Objekt k bydlení v ploše pro občanskou vybavenost

Dobrý den, vybírám dům ke koupi a jeden z domů je za velmi dobrou cenu a moc se mi líbí. Ale má to svůj háček - dům je v katastru sice veden jako objekt k bydlení, ale v územním plánu je to občanská vybavenost. Je tam doslova řečeno, že trvalé bydlení je nepřípustné. Ale jako přípustné využití je uvedeno: "Podnikatelská činnost zaměřená na služby související s funkcí objektu, byt správce" Fakticky je to neobydlený městský dům s nebytovou jednotkou v přízemí - pravděpodobně to dříve byla večerka. Mám v úmyslu dům zrekonstruovat a pronajímat, popřípadě prodat. Nejraději bych jej rozdělil na 3 byty a večerku zcela zrušil. Ale vzhledem k ÚP uvažuji o následujících variantách: 1) v přízemí večerka, v patře a podkroví mezonetový byt provozovatele 2) v přízemí večerka, v patře jeden byt, v podkroví druhý byt 3) v přízemí malinká večerka a malý byt, v patře další byt, v podkroví třetí byt Mohlo by něco z toho projít vzhledem k ÚP?
Odpovědět
@m_i_r_e_k Ne.
Odpovědět
@milanq Ani ta varianta č. 1? Přijde mi, že je to přesně to, co říká ÚP: "Podnikatelská činnost zaměřená na služby související s funkcí objektu, byt správce" Jinak ta zóna občanské vybavenosti se vztahuje jen na dva domy. Ten vedlejší dům se též evidentně užívá jako RD, akorát má dole prodejnu květinářství, která je dlouhodobě uzavřená. P.S. Docela by mě zajímalo, proč tam tu zónu takhle stanovili. Podle vzhledu domů mi přijde, že tam nikdy ani v minulosti žádná občanská vybavenost nebyla. Jsou to jednoduše dva rodinné domy v městské zástavbě mezi dalšími rodinnými a bytovými domy.
Odpovědět
@m_i_r_e_k Co je hlavním využitím dle územního plánu? Co třeba zřídit nebytový prostor/atelier/ kancelar? Dispozičně to pochopitelně vypadá jako byt, ale v dokumentaci je kancelář, zasedacka, kuchyňka, socialni zařízení.. Pokud máte na pronájem, tak je jedno jak je to zkolaudovano - jen si tam nájemník nemůže zřídit trvale bydliště..
Odpovědět
@japona územní plán říká toto: OV - MONOFUNKČNÍ OBJEKTY A AREÁLY OBČANSKÉHO VYBAVENÍ dominantní: plochy a objekty školství (základní střední a VŠ), kultury a osvěty ( divadla, kina, kulturní sály, ZOO), vřejné stravování a ubytování (hotely), zdravotnictví a sociální péče (nemocnice, poliklinika, domov důchodců, ústav sociální péče, zdravotní služby), velkoplošné obchodní jednotky (obchodní dům, nákupní centrum), správa a administrativa vhodné: přístup na komunikační síť s přímou vazbou na dopravní systém města a síť MHD, odstavné a parkovací plochy, veřejné WC zeleň liniová i plošná přípustné: podnikatelská činnost zaměřená na služby sovisející s funkcí objektu, byt správce nepřípustné: průmyslová výrobní a skladovací činnost, výrobní služby, trvalé bydlení
Odpovědět
@m_i_r_e_k Jak je to velké, že uvažují o hotelu či divadle? Pro vás tam vidím vhodné: Apartmány - ubytování Administrativa - kanceláře A k tomu dejme tomu byt správce
Odpovědět
@m_i_r_e_k I ten domov důchodců, resp. domov s pečovatelskou službou je vpodstate bytovka..
Odpovědět
@japona Dům má 3 nadzemní poschodí (včetně podkroví) a je podsklepený. Zastavěná plocha cca 100m. Na hotel, divadlo, školu, nemocnici apod. to opravdu nestačí. Ještě o tom zauvažuji, ale byl bych rád, abych mohl nemovitost do budoucnosti prodat s tím, že je financovatelná hypotékou. Čili mělo by to být převážně pro bydlení. V současné chvíli je v katastru napsáno "trvalé bydlení", což by snad bankám mělo stačit. Otázka je, jestli když to budu rekonstruovat. tak jestli nebude nutné tento údaj změnit.
Odpovědět
Oprava: V katastru je nyní napsáno "objekt k bydlení".
Odpovědět
@m_i_r_e_k V katastru bývá využití psáno dle toho, jak to bylo zkolaudovano.. Pokud by to bylo dnes určeno k bydlení i podle stavebního úřadu, mohl byste to zrekonstruovat s tím, že neměníte funkční vyuziti. Zjistěte si, co ten barák je vlastně zač🙂.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?