Rekonstrukce bytu v r. 2014, čeká někoho?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, čeká někoho rekonstrukce bytu či už rekonstruujete?
Odpovědět
Profilova fotka
@mellilinka @sofie0marie vítejte, holky :) co všechno budete dělat?
Odpovědět
Profilova fotka
Vrátila jsem se ze služebky a dostavilo se hluboké zoufalství, u nás v bytě jde vše celkem podle plánu, práce probíhají , vše v pořádku, ale musíme řešit mega problémy se sousedy. Předsedkyně, která bydlí nad námi, proti nám permanentně brojí, pořád si stěžuje na hluk a nepořádek, i když o víkendech neděláme radši vůbec nic. Dokonce svolala schůzi o které nám neřekla, kde se sousedy řešila co všechno jsme jim způsobili a sousedkám důchodkyním řekla, ať se s námi vůbec nebaví, když za nimi šli a chtěli jsme to s nimi řešit. Sepsala nám zápis, že můžeme za popraskanou omítku v bytech i na chodbách, že se jim deformuje umakartové jádro, že se zkřivily dvířka u stupaček atd. Neříkám, že něco z toho není pravda, ale i vzhledem k tomu, jak vypadal náš byt před rekonstrukcí věřím, že plno toho bylo už předtím, zvlášť v bytech, kde je původní zařízení 35 let staré... Jenže teď předsedkyně všem řekla, ať si to doma prohlédnou a všechno jí nahlásí, takže si teď třeba všimli, že je uvolněný spoj mezi ventilátorem na WC a větrací šachtou, což mohlo být už bůhví jak dlouho. Tak nevím co s tím, jestli si zaplatit nějakého odborníka na posudek, protože po dobrém to s nimi asi nepůjde :-(
Odpovědět
@monny3 Tak to vám teda nezávidím. Úplně vidím jak všichni chodí po bytě a každou věc, kterou mají už 20let poškozenou, hodí na vás :-( . Máte na reko stavební povolení nebo nebylo třeba? Pokud by bylo oháněla bych se tím, zašla na úřad a řešila to s nima. Pokud ne, asi bych zvažovala ten posudek. Na druhou stranu, nějaký zápis od člověka, který k tomu nemá kvalifikaci, vás nemůže ohrozit, pokud by to neřešili nějak přes úřady.
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 Stavební povolení na vyříznutí nosné zdi si vyřizujeme až dodatečně, na ostatní byla ohláška, kterou máme a se stavebním úřadem všechno řešíme. Úřednice na stavebním říkala, že paní předsedkyně je asi "nemocná", že už s ní něco řešila dříve... Ale máme posudek statika, který to celé počítal a velikost výřezu nám určil, na drážkování elektřiny máme taky od něj vyjádření, že nemá vliv na stabilitu objektu. Jenže když se tam přes den dělá něco hlučného, tak oni mají pocit, že bouráme celý byt, to nám předsedkyně už tvrdila, že bouráme už týden, za takovou dobu by byly pryč všechny zdi v bytě :-) Mít nějaký odborný posudek by bylo nejlepší, že to je normální stav vzhledem ke stáří domu a co jde opravit, bysme jim nechali opravit (prasklou omítku, odpojený větrák od vzduchotechniky v koupelně atd.). Jenže si myslím, že tím to neskončí, že předsedkyně na nás chce hodit komplet vymalování celého baráku, opravu celé vzduchotechniky atd. :-(
Odpovědět
@monny3 Pokud to řešíte se stavebním úřadem a máte posudek statika, zatím bych vůbec neuvažovala, že budete něco opravovat. Chápu, že je to těžké, ale zatím bych neustupovala, protože to taky po vás můžou chtít opravy i v dalších letech. Víš jak, řeknou ale to je proto, že jste před rokem dělali reko, vy za to můžete. Chápu třeba omítku na chodbě, taky jak se nosili osb desky, tak se kus urazil, tak sme to přetáhli a přemalovali. Jo to sme taky slyšeli, že jestli sme normální, že nemůžeme bourat zdi, no a my kromě špajzky nic nebourali. Dokonce mě sousedka říkala, že je ráda, že