Rekonstrukce domu z roku 1927 - co myslíte?

Ahoj, přítel zdědí domek, kde vyrůstaly asi 3 generace jeho předků. Vzhledem k tomu, že byl donedávna tří sourozenců, tak do něj nikdo příliš neinvestoval, dělala se před 2 roky střecha, sklep, odizolovaly se stěny domu kvůli vlhkosti, před 10 lety se rekonstruovaly koupelny a zachody a plastova okna. V interieru se bydli, ale bude nutna renovace s upravou dispozice hlavne v 2NP (pridani koupelny, zprovozneni loznice pod strechou), celkove zatepleni domu s tim, aby se zachovaly ty zdobne prvky vilky na fasade. Mam par otázek: 1) Chteli bychom vypracovat nejakou koncepci rekonstrukce, jak interier, exterier, tak zahrada,umisteni garaze a plot, Dela tohle vse architekt nebo koho oslovit? Kolik cca stoji takovy navrh? 2) Premyslime o tom, aby se z domu udelaly 2 samostatne byty, bude tam dole bydlet totiž i tchyne (vecne bremeno). Akorát nevim, jak vyresit druhy vchod, pritel si mysli, ze jedina moznost je schodiste na balkon do druhého patra nad hlavnim vchodem. Delal to někdo?Má to smysl u domu tohoto typu? 3) Nahlodal nas napad jednoho člověka a to vybourat na zahradu z obyvaku francouzske okno na terasu, aby bylo videt do zahrady. Terasu na stejnem miste chcem tak jako tak, jelikož je tam odpoledne krasne slunicko, ale nevim co je to za zasah do domu a zda to ma vubec smysl. V obyvaku je totiž jeste arkyr a pripravili bychom se tak o jedinou stenu bez dveri ci oken. Nicmene vyhled je taky fajn, byl by to primy vstup na terasu..v tomhle nevim. 4) Plot. Chteli jsme puvodne stipane ztracene bedneni od bestu s mahagon drevenymi plankami, ale zahradni architektka nas při konzultaci nahlodala, ze k tomuhle typu domu se hodi i ty cihly co tam jsou puvodni jen to udelat znovu. Tak nevim, co myslite? Jinak se my ta vilka docela i líbí, přijde mi že má potenciál prokouknout, jen na to nikdo zatím nešáhl. Přítel x věcí již začal a má představu něco nechat udělat ale více dělat svépomocí. Dekuji za postřehy.
Odpovědět
Mame dum z podobne doby, my jsme meli z kuchyne okno a vymenili jsme za francouzske hned po nastehovani, protoze nas nebavilo na zahradu obihat a je to to nejlepsi, co muzu jen doporucit
Odpovědět
Dům vypadá dobře, franc. okno do zahrady určitě ano. Plot do ulice - třeba já bych dal obyčejné pletivo a k němu vysázel živý plot a nechal prorůst, ale sto lidí = sto chutí. Hodně štěstí a hodně sil. ;-)
Odpovědět
Máme jako rodina ještě trochu starší dům a mnoho úprav zvenčí na domě na nebylo povoleno, musíme zachovat původní vzhled a to nejsme památková zóna. Na rekonstrukci takové domu bych určitě zvolila architekta, aby se vše dělalo s citem.
Odpovědět
Profilova fotka
ja som urcite tiez za francuzske okno. my musime na terasu dokonca obchadzat dom alebo ist sklepom a je to vec co mi tu najviac chyba, ten priamy pristup z miestnosti kde som vacsinu dna.. keby sme to nemali v kopci, tiez by som hned burala.
Odpovědět
Profilova fotka
Plot bych 100% nechala, jak je, má skvělé kouzlo, kašlete na nějaký štípaný beton, toho jsou všude haldy. Dokonce mi z fotek ani nepřipadá, že by se musel opravovat, vypadá ok. Ohledně fr. okna jsem to asi nepochopila. Má tedy dole bydlet tchýně? Takže byste bourali okno v jejím obýváku? S druhým vchodem neporadím, to schodiště by rozhodně nabouralo celkový koncept domu, to bude chtít nějakého architekta s citlivým přístupem.
Odpovědět
@connieblair1 Máme dům z 30. let, trošku menší, než váš, ale vnitřní členění je až na detaily stejné. 1. Určitě oslovte architekta. Cenu ale neporadím, nám dělal projekt můj bratr. 2. Co se týká vchodu, nemohl by být společný? My to tak donedávna měli, dole bydlela babička. Chodbu jsme užívali společně a od schodů nahoru to bylo naše. Pod schody jsme měli dveře, abychom se navzájem nerušili. Schody na balkon by podle mého nevypadaly dobře. U nás v okolí to tak jeden dům má a moc se mi to tedy nelíbí. Je to takový nalepenec a působí to rušivě. 3. Francouzské okno na zahradu bych asi spíš dala, pokud vám to úřad a statik povolí. 4. Plot se mi líbí cihlový. Možná by jen stačilo dát nové plaňky. A já bych je dala tak, jak tam jsou vpředu na vhcodové straně ty původní, s těmi třemi příčnými prkny. Zůstane vám původní ráz domku. A nebudete mít plot jako každý druhý :)
Odpovědět
Moc dekuji za prispevky, @ptjj ad francouzske okno. Ano dole by mela bydlet tchyne, dnes tam jeste bydli jeji mama, takze az by eventuelne nastal cas, tak planuje, ze bude v pokoji po ni a mit to tak jak to ma jeji mama dnes..v jednom pokoji mit svoji kuchynku i loznici, tv. Obyvak dole by byl jak je dnes pro navstevy a ten pokoj by byl nejaka pracovna nebo pro navstevy ci decak, to jeste nevime. Vysvetleni ke dvema bytum: Jelikoz mame v rodine jeste jeden dum, kde jsou nyni mi rodice, tak zvazujem i variantu, ze bychom zde nebydleli, a proto mi jde i o tu variantu, ze by se z toho domu udelaly dva byty a pronajaly se. Proto ta komplikace s oddelenymi vchody, ze premyslim co s tim dal. Myslim ze by bylo komplikovanejsi pronajmout to jako celek nebo dvougenerak. Popravde jeste nevim, kde budeme. Oba dva domy co zvazujeme jsou delane jako dvougeneracni dum, tenhle je mensi a zraly na rekonstrukci. U mych rodicu je dum vcelku novy, stary 20 let, ale bohuzel to taky neoddelili.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
-Plot- Cihly vycistit eventuelne presparovat a planky dat bile, at to nepusobi ponure. https://www.shutterstock.com/image-ph... https://i.pinimg.com/originals/c4/b3/...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?