Rekonstrukce bytu v r. 2014, čeká někoho?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, čeká někoho rekonstrukce bytu či už rekonstruujete?
Odpovědět
@izakovae určitě první vysekat, nachystat drážky na elektriku, pak okna, radiátory, sádroše, fajnovů až budou zaklopené stropy, pak postupně ty další věci. Ať se daří :)
Odpovědět
Profilova fotka
Když to tu čtu, tak jsem fakt ráda, že máme byt v OV už dlouho a nemusíme řešit hypotéku a případně družstevní byt, jsem nedočkavá jako všechny ženský, to musí být nápor na nervy to čekání. @domisek999 zeď mezi obývákem a kuchyní už máme probouranou a drážkování elektriky nás, potažmo s ohledem na hluk a prach sousedy, teprve čeká :-) Já zase přemýšlela že sousedům na patře musím koupit nové rohožky, všichni je budou mít totálně plné prachu než skončíme :-) @izakovae děláme skoro stejný věci jako vy, jen teda okna nemusíme naštěstí měnit. Máš to vymyšlené správně, nejdřív namontovat rastry, protože si přes ně elektrikář tahá kabely. Pak záleží co máte za topení, jestli bude navrtané do zdi nebo na nožkách, kdyby na nožkách, tak je lepší nejdřív udělat podlahu, abys topení pokládala už na novou podlahu. A obecně nejdřív stropy a pak až podlaha :-)
Odpovědět
@monny3 To máš pravdu jak píšeš @izakovae, že první rastry a přes ně tahat elektriku, ale je důležité mít před rastrama tu elektriku, kde bude třeba sekat, mít vysekanou, pak rastry a pak tahat.
Odpovědět
@dany69 Ahoj, my jsme právě v procesu schvalování hypo, když to dobře půjde, , bude na konci dubnavyřízeno a pak teprve rekonstukce. No uvidíme, jak bude banka pružná. Máme 3+1. a co vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@jenies ahoj, my už máme hypo konečně schválenou.. teď ještě podepsat smlouvu o převodu dr. podílu, vyřídit vinkulanci pojistky a počkat na schválení rekonstrukce družstvem. Máme taky 3+1 :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Včera jsme byli poprvé na návštěvě u sousedů. Stropem.
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae Jeje, copak se Vám povedlo? Byli asi nadšení, že? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 skákali blahem :-N dělali jsme díru na trubky od radiátoru do podlahy a náhle zvonek: "už budete končit? popadala mi omítka" aha...kdosi kdysi udělal díru do betonu až do spodního patra a jako zátku tam strčil...špalek! a jak tam kluci ďoubali sbíječkou, tak posunuli ten špalek dolů a ten vyrazil omítku... Asi 10 x 10 cm, ale hrozně jsem se lekla, že jí spadly omítky v celém pokoji a bude nás do smrti nenávidět :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae Ty brďo, tak to musela mít sousedka radost :D Ale když je to jen kousek a ještě u topení, tak to jde. Já se modlím, abychom příští týden nevytopili souseda nivelačkou. spáry mezi panely jsou celkem velké a když jsme vylejvali koupelnu, tak mu to tam bohužel proteklo :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 Jo, dneska běžela na stavební úřad a nahlásila neohlášenou rekonstrukci :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae To si děláš legraci. Že to má proboha zapotřebí. místo toho aby byla ráda, že o to pečujete a záleží vám na tom, tak si jde stěžovat? to je fakt síla. A budete mít nějaké sankce? My jsme reko teda taky na stavebním úřadě neohlašovali ani nežádali o stavební povolení, ale nám bylo řečeno od družstva statika a majitele stavební firmy který v Pardubicích funguje přes 20 let, že na to žádné povolení mít nemusíme. No a jak jste vlastně dopadli? bude vám úřad dělat problémy? případně nějaké sankce? Je to děs, jak jsou lidi hnusní 8-( Držím palečky, ať to všechno zvládnete..
