Nerovnosti mezi místnostmi na nově položené podlaze

26. lis 202030

Dobrý den,

máme nově udělánou vinylovou podlahu, jedná se o kombinaci lepeneho a click vinylu. Problém je ten, že mezi 2 místnostmi to podlahar položil tak, že je tam schod cca 2mm a že to schová prechodova lišta.

Je to nějaký standard, že je to tak ještě ok? Opravdu to prechodovka schová? Přeci bude nakrivo a bude to nejen vidět, ale i cítit, ne?

Moc děkuji.

  • Myslím, že to vůbec nepoznáte. My máme click, ve všech dveřích jsme dělali dilatace s lištama. A 2x přechází click na dlažbu a skok byl větší, a prostě to lišta schovala. Nakřivo to opravdu není a když přes lištu přecházím, tak to taky necítím, protože na ni nešlapu třeba prsty nebo patou, ale klenbou, protože je to tak prostě příjemnější 🙂

  • @evoosek  Nepoznáte to a normálně se to tak dělá, když se kombinují 2 typy podlah.

  • 2mm schod no to podlahář teda hrozně ujel 🙂. Teď vážně, je jasné, že lepený vinyl a vinyl pod, který se dává podložka se nemůžou sejít v rovině. Mezi napojením se dává přechodová lišta a tu buď dáte na hmoždinky a nebo jsou takové, které mají po stranách silikonové lepidlo a stačí, když to přitlačíte na zem a nemusí se to vůbec vrtat. Přechod nepůjde vůbec poznat při 5mm natož při 2mm.

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?

    Hledat pouze v názvech témat