Je možná rekonstrukce bez uvědomění stavebního úřadu?

4. bře 201400

Dobrý den,
potřeboval bych se Vás tady zeptat na jednu věc a poprosit o případné rady. Je možné rekonstruovat svépomocí budovu bez čísla popisného (zastavěná plocha - 69m2, dvě patra) na rodinný dům, aniž bych to jakkoliv řešil na stavebním úřadě?
Abych trochu osvětlil situaci...
Mám pozemek a na něm stojí původní klasický RD a budova (původně dílna _ schovaná za RD), ke které není na stavebním úřadě žádná dokumentace, ale je zanesena v katastru jako zastavěná plocha. Dle územního plánu je možné tuto budovu převést na rodinný dům. RD je cihlový s kamenným základem a dřevěnými stropy. Je celkově ve špatném stavu (praskliny ve zdech od střechy, po odkrytí podlah zjištěny trouchnivé trámy (vazníky) + lokální místa na střeše _ několik uhnilých krokví a dalších trámů , atd.). Budova bez čísla popisného je oproti tomu v dobrém stavu. Je postavena z dutých cihel, síla zdí 30 cm, má betonový věnec a betonové základy, zdravou střechu a je oproti RD menší a taky se nám i víc líbí, jak svým vzhledem, tak i situačně _ daleko od cesty, celou zahradu má před sebou.
Jde mi o to, že kdybych šel oficiální cestou, tak bych musel čekat než se vypracuje samotný projekt a pak zase čekat na vyjádření stavebního úřadu, nehledě na to, že za projekt dám nepěkné peníze... Také mám úvěr ze stavebka, ktde musím do roka doložit faktury, což za rok by se teprve hnuly úřady. Takže jsem uvažoval, že bych teď bydlel v původním RD a potichounku spravoval onu budovu, abych vyčerpal peníze a mohl tak doložit faktury bance. Potom bych si nechal vypracovat projekt a celou stavbu zlegalizoval. RD bych pak svépomocí zboural (je pod 150 m2) a na pozemku by zůstal jen "nový" RD. Nebo si nechat udělat projekt, ale zatím o tom neinformovat SÚ? To by asi zase vadilo onomu projektantovi...Co si o tom myslíte? Nechci nikoho podvádět, ale bohužel si nemůžu dovolit dlouhé termíny a rozpočet mám, jak už to bývá, našponovaný... Moc děkuji za jakékoliv rady!
PS : v příloze je snímek oné budovy.

    Přidej příspěvek

      Nenašli jste co jste hledali?

      Hledat pouze v názvech témat