Rekonstrukce bytu v r. 2014, čeká někoho?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, čeká někoho rekonstrukce bytu či už rekonstruujete?
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 Jinak teda původní plán byl, že až se vrátím z Norska, tak se ani nevybaluju a rovnou se stěhuju :D myslím, že o tom si mlžu nechat zdát
Odpovědět
Profilova fotka
Tak se taky přidávám k rekonstruujícím :-) Předěláváme panelákový byt 3+1, o víkendu jsme začali s demolicí jádra a kuchyně a musím teda říct, že upřímně obdivuji ty, kteří se pustili do rekonstrukce starého domu, mně stačí ten byt, kdy nemusím upravovat žádné nosné konstrukce a vnějšek a už tohle je plno starostí a práce (nečekaně že) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, též se letos chystáme rekonstruovat. Byt velikosti 4+1 s tím, že půjde hlavně o jádro a s ním spojenou kuchyni s chodbou. Ale už teď vím, že toho půjde na rekonstrukci víc :-) Přikládám obrázek stávajícího stavu a po reko. Máte k tomu nějaké nápady? ;-)
Odpovědět
@domisek999 Buď ráda, že je sice pomalý, ale precizní. Já bych u nás v koupelně i na záchodě nějaké ty chybky našla, ale co už.
Odpovědět
Profilova fotka
tak nás snad letos taky čeká rekonstrukce panelákového 3+1.. aktuálně jsme ve stádiu, kdy čekáme na schválení hypotéky, což bychom měli tento týden vědět. V bytě je potřeba vyzdít jádro, udělat kuchyň, podlahy, vyměnit topení, dveře a spousta maličkostí okolo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 mám na to takovou šikovnou širokou špachtli (asi 10cm), s tou mi to jde rychleji než s tou normální. Jinak taky - přetřu štětkou, počkám, přetřu znova a škrábu, ale tak rychle jako tobě mi to nejde :) @yamsick vítej mezi námi :) mám to s tím cestováním trošku podobné, i když naopak - přítel jezdí každý měsíc na dva týdny na zahraniční služební cestu a já se tady čertím, že to jde pomalu, že se tímhle tempem nenastěhujeme ani do Vánoc :) takže držím palce, ať je toho hotové co nejvíc, až se vrátíš! Jak se Vám to tak sešlo, že rekonstruujete zrovna když jsi v zahraničí? @monny3 @fair @dany69 ahoj holky, vítejte :)
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae tak to naprosto chápu, ale snad to stihnete a do Vánoc budete bydlet v krásném zařízeném bytečku ;-) Sešlo se to tak, že cca v září příteli nabídl jeho taťka, že platí pořát za služby v babiččině bytě, ale nikdo tam nebydlí, protože babička je v LDNce. Měli a výběr pronájem nebo prodej nebo si ho mohl mít přítel k dispozici. Pronájem zavrhli po diskuzi s mými rodiči, kteří pronajímají asi 10 bytů a už jsme měli opravdu hrozné nájemníky, tak je to odradilo. Prodávat se jim moc nechtělo a přítel se rozhodl, že ho teda vezme, pokud s ním ale budu bydlet :-D Tak jsem řekla, že do toho půjdu, ale jen když se ten byt zrekonstruuje (koukni na fotky, v tom bych nechtěla bydlet, navíc jeho babička byla hodně silný kuřák, už se pomočovala apod., takže budu ráda, kdy se to předělá, nově vymaluje atd.) No, jenže už jsem měla schválený Erasmus v Norsku, a nechtělo se mi o tu příležitost přijít :) ono stejně, i když se vrátím, tak to bude jen takové bydlení napůl - pracuju a studuju v Praze, bydlím v Ostravě, takže půlku týdne trávím jinde :-( Uff, to byla vyčerpávající odpověď :-D
Odpovědět
