Dům bez zahrady

20. kvě 2020270

Koupili by ste starý dům na věsnici za “velkoměstem” bez záhrady s dvorem 100m2?

 • Ne.

 • Ne. Přestává mi trochu stačit našich 1000 m2. 😃

 • Ne,ale záleží jaké priority máte vy

 • Sponzor fóra
 • Ne. Bez zahrady si to neumím představit. K domu dle mého patří zahrada, proto mám dům 🙂Ale záleží na Vás, co od bydlení očekáváte.

 • Osobně ne. Mám menší pozemek 700m2, zastavěná plocha domkem, terasou, garážovým stáním je cca 300 m2 a myslím si, že to bohatě stačí. Když to teď vidím, kolik je kolem toho práce. Taky by se mi líbil větší pozemek, ale beru v tom to pozitivní. Mám víc času na malého a koníčky 🙂

 • Jak daleko za "velkoměstem"? Záleží na prioritách. Já osobně bych dům bez zahrady nekoupila. Spousta starostí s domem a žádné výhody. Ale zase možná levnější varianta než byt ve městě a pokud to není příliš daleko a nemáte velké zahradnické ambice, proč ne.

 • @mtsr  dlouho jsme hledali nemovitost a i spoustu takových domů, které měli jenom dvorek (nebo jenom zimní zahradu), jsme si prošli (od novostaveb po domky k rekonstrukci ve staré zástavbě). Nakonec jsme udělali kompromis a našli pozemek dál od velkoměsta. Blíže bychom měli rozpočet jen na tak malou pidi předzahrádku, což nám přišlo zbytečné, když bychom za ty peníze měli větší byt přímo ve městě, který by byl v podstatě bez té trošky trávy to samé 🙂 Ale - i to mělo důvody - máme děti a psy. Takže pozemek 800m je pro nás akorát. Kdybychom je neměli, tak nepotřebujeme zahradu a byli bychom raději v bytě. Znám i spoustu lidí, kteří opustili dům se zahradou, protože je zahrada "nebavila"...v domě to je prostě o tom mít svůj klid a nějaké to místo kolem domu, alespon já to tak vnímám. A když ten prostor není, na co je mi dům....?

 • Pokud nemáte extra zahradnické ambice a těch 100m2 je otočeno tak, že bude poskytovat soukromí, proč ne..

 • Pro mě je 100m2 málo, 300 už by bylo něco jiného. Cítila bych se stísněně. Ale to si musíte rozhodnout sám i dle ostatních kritérií (velikost domu, místo, orientace, garáž atd.)

 • My ho máme a 10 let v něm žijeme. Teď jsme postavili nový dům, ale tento budeme pronajímat. Zájem je i s dvorem 60m2 velký. Pokud je extra výhodná cena a je možnost umístit třeba malinké pískoviště a v létě bazén 3 m, šla bych do toho.. Jinak ne...

 • Za mě určitě ne,my se stěhovali do domu kvuli zahradě,máme velký pozemek,na kterém jsem valnou většinu roku a domu chodím jen spát😉...pro mě by byl takový dům o ničem,ale to jsme u těch priorit,který máme každý jiné a podle toho je třeba volit...🙂

 • Zalezi na lokalite, vasich preferencich. Ale pekna zahradka muze byt I takto mala, proc ne. Porad lepsi jak panelak. A jestli jsou v dobrem dosahu veskere obsluznosti, muze to byt dobra volba.

 • A jak to může být bez zahrady, když tam 100m2 zahrady je? Na 100m2 se už dá zařídit krásný posezení, třeba i malinkej bazén, prolejzačka pro děti.

  Rozhodně mi to přijde lepší než starat se o 1000m2 zahrady, ale samozřejmě každý má jiné priority 🙂

 • @bayt  to by chtělo i rajčata nejen bazén😀

 • My...ne. Z naseho pohledu dům sám o sobě proti bytu hodně práce a stometrovy dvorek málo zábavy.... Těším se na záhony, skleník, jezírko, výhled do lesa, keře, vítr v korunách. Že si o tom sním já ale neznamená, že i vy... Takže zvažte, proč chcete dům, co jsou vaše priority, pro ledaskoho může být dům se stometrovym dvorkem přesně to, co potřebuje. Pořád si na sto metrech umím představit ledacos... Vejde se tam posezení, houpačka, bazén, strom, zahonky...proste kdo umí umí. A kdo chce, hledá způsoby.

 • Sponzor fóra
 • https://www.modrastrecha.cz/forum/rekonstrukce-stareho-domu/dum-1950/?page=last&post=78872502
  Tady je ten domek.
  Mě by to nestačilo.
  Auto můžete parkovat před domem?

