Sousedi opakovaně ruší stavební práce

5. dub 2021190

Dobrý den,
ráda bych se poradila ohledně problémů se sousedy. Rekonstruuji panelákový byt, kde mám schválené stavební povolení. Trochu jsme ovšem nečekali, jaký bude problém se sousedy. Neustále jim vadí hluk. Když se dělaly nejhlučnější bourací práce, domluvila se s ním dohoda 30 minut práce, 20 minut ticho, kvůli distanční výuce, aby děti alespoň něco slyšely. Tento systém ovšem vyžadoval i při dělání rastrů atd... Několikrát se stalo, že chtěl i práce úplně zastavit a dělníci museli ještě dopoledne ze stavby odjet. Argumentace, že stavba bez hluku prostě dělat nejde, to, že jsme mu vyšlí vstříc v pauzách práce, že se stavba prodlužuje, pro mne to znamená i více peněz, protože se dělá 2x pomaleji a platím výjezdy navíc, pro něj nic neznamená. Několikrát už volal i na stavební úřad. Už nevím, jak se s pánem domluvit. Dohoda evidentně není možná. Je tam pár dalších sousedů, kteří mají mají problém a nyní táhnou za jeden provaz...

 • Těžko radit. Já mít v bytě děti, které musí být někdy až do 16hod. napojené na PC, asi bych taky neskákal radostí!
   To je ta blbá covidová doba. 😞

 • @fantomik  Já vím, snažili jsme se opravdu vyjít vstříc. Sama mám malé dítě. Dělám home office, kdy potřebuji ticho a klid. Takže dokážu jeho postoj pochopit. A chtěli jsme tedy po pánovi návrh jeho řešení. Požadoval tedy formu práce a pauz. Plus máme i rozvrhy hodin dětí a termíny důležitých písemek a zkoušení. Což jsme dodrželi. Ale i to je mu málo. Vím, že je blbá doma a snažíme se být vstřícní. Ale už začínám mít pocit, zda našich kompromisů spíš nevyužívá, protože na tom začínám být tratná.

 • Vůbec bych se s nikým nesr... a udělal si tu rekonstrukci ,,bez ohledu na sousedy".
  Celkem se divím, že Vás borci neposlali někam s 30 minut/20 minut pauza.
  Dal bych do vchodu papír, že od tehdy do tehdy probíhá rekonstrukce, omlouváme se za zvýšený hluk a tadáá, jedem.
  Sousedi budou prskat stejně, ať budete dělat cokoliv a vy budete jen platit navíc a dělat si s tím starosti.

  Bydleli jsme 2 roky v paneláku o 60 bytech, rekonstruoval někdo stále a stále všichni prskali. My taky dělali značnou rekonstrukci, ale nikdy by mě nenapadlo se s tím takhle mazat. Dělalo se prostě od 7 do 16, abychom nedělali randál po večerech a nezájem.

  Opravdu nesnáším, když někdo udělá rekonstrukci/staví dům a ve chvíli, kdy svoje dodělá, tak najednou zaujme pozici, že vadí hluk, vadí prach, vadí prostě všechno a najednou zapomene, že dělal to samé pár měsíců zpět a ostatní to také museli přetrpět. Pak jsou samozřejmě tací, kteří si jednou za 5 let doma vymalují, mají tam 30 let starý rozpadající se nábytek a ze závisti, že to má doma někdo pěkné, se snaží zatápět všem ostatním.

  Na sousedy se vyprdněte, nezvyšujte si náklady a nedělejte si s tím nervy.

 • Sponzor fóra
 • @koflarka  Tak se snazte delat hlucnejsi prace spis odpoledne, kdyz uz neni online vyuka. Nebo kupte jeho detem sluchatka, vyjde vas to levneji, nez protahovat rekonstrukci... Cim driv to dodelate, tim driv budou mit vsichni klid.

 • @katkamor  Ano, vše se přesouvalo právě také na odpoledne. Ale to zase přišli samozřejmě jiní.. Já už fakt nevím.

  Sluchátka bych koupit mohla, to je dobrý 🙂

 • Sluchátka -dobrý nápad! Je fakt, že nikdy se člověk nezavděčí všem. A přijde mi blbost, chvíli dělat, chvíli nedělat. To už radši naběhnout, dělat celý týden a mít to dřív hotové.. Týden kecy vydržíte, dva měsíce ne. 😃

 • Přesně tak, kašlete na ně, čím dřív to bude hotovo, tím dřív bude klid. To bych vůbec nedělala stylem 30 min. práce, 20 min. klid. To je naprosto šílené.. Při rekonstrukci je prostě hluk, jinak se to dělat nedá. Se stížnostmi na SÚ soused nepochodí. Děti můžou mít na online výuce sluchátka. Vždy to bude někomu vadit, jednou jsou doma lidi s dítětem, pak zase lidi po noční, pak zase pracující doma.. Rekonstrukce netrvá zase snad tak dlouho a holt se to musí vydržet. Tak to prostě je, příště zase budou něco dělat v bytech jiní..