Odpovědět
@izakovae Tý jo, tak to přeju pevné nervy. Nám se zase stalo, že jsme sousedce odstřihli světlo v obýváku a v kuchyni. No taky žádná legrace, vzhledem k tomu, že je to nepříliš sympatická důchodkyně. Takže jsme museli provrtat v obýváku zkrz podlahu díru a tahat od nás nový kabel. A v kuchyni jsme museli u nás do podlahy vysekat drážku na kabel a tahat to k ní do vypínače. Štěstí v neštěstí bylo, že byli průchozí husí krky a nemuseli sekat u ní. I když i tak jsme museli u ní vyseknout část u vypínače a samo odpadl celý kus omítky cca taky 10x10, takže nahodit fajnovou a pak zamalovat. To jsme ještě musela nakoupit krycí folie, zakrýt jí oba pokoje, pak vše uklidit a povysávat. Chtěla po nás revizi na celou elektriku, tak ju poslal elektrikář někam, že na ty její vypínače co více méně visí na drátech jí to nikdo neudělá a že jedině co má teď v pořádku jsou ty dvě světla co jsme jí udělali. A že sa má modlit, aby jí ta elektrika nevyhořela (fakt ve strašném stavu), protože jak díky ní vyhoříme my, tak bude všechno platit, tak teda dala pokoj. Co sa týká stavebního povolení, je to pěkně blbé. Já třeba před reko na úřadě byla, vysvětlila co budeme dělat a pán mě řekl a co chcete po mě, no a poslal mě pryč, že nic nepotřebuje. Ale papír, že ohlášky nebo povolení není třeba nedají, tak pak je to těžko sousedům vysvětlovat. Naštěstí už býváme, sousedka na nás hledí jak na vrahy a když teď někdo v baráku vrtal, tak půl hodiny bušila do rádiátoru, protože samo myslela, že je to do nás. A dokonce do radiátoru tloukla i když jsem klepala řízky :-D Hodně síly a taky držím palečky, ať to všechno zvládne :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mak07 @izakovae no holky, nám "naštěstí" oproti vám vypadl jen jeden kabel od televizní antény, co je natažená v domě. takže všichni sousedi najednou byli cca dva dny bez TV. No ale jak se věci neměli, zavolali opraváře, ten to údajně opravil a jel pryč (v jiném bytě) jenže to stále nešlo,tak přijel znovu a našel vypadlý kablík u nás. byl tam sotva 5 minut a řekl si za opravu 2800,- Já myslela že mě porazí. Blbej kabel bych uměla připojit i já a on si za to řekne takovou pálku. Jinak se nám nějaké větší problémy se sousedy naštěstí vyhýbají.. :-) @mak07 a jak se bydlí v novém? už stojí kuchyň?
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 asi má :) spíš mě to překvapilo, protože v neděli se jevila jako v pohodě, zalepili jsme jí to tam, aby se z toho neprášilo, a slíbíli, že až budeme dělat omítky, tak se tam stavíme to zamáznout. A byla hrozně v pohodě, ještě jsme si chvíli povídaly. A druhý den tohle.. :-S sankce ještě nevím, dneska mám jít na ten úřad a uvidí se. Koukala jsem na internet a na stavební úřad (teoreticky) vůbec nemusíš, pokud neměníš vzhled nebo způsob užívání stavby a pokud nezasahuješ do nosných konstrukcí. První dvě podmínky splňujeme, u třetí bych řekla taky - sice jsme vybourali beton v podlaze, ale pod ním byla ještě hromada štěrku a pod tím další beton, a ten je teprve nosný, ne? @mak07 tak to jste měli taky pěknou story... no hlavně že to poměrně dobře dopadlo a je o čem vyprávět :D akorát vás asi ještě dlouho bude nenávidět :D a vy jste bourali podlahy nebo ne? to je asi jediné, na čem by mě mohl stavební úřad dostat, trochu se bojím. Jdu sama, přítel je na služebce v Německu, tak mi radili, ať kdyžtak dělám blbou :-D
Odpovědět
@domisek999 bydlí se úúúúžasně :) Kuchyň by měla stát doufám příští týden, ale ještě nevíme, protože manžel má být odjetý na služebce a já nevím jak to budu mít v práci a nechat na bytě samotné montéry sa nám moc nechce. A co vy, klapne stěhování na velikonoce, co máte nového?
Odpovědět
@izakovae jo jak píšeš, je o čem vyprávět a za čas si myslím, že se tomu i zasmějeme :-) . Ne podlahy sme nebourali, jen sme v obýváků vybrali podlahu až na beton - pryč parkety, hobru i suť. No a ono v té suti vedli káblíky od světel sousedky :-) . Jak je to ze zásahem do podlahy to fakt nevím. Já úřad přišla s původním půdorysem a v něm sem měla barevně zakreslené, co budeme dělat, jak pán zjistil, že nešáhneme na nosné zdi, tak říkal, že nic není třeba. Což třeba nechápu, protože jsem už dělala reko s bývalým a taky jsme měnili půdorys jak teď. No a tenkrát jsme potřebovali, projekt i povolení, díky bohu, že teď ne. Přesně jak píšeš, řekla bych že je chlap pryč a hrála na bezradnou ženkou, která potřebuje poradit :-) , jen doufám, že tam nebudeš mít ženskou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae teda tak s podlahama ti taky neřeknu. my pouze strhali lino a byli jsme na panelu. takže tam nešlo co víc rozebrat. @mak07 no, snad to stěhování klapne, ale bude to jen tak tak. příští týden mají přijít podlaháři naměřit kolik čeho bude třeba, co se týče vyrovnání. nejdéle 15. máme jeden typ podlahy na prodejně a 18. zbytek do kuchyně. Takže když to vyjde tak jak je to naplánované, tak 18. jsou podlahy hotový. lištovat se bude až po dveřích. Jen teda nevím, či po položení se musej nechat ustát nebo můžeme rovnou stěhovat.. Jo a do konce týdne je hotová koupelna. už to začíná vypadat fakt suprově :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 @domisek999 nuže, dopadlo to dobře, paní byla příjemná a opravdu nic ofiko vytáhnout nemohla, protože platí to, co jsem i někde vyčetla - pokud se nemění vzhled a způsob využití a neďoube se do nosné konstrukce, nemusí být ani ohláška. Na druhou stanu se tím prý stavební úřad vlastně zbavuje zodpovědnosti - pokud to pak spadne, je to na tebe. Takže mi to připadalo spíš jen takový bububu. Ale trochu mě urazilo, když se se mnou loučila se slovy, abychom byli trochu ohleduplní :-S na první schůzi vlastníků, na které jsem byla, jsem upozornila, že budeme rekonstruovat a že to bude spojené s hlukem a prachem. Do každého bytu jsem koupila lahev vína jako dopřednou omluvu a prosbu o ohleduplnost. Zatím každý víkend, kdy jsme tam byli, jsem to hlásila předem. Jak mám být víc ohleduplná, to mám poprosit sbíječku, aby sbíjela trochu víc potichu? :-D ach jo.. aspoň jsem si vylila srdíčko, omlouvám se za trapné nářky.. :-D
Odpovědět
@domisek999 tak to je paráda :) Tak my sme jak byla položená podla hned chodit mohli, ale záleží určitě co se pokládá. Co jste vůbec vybrali za podlahu? Nehorší byla nivelačka v chodbě, protože sme nemohli do bytu a tam bylo ještě tooolik práce :-)
Odpovědět
@izakovae to je dobře, že to tak dopadlo :-) Vůbec to nejsou trapné nářky :-D, naprosto tě chápu. Jj jak píšeš, poprosit sbíječku nebo jak říkal náš známý, koupit gumové vrtáky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae Tak to je super, že to dobře dopadlo :) Ale máš teda můj obdiv. mě by ani nenapadlo kupovat někomu flášu vína dopředu jako omluvu. Já jen plánuju koupit nějakou flášu sousedovi zespodu, ten asi trpěl nejvíc. Vedlejší sousedka je naštěstí napůl hluchá, tak se jí to ani tak moc nedotklo :) Naopak se o nás nese barákem, že jsme slušní a uklízející sousedé, což mě těší 8-) @mak07 nakonec budeme mít dvě vinylové podlahy, které jsme vybrali hned napoprvé. ta tmavá je od Project floors a světlá od DESIGNline - bude jen v kuchyňské části. Na fotce je i porovnání s barvami kuchyňských skříněk a vlastně jednou i nábytku v obýváku, jídelního stolu a skříní v chodbě :)
Odpovědět
@domisek999 Hmmm, to bude pěkné, hlavně ta kuchyň si myslím, že bude elegantní :) Já včera stáhla fotky do počítače, tak snad se konečně dostanu k tomu sem nějaké dát.
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 óóó, tak to se už těším :) :)
Odpovědět
Profilova fotka
@domisek999 no, asi jsem to zakřila, se sousedkou ještě budou problémy...dneska mi zase vyhrožovala řízením na stavebním úřadě, jestli ty podlahy zalejeme betonem. Někdo jí řekl, že to tutově zateče až do trámů, začne to tam hnít, trámy shnijou a za pět let se naše kuchyň proboří k ní. Já tomu teda nerozumim, ale trámy tam nikde nevidim a ani si nejsem jistá, jak beton hnije... 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae Někteří lidi jsou vážně chytráci. Asi se z nudy a ze závisti vrtaj ve věcech, po kterých jim vůbec nic není 8-( My ho mít museli a v něm bylo vše do detailu popsané ;-)
Odpovědět
@izakovae já když jsme se ptala na stavebním úřadě ohledně vylití podlah betonem, říkali, že je potřeba donést posouzení statika. Vzhledem k tomu, že jsme to nedělali, jen sem se tak tenkrát ptala, tak nevím jak to s tím opravdu je nebo není. Ale každopádně vaše sousedka tomu určitě rozumí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 @izakovae holky, tak máme termín. 19.4.2014 nastane ten dlouho očekávaný den 8-) zítra budeme mít hotovou koupelnu a hned v pátek naběhnou podlaháři. 8-) @mak07 a co kuchyň? už stojí? :-)
Odpovědět
Ahojík, my jsme se též pustili do rekonstrukce bytu. :-) Děláme na tom od ledna a konečne se blížíme do zdárného konce :-)..
Odpovědět
@domisek999 no super, tak ste se taky dočkali :-), takže už začínáš balit? Kuchyň začnou montovat příští týden, tááák se těším.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se k Vám přidavam cca za tři měsíce začneme s rekonstrukcí panelákového bytu 3+1 o velikosti 80 m čtver. V bytě jsou plastová okna ale to je tak všechno. Jinak budem dělat vše, nejhorší je že jsme s přítelem úplně neschopný a nevime s čím začít první. Všem Vám držím palečky ať jste s bytečkama spokojený :))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?