@monny3 @fair @dany69 ahojte, je fajn, že jsou další do party, co budou vrtat do panelu, prášit a tím prudit sousedy :-D , takže hodně síly do reko :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 Přesný popis, včera jsem teda nebyla na místě činu když práce probíhali, ale přítel referoval, že to bylo slyšet 500 metrů od baráku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 díky za milé přivítání :-) jo na reakce sousedů se moooc těším, teďko bydlíme v pronájmu a zrovna nám nad hlavou dorekonstruovali, takže sama vím jak moc příjemné to je :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Prosím o radu, chystáme se ne rekonstrukci bytu, který je prozatím ještě družstevní. Potřebuju souhlas družstva když chci dělat nové jádro? Vůbec v tom neumím chodit tak netuším co vše musíme zařídit a budu ráda za rady zkušenějších :-) Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@mazlik02 vím, že my jsme potřebovali podle nového občanského zákoníku souhlas ostatních vlastníků bytů (na schůzi muselo být alespoň 70 % vlastníků) - ale my máme osobní vlastnictví a navíc řešíme i nosnou stěnu a museli jsme to dodat na SÚ..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mazlik02 už máte převedený byt na sebe? a ano je potřeba souhlas družstva, dostali jsme formulář, kde se zaškrtá všechno co plánujete v bytě dělat
Odpovědět
Profilova fotka
@dany69 aha, tak děkuju za radu :-) zatím jsme ve fázi rezervace a schvalování hypotéky, ale vzhledem k tomu, že máme doma 4 měsíčního mimíska tak vše zjišťuji dopředu. Potřebuju aby vše proběhlo pokud možno co nejrychleji.
Odpovědět
Profilova fotka
@mazlik02 tak to jsme na tom úplně stejně.. :-) taky čekáme na schválení. Nevím teda jak vy, ale kdybych věděla co vím teď, tak do družstevního nejdu ani náhodou. Přítel se právě byl ptát na družstvu jak je to s převodem do osobního vlastnictví a s tou rekonstrukcí. Žádost o rekonstrukci musí dát majitel bytu, dá se to udělat i tak, že dá ten současný a uvede, že je to na žádost budoucího vlastníka, aby to bylo rychlejc vyřízený. Jinak prý konkrétně u nás trvá převod družst. podílu týden (makléř tvrdil na počkání) a vyřízení žádosti o rekonstrukci prý dalších asi 14 dní.
Odpovědět
Profilova fotka
Díky za přivítání :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@yamsick Tak možná lepší že jsi pryč, to nejhorší tě nepotká a přijdeš částečně do nového, takže takové fajn překvápko ;-) Jinak další výhodou je, že nemusíš řešit problémy se sousedama :D
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 Tak už máme obložený záchod a zeď okolo vany. Tenhle týden s tím fakt pohnul, až tomu nemůžu uvěřit :-D A co vy? už máte kuchyň? My byli včera vybrat dveře. budou bezfalcový. fakt jsou falcový hrozně drahý, navíc jsme chtěli zarovnání směrem do chodby, ale dveře se otevírají do pokojů, takže by to stejně bylo k ničemu :-D Jinak co se týče značky, tak asi Porta Doors nebo Boulit. Jinak povrch budeme mít z lamina. máme bafana a ten by fóliovaný dveře mohl snadno poškrábat, i když váží jen 2,5kg :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae jak jsi pokročila? už máš doškrábáno? :-)
Odpovědět
@domisek999 no super, to je fajn, že se to pohnulo :-) . Jo jak píšeš, ty dveře jsou fakt drahé. Taky jsem nad tím teď přemýšlela, že budeme otvírat vše do pokojů, takže efekt z chodby vlastně žádný. U nás zatím vede Portadoors. Tu druhou značku co píšeš, vůbec neznám, musím se podívat. Jéé a co máte za hafana? Včera byl u nás stolař, do 14dnů, by kuchyň měla být. Bohužel měl teď před náma dvě velké zakázky, ale tak s tím sem počítali, že si počkáme. Už se ale nemůůůůůůůžu dočkat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@monny3 @fair @dany69 @mazlik02 vítejte holky mezi námi :-) Je hezký jak se to tu zaplňuje. Více hlav víc ví, že? :-) @monny3 pokud nebudete dělat elektriku, a zásah do nosných zdí, tak to ještě celkem jde. my si fakt užili. no a o sousedech ani nemluvím. tomu pod náma asi doneseme flašku až se nastěhujeme, abychom si zlepšili sousedské vztahy :-D A plánujete i nějaké prostorové změny? @fair já bych spojila kuchyň s jídelnou a obývákem. přijde mi to ve tvém případě o dost praktičtější. a koupelnu zúžila a protáhla ji až do místa kuchyně, viz. obrázek dole ;-) @dany69 topení jsme také měnili. měli jsme jich 6, ale za linkou nám přišlo zbytečné, tak jich máme 5 a vyšlo nás to se vším všudy na 20 000,-. na to že jsme měli rozpočet 10 000,- nás to trošku zaskočilo, ale je to tak daleko lepší :) oproti litiňákum je teplo skvěle regulovatelné ;-) @mazlik02 i my jsme kupovali družstevní byt a jsme ve fázi převodu do OV. U nás to jde jen 2x do roka a i když jsme to stihli v zimním termínu, zapomněli jsme doložit jeden dokument a teď se modlíme, aby nás ještě stihli převést teď a ne až v půli léta. Máme podmínku v hypo, že do půl roku od koupi musí být převedený, jinak se razantně zvýšej úroky 8-( A co se týče rekonstrukce, dávali jsme žádost na družstvo (jejich formulář, který musel být schválený i správcem domu). Je u nás velká většina družstevních bytů jak bytů v OV, tak s tím nebyl takový problém. Ale řeknu vám holky @dany69 @mazlik02 vyběhání hypo a družstva.. je to běh na dlouhou trať. My jsme prvě kontaktovali realitního makléře začátkem května a až v říjnu jsme měli klíčky od bytu. A jelikož už jsme byli fakt netrpěliví, nečekali jsme na schválení družstva a začali asi o 14 dní dřív, než jsme měli. Ale upřímně, nikdo nic neřešil :-) Fuha, to jsem se zase jednou rozepsala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 hele, tak kuchyň nám vyjde nějak nastejno. A za těch 14 dní bychom mohli mít snad i podlahy. I když si myslím, že to bude spíš za 3 týdny. No hlavně aby bylo vše do velikonoc. Čekáme návštěvu ze Slovenska (přítelovy rodiče), tak ať je vše tip ťop :-D Jinak Boulit je český výrobce dveří. dveře ve fólii ani nedělá, je trošku dražší, ale kvalitní. i když máš uvnit takový ten skládaný papír a ne dřevotřísku, tak bys do toho musela praštit nevím čím abys to prorazila. A samotní výrobci říkaj prodejcům, ať lidem rozmlouvají dřevotřísku jako výplň. pak jsou dveře těžší a panty více namáhaný :) hrozně se nám od nich líbí tenhle typ dveří, ale je o dost dražší, když má bezrámové sklo či jak se tomu říká 8-)
Odpovědět
@domisek999 Dík za info, mrkneme na to s manželem. Taky jsme se setkali s tím, že doporučovali uvnitř voštinu, přesně kvůli pantům. No vidím, že máte stejný problém jak my. Líbí se nám styl dveří jak si dala fotce a pak ještě tyto. A přesně jak píše, líbí se nám bez toho rámečku kolem skla, ale ten cenový rozdíl, je docela dost velký. Jenže nám se to s tím rámečkem vůbec nelíbí :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 tak přesně na tyhle dveře jsme také koukali. Ani nám se s rámečkem kolem skla moc nelíběj. A už vím je nacenili? My teprve čekáme na nacenění těch prvních, tohle bych viděla jako druhou variantu :-)
Odpovědět
@domisek999 ne nacenění nemáme, my zatím řešíme jak to vůbec zaplatíme, protože zlaťáčky došly :-( . Byli jsme ale v Polsku, tak máme přímo katalog z cenama, takže nějaká představa je. Spíš vybíráme, ať máme představu, co chceme. Teď je podstatná kuchyň, pak přijdou na řadu dveře.