 • @koflarka  Nač se domlouvat? Jsou snad majiteli paneláku? Nejsou. Hold, rekonstrukce a hluk s nimi spojený je součástí života v paneláku. Jestliže se jim to nelíbí, tak ať se přestěhují. Když to s nimi nejde řešit slušným jednáním a rozumnou dohodou, tak ať si políbí řiť a mají hold smůlu ... Můžou si za to sami.
  Nechcete jim kvůli tomu ještě vozit obědy? Nebo jim za ten hluk platit?
  Co je to sakra za dobu? ...

 • @petrincak  Přesně tak my vyvěsíme ceduli rekonstrukce a hotovo brblaj ale co nadělají nic hlavně když je všude uklizeno a je klid

 • @koflarka  Jak již psali ostatní, dejte ceduli a pracujte jak potřebujete. Je to váš byt, ve kterém si můžete dělat co chcete. Dokud neporušujete noční klid, nikomu do toho nic není.

 • @peju  děkuji za krásný a trefný příspěvek, my tento týden, když bylo krásně potřebovali uřezat 8 kusů zámkové dlažby napůl, zbytek, co nám bylo potřeba položit. Bylo 15.30 odpoledne a řezali jsme ji na svém pozemku kus od sousedů, ti na nás zavolali policii a dostaneme pokutu za údajný prach, který byl a sousedům vadil. Přece si nebudeme půjčovat na 8 kusů dlažby profi řezačku. Prach nešel k sousedům, ale bohužel závist, že máme novou dlažbu je šílená. Oni už půl roku předělávají starý barák a práší k nám, dělají kanalizaci a jezdí sem Tatry se štěrkem těsně kolem našeho plotu, který když vysypou je prachu ažaž a řežou betonové pražce, to je normální. To vše dělají od nás několik desítek 🙂 centimetrů. Hold vedle staré “ kuče” nelze mít nový barák.

 • @asistent  pokud si pamatuji tak u vás ty sousedské vztahy jsou prostě špatně, ale nejde mi moc do hlavy, za co že dostanete tu pokutu? To jako s policií dorazila i hygiena a měřila u sousedů rozptylové podmínky a prašnost která vyšla mimo normu a vy jste tim omezili práva využití Sousedovic pozemku? 😁 To se mi moc nezdá toto..každopádně pokud je to pravda, tak to nechte ke správnímu řízení a ať tam doloží teda důkazy o vašem přestupku.. toho bych chtěl být snad i účasten 😁😁

 • @doog  ano policie to předá ke správnímu řízení o přestupku nám sdělila

 • @asistent  a můžu poprosit jakým paragrafem zdůvodnili tento přestupek? A byla to policie městská nebo státní? Rovněž nás prosím informujte co se dělo na tom správním řízení, protože se z toho začíná klubat hezká komedie 😁
  Nicméně pokud v tomto nejste úplně zběhlý, tak si možná k tomu řízení vemte právního poradce a budete to mít vyřízeno za 5minut a ještě vám tím vznikne precedenc pro případné další obdobně udání.

 • @doog  Byla to městská policie a paragraf nám nesdělili, to asi až na přestupcích, ale řekli, že to vypadá na pokutu za prašnost. Vím, že měšťáci jsou mnohdy....proto můj chlap se s nimi nebavil a řekl, že nic neporušil. Je to komedie celé, hold znovu říkám závist je mocná a debilita některých sahá hodně vysoko. Máme právníka, určitě to budeme řešit s ním. Děkuji

 • Sponzor fóra
 • @asistent  no nějak mi nedá: můj soused si mně rovněž kdysi "nechal pozvat" na město - přest.komisi - protože mu na našem pozemku smrděl sud do kterého napršelo. Sud byl cca tak 5-8 metrů od plotu. Chtěl nám prostě otravovat život. A pak to bylo fakt rychlé. máte nějaký doklad o měření zápachu - nemáte. Nezdržujme se navzájem, a druhý den jsem jim dorazil s vyčíslením nákladu, které mi vznikly z důvodu jejich bezdůvodného předvolání: náhrada jízdních výdaju (bydleli jsme 10km daleko) + náhrada mzdy (to mi dala naše účetní. Město nijak neprotestovalo, vše uhradilo a už NIKDY němělo odvahu z čímkoliv otravovat. A soused coby zaměstnanec toho úřadu, se už asi nikdy neodvážil riskovat nasranost svého nádřízeného. Takže Vás žádná pokuta nečeká, nemají-li ti kašpaři v uniformě MP nic v ruce od hygieny!

 • @koflarka  Nijak sousedy neřešte. buď budete ustupovat a soused to bude zneúžívat, nebo si byt opravite co nejrychlejším způsobem a dáte sousedovi najevo, že si nenecháte kálet na hlavu. Ideální řešení tady bylo zmíněno: cedule o oznamení o rekonstrukci, oznámení majiteli domu, a "fertik"!

 • @fotrtom  Děkuji Vám za příspěvek, můj chlap MP právě nějak nebere a proto se s nimi nebavil, řekl, že nic neporušil a basta, tak se měšťáci nasrali a že to dají na přestupky kvůli pokutě.

 • asi nerobite ramus co trasie sidliskom stale
  dohodnite cas hluku a hotovo
  nikomu nevyhovies

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat