Menu Forum

Plastová okna do kamenného domku r. 1907?

2. led 2018  • 
fotoportrét
fotoportrét
jitka.s
Registrovala se 18. listopadu 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1 příspěvek. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
jitka.s
Registrovala se 18. listopadu 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 1 příspěvek. Má 1 přítele.
 Neuzavře se domek a nebude docházet k plísním?
1. led v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
travas (68 r.)
Registroval se 6. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
travas (68 r.)
Registroval se 6. února 2017 na modrastrecha.cz. Přidal 349 příspěvků. Má 2 přátele. Region Praha.
 Záleží na více okolnostech ale nějaké problémy mohou nastat.
1. led v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
wegar
161
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 39 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
wegar
161
Registrovala se 18. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 200 příspěvků. Má 39 přátel.
 Docela málo informací (chcete i rekonstruovat podlahy - vylévat beton, případně něco zateplit a pod.), ale obecně to není dobrý nápad. Navíc z hlediska historického, řemeselného je to s prominutím prasárna.
Dřevěná okna lépe snášejí smršťování a roztažení vlivem kolísání teplot nebo vlhkosti.
1. led v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kossakowski1980
40
Registroval se 18. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 384 příspěvků. Má 22 přátel.
  • Stavím dům
    Region Teplice
fotoportrét
fotoportrét
kossakowski1980
40
Registroval se 18. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 384 příspěvků. Má 22 přátel.
  • Stavím dům
    Region Teplice
 K plísním nedochází vlivem plastových oken, ale díky tomu, že majitelé nevětrají a vlhkost zůstává uvnitř.
1. led ve 21:21  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí

Sponzor fóra

fotoportrét
fotoportrét
inkajanakova
4
Registrovala se 8. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 647 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
inkajanakova
4
Registrovala se 8. října 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 647 příspěvků. Má 2 přátele.
 Pokud budou kvalitní a zejména s mikroventilací, být by mohly. Ovšem do kamenného domu patří dřevěná okna, a já bych o plastových vůbec nepřemýšlela. Koupili jsme starší domek s novými plastáky a byly to první, co letělo. Dali jsme krásná dřevěná a jsme spokojení. Za pět let na nich není nic vidět.
2. led v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kafr
1
Registrovala se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 182 příspěvků.
  • Přestavuji dům
fotoportrét
fotoportrét
kafr
1
Registrovala se 19. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 182 příspěvků.
  • Přestavuji dům
 Mame 100let stary baracek, dole kamen, v patre cihla. Byly tam drevene okna s dvojsklem (hrozne, netesnici, krive, natrene na bilo a loupaly se- umyvat je bylo za trest) nez abychom je opravovali, poridili jsme plastove a zachovali i deleni a tvar (jsou do obloucku = priplatek, ale stoji to za to). Mame i zatepleno. V obytnem patre je vlhkost 35-45% (ted v zime) v podkrovi vyssi, cca70%, problem je jen ve sklepe, ktery je z casti zahloubeny do svahu a z casti na urovni terenu a je tam vysoka vlhkost, ale ta je zpusobena starim domu a (ne)odizolovanim zakladu, spodni voda atd.
Takze plastove okna uplne v pohode, plisen nikde. (Rekuperaci nemame)
2. led ve 20:07  •  přestavuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí