Rekonstrukce bytu 2+1 51m2 - cena?

Ahoj, chci se prosím pěkně zeptat. Plánuji rekonstrukci staršího bytu ze 60. let (Praha 10, cihla) a vůbec nevím jak je to s cenami. Oslovil jsem pár firem a chtěli (podle mě) neskutečný peníze. Za kompletní rekonstrukci (bez kuchyně, bez vestav. skříní, bez ničeho) 700 tis s dph. Rozsah (přikládám plánek): bourací práce, vytrhání parket vč. asfaltu, vyzdění jádra, vyzdění příčky. nová koupelna (zavesny wc, geberit konstrukce, odtok. žlaby, umyvadlo), stěny klasika (oškrábání, lepidlo? penetrace, štuky, malba, perlinka dle potřeby). Podlahy (dohonění výšky ideálně mokrou cestou cca 3 cm), finální krytina plovoucí vinyl (cca 800,- / m). Kuchyň jen příprava voda, odpad, elektro, digestoř komín, Nová elektro v celém bytě vč. přípravy na indukci. Chodba, koupelna podhledy. 3x interierove dvere. Výměna radiátorů vč. asi i úpravy rozteče (Korado Hygiene), + výměna registru v koupelně a vyvedení na kombinovaný žebřík (asi taky Korado). Já očekával cenu nějakých 400 tis. Chápu že když si pak vyberu obklady a dlažbu za 800,- za metr, tak o to se to pak navýší, i to samé co se týče zařizovacích předmětů. Ale začínat na částce 700 tis. Kč, tak v tom pak jsem ne-li za milion. Pak mi napsala ještě jedna firma, která chce bez DPH nějakých 550 tis. Kč. Má někdo prosím představu kolik by to tak mohlo stát? na byt 2+1, 51 metru mi to přijde opravdu dost peněz. Děkuji,
Odpovědět
Před pár lety jsme dělali svépomocí rekonstrukci 2+1 nějakých 60m2 a vyšlo nás to na 500tis včetně kuchyně. Všechny podlahy pryč, nový beton, část stěn na cihlu, nový rozvod vody, topení, elektra, všude snížení stropů, nová příčka, repas oken, 5x dveře včetně zárubní, laminátová podlaha, radiátory, kotel, nahození stěn, bezpečnostní dveře, kuchyň byla bazarová, koupelna, WC. Prostě od základů nový byt.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme před rokem zrekontruované 3+kk, 70 m2 a dopočítali jsme se cca 800 tisíc, vyjma oken vše od podlahy ke stropu nové, něco málo svépomocí, rozpis můžu poslat.
Odpovědět
To mate dobre castky. My to meli i s elektrikou, okny, kuchyni spocitane na cca 1,5mil. (3kk,taky 70m2) Ale od firem. To je castka, ktera skoro trojnasobne prekracovala nas rozpocet, takze nakonec budem postupne delat sami s obcasnou pomoci zivnostniku na odborne prace. Jinak jsem vzdy pocitala: castka za material = castka za praci. Ale to plati asi pri jednotlivych ukonech a ne na klic.
Odpovědět
2 roky zpět jsme rekontruovali stejně velký byt. Fotky mám v albu. Jediné co zůstalo stejné tak dispozice a okna. Vyšlo nás to na necelých 400 tis ale to je jenom materiál (vč. kuchyně) všechny práce vyjma položení lepeneho vynilu a kuchyně na míru jsme si dělali sami. Manžel je elektrikář a vodo instalaci a obklady nám udělal známý zadarmo, protože mu manžel udělal na oplátku ele v baráku. Kdyby nám to dělala firma tak jsme na těch 700 tis.
Odpovědět
@jitulka89 oprava - necelých 300 tis ne 400...
Odpovědět
Resili jsme podobnou plochu, rekonstrukce svepomoci bez bourani a papirovani (u vas bude jen 10-20 tisic za stavebni povoleni). Celkem nas to stalo pred 6 lety 350 tis. = rekneme v nizsim standardu provedeni (dvere za 2 tisice, obklady 300 apod). Rozpocet mam v albu. 700tis za byt mi prijde jako realna castka, pokud jsou v tom elektoro, vytapeni, obklady, sanita, dvere.
