Rekonstrukce 3+1 cihla - rady

4. kvě 201650
avatar
Autor

registrovaný 29. 4. 2016

2 příspěvky ve fóru

29. dub 2016

Dobrý den, ahoj,
rád bych požádal o jakékoliv rady ke kompletní rekonstrukci bytu. Počínaje hledání firem, uzavírání smluv, konče realizací rekonstrukce - poznatky typu "nedávej kuchyň místo obýváku, protože budeš muset mít moc horizontální trubky a bude se ti ucpávat odpad. Bohužel nemám žádné stavební zkušenosti, ale na čem si člověk může nejvíc ušetřit? Palicí do zdí při změně dispozice mlátit taky umím 🙂.
Nechcete někdo pomoci s rekonstrukcí, a pak pomoci mně, abychom oba ušetřili? Já budu svaly a vy to budete řídit třeba 🙂.
Chtěl bych se vejít do 500, ale ani pořádně nevím, co kompletní rekonstrukce všechno může obnášet - podlahy, zdi, dveře, kuchyň, koupelna...odkud začít?
No, vím, že je můj dotaz trochu moc obecný, jen nevím, odkud se začít orientovat 🙂.

Mějte všichni krásný den a díky za jakoukoliv reakci!
Tom

 • avatar

  registrovaný 18. 9. 2015

  6 příspěvků ve fóru

  29. dub 2016

  Nejdřív by to chtělo celý komplexní návrh, protože souvisí se vším.
  Plánek s rozměry. P

 • avatar

  registrovaný 17. 8. 2010

  86 příspěvků ve fóru

  29. dub 2016

  Také je dobré vědět jak je byt starý, z čeho je postavený, jaké jsou tam rozvody, okna, podlahy... Každopádně ať jde práce od ruky a s výsledkem jste spokojení. 🙂

 • avatar

  registrovaný 23. 4. 2013

  773 příspěvků ve fóru

  3. kvě 2016

  @tomik84  tak tak, nejdřív sem dej plánek bytu, tak ti někdo poradí s dispozicí, pokud se týká ceny, tak do 500 000 se vejít určitě zvládneš. Vzhledem k vyšším celám v Praze se doporučuju mrknout i na dodavatele odjinud, možná to vyjde lépe.
  Každopádně okna, dveře - nech si udělat více nabídek, rozdíly u nás na 4 oknech byly víc jak 10 000
  hodně tipů na zlepšováky najdeš přímo tady na MS, koukej se lidem do alb, jak mají udělané byty a domy. Já se tu např. inspirovala hodně u uživatele golfino, máme podle něj LED světýlka na chodbě s časovým spínačem a je to boží, už si to takhle podle nás dal do domu náš elektrikář a truhlář. Máme kuchyni od truhláře na míru, budeme mít od něj i veškerý nábytek - skříně a máme od něj i světla (mimochodem ta do 4 pokojů stála včetně LED žárovek cca 9 000, což je celkem v poho). mrkni ke mě do alba,je tam vlastně vyfocený celý postup rekonstrukce, kdyby jsi chtěl kontakt na šikovného a ne drahého truhláře, pošlu, není to od nás do Prahy na konci světa.
  Jinak, základ je mít namyšlené, jak co bude - tedy návrh buď samonávrh nebo architekt. Pokud budete bourat nosné konstrukce, je třeba stavební povolení, pokud ne, stačí ohláška na stavebním úřadě - jen tam zajdeš s plánkem, jak budeš bourat a ohlásíš to. Doporučuju před samotnou realizací obejít sousedy a upozornit je na hluk a prach atd... jsou pak vstřícnější. Pak byt vyklidit a začít případně bourat, následuje vyzdění nových příček, nové natažení odpadu, pokud měníš dispozici, elektrika, následně výměna oken a jejich zednické zapravení, parapety, škrábání omítek, pokud je třeba, natažení perlinky, fajnové, vylití podlah, obklad koupelny, wc, položení dlažby, pokládka podlah, výmalba, kuchyně, nábytek, stěhování. 😉 Ideálně hned jak budete mít návrh, jak bude byt vypadat si udělejte cenovou nabídku na okna, dveře, začněte vybírat sanitu, obklady a dlažby, podlahy. Dodací lhůta je až 8 týdnů, tak je super mít rezervu - nám řekli 4 týdny, trvalo to 8 a na ta okna jsme fakt čekali a stál nám zedník a ostatní práce.... takže doporučuju, pokud víte rozměry oken, nechat si hned udělat nabídky.

 • Sponzor fóra
 • avatar
  Autor

  registrovaný 29. 4. 2016

  2 příspěvky ve fóru

  4. kvě 2016

  Všem vám moc děkuju. Jenies, jsi úžasná, určitě se podívám k vám do alba. Ten plánek teprve musím vytvořit, já se do bytu dostanu až 1.7., ještě tam bydlí paní. Po pravdě já prozatím ani moc netušil, co všechno to bude obnášet, takhle popsaná kostra je pro mě dost dobrým pomocníkem, včetně těch poznatků o sousedech a tak (donesu jim buchtu 🙂).
  Okna jsou tam nová, měnila se v celém baráku, tak tohle je asi jediná položka, kterou bych mohl vynechat, jinak jak říkáš, bude to úplně komplet. A ty světýlka chci taky! 🙂)

 • avatar

  registrovaný 18. 9. 2015

  6 příspěvků ve fóru

  4. kvě 2016

  Je nejlepší pořádně to promyslet a pokud nejsou zkušenosti, oslovit designera.

Přidej příspěvek

avatar

  Nenašli jste co jste hledali?