Pasport staré studny, nemáte někdo prosím?

Ahoj, nemohl by mi někdo do SZ poslat pasport studny? Potřebujeme ho pro povolení čerpání vody z 200 let staré studny. Hydrogeolog za něj chce 3tis. a mně to připadá trochu dost - na úřadě řekli, že jim stačí jednoduchý popis a nákres cca na 1 A4. Díky všem
Odpovědět
A chteji po vas ten pasport s autorizacnim razitkem?
Odpovědět
@puhelin Já myslím, že ne, že autorizační razítko chtěli právě jen na hydrogeologický posudek, který k tomu taky máme doložit.
Odpovědět
@noemi77 U rodinnych domu prave to autorizacni razitko byt nemusi a staci donest nacrt (kotovany pudorys, pohledy) a jednoduchy technicky popis (priblizne dle vyhlasky), ten kazdy majitel zvladne udelat sam. Nikdy jsem pasport studny nedelala (chce to stavebni nebo vodopravni urad), ale predstavuju si to jako zakresleni polohy te studny treba v katastralni mape (pdf ziskate na webu katastru nemovitosti), kotovane k hranici pozemku nebo k domu. K tomu popis (hloubka, stari, pouzity material, zpusob zhotoveni, ...) a k tomu prilozeny ten hydrogeologicky posudek. S tim umistenim do katastralni mapy bych pockala na ten hydrotechnicky posudek, mivaji to take zakreslene v tom posudku, tak at jste co nejpresnejsi. Naposledy jsem delala pasport garaze a stavby pro chovatelstvi a rekla si za to 4 sklenice medu :) Ale bylo to v rodine.
Odpovědět
@puhelin Díky moc, já jsem si to právě myslela, že mi to nacenili, jako by to dělali pro novou studnu, ale že to tak podrobně potřeba nebude. Asi bych to zvládla, ale potřebovala bych vidět nějaký vzor, tak se snad ještě někdo ozve...
Odpovědět
@noemi77 Google mi nasel hned na prvni strane nekolik vzoru, tak snad pro inspiraci postaci.
Odpovědět
@puhelin Jé, tak Google mi našel, že odběr podzemní vody ze studní vybudovaných před rokem 1955 se považuje za povolený automaticky i bez dokladů (není potřeba žádné povolení) - ještě to teda musím ověřit na úřadě, ale bylo by to to nejlepší (a hlavně nejlevnější) řešení.
Odpovědět
@noemi77 Teta obnovovala studnu u nich na dvore (stari urcite minimalne 90 let), zpevnovali ji a rusili pripojku z vodovodniho radu a slo to pres vodopravni urad, ale vic k tomu nevim. Vodu maji moc dobrou, ze zacatku v ni sice byl jemnoucky pisek, ale nicemu to nevadilo.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
@puhelin dobrý den,koupil jsem dům se samotnou garáži a chtějí na stavebním úřadě pasport garáže. Bylo by pls možné poslat jako vzor váš pasport garáže? Abych věděl,co a jak mám vypracovat. Mockrát děkuji. S pozdravem Vávra Ondřej
Odpovědět
@vavric Dobrý den. Pozvěte si geodeta, aby vám pořídil geometrický plán garáže. Pak podle zadaných rozměrů udělejte jednoduchý kótovaný půdorys, řez, pohledy a textem popis jednotlivých konstrukcí. Rozsah dle Přílohy č. 14 k vyhlášce č. 499/2006 Sb., číslo 2 je o pasportech.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin pokud jim staci passport tak je jeho tvorba z geometraku docela draha sranda 🙂
Odpovědět
@geodett Stejně geometrák budou potřebovat k zapsání stavby do katastru. Jestli musí mít stavbu legální u stavebního úřadu, je to garáž nad 25 m2 a tím pádem nad 16 m2 pro zapsání do katastru nemovitostí.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin jasne to je mozny, ja kdyz legalizoval garaz v roce 2014 na chalupe tak stacil jen passport, holt musi se zeptat na SU co presne chteji
Odpovědět
Článek se načítá
@geodett To ano, když to do katastru nemovitostí nepůjde, tak geometrák nepotřebují.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?