Olej na dřevo. Máte zkušenost?

Ahoj, právě studuji oleje na dřevo. Potřebujeme ošetřit krovy v interiéru a rádi bychom použili nějaký olej. Máte prosím někdo vlastní zkušenost s oleji na dřevo? Zajímají mě krovy, oleje na podlahy jsou zbytečně drahé. Hledám nějaký olej za rozumnou cenu. Zatím jsem našla jako vyhovující olej Astraxil, je třeba ještě nějaký levnější?
Odpovědět
Profilova fotka
Vydrž, podívám se na to a zítra pošlu info...máme krovy natřené nějakým olejem(voskem)a jsme naprosto spokojení...najdu plechovku a dám vědět:-)
Odpovědět
Super si moc hodná, děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, my právě taky chceme natírat, moc jsme to nezkoumali, nějak nebyl čas a koupili olej z Ikey ;-) nějak Behandla se myslím jmenuje.
Odpovědět
petulka: kolik toho je a co to stojí???
Odpovědět
Už to studuju na WWW ... plechovka stojí 145,- Kč. To asi litr vyjde taky kolem 300,-. ;-) Ale díky za tip, Ikea by mě určitě nenapadla.
Odpovědět
Tak ne je to levnější. Je toho 750ml, asi tak na 10m2 ... petulko, nevíš zda jsou i jiné odstíny? Potřebuju přírodní a mahagon. ???
Odpovědět
Halo, jenom se nahodou vmisim do diskuse. Na co potrebujes presne ten olej? Krov je trochu zavadejici oznaceni ... Ja bych teda do interieru pouzil vceli vosk a evtl. nejake moridlo - kdyz mluvis o mahagonu. Z praxe se mi velmi osvedcily znacky OSMO, dale moridla od firmy Acolor (zadej do www) a evtl. jeste fa. Kreidezeit. Nebudou nejlevnejsi, ale jsou ekologicka a na tehle vecech vevnitr bych nesetril. Tolko moje poznamka. baj PF
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak jsem doma zjistila čím máme naše dřevěné palubky napuštěné..takže je to od značky ProDřevo-Olej na dřevěné podlahy. Přesně takhle se to jmenuje. Bohužel na internetu jsem našla od ProDřevo jen laky, lazury, popřípadě napouštědla mírně zbarvená do odstínu jiných dřevin...Nám tenhle olej doporučil a sehnal známý truhlář a jsem s tím naprosto spokojená. Palubky nejdou sice moc namahané takže je skoro zbytečné používat olej na podlahy, na druhou stranu jsou ted kvalitně ošetřené a jejich údržba je naprosto bezproblémů. Ale doporučuji na tuhe práci použít určitě OLEJ, dřevu vystoupí krásně kresba a je to opravdu velká změna. Myslím si, že tohle dokáže prostě jen olej:-)
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.prohaus.cz/prodrevo-s1026-... Co třeba tahle bezbarvá lazura. Mrkni na www.zbozi.cz - a zadej ProDrevo. Jen orientačně:-)
Odpovědět
Profilova fotka
arietiska: mají ho jen bezbarvý, pokud vím, ale jsou tam i různá mořidla, která jsem nijak nestudovala. Dnes tím manžel trám natřel a vypadá to moc krásně, je to takové teplé, útulné. Smrdí to jako sádlo, takže v poho ;-) Původně jsme koupili včelí vosk od HG, jeden trám tím zkušebně natřel, vzhledově taky krásné, ale obsahuje to benzín, prý kvůli lepší zpracovatelnosti a ten smrad, to se nedalo vydržet větrali jsme jak to šlo, ale i tak to bylo hrozné, takže jsme ho na trámy zavrhli. Použiju ho na různé menší kousky, které vynesu ven ;-)
Odpovědět
myslím, že nejlepší a docela levný je podle mého muže tesaře klasický 100% lněný olej. Docela levný mají na www.cestadreva.cz, tam jsme ho kupovali i my a je super
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
No nejlevněji jsem ho našel na http://www.fichema.cz/oleje-lneny-ole... A pokud na saunové dřevo, doporučuji parafínový olej.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Ahoj, tak ja taky shanim olej na drevo pokud mozno za slusnou cenu, jsem rada za tyto typy a kdyz jeste nekdo by o necem vedel, prosim poradte. Jeste potrebuji vcely vosk na natreni vnitrku srubu, ale bez benzinu, poradi nekdo kde by se dal sehnat?
Odpovědět
Díky všem za tipy, ještě jsme se k oleji nedostali, ale už se to blíží! Zaujal mě ten olej od kutila petra, máte s ním někdo zkušenost? Nějaká fotka s ním natřeného dřeva by nebyla?
Odpovědět
jen tak na okraj-projděte si i net na téma tungový - či čínský dřevný olej. Je dražší než lněný, ale má řadu lepších vlatností-tvrdší, nežloutne, nechytá plíseň,rychleji zasychá atd než olej lněný.
Odpovědět
@zetaberry viz nahoře můj příspěvek PF
Odpovědět
Profilova fotka
@zetaberry když zabrousíš na kanadské sruby zde na modré střeše, určitě tam najdeš spoustu rad i podnětů
Odpovědět
ahoj, natřeli jsme lněným olejem stropy a schody zespoda, teď uvažuju, jestli tím přejet i schodnice nebo radši nějakým lodním lakem, ať to něco vydrží. Co myslíte? Jak dlouho trvá, než ten olej vyschne?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?