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 No, u nás je to hoodně podobně. i nám se zlaťáčky nějak rozkutálely ani pořádně nevím jak. Chtělo by to oslíčku otřes se.. neznáš nějakého? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 díky za přivítání :-) nám konečně dneska schválili hypotéku a zítra jdeme podepsat smlouvy do banky.. původně jsme si plánovali, jak do konce dubna bydlíme, o tom si můžeme nechat akorát tak zdát :-D fakt se to hrozně táhne a to ještě nemáme zažádáno o povolení rekonstrukce. prý se musí nechat udělat revize elektra kvůli indukční desce, protože zatím je tam plyn.. jsem ráda, že je nás tady víc ve stejné situaci :-) ty jo, my ty radiátory taky počítáme do 10 000,- přítel se byl někde ptát a tam mu pán řekl, že je to reálná cena tak uvidíme kolik bude realita...
Odpovědět
Profilova fotka
@yamsick Koukla jsem na fotky do Tvého alba a chtěla jsem napsat něco jako "není to tak hrozné" a pak jsem uviděla WC a koupelnu...tedy vzhůru do rekonstrukce :-D užij si Erasmus, taky jsem byla a nikdy bych to nevzala zpátky, je dobře, že sis to nenechala ujít! @domisek999 pořád škrábu, to snad nikdy nebude hotové :-p zbývá mi chodba a jeden (obří) pokoj, snad to příští týden dotáhnu...nebo ten další.. :-) @mak07 byli jste v Polsku omrknout dveře? Jak to tam vyjde? Koukala jsem na webovky nějakého hobby marketu, kde měli ceny, a vycházelo to velmi dobře. Jak na Tebe ty dveře odtud působí? Nerozpadnou se po cestě? :D Otázka do pléna: máme zbouráno, co jsme chtěli, brzy bude oškrábáno. Chystáme: natahat novou elektriku, udělat sádrošové stropy, omítky, podlahy, vyměnit okna, položit podlahovku do dvou místností, srovnat podlahy, položit lino,vyměnit radiátory (ty už mám koupené), obložit koupelnu a WC. Jaké byste volili pořadí prací? :-| abychom třeba nepoložili podlahu a pak si ji nezničili při omítkování... Nějak se v tom s přítelem koupeme a nevíme, co dřív.. Já navrhuju: rastry na sádroše (strop), pak elektriku, průběžně někdy okna (to je záležitost jednoho dne), sundat radiátory, natahat omítky, připevnit radiátory, obložit koupelnu a WC, zavřít stropy, položit podlahovku, vymalovat, vyrovnat podlahy, položit lino. Co vy na to, holky, dává to smysl? ;-) Díky za případné rady a zkušenosti :)
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae ze všeho nejdřív bych vyměnila elektriku. Bude z toho hrozného prachu a čím míň na čištění, tím líp. Pak okna s radiatorama (sundat), odmítnout stěny, sádroše, topení, koupelna (nevím jak vy, ale my dávali sádroše i do koupelny na stropy, tak proto obklad až po nich), a zbytek bych nechala jak máš :-) No, ještě si máknete, ale přeji ať to jde dobře od ruky :-)
Odpovědět
@izakovae jj v Polsku. Tak tam jsou dveře které prodávají všude tady - Portadoors, Invendo, Erkado, Dre..... Takže cena je přímo u "zdroje" lepší, i přijedou do bytu, zaměří, pak ti udělají kalkulaci a namontují.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?