 • Vesnická stavení měla zahradu někde jinde, kamarád takhle koupil dům na vesnici jen se dvorem (ale tedy výrazně větším asi 500 M2) a pak se mu po letech chlapi v hospodě smáli, že se nechali napálit a koupili to bez zahrady. Podle té fotky bude prostor na malou zahrádku do ulice a zápraží. Na chatu nebo na důchod by mi to stačilo. Ještě možná jako dědictví. Ale při koupi to už radši byt s terasou.

 • @candat  před domem jde zaparkovat dvě auta. Dvůr je pak oddelen vchodem a okrasnýma konifery.

 • @mtsr  tak na nějaké posezení tam místo je. Záleží jak moc toužíte po zahradě. Pokud vám stačí jen si vyjít na terasu, sednout a odpočívat, tak to stačí. Pokud chcete něco pěstovat, tak budete muset více plánovat. Na nic velkého to nebude, ale rajčata, petrželka, pažitka v květináči někomu stačí. To si už musíte doma probrat vy. A sepsat si, co od domu a zahrady očekáváte. 🙂

 • Záleží na prioritách. My před 9 lety koupili dům jen s terasou a nikdy jsme nelitovali. Veškeré zahradnické výpěstky máme od rodiny a nás na nějaké starání se o zahradu fakt neužije. Na terasu se nám v pohodě vejde stůl se židlemi a pro děti domeček a lavice se stolkem. Nic víc nepotřebujeme.

 • Asi záleží hlavně na prioritách...Mě osobně by to nestačilo. Jsme v domě, šli jsme z bytu do domu a bylo naše velké přání. Chtěli jsme hlavně ten prostor a to soukromí kolem, i přes to, že bydlíme ve městě (vytvořit si svůj kout, kde můžeš být v klidu, nemuset být s nikým v kontaktu)...
  Ano, pokud člověk bydlí v řadovce, je to něco jiného, ale pokud máš kupovat domek, ve staré zástavbě, s prakticky žádným pozemkem, tak tam žádnou výhodu nevidím...Možná, pokud by se rekonstrukce pojala cestou demolice a pak výstavba nového domu, jinak situovaného, lépe umístěného...ale to už pak ztratí to kouzlo toho "starého"...
  Ale, říkám, je to o prioritách a o názoru každého.

 • @janaa1  Podobne velky dvorek mela teta na vesnici..vysoke zdene ploty okolo a soukromi tam bylo bozi...mnohem vic nez novostavba obehnana pletivem.

 • @zmrz_lina  A já si zas říkám, že těch 670 m2 co máme, je přesně akorát pro nás. 😃

 • A jaka je vase rodinna situace? To byste tam bydlel sam nebo s rodinou? Kdybych tam chtela bydlet sama,tak by mi dvorek stacil,ale s detmi bych to nikdy nekoupila.Mame zahradu 880 m2 a litani kluka na zahrade,k nezaplaceni.

 • @skunkos  jojo, každý to má jinak, já to nikomu nenutím. Mám zasázené keře, stromy, bazén, trampolínu, chceme dětem udělat malé hřiště, máme menší zeleninovou zahrádku, kam přijde časem i skleník, prostor pro parkování, zahradní domek a tak a je to tak tak, aby zbyl i nějaký volný prostor okolo 🙂

 • Já bych takový domek mnohem radši než novostavbu v satelitu se zelenou hadrou na plotě nebo betonovým plotem 🙂. Jiné potřeby pro bydlení jsem měla jako svobodná holka žijící s přítelem a psem - výlety, party...jiné jako tėhule, a pak máma se 2 dětmi na mateřské, pak jako zaměstnanec s 25 dny dovolené ročně a teď jako zaměstnanec na home office, který byl ještě loni každý měsíc služebně mimo ČR. Teď bych ti řekla,že jsem ráda,že můžu pracovat z naprosto soukromého prostoru obehnaného zelení, kde řvou ptáci a nejezdí auta. Loni bych ti řekla,že mi na ty návraty z práce stačí byt s terasou a finance investované do dvou exotických dovolených ročně a občasné víkendy na chatě. Protože moje dcery o zahradu nestojí... Tohle se nedá poradit 🙂

 • @madejuli  co měsíc to jiná představa 🙂 Možná se dohodnout se sousedem odkoupit čast záhrady jestli se o tom bude chtít vůbec bavit.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Pochopíme konečně, že epidemie koronaviru je další upozornění na nutnost změny způsobu bytí společnosti?
  Značka Ytong je Nejdůvěryhodnější značkou stavebního materiálu roku 2020
  Podívejte se do lepších časů z nového střešního okna VELUX
  Archiv článků od partnerů