Nová zelená úsporám 2014, budete si žádat o dotace?

Profilova fotka
Ahoj, budete si někdo žádat o dotace z programu Nová zelená úsporám pro rok 2014? Už něco zařizujete? Kam se nejdřív obrátit a na co se připravit? Moc díky všem za rady a připomínky.
Odpovědět
Ahoj, no my chystáme takovou větší rekonstrukci patra, tudíž projektant říkal, že by byla škoda toho nevyužít. Tudíž teď připravit projekt a pak se musí zaplatit energetický audit aby se zhodnotil současný stav. Co jsem pochopil tak pro rekonstrukce do 150-200tisíc to nemá cenu, protože ta dotace bude menší než co se dá za energ. projekt a firmám s razítkem. To pak raději dělat sám nebo s malou firmou a pak je cena shodná. Nejhorší je na tom, že nejprve to musíš zaplatit a pak se modlit, že ty slíbené dotace opravdu po 6-12 měsících vyplatí.
Odpovědět
@sammaelka @juri_ hlavně si dávejte pozor, abyste používali registrované výrobky a registrované dodavatele, nám to na tom málem padlo :-|
Odpovědět
Nevíte, jestli ZÚ 2014 přispívá na tepelné čerpadlo? díky (ta 2013 určitě nepřispívala)
Odpovědět
Profilova fotka
@amazing Ano,ale musíš měnit za neekologická zdroj vytápění. takže v domě kolaudovaným před rokem 2007, kde se topí kotlem na uhlí by TČ šlo... U novostaveb pouze solární ohřev. Zjišťoval jsem a zkusím se poptat na ty soláry,ale nevím jak to vyjde finančně...
Odpovědět
Profilova fotka
@amazing @kota01 v roce 2013 to bylo tak jak píšeš (jen náhrada starého systému za nový), ale v tomto roce je tam i pořízení TČ do novostavby - uvažujeme, že by jsme toho využili (máme TČ země/voda vrty)
Odpovědět
Profilova fotka
@catt82 Nevim,volal jsem na infolinku a dostal jsem tuhle informaci... =-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?