Odpovědět
@auzivatel Byt 3kk (85m2) jsme rekonstruovali před cca 4 lety a vyšlo nás to už tehdy na cca 800-850 tis. I s kuchyní, ale skromnou a malou. Nic luxusního tu nemáme, střed. Dělalo se vše kromě nových oken - podlahy většinou zbrousení starých parket, někde nová krytina, nové dveře, koupelna s WC, nová příčka, rozvody elektřiny, radiátory s kotlem...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Ahoj, akorát jsem nyní dorekonstruoval 2+1 50m. Většinu prací jsem si nechal dělat řemeslníky nebo menšími firmami. Vešel jsem se komplet se vším na cca 300 tisíc. Co jsem dělal sám: vyklizení bytu, bourací práce, odvoz suti, pokládka plovoucích podlah a drobné práce okolo. Všechny zednické, instalatéřské, obkladačské, elektřikářské práce dělali řemeslníci. Mám komplet nové jádro, nové rozvody vody, odpadů, elektřiny, internet po bytě, snížené stropy, komplet udělané nové omítky, obložkové zárubně s dveřmi, kuchyni na míru. Kdyby někdo chtěl vědět konkrétní částky, nebo fotky stačí se ozvat.
Odpovědět
@daniel_peterka nemohl byste mi poslat rozpis prací a položek? Byla bych moc vděčná, chystám se příští rok na rekonstrukci a potřebuji představu od které se odpíchnu. Díky moc
Odpovědět
Udělal jsem známému rekonstrukci bytu 3+1 za 170 tis., ale to se tím neživím, jinak bych to asi taky zvedl 🙂. Já chtěl míň, to mi dal on.
Odpovědět
Profilova fotka
Chci auto, délka 4,2m - kolik bude stát ?
Odpovědět
Profilova fotka
my teď děláme rekonstrukci, to samé co chcete vy.. byt 60. let, P10, 60m2, z 2kk jsem udělali 2+1/3KK. nemáme vše hotové a už jsme na částce kolem 400tis. Hodně věcí svépomocí... jen elektřinu a obklady nám dělal řemeslník... jinak nám chybí topení nějaké dveře.. zařízení... teda cenu máme i s kuchyní, která vyšla na 100 i se spotřebiči...
Odpovědět
Článek se načítá
My sme platili do nejakých 500tis ale niečo som porobil aj sám ako podlahy, obklady a tak. A dávali sme aj lacnejšie produkty.
Odpovědět
Profilova fotka
@daniel_peterka Dobrý den! Zajímaly by mě ty jednotlivé položky a místo rekonstrukce. Liší se ceny dle polohy bytu? Děkuji
Odpovědět
Nepoptávej velké firmy ale jednotlivé dělníky. https://www.edb.eu/sk-firma-695214-vl...
Odpovědět
@zuzana_pothe Dobrý den, místo rekonstrukce je Louny (cca 60km od Prahy). Pokud chcete poslat položkový rozpočet, napište mi SZ a můžeme se domluvit.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den, Já akorát dokončuji rekonstrukci, Také byt z 60 let, 52m2, Petřiny. Nová elektřina, jádro, kuchyň, okna, oprava zdí. Dělal jsem si sám co jsem zvládnul (bourání, sekaní ele., vymalování) Se Vším všudy jsem v tom za 350K. Ještě mi chybí nějaké skříně a drobnosti. Takže cca kole 400K. Všechno přes různé řemeslníky.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak na tohle odpovědět bohužel nemůžu. Sice jsme dokončili rekonstrukci celého bytu před pár měsíci, ale my si nechávali dělat interiér od této společnosti: http://www.pwinterier.cz/. Takže se naše cena vyšplhala o dost výš. Ale rozhodně toho nelituji! Na náš nový byt jsem pyšná a moc se těším, až se rozvolní opatření a my budeme moct udělat nějakou kolaudačku!
Odpovědět
Profilova fotka
@daniel_peterka Dobrý den mohl bych poprosit o nějaké info k rekonstrukci a fota třeba , děkuji
Odpovědět
@jan_bartos Dobrý den, komplet jsem rekonstruoval 2+1 52m2 - nová elektrika, rozvody internetu, odpady, voda, jádro z ytongu, nové omítky, sdk v celém bytě. Foto přikládám. Pokud by Vás ještě něco zajímalo, stačí se ozvat.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dá se to udělat komplet z Obi svépomoci za 300 tisíc a nebo ti nebudou stačit 3 mega. My jsme rok zpátky kompletně kromě oken rekonstruovali byt 90 metrů čtverečních a jsme tam se vším na 1 500 000,- Počítám do toho všechno, tv, doplňky, rolety, nábytek, PlayStation apod. Hodně štěstí
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?