litý beton Zlínský kraj

5. čvn 2020170

Dobrý den, doporučíte prosím nějakou firmu na litý beton? Jsem ze Zlínského kraje.

Potřebujeme vylít cca 110m2 ve vrstvě cca. 6,5cm, včetně plastifikatoru a případně vláken na zpevnění. Vylít, vyhladit a následně vybrousit.


Rád bych se vešel do 35tis, snad je to reálná představa.

Děkuji

 • Buď je lity cementovy potěr, ktery se prečerpava pistovym cerpadlem z domichavace ( ten se prebrušuje) nebo je dusany hlazeny zavlhly poťěr z mixokretu - pisek cement voda vlakna aten se hladi. U Liteho jevaše cena hodně nerealna u hlazeneho mozna s odrenyma usima

 • On se brousí i ten dusany (hlazeny).A vesměs dělá firma "pokladku" poteru a podlahari brousí, vysávají a lepí či pokládají vinyl.Samotný poter i s plastifikatory nás stál 45.000,- podlahová plocha 116m2

 • @sydnygrygera  ty máš o tom přehled? Také mě tato věc zajímá, 6 cm betonu s plastifikátorem, plocha 165 m2. Podle toho, co píšeš, chápu správně, že plastifikátor se nedává do litého betonu?

 • Sponzor fóra
 • @martas85  stejná otázka, a pak ten potěr s plastifikátory sis dělal sám nebo firma za takové peníze?

 • No pracuju jako potěrář takže mám, litý cemenťák ti prijede v mixu a jen ho čerpeš dovnitř a ukládáš. Ten domělý beton je cementova mazanina s plastifikatorem a vlakny, je smes pisku cementu a trochu vody, aby to melo nejakou pevnost, neprasklalo to, davaji se tam ty vlakna. Najdete si to na youtube mixokret, lity cementak zadejte cemflow. Ja uprednostuju anhydrit, ale kazdy ma jiny nazor a nejlepe vam poradi ti co to vzivote nevideli

 • Máme 3 roky od litepodlahy-zlin.cz 6,5cm.Myslím,že za 170m2 jsem dal 60-70k(část byla bez faktury,pssst).Pochybuju,že se při dnešních cenách materiálu,dopravy a práce dostanene na vaši částku.

 • Děkuju vám všem za příspěvky. Snad bez DPH. Nicméně cenu jsem ted odsunul do pozadí, mluvil jsem se 2ma firmami, obě řekli, ze na podlahovku do RD se hodí spíše anhydrit, že beton praská ať se děje co chce. V případě delšího vysychání je pravděpodobnost snad menší. A vlákna se do směsi nepřidávají. Jsem teď zmatený, protože nechápu všechny příspěvky zdejších uživatelů, kteří si cemlevel nechali rozlét doma a nestěžují si.

 • Beton nepraska pokud se rizne tam kde má aby nebylo pnutí.
  Vše má své výhody a nevýhody....
  Anhydrit je jen tekutá sádra.Ale rychleji se jím natapi podlaha...a je ho potřeba menší tloušťka.Když by vznikl problém a něco by teklo (chraň bůh) - praskla trubka v podlaze nebo třeba u sprchovych koutů bez vanicky se někdy stalo, že teklo....tak to nikdy nedáte už dohromady pořádně.
  Beton....pomalejší natapeni, je ho třeba větší tloušťka než u anhydridu...ale déle pak ještě dochází teplo naakumulovane v něm. A v případě poruchy (vody) či jiné se jen kus buď vysusi a nebo vyřízne a krásně se dopoji novou vrstvou v daném místě.
  Bylo nám řečeno že anhydrit byl velký boom v minulých letech a teď je to zase cementovy poter....ale je to na každém.
  Anhydrit schne samozřejmě i déle než cememtovy poter....a to pro někoho taky může znamenat úsporu či navýšení času při stavbě. Pokud teda neminite vysoušet vysoušeči a dát za elektřinu 20.000,-. Bez vysoušečů můžete lepit vinyl (s ohledem na počasí za 3 měsíce).
  Pokud to bude dříve, tak se taky může stát to co jednomu známému...rychle rychle...dal kuchyň a začalo mu to plesnivet (zbylá vlhkost). Cementovy poter ušetří měsíc času...a hlavně vám doslova nelije ze stropu vysrazena vlhkost.Ale každé má něco.

 • @esmeralda2  Firma.A je to cena dva měsíce zpět a včetně kari sítí či té výztuhy...po celém domě

 • @constantine6  zkus si přečíst toto https://www.videopodlahy.cz/anhydritove-podlahy-past-vedle-pasti
  nebo toto http://www.modrastrecha.cz/forum/podlahy/beton-nebo-anhydrit-u-podlahoveho-topeni-poradte/?page=6
  nejsem odborník a informace si zjišťuji z mnoha zdrojů
  Při výrobě anhydritu se používá elektrárenský popílek, to bych úplně nemusela
  Vlákna jako plastifikátor (do betonu) se nepřidávají většinou tam, kam se dává kari síť, jinak jsou zpevňujícím faktorem (vláknové armování). Respektive, je třeba rozlišovat litý beton a betonovou mazaninu. Do betonové mazaniny se dávají kari sítě, do litého betonu plastifikátor. Jsou firmy, co to nedělají, a já myslím, že je to proto, že se jim nechce nebo že je to pracnější a ty výsledek poznáš až za dlouho, když už firmu nedohledáš nebo nic neprokážeš. Myslím, že anhydrit je výhodnější spíš pro realizační firmu než pro zákazníka. Je to dost složité a člověk, který staví 1 - 2 domy za život nemůže být ve všem odborníkem. A názory odborníků nejsou jednotné, tak babo, raď

 • @martas85 můžeš mi, prosím, poskytnout kontakt na tu firmu (třeba do SZ)

 • KMBepo Karel Madej. Top firma a konkrétně tady na Kroměřížsku s ním spolupracuje snad 80% firem a stavaru včetně podlahovych studii a všichni chválí jeho práci.Sám nám řekl že je to hezké ale "zavazujici" Když jsme ho zmínili u prodejců vinylu tak nám řekli...."jooo tak po něm bychom to ani pomalu nemuseli brousit" ...V prosinci 2019 jsem si musel objednat termín na květen 2020Čekací doba na něj je půl roku...

 • @martas85  Jsem z Kroměříže a v době kdy jsem to sháněl jsem na ně slyšel jen chválu.Asi tak 50x mi nezvedli telefon,když už zvedli tak slibovali prijet změřit a zacenit a 4 měsíce nic,takže jsem musel narychlo shánět jinde.Ale známí mají,s cenou a prací jsou spokojeni.

 • KMBepo nám v květnu dělali podlahy, Spokojenost. Nějaké fotky mám v albu. Krásná práce, sice se termín pořád posouval a cenu stále nevím, ale jedni z mála řemeslníků, kteří svoji práci umí.

 • @martas85  to je úžasné, že jsou i řemeslníci, kteří jsou slušní a umí. Bohužel je Kroměříž pro nás poněkud z ruky ...

 • Sponzor fóra
 • @oskar83  No he to asi takhle.Pan Madej má hromadu práce a tím myslím fakt hromadu.Spolupracuje s mnoha firmami a dělá i o víkendu.Je třeba jej uhanet, uhanet, volat, volat a psát a psát.Když už se Vám jej povede "chytit" tak práce stojí za to. A pozor, email, který má na stránkách tak neplatí.Takže možná proto.Také mi neodpovídal a pak jsem raději zavolal a zjistil si email...pak již bez problémů.Uprostřed roku nemá smysl ani volat.Hned v lednu má už do půlky roku následujícího plno.Taková je realita na trhu s kvalitními řemeslníky.A ne nadarmo se říká, že kvalitní firma "nemá čas". My jsme byli domluveni telefonicky v prosinci a v lednu hned druhého...jsem psal objednávku.V lednu otevírá nový notes a sotva ho otevře tak už má půlku plnou.Po našich zkušenostech není reálné komukoliv (firmě a nebo živnostníkovi) zavolat např. V březnu, že by něco dělal v květnu ...Vše domlouvame pul roku dopředu a už nyní máme domluvenou fasádu na jaro 2021.Tak to je

 • @esmeralda2  ahoj, děkuji. Téma jsem přečetl a taky z něj čerpal. Pořád mám představu betonu/potěru kvůli větší akumulaci a vlastnostem betonu oproti anhy. Taky máme zakoupený polystyren na vysku betonového potěru. Kvůli obtékání trubek plastifikator a kvůli armovani polypropylen. Vlákna. Firmy odpověděli, ze vlákna se nedávají, že směs je namíhaná v cemexu a oni ji prečerpají. Plastifikatory tam nejspíš jsou, protože se ptali, jestli se bude zalévat podlahovka. Jsem pořád rozhodnutý pro beton. Jen nevím, jak to opravdu je. Kdybych sám míchal v míchačce, vlákna i plastifikator bych přidal do betonu.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Pochopíme konečně, že epidemie koronaviru je další upozornění na nutnost změny způsobu bytí společnosti?
  Značka Ytong je Nejdůvěryhodnější značkou stavebního materiálu roku 2020
  Podívejte se do lepších časů z nového střešního okna VELUX
  Archiv článků od partnerů