Vynyl po rekonstrukci v panelákovém bytě. Prosím o radu.

6. dub 202050

Dobrý den,

jsem trošku zklamaný/zoufalý ze situace. Prováděl jsem celkovou rekonstrukci panelového bytu. Vše vypadalo dobře, ale po nastěhování a nějaké době v bytě jsem zjistil, že slyším hrozně sousedy podemnou. Ano, slyšel jsem je i dříve (před rekonstrukcí), ale myslím, že mnohem méně. Nyní slyším každé buchnutí, hlasitější řeč, vrzání dveří. Také cítím větší vibrace/otřesy, když se dupe, bouchá dveřmi.

Chci se proto zeptat, jestli za tím může být nově položená podlaha? Mám tady teď mnohem méně, minimalismus nábytku a menší sedačku než tomu bylo dřív.
Zdá se mi, že systém položení podlahy byl nejspíš správný. Oddělalo se staré linoleum až na beton, následně se vylila nivelačka, potom se dala kročejová izolce a na to vybraný vinyl/plovoucí.

Dokáže prosím někdo poradit, jestli se s tím dá něco dělat, když už jsou usazená futra a udělaná nová vestavná kuchyně? Jaké jsou možnosti řešení, aby to bylo zvukově více izolované? Provedla firma opravdu špatnou práci, nebo je to takto běžné? Podle fotky lze vidět, že kolem dokola nivelačky je nejaká pěnová páska (možná je pod celou nivelačkou?) a na tom je kročejovka plus vinyl.


Odkaz: https://ibb.co/gVDymCC

Moc děkuji za pomoc.

  • @probosim   Záleží jak byla dodržena separační spára právě kolem obvodových zdí.

  • @travas  Děkuji za odpověď. Jak to poznám, že byla dodržena správně? A pokud nebyla na některých místech správně dodržena? Lze s tím něco dělat? A myslíte, že proti zvukům, jako mluvení, bouchání apod, lze ještě přidat nějakou izolaci i v případě, že zde mám již vetvanou kuchyni a nábytek? Osobně se mi zdá i ta kročejová izolace poněkud tenká, nebo je to běžné?

  • @probosim  Původní spára bývá široká cca 1 -1,5 cm zakrytá nějakým filcem nebo co to bylo, byly v ní uloženy také dráty k zásuvkám. Možná, že ale záleží i na typu paneláku.

  • Sponzor fóra
  • V každém případě pokud by na to přišlo a musel bych podlahu rozdělat a dát tam ještě jednu vrstvu nějaké izolace, mohu si dovolit jít maximálně na 3-4mm tloušťky. Otázkou tedy je, jak moc by to mohlo pomoct, ale pokud by se zvolilo něco kvalitnějšího... mám jen problém s futrama, ty jsou na doraz, tam nevím, jak bych to řešil, Jedině to kolem obříznout....

  • Jaké jsou prosím výhody vinylu oproti např. plovoucí podlaze?

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?

    Hledat pouze v názvech témat