je konečně po půl roce klid. Jen pro info, reko jsme dělali přesně 3měsíce a 7dní :-D . Kdyby to šlo, pošlu vám poštou velikou krabici pevných nervů a pohody, tak aspoň budu držet palečky, ať to všechno dobře dopadne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 No právě, toho se bojím, že odteď bude jakýkoliv problém v domě na nás. Ještě chci v pondělí jít na stavební úřad a poptat se jich co s tím, jestli mají nějakou zkušenost. No nejhorší je, že mi to úplně kalí radost z těch nových věcí v bytě, namísto abych se tam těšila, se hrozím jaká další katastrofa se na nás snese. Tak díky za podporu, budu informovat jak se to vyvíjí a pak třeba napíšu příručku "jak postupovat když při rekonstrukci narazíte na paranoidní představenstvo" :-)
Odpovědět
@monny3 To věřím, že to kazí radost z nového bytu. Já když jsme dělala reko s bývalým, tak sme měli téměř podobné problémy, vyřizování po úřadech, vypracovat projekt úprav bytu a to vše na popud šílených sousedů. Vůbec se mě tam nechtělo nastěhovat, jediné co nás drželo nad vodou bylo, že jsou to všechno důchodci a snad brzo umřou, takže celý život nám znepříjemnit nemůžou. Vím je to strašné, ale mě to alespoň trošku pomohlo :-D . Jo a tu knížku si určitě koupím a prosím i s podpisem :-D
Odpovědět
Ahojík izakovae ;-) my už děláme na rekonstrukci od ledna, zatím máme za sebou vodu, odpady, elektriku, srovnání křivých zdí a podlah, vybourání komory, vybourání dveří, výměna oken. Minulý týden se mi zedníci pustili do obkládání koupelny, ale jak jsem to v neděli uviděla, hned jsem se zhrozila:(((( .. je to křivé a navíc červenou listelu mám z obouch stran odštípanou... Tak to ted musim nějak vyřešit a předělat. Při představě,že se na to budu ještě 20 let ještě dívat je mi špatně.. Jinak nám ještě chybí podlahy, pořád váhám zda vinyl nebo pvc... Mohly byste mi poradit? Co kdo máte a jak jste spokojení?? A kuchyň ještě nemáme, mam několik návrhů,ale pořád nevím pro jakou se rozhodnout.. 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae Úplně přesně nevíme co bude v bytě potřeba protože tam do teď bydleli nájemnici a už si tak nepamatuji v jakem je stavu, ale je to starý byt tak ze si to umíš představit :) . Budeme přestavovat jádro, to mě tak napadlo mate ho z ytongu? Potom probouravat zeď mezi obývákem a kuchyňí , podlahy , dveře , kuchyň a vůbec nevím jestli stačí jen oškrábat zeď a přetřít penetrací a malbou a nebo budeme muset dělat i štuky a omítku . Jo a to nevím jaký tam jsou radiátory no bude to asi krutý :/ , ale těším se do svého :). @monny3 s tebou úplně soucítím sousedi umí být svině :( snad to dobře , já jsem zvědavá na naše sousedy . Omluvte moje psaní , píšu na mobilu tak to je asi dost paty přes devátý :D
Odpovědět
Profilova fotka
@monny3 Koukám, že všechny předsedkyně jsou stejné krávy, nám dělá v podstatě to samé - jen tedy v menší míře. Bydlí pod námi a taky mám strach, že až/jestli se jí někdy objeví na stropě centimetrová prasklinka, tak po nás bude chtít platit rekonstrukci celého baráku :-( mimochodem my máme na stropě praskliny a to nad námi nikdo nerekonstruoval... Každopádně v pondělí máme na návštěvě stavební úřad, to nám paní sousedka zařídila.. @mellilinka tak my děláme úplně to samé, co vy + zateplení snížení stropů, tam se povede elektrika, takže nemusíme sekat moc drážek...i když taky toho nebude málo... Na podlahu mám zatím vybraný Novilon - takové měkké lino s paměťovou pěnou. Kolega mi přinesl vzorek a moc se mi to líbí. Kuchyň zatím vím rozmístění, kde