Rekonstrukce bytu, 76 m2 (pomoc s dispozicí atd.)

8. čvn 202060

Ahoj,

čeká nás rekonstrukce bytu panelového 3+1.
Jedná se o byt s rozponem nosných stěn 3,6m. Čeká nás kompletka, tzn. rozvody elektřiny, plyn, vzduchotechnika, změna dispozice(?), podlahy, ... Bytový dům je po revitalizaci, tzn. okna jsou v plastu, zateplená budova, balkony.

Posílám námi navrženou dispozici k posouzení místním co mají zkušenosti. Je to v pohodě? Případně nějaké návrhy co by se dalo v tomto typu bytu vymyslet?
Nejsme si jisti chodbou, jestli tím zbytečně nepřicházíme o prostor. Za každý návrh budeme moc rádi, nemáme s podobnými věcmi zkušenosti tak nám to může dodat inspiraci.

Díky,
Radek

 • Zrušte pruchodak, využijte ten prostor a do kuchyně choďte přes obývák. Měli jsme to tak v podobném typu bytu (jen ty dveře do op z kuchyně jsme museli bourat nově) a bylo to ok.

 • @zmrz_lina  Jistě, průchoďák nás při první návštěvě bytu dost překvapil. Je to původní stav, celé umakartové jádro poletí pochopitelně ven, tímpádem i tato "super" zkratka do kuchyně zmizí z povrchu zemského 😃

 • @radek_chvila  už jsem upravila svůj příspěvek, všimla jsem si až pak, že pruchodak je stav aktuální.

 • Sponzor fóra
 • Prostor WC a koupelny využijte v celé šíři, vstup do kuchyně z OP. Také jsme měli byt s touto šířkou nosných stěn od sebe a veslo se mi mezi ně WC a koupelna s vanou, dvojumyvadlem a prackou a sušičkou na sobě.

 • Pred nekolika lety tu byla realizace prestavby totozneho bytu. V kuchyni udelali loznici, pridali ji cast koupelny, WC a cast linky. Vchod do loznice byl z obyvaku. Koupelnu a WC udelali vedle nove loznice. V obyvaku vybourali stenu do pokoje s balkonem. Leva cast nove vznikle velke mistnosti byla jidelni, prava obyvakova. Uprostred na stene, za kterou byla nove vznikla koupelna, dali kuchynskou linku, proti ni (myslim) ostruvek. Za me to bylo skvele reseni. Kdybych to popisovala nesrozumitelne, muzu to nacrtnout 🙂

 • Jestli můžete načrtnout tak budu určitě rád.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat