Rekonstrukce domu 110m2 - ano či ne?

Ahoj všem, chtěl bych znát Váš názor zda se do rekonstrukce pustit, či nikoliv. Máme v plánu koupit domeček za 1 000 000 Kč, celková parcela je cca 400 m2 a na tom pozemku stojí malý domeček ve tvaru L, který má cca 110m2. Na rekonstrukci budeme mít cca další 1 000 000 Kč. Chceme udělat podlahy, topení, okna, omítky, elektriku, vodu, nové tašky a připravit půdu na další 2 až 3 místnosti. V domečku bydlet 5 let a pak jej prodat. Máme totiž v plánu stavět nový dům, ale chceme našetřit peníze, aby jsem se nemuseli zatížit hypotékou. Bude mít dům po rekonstrukci větší hodnotu? S tím, že by se prodal třeba za 2 mil. a víc? Jednoduše řečeno, aby se nám ta rekonstrukce a koupě vyplatila. Děkuji za Všechny postřehy a připomínky.
Odpovědět
Profilova fotka
To dost záleží na tom, v jaké je to oblasti, jaké je okolí, sousedi a kolik tam běžně stojí pozemek. Třeba kolem Prahy se podobné domy po rekonstrukci prodávají kolem 3 mil., a to jsou ještě levné. I když na druhou stranu ten pozemek je hodně malinký, tím se část kupců rovnou vyřadí, my chtěli min. 600 m. Trochu bych se obávala, jestli ten 1 mil. na rekonstrukci bude stačit, protože při koupi nikdy nevíte, co na vás ještě vyskočí za kostlivce
Odpovědět
Jeden podobný domek se nachází od tohoto domu cca 500 metrů, který je na prodej a jeho cena je 2 mil. Kč. Má jen o trochu větší zahradu. No ten nápad se zrodil, tak náhodou, šel jsem po ulici pár dní na zpět a uviděl dům na prodej, tak nějak se mi zalíbilo to místo a okolí. Má žena, nechtěla o starém domě ani slyšet, tak jsem nenápadně vzal kolem toho domu a dům ji ukázal. Sama přiznala, že je pěkný a i když má malou zahradu, tak se jí to hodně líbilo a můj nápad tedy mohl projít. Jinak v okolí nenajdeme pomale žádný domek, který by měl větší zahradu, naproti domu jsou řadové domy, ale tento dům je samostatně stojící a v zahradě umístěn velmi pěkně.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme koupili barak za 800t, prodali za 2,2+provize.. Asi 300t jsme na tom vydelali.. Ale nikdo neveril, ze to tak prodame
Odpovědět
Profilova fotka
@jojin1 na to nikdo nemuze odpovedet, co bude za 5 let. Spis jestli na to mate energii, delat 2 domy po sobe. Pocitej spis, ze do toho nasypete vic nez 1 milion, u rekonstrukce je to skoro pravidlo.
Odpovědět
Děkuji za názory, je pravda, že opravovat dům je nekončící práce s nejistým koncem. Dům je zatím 2+1 a chceme jej předělat na 3+1 s tím, že bude nachystané podkroví na další 3 pokoje. Co se týče rozpočtu, mám zhruba představu, již jedna rekonstrukce domu, téměř identického proběhla, jen byl o malinko větší a rekonstrukce to byla od podlahy, až po strop . Máme velikou výhodu, že elektro instalace, kabeláž a vše kolem nás bude stát 0 Kč, na tom hodně ušetříme, tak si myslím že by jsem se mohli do té částky vejít.
Odpovědět
Pokud už teď víte, že v domě nezůstanete a hned po rekonstrukci ho prodáte, tak si myslím, že by to byla zbytečná investice. Jednak máte spoustu neznámých proměnných - jaká bude situace na trhu nemovitostí za 5 let, jestli se nezačne vybarvovat potřeba širší rekonstrukce při zásahu do domu, jestli se nevyskytnou nějaké komplikace při koupi, jaký bude potřeba reálný rozpočet, jak dlouho rekonstrukce potrvá, jak rychle seženete kupce atd. Druhak do rekonstrukce musíte vložit spoustu a spoustu svého volného času a pokud to nebude "srdcovka", kde po dokončení budete žít, tak pro mě osobně by to byl hrozně promrhaný čas, kdybych se po té dlouhé cestě svého výsledku vzdala. Za mě by bylo lepší na pět let peníze dát do nějakého finančního investičního produktu, pokud víte, že na ně nebudete potřebovat šáhnout.
Odpovědět
Profilova fotka
dle mých zkušeností stojí rekonstrukce stejně jako stavba nového stejně velkého domu - tudíž se vyplatí jen v případě, že pozemek je zajímavý a hodnotný
Odpovědět
souhlasim s tim, ze rekonstrukce stoji casto stejne ne-li vice jako novostavba... my sami jsme zdezli tretinu domu, po zhodnoceni nakladu jsme naznali, ze nejlepsi bude prodat
Odpovědět
jj, do rekonstrukce nasypeš určitě víc. Vždycky se objeví něco nového k rekonstrukci či předělání
Odpovědět
Profilova fotka
@jojin1 rekonstruovat ted s tim ze to za 5 let prodam do toho bych nesel, to bych radeji ty 2 miliony co ted mas pouzil jako vstupni investici rovnou do noveho baraku, pro rozjezd to zas neni tak mala castka rekonstrukce vetsinou spolkne mnohem vice nez si clovek mysli a ten prodej za 5 let je taky otazka na kristalovou kouli kde budou v te dobe ceny
Odpovědět
Máme barák 240m2, z toho rekonstruujeme plochu 190m2 (patro+přízemí). Děláme vše nové, podlahy,rozvody,omítky,střecha bez výměny krovů, 2koupelny, 2chodby,kuchyň a 4 veliké pokoje. Na půdě komplet vše zaklopeno sádrokartonem a jen reko už stála 1,3mil. Spodní část komplet svépomocí, patro už dělá firma. Já osobně už bych do toho nikdy nešla, spousta energie a peněz, aniž by se to blížilo do finále.
Odpovědět
Souhlasím s geodett, jestli máš k dispozici 2 miliony, tak si postav nový domeček, nebudeš muset řešit další milion problémů, jako se starým domem, věř mi, vlastní zkušenost. :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
To je tedy věc názoru. My koupili barák, kterého se asi každý bál dle toho jak na první pohled vypadal (prodával se prý přes rok), ale já jako vystudovaný mladý stavař sem v tom ten potenciál viděl (byť byl starý, tak už měl betonové stropy, rohový-otevřen do všech stran krom severu, blízko centra..). Rekonstrukci (ta byla komplet-zůstali jen hrubá a střecha) jsme si s ženou z velké části udělali sami, na co jsme si netroufli (elektrika, fajnové,obklady,sádrokartony)- subdodávky. Byli to 2 roky dřiny bez pauzy, ale vše jsme se u toho naučili, spousta zkušeností.. Takže to dopadlo přesně tak jak jsem si přál. Také jsme to kupovali (dle mých slov) na 5let a pak že jdeme stavět na zelené louce. Teď jsou to 4 roky a už pomalu koukáme na pozemky. Do rekonstrukce -tj skoro jen matroš jsme dali cca 500tis, koupě baráku byla 1,3mil.... a podobné baráčky se zde nyní prodávají okolo 3,5mil = za mě naprostá spokojenost. Ale prodávat ho nebudeme, zkusíme pronajímat. Takže můj závěr: pokud nejsi manuálně zručný a vyrůstal si na bytě a o stavbách víš málo- bál bych se toho a nedoporučil...firmy tě oškubou jak slepicu... Pokud k tomu máš vztah a si zvyklý makat (i tvá žena...sám totiž moc prací nepoděláš a ani by tě to nebavilo)- pohoda. 8-) ave
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?