co bude, ale s dekory je to horor! @sofie0marie to vás budou sousedi taky milovat :) my máme "jádro" zděné...vlastně kolem celé koupelny a WC je padesátka zeď..nevím proč. My jsme původně chtěli taky jen oškrábat, napenetrovat a vymalovat, ale teď tam byl zedník a povídal, že takovouhle křivotu v životě nesrovnáme...takže budeme štukovat a omítkovat :( radiátory jsem pokoupila většinou na bazoši, deskové značky korado. Hodně lidí si je koupí a pak zjistí, že jsou vlastně málo výkonné nebo tak a prodává je.. Holky, hodně štěstí a nenechme se odradit předsedkyněmi ani jinými sousedy, naše bydlení bude úúžasné! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@izakovae no uvidíme co nám do paneláku dovolí, ale zděné jádro je asi nejlepší :). No vidíš to s těma radiatorama je super rada :). Podlahu bych chtěla laminátovou ale prý je zase na ní všechno slyšet . Jinak vůbec nemám představu o kuchyni ani o koupelně, akorát sprcháč bych chtěla takový ten zabudovanej mezi "zdi" a jen dvířka no snad me chápete :D . No holky začnu obrážet všechny obchodáky co se týkají o bydlení ať mám inspiraci, pac nemám vůbec originální nápad :( :D.
Odpovědět
Profilova fotka
@mak07 To mě pobavilo, že tě utěšoval věk sousedů, ale vnímám to podobně, nijak ve zlém, ale je to jen otázka pár let, kdy se do těch bytů nastěhují mladí lidé a budou rekonstruovat stejně jako my. @mellilinka my dáváme na podlahu v předsíni a kuchyni vinyl, zvažovali jsme všechny možnosti včetně lité podlahy, obkladu, plovoucí podlahy, PVC, marmolea... a vinyl nám vychází poměrem cena/výkon nejlépe. Máme dva malé pejsky a vinyl je odolný, takže by ho neměli poškrábat. A kuchyň je myslím nejlepší prohlédnout si co nejvíc obrázků, i tady je jich plno a představit si, že to bude vypadat stejně dalších 10 let a co se ti bude líbit nejvíc je to pravé ;-) @sofie0marie Máte tedy velké plány, my děláme skoro to stejné (viz moje album z průběhu rekonstrukce) a je toho fakt plno, ale zase se udělá všechno naráz a na pár let je vystaráno. Z vlastní aktuální zkušenosti doporučuji nafotit si stav celého domu (praskliny na zdech, na podlaze, stav krycích panelů od pojistek na chodbách atd) a nechat si to podepsat od představenstva, kdybyste narazili na takovou sebranku jako my a dávali vám to všechno za vinu. Ohledně podlahy na laminu je opravdu všechno slyšet (tedy sousedi pod vámi vás uslyší), pejskům to dost klouže a klapou jim drápky, ale samozřejmě je lákavá cena. A z vlastní zkušenosti můžu říct, že nejvíc inspirace jsem našla na netu, ukázkové koupelny v siku, ptáčkovi atd. mě moc neoslovili. @izakovae My měli stavební úřad na návštěvě minulý týden, taktéž na pozvání předsedkyně, ale narazili jsme naštěstí na dobrou úřednici, která nám opravdu vychází vstříc a pološeptem nám radí různé finty. Tak to zvládněte, ale nebojte se, nestojí o to dělat někomu problémy, to jen ty předsedkyně... :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@monny3 koukala jsem do alba že hezky postupujete, mohou se zeptat kdy jste s rekonstrukcí začali? A vinyl by měl být na tom lépe ne s tím hlukem? Ale cena bude asi někde jinde :). A děkuji za rady ohledně nafocení bytu ;). Jinak holky mám na Vás otázečku :P, udělala jsem si 3 návrhy ohledně řešení kuchyně a obývacího pokoje a chtěla bych znát Vaše názory co by jste volily vy nebo dokonce něco vylepšily. Prosím návrhy berte s véélkou rezervou, bylo to narychlo ani s programem pořádně neumím a rozložení nábytku je taky jen tak aby to nebylo prázdné.
Odpovědět
Profilova fotka
@sofie0marie Začali jsme 22.3. s demolicí jádra, ty dny napsané u fotek jsou počítané od toho dne ;-) Vinyl je lepší co se hluku týče hlavně kvůli tomu, že na něm kroky tak neklapou. K těm návrhům - máte možnost přesunout vstupní dveře do obýváku směrem k WC? To by totiž vytvořilo zcela využitelný roh na sedačku v obýváku.
Odpovědět
Profilova fotka
@monny3 určitě ta možnost je, právě se nemohu rozhodnout jestli zbourat celou příčku nebo nechat takový větší průchod :)
Odpovědět
Ahojík, tak kuchyn pořád v řešení :-| , pokud byste měli chvilinku mrkněte do mého alba. Byla bych ráda za každý názor :-)))
Odpovědět
Ahojky, my chceme přestavovat jádro.... v kuchyni "rekonstruovat" linku, ale spíš tak kosmeticky a hlavně malovat.... no a někde předělat podlahy ale předpokládám, že to bude nejen na tento rok :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mellilinka Ahojky tak me se nejvíce líbí třetí návrh kuchyně . Ja jsem spíše na přírodní barvy a trochu zastávám názoru že čím více výrazný se dříve okouká, ale to je jen můj názor a třeba se pletu. Věřím že dobře vybereš :).
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, taky se přidávám. Loni jsme kupovali a letos budeme rekonstruovat. Máme v plánu z 2,5+1 udělat 3+kk. Tento měsíc jsme měnili okna, trvalo to 4 dny. Po této zkušenosti se mi do další rekonstrukce vůbec nechce a to nás čekají, stupačky, odpady, elektrika, podlahy, stěny, dveře, koupelna, kuchyň........ no nic nezůstane tak jak je. Hlavně pořád nevím, jak by to nakonec mělo všechno vypadat :-D A představa, že se musím na dva měsíce zas odstěhovat je snad ještě horší, než představa neuvěřitelného bordelu :-)
Odpovědět
I já se přidávám :) letos plánujeme novou koupelnu a kuchyň....začátek a snad i konec..vidíme na konec léta a podzim...doufám, že to bude šup šup...zatím zpracovávám návrhy, harmonogram, rozpočty....atd....zajišťuju pracovníky, což snad bude přítel s tátou a nějaký elektrikář :)
Odpovědět
Ahojte,jdu se k vám také přidat,pokud mohu :-) Před měsícem jsme se konečně nastěhovali do bytu na který jsme čekali asi půl roku...Přítelovi se zatím do rekonstrukce moc nechce,ale já si dokážu poradit i sama :-) Nové dveře se mu kupovat nechtěli,takže jsem si musela půjčit brusku a pustím se do toho,občas si přijdu,že dělám chlapa i ženskou :-D Ještě musíme tento rok udělat kotel a chystáme se na koupelnu...No já bych nejraději vzala celý byt kompletně...Už teď se mi chce brečet,že končí moje éra nákupu hadříčků,kabelek a botiček a vše budu investovat do bydlení :-D Ale už se na to těším,nutně to tu potřebuji mít krásné :)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak my už jsme taky začali.. je zlikvidované původní jádro a navezlý materiál.. a už máme první stížnost, správce domu nám přilepil na dveře dopis, že jsme po sobě neuklidili div ne celý dům, přitom nikde nic nezůstalo.. řekněte mi prosím, že v každém domě se takový "blbec" najde :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Vydržte, taky jsme začali rekonstruovat... Vybourali jsme jádro a začneme odvážet, ale předchozí majitel byl takový šikula a snažil se na všem ušetřit... Elektrika je vedena v lištách, takže se bude muset dělat kompletně znova a při škrábání zdí jsme se nestačili divit, co všechno použili (na každém metru něco jiného)... Vybourání byl rachot a až se bude dělat elektrika, tak to teprve bude... Z vlastí zkušenosti můžu říct, že bydlet v místě nad nebo pod bytem, kde probíhá rekonstrukce je peklo.. Stávalo se nám, že jsme seděli naproti sobě a nemohli ani mluvit, protože jsme se ani neslyšeli, všude nepořádek atd... Těm lidem nic jiného než vydržet nezbývá, nějaký protest se objeví taky určitě (my s tim taky počítáme, že se někdo ozve), ale až se nastěhujete většinou se to uklidní, takže neklesejte na mysli... Zkuste vydržet a časem by to mělo být v pohodě :-) P.S. Taky máme v baráku takovou zvláštní paní, která vše komplikovala a celkem se to uklidnilo...
Odpovědět
Profilova fotka
Včera jsem zabloudila do obchůdku na rohu naši ulice a víte co tam měli? Hrooooooomadu tapet a katalogů a přestože jsem zastánce bílých stěn, tak jsem asi podlehla. Před týden jsem si objednala velikou asi 70 cm vysokou postel s 1,3 m vysokým čelem a naznala jsem, že za takovou postel tu tapetu prostě dát musím. :-D Jen ještě nevím, jak to oznámit doma :-D , ale paní prodavačka říkala, že manžela dokážou zpracovat, prý to dělají běžně :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak dámy, jak kdo pokračujete? Já začínám podléhat skepsi, dneska jsem si spočítala, že od začátku rekonstrukce uběhlo už 51 dnů a konec v nedohlednu, jak jsme celkem rychle začali, tak teď se všechno hrozně vleče. A tím co nás asi nejvíc brzdí jsou stěny, na začátku jsme si říkali "vymalujeme a hotovo", pak jsem ale zjistili, že zdi jsou totálně křivé, v kuchyni nebyl pravý úhel (cca o 3 cm na metru) a tak jsme se pustili do rovnání zdí lepidlem, natahování perlinky, penetrace a teď omítání. A protože už nezbývají peníze, tak si to děláme sami s pomocí mého bráchy a tím pádem to trvá o to déle. A když si představím, že ještě budeme muset všude vymalovat včetně stropů, tak se mi do toho vůbec nechce... Každopádně mám taky pozitivní novinku ohledně našeho hnízda, předsedkyně, která nás hrozně dusí a snažila se nám zastavit stavbu atd. nebude v zítřejších volbách do výboru opětovně kandidovat (dostali jsme se do fáze, kdy jsme její činnost ve výboru museli řešit s právničkou a zvažovali jsme trestní oznámení), takže situace vypadá nadějně a nový výbor by nám mohl dát povolení k dodatečnému stavebnímu povolení a my tak zlegalizujeme naši "díru" ve zdi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a pro ty, co narazili v domě na nějakého "blbce" tak z vlastní zkušenosti, která je sice opravdu extrémní, ale může se někde zopakovat, můžu doporučit nafotit si stav všeho před rekonstrukcí nejen v bytě ale i v celém domě, aby na vás pak nikdo nemohl hodit popraskané omítky, utržené ventilátory na WC a podobné vychytávky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, jen nahlížím, my rekonstruujeme dům už od loňska... možná jste to tady už řešily, víte o novém SFRB 150.000 na rekonstrukci? Mě přijde že o tom moc lidí neví, je pravda, že tam mají ale i docela tvrdé podmínky :/ My to každopádně použijeme na kuchyň a koupelnu ;) tak třeba jsem někomu pomohla... já se o tom dozvěděla taky tady na MS a dost se nám to šiklo :)
Odpovědět
Čau holky, o předsedkyni mi ani nemluvte. My prý rekonstrukcí zničili okna. Měli jsme je zakrýt. jsou prý táák zničené, že kdyby se jim někdy něco stalo (např. bude profukovat vítr atp.) zaplatíme si vše sami a nepůjde to z fondu oprav. Koupili jste si byt s okny nebo bez? My to ani nevěděli, že okna nejsou naše :-). Psala jsem výrobci oken, jak postupovat při rekonstrukci. Ti mi odpověděli, že není potřeba okna zakrývat, stačí jen po reko omýt prach. A potom se s babou hádejte. Na to nemám čas ani energii. Jinak rekonstruujeme komplet byt, od března. Prvních 14 dní měl manžel s tátou dovolenou, udělali strašně moc práce, ale od té doby se to hrozně táhne. Hlavně na nás čekají nemilé překvápka. Jo a taky si předsedkyně stěžuje, že už reko trvá moc dlouho :-). Dala jsem do vchodu oznámení, že se reko prodlužuje vzhledem ke stavu bytu a časovým možnostem. Takže tak. Držím všem palce, ať reko zvládáte a na předsedy, předsedkyně, správce a správkyně prďte. Nesmíme se dát! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Musím se podělit o další vývoj ohledně stížností předsedkyně na naši rekonstrukci. Včera byla schůze, kde probíhala i volba nového výboru, stará předsedkyně naštěstí znovu nekandidovala a byl zvolen nový výbor, s podle mě o dost rozumnějšími lidmi. Takže při podání žádosti o dodatečné stavební povolení, které nyní vyřizujeme, snad nebudeme mít s výborem problém a výřez ve zdi nám odsouhlasí. Jinak předsedkyně naši rekonstrukci zařadila na program schůze, takže půl hodiny básnila o tom, jak ochraňuje všechny obyvatele domu a že nebýt jí, tak se taky může celý dům začít bortit... půlka důchodkyň přikyvovala a stěžovala si na prach, co měli v bytech, druhé půlce to bylo celkem jedno. Jeden soused, právník, se nás i zastal, že se na náš případ byl poptat na stavebním úřadě a že mu úřednice řekla, že přítel je prostě blbec, protože si stavební povolení nevyřídil dopředu, ale že dokumentaci má kvalitní a přesně podle ní stavební úpravu provedenou, takže nevidí důvod, proč to neschválit. Tak se přítel omluvil a slíbil, že se stavebním úřadem bude všechno dál řešit a dokonce, že pustíme domů souseda, který je autorizovaný stavební inženýr, ať se na úpravy podívá. I přesto předsedkyně chtěla ještě ukázat, jak je důležitá a nechala hlasovat o tom, aby nový výbor dohlédl na to, že bude vše napraveno a abychom jim předali po dokončení příslušnou dokumentaci (revizi elektra a skutečný stav jádra, což jsme již dříve avizovali my sami, že předáme). No byla to šaškárna jako hrom, když jsem k tomu taky chtěla něco říct, protože přítel není zrovna výřečný a tím méně při nějakém konfliktu, tak předsedkyně řekla, že nic říkat nemůžu, protože nejsem vlastník (přestože jsem jí na začátku schůze ukazovala, že na katastru je podaný návrh na vklad že budu mít podíl na bytu, protože mě chtěla ze schůze vyhodit), tak ať si hned sednu a mlčím... Jo a taky přítelovi řekla, že musí zaplatit za revizi plynu a statika, které si ona objednala kvůli podezření, že je v domě něco v nepořádku. A to tedy platit nebudeme, ani kdyby se na hlavu postavila a klidně to budeme řešit u soudu, to už jsem řešila s právničkou, že neměla právo se sama o něčem takovém rozhodnout. Takže asi tak, odstrašující příklad pro ty, kdo se na rekonstrukci chystají, nikomu nepřeji tohle zažít, ale jsem ze srdce ráda, že je zvolen nový výbor a časem se to snad všechno uklidní, i když v očích sousedů jsme prostě nezodpovědní vyvrhelové... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@monny3 ty jo.. tvůj příběh sleduju od začátku a nestačím se divit. Snad už budete mít konečně klid a baba dá pokoj ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?