušně jsem jí řekla, že jsme si mysleli, že když všechno proběhne tak jak má, i to co je zákonem daný, navíc o všem ví s dostatečným předstihem, takže nebude žádný problém, ale po tomhle co tady s manželem předvedli nemůže absolutně počítat, že jí sem budu někoho doporučovat a že si nesmí dovolit se sem dobívat bez našeho vědomí. Bohužel paní i s manželem pije, je to z ní cítit, takže vůbec nevíme, co můžeme od těhle lidí dál čekat. Jen jsem se chtěla zeptat, jak případně řešit tyhle věci, když sem budou chodit bez našeho vědomí a ohánět se tím, že máme do měsíce vypadnout. Máme nový byt,ale nastěhovat se můžeme až v listopadu. :-(
Odpovědět
1
2
Pronajímám byt a v situaci, kterou popisujete, můžete bez problémů ukončit jednostranně smlouvu. Hlavně se ujistěte, že máte fotodokumentaci a že jste uhradili veškeré svoje závazky.
Odpovědět
@skunkos Můžete to podložit odkazem na nějaký konkrétní paragraf? Též pronajímám několik nemovitostí, mimo jiné 5 bytů a myslím, že mám o věci poměrně široké právní povědomí. A nezdá se mi to zdaleka tak jasné, jak to píšete. Samozřejmě tazatel může zkusit smlouvu vypovědět, ale pokud je pronajímatel svině (což asi v tomto případě je), může podat k soudu žalobu na neplatnost výpovědi a pak vymáhat nájemné. Nebo mi něco uniká?
Odpovědět
@m_i_r_e_k Že to je jasné tady nepíšu. Paragraf jsem tu už zahlédl. Jedna věc je viditelná vada bytu, druhá věc je skrytá vada tedy zatékání v tomto případě. Jsem si celkem jistý, že pronajímatel by u soudu neobstál.
Odpovědět
Profilova fotka
Závazky jsme již uhradili. Takže pokud to správně chápu tak v tomto případě smlouva pozbývá platnosti? Tím pádem mám nárok okamžitě odstoupit? A když jsem nic neporušil a nepoškodil a byt jim vrátím v původním stavu jak je ve smlouvě uvedeno, tak mi oni musí vrátit Kauci?
Odpovědět
@jiri_honkis O tom dost pochybuji. Buď je nějakým způsobem přimějete k dohodě (což je v těchto případech zdaleka nejlepší řešení), nebo s nima budete velmi složitě bojovat. Takové boje ale mohou stát nervy, peníze a léta u soudů. Nevěřte tomu, že jim pošlete výpověď a obratem vám přijde kauce. Pokud je to nějaká problémová firma, tak z nich budete těžko tahat kauci i kdybyste měl všechno v perfektním pořádku a odstěhoval se po uběhnutí smlouvy. Bohužel zákony dost často stojí na straně padouchů - ať už na straně nájemníků nebo pronajímatelů. Jediné funkční řešení je prevence. Se sousedy jste si měl popovídat ještě před podpisem smlouvy... Teď už vám zbývá buď velmi tvrdě vyjednávat a jednat na hranici zákona, nebo se vykašlat na ztráty a jít o dům dál. Nebo třetí možnost, vydržet pár měsíců a odejít ve standardní výpovědní lhůtě.
Odpovědět
Profilova fotka
Mockrát děkuji za rady. No pokusím se to vyřešit samozřejmě tom příjemější cestou pro obě strany. A pak dám určitě vědět jak to celé dopadlo. Každopádně jsem na internetu narazil na fórum které se týká přímo této firmy a lidé tam také mají s nimi